Crazy Horse 2011 febr. 28. - 12:27:34
(119/279)
Tegnap az M1-en volt egy beszélgetés Koltai Lajossal, aki ki is fejtette, hogy ma már tök megbízhatatlan az Oscar szavazás, nincs ebben a filmben semmi extra, gyakran csak az aktuális trend, divat miatt kapnak fel egy filmet, mint a mostanit is a facebook láz miatt. Ennyi :(
Andibandi10 2011 febr. 28. - 00:46:25
(118/279)
Most láttam így az oscar elõtt, és nem értem ezt a sok felölést! Egyszer megnézhetõ, de semmi extra. Sztem nem nagy színészi alakítást igényelt, sem nagy rendezõi, vagy operatõri,vágó munkát... Ez az én véleményem!
1/10
Bsmarcona 2011 febr. 27. - 16:44:54 1/10
(117/279)
Szerintem rohadt unalmas, egyhangú, a színészek sz.rul alakítanak, és az egész csak a facebookot reklámozza. Mellesleg az operatõri munka borzasztóan primitív és rossz.

Nekem személyszerint írtózatosan nem tetszett.
1/10
Hansz 2011 febr. 27. - 10:16:07 1/10 Előzmény Szani
(116/279)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz! Sekélyes és középszerû!! Már az is megdöbbentett hogy jelölték!Fura hogy nem a GOOGLE alapítóiról csináltak filmet hanem errõl...10/4!
8/10
Sadenal 2011 febr. 25. - 23:12:23 8/10
(115/279)
Fincher most sem okoz csalódást, hiszen már az elsõ 5 percben elkezd nagyon pörögni a film és meg se áll a végéig....az utolsó 5 perc nagyon bejött. Teljesen jogos a sok díj, és én õt tettem meg Oscar-díjesõ nyertesnek, mégis úgy hiszem a Király beszéde esélyes rá, hogy kiverje. Már csak azért is mert annak a filmnek az eszmei értéke nagyobb (szerintem)...habár a kritikusok mind a Social-t tüntettek ki, mégis úgy érzem, nem annyira nem eget rengetõ, hogy elvigyen 8 Oscar-t, habár ez könnyen lehetséges, mert hát tudjuk, hogy a Bombák földjén-nel is elbas*ták annak idején...

8/10
7/10
Szani 2011 febr. 24. - 12:10:55 7/10
(114/279)
1x nézhetõ, bizonyos szempontból akár érdekesnek is mondható film. De semmi különösebben eredeti, vagy lehengerlõ nincs ebben a filmben a zenén és a történet aktualitásán kívül. Sõt, Összességében inkább sekélyesnek, középszerûnek mondanám. 10/6-7
tanhu 2011 febr. 23. - 00:16:24 Előzmény tanhu
(113/279)
Befigyel még a True grit, meg a Black Swan is az tuti.Hajrá Inception!!!!
tanhu 2011 febr. 22. - 12:18:45
(112/279)
Tótzicher, hogy oscart kap a hülye király beszédével egyetemben.Pedig a faszbukos filmnek egyetlen egy erénye van és ha az kap aszkert akkor az rendjén is van A NIN frontemberének Trent Reznornak és Atticus Rosenak a zenéje.A többi az egyszer megtekinthetõ, és feledhetõ- ej pedig egykor volt Finchernek hetedikje is, no meg a legjobb a Harcosok Klubja is.Tudom, hogy le fogja nyomni az eredetet,csak azt nem értem mire fel...
The Man Who Laughs 2011 febr. 21. - 00:21:51
(111/279)
Hiába nem érdekelt kezdetben a téma, Fincher (aki az egyik kedvenc kortárs rendezõm) és a számtalan pozitiv vélemény miatt egyre jobban elkezdett érdekelni a film és végül meg is néztem az idei év egyik legesélyesebb oscar várományosát.

Határozottan nem bántam meg, habár szerintem nem lett a rendezõ legjobb munkája (legalább is nekem nem ez a kedvencem tõle) mindenképpen figyelemre méltó karrier történet (és részben "courtroom" dráma) korunk egyik legsikeresebb és inovativabb alakjáról és "gyermeke" születésérõl. Hisz lehet pro és kontra érveket felhozni, hogy a Facebook mennyire jó dolog a társadalmi és gazdasági jelentõsége vitathatalan.

A film legnagyobb erõsége Aaron Sorkin nagyszerûen megírt forgatókönyve, hisszen gyakorlatilag, kizárólag a párbeszédek viszik elõre a filmet (ilyen szempontból kicsit hasonlít a Zodiákusra, mert ugye ott is kevés "tényleges cselekmény" volt, helyette azonban kaptunk egy rakás információt, kutatást meg beszélgetést. Hiába szeretem azt a filmet, el kell ismerni, hogy sokan jogosan tartják unalmasnak ez a veszély fent áll jelen esetükben is. Röviden: Sokszor elég erõs dokumentum film hangulata van. Én viszont egy csepet sem untam). Persze a gördülékeny dialogusok keveset érnek megfelelõ szinészek nélkül. Szerencsére a szinészi játék elsõ rangú. Mindenki megérdemli az elismerést. A legkelemesebb meglepetést egyértelmüen Justin Timberlake nyújtotta mint Sean Parker, de Andrew Garfield mint a kisemizett barát illetve Armie Hammer az ikrek szerepében is nagyon jó volt. Meg, hát ugye ott a fõszereplõ Jessie Eisenberg aki zseniálisan hozta az egoista, tudálékos (mondjuk ki: sokszor seggfej) Mark Zuckerberget (az, hogy mennyire valóság hû a figura fogalmam sincs, de az alakítás remek).

Megemlíteném még Trent Reznor zenéjét, sajnos nem kap a filmben nagy hangsúlyt de igazán jól sikerült darab lett.

Akár a valósághoz hûen mutatja be a történteket a film akár nem, ajánlott a megtekintése.

7-8/10

Aki meg mindig látatlanba fikázza, csak mert "f@szbúk film" az egyszerüen tahó.
8/10
therachel 2011 febr. 20. - 23:52:32 8/10
(110/279)
Mindenki nagyon lehúzza itt a hozzászólásokban, akkor én az "ellentábort" erõsíteném. Nem azt mondom, h életem legnagyobb filmélménye, de sztem a maga kategóriájában kiváló film. Én rosszabbat vártam. A végére persze lefárad az ember, no ha meg nem forog az élete a számítógép körül, rengeteg dolgot nem is ért meg belõle, de acélját eléri; ad egy viszonylagos képet arról, hogy mi is a múltja ennek a hálózatnak, amin amúgy rengetegen szinte napi 24-ben online vannak. Az Oscar én is túlzásnak tartom, de önmagában úgy érzem, hogy mivel sztoriba ugye eléggé meg volt kötve a keze a készítõknek, amit ki lehetett hozni ebbõl, azt kihozták.
Shanks 2011 febr. 20. - 15:13:37
(109/279)
Ez a film egy reklám a f0sbúknak ?
5/10
IIIdOMINOIII 2011 febr. 20. - 14:31:45 5/10
(108/279)
Miután megnéztem a Király beszédét nem igazán értettem miért ez a legnagyobb oszkár esélyes 2011-ben , hisz eléggé vontatott és tulajdonképpen a semmirûl szól.No miután megtekintettem A közösségi hálót megértetem ,az elõbbiben igazán jó színészek és egy nagyon gyenge alap story találkozott , utóbbiban pedig egy nagyon gyenge cselekményû story és meglehetõsen rossz színészek(popsztárok).

Amilyen hirtelen kezdõdik a film olyan hirtelen is lett vége.Legalább a tárgyalás végéig le kellet volna forgatni ,hogy legyen valami VÉGE érzésünk , vagy mi.

Az bisztos hogy értékesebb mint a ValóVilág vagy a BarátokKözt 5666. része de nem nagyon sokat tesz hozzá esetleges lelki fejlõdésünkhöz és/vagy nem is túl szórakoztató.

Nekem: 10/5
Koma86 2011 febr. 20. - 14:17:49
(107/279)
meghallotttam h.facebookról lesz flim,azt mondtam magamnak h.minek? aztán hallottam másoktól h.ez milyen jó film,HÁT NEM! baromira unalmas,alig birtam ébren maradni,nulla szinészi játék,semmi váratlan,érdekes nincs benne,ha ez oscart nyer az vszeg facebook lobbinak köszönhetõ,nem több egy uncsi dokumentumfilmnél..10/4
7/10
indienemesh 2011 febr. 20. - 13:50:41 7/10
(106/279)
Az Oscar-jelölésekhez képest nem ültem nagy elvárásokkal a film elé, mégis csalódtam. Maga a történet jó, és leköt végig, de a színészek játéka és úgy az egész nem nagy durr. Valószínûleg hamar elfelejtem. 10/7
10/10
andesz89 2011 febr. 20. - 13:08:34 10/10 Előzmény reggelicske
(105/279)
azért az Eredetet a Közösségi hálóval ne hasonlítsuk össze.teljesen eltérõ filmek.a Közösségi háló esélyesebb az oscarra, amiatt h sajnos az ilyen tipusú filmeket díjazzák az oscaron.az Eredet max technikai dijak nyerhet,de én örülnék ha az eredeti forgatókönyvnek járót megnyerné.a Közösségi háló meg a legjobb adaptált forgatókönyv díját és végre Fincher is megkaphatná a legjobb rendezõnek járó oscrat
Heisenberg 2011 febr. 19. - 23:58:43
(104/279)
"Tudtad hogy Kínában az USA népességénél több ember él 175 nél magasabb IQ val?"
Így kezdõdik a film. Na ez egy baromság önmagában, mert az IQ normál- eloszlást mutat, és a népességnek jóval kisebb mint 1% rendelkezik 175 nél magasabb IQ val. Kína népessége 1300 millió ennek az 1% a 13 millió , ennél kevesebb embernek van ott 175 feletti IQ ja. Az USA népessége 300 millió ami pedig akárhogy is nézem de több mint a 13 millió.
Tehát máris baromsággal kezdõdik a film, ettõl függetlenül aláírom hogy az amerikaiak nagyon hülyék.
wiliwonka 2011 febr. 19. - 01:02:09
(103/279)
Egész jó film volt, de ami borítóján van, hogy filmtörténeti mérföldkõ, az iszonyatosan nagy baromság. Egyszer jó volt. Talán majd késõbb mégegyszer. Ennyi.
A szinkron meg nagyon szar.
RDoo 2011 febr. 18. - 21:08:10
(102/279)
Sosem gondoltam volna hogy a facebook ilyen népszerü,akkor a mi iwiw meg my vipünk sehol sincs..xd
5/10
truefruit 2011 febr. 18. - 19:01:35 5/10
(101/279)
fúú ha ez a film akár egy oscart is nyer, nagyon mérges leszek...
közelében sincs pl az Eredetnek, a The Fighternek, a Black Swannak, vagy A király beszédének...nem is értem hogy lehet ott a legjobb film jelöltjei között?! és hol van Jesse Eisenberg Colin Firthhöz vagy James Francohoz képest?! te jó ég...
salvation19 2011 febr. 17. - 18:17:37
(100/279)
jóvan neis válaszoljál tegyelek ravatalozóra te b..i.