9/10
mrlujoak 2010 dec. 13. - 02:43:55 9/10
(59/279)
Nagyon tetszett.
Kijött szinte minden emberi tulajdonság.

Aprólékos volt a sztori kidolgozottsága, nem egysíkú, de mégis minden ponton érthetõ.
Egy a sokból.. 2010 dec. 10. - 20:21:58 Előzmény pencroft
(58/279)
Köszi a válaszokat , mindenkinek !
6/10
beo71 2010 dec. 09. - 16:14:57 6/10
(57/279)
Jó,jó,csak éppen David Finchertõl kevés.
A fickó,aki megcsinálta a Hetedik,Harcosok klubja filmeket,(biztos annyit mondogatták neki)már elhiszi magáról,hogy zseni,a Zodiákusnál még csak gyanús volt,de úgy néz ki(QT.hoz hasonlóan)a nézõ már kevésbé érdekes.Most csinált egy filmet a kockákról,kockáknak.6/10.
Nagy félelmem,hogy az idei év egyik legjobbját(A tetovált lány)is elcseszi,ha így lesz tényleg megérdemli a nevet,ahogy mostanában emlegetik:David Pancser.
8/10
pencroft 2010 dec. 07. - 18:49:59 8/10 Előzmény Egy a sokból..
(56/279)
Már máshol is olvastam, de teljesen egyetértek, hogy a film utolsó jelenete hihetetlen jó.

SPOILER

Miután meggyõzték Zuckerberget, hogy mindenki a peren kívüli megegyezéssel jár a legjobban (zsebpénzbõl meg lehet úszni egy csorbát a hírnéven), az ügyvédnõ közli Markkal, hogy "Maga nem seggfej, csak mindent megtesz azért, hogy annak lássák".

Ezután Mark rövid gondolkodás után bejelöli Ericát ismerõsnek a facebookon, és öt másodpercenként frissítgetni kezd.
Belua 2010 dec. 06. - 12:36:15 Előzmény Egy a sokból..
(55/279)
Most akkor senki ne figyeljen ide, aki még nem látta, mert leírom hogy mi történt a film utolsó pár percében. Utálom a spoiler szót, de most ez következik. Tudjuk hogy a Facebookot ketten alapították most a filmbeli neveket használom Mark és Eduardo. Eduardonak 34 %-os részesedése volt, addig amíg Mark és ügyvédei ki nem túrták a cégbõl és 0,3 %-ra csökkentették a részesedését. Mikor Eduardo ezt megtudta hatalmas balhét csapott ki, összeveszett Markkal, Õ is beperelte, mint az a három pöcsfej is, akiknek állítólag ellopta az ötletét. A lényeg hogy a végén peren kívül megegyeztek azt nem tudják hogy Eduardo mennyi pénzt kapott, de szerepel a neve a Facebook alapítók között. A három pöcsfej azt hiszem 67 millát akasztott le Marktól. Úgyhogy nem is annyira pöcsfejek. Sean Parker a Facebook 7 %-át kapta meg. Mark még néhány embernek osztott pár %-ot, de ezek kis részesedések voltak. Állítólag jelenleg 25 milliárd $-árt ér a cég.
1/10
Sydneyke 2010 dec. 05. - 14:13:23 1/10
(54/279)
Én nem tudom, hogy ti mit néztetek, de ez a film merõ unalom volt.
Ha nem moziban néztem volna jó pénzért, akkor a felénél simán kikapcsoltam volna, de kivártam a végégt, hátha lesz benne valami érdekes.
Az egész mozi ásítozott, mellettem egy nõ hangosan horkolt...

3-4 pontot ér maximum
Egy a sokból.. 2010 dec. 04. - 15:22:43
(53/279)
Most komolyan emberek , november 23.-tól SENKI nem volt képes annyi segitséget adni, hogy leirja, mi történt a film utcsó 15 percében... ????????????? Elég szánalmasak vagyunk, és még csak nem is pénzt kértem !
Ha vlki olyan olvasná ezt a fórumot,aki még nem irt véleményt nov. 23.-tól akkor ujból:
Aki látta a filmet és lenne olyan szives megirni mi történt a film utolsó 20 percében igazán hálás lennék, elõre is köszi annak aki segit ebben !
10/10
morzsa 2010 dec. 01. - 10:03:32 10/10
(52/279)
elõre kell bocsájtanom, hogy azóta vártam erre a filmre, mióta csak megtudtam, hogy létrejön. 1. mert Fincher a direktor, 2. mert Jesse Eisenberg és Andrew Garfield a két fõszereplõ, 3. mert Mark Zuckerberg a 'hogyan-legyünk-semmibõl-milliárdosok'-életérzés háromkirálya.
ezek után azt hiszem nem is lehet kérdés, hogy ott toporogtam a moziban már a bemutató napján és úgy néztem 2 óráig a vászonra, mintha az életem múlt volna rajta.
ha eddig nem, akkor most megvett volna egy életre Fincher (természetesen már korábban megtett), ez a film maga a tökély. úgy, ahogy van hibátlan.
lehet azért ócsárolni, mert arról szól, amirõl vagy bármi másért, itt helyben a fejemet teszem rá, hogy a jövõ évi Oscar-gálán el fogja nyerni a legjobb adaptált forgatókönyv illetve a legjobb férfi fõszereplõ és/vagy mellékszereplõ szobrocskáját. hogy miért?
azért mert egy percre sem ül le, intelligens, briliáns a humora, vékonyan egyensúlyoz az erkölcsi tanításba hajló tanmese határán, de nem esik bele, természetesek a karakterek és zseniális a forgatókönyv. hozza azt az izgalmat, amit egy trükkös csavarokkal tûzdelt film, úgy, hogy nincsenek benne halottak, vér, árulás sasasa és még a történetet is ismerjük.
mi ez, ha nem zsenialitás? hogy a zenérõl már ne is beszéljek.
10-bõl 11 pont.
Belua 2010 nov. 30. - 12:41:37 Előzmény Charles Foster Kane
(51/279)
Sejtettem hogy páran bele fognak kötni a dokumentumfilm kategóriába, mivel átvitt értelembe soroltam ebbe a kategóriába, ezért legközelebb ezt is mellé írom a gyengébbek kedvéért. Abban egyetértünk hogy jól eltalált volt a fõszereplõ figura és jól is alakította a szerepét.
De ez elmondható a többi karakterrõl is. Egyszer nézhetõ. Fanatikus fészbukosoknak többször is.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 29. - 10:57:29
(50/279)
Pont, hogy sikerült elkerülniük a dokumentumfilm jellegû történetépítést. Te mit néztél? Pattanásos kocka? Te tényleg ezt a filmet láttad? A fickó zseniális. Maga a karakter, és a színész is. Igazi Charles Foster Kane figura! ;)

De magyarázhatok én...
6/10
oszizambo 2010 nov. 29. - 10:39:43 6/10
(49/279)
Nézhetõ, ajánlott
Belua 2010 nov. 29. - 10:22:00
(48/279)
Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt érdekes a történet /hogyan is jött létre a facebook/, ebbõl egy nagyon jó kis pörgõs sztorit lehetett volna faragni, ezzel szembe egy felejthetõ produkciót sikerült összehozni. Egy okostojás "pattanásos" csávó, akibõl milliárdos lesz, olyan volt mint valami béna koleszos film, amibõl némi ügyvédi drámát is kiakartak sajtolni.
Néha beraktak egy-két poént, hogy ne üljön le teljesen a történet, nem egy szórakoztató film, de mindenképp érdekes. Facebook dokumentumfilm. 6/10
8/10
ati1313 2010 nov. 27. - 10:11:03 8/10 Előzmény mr.nobody
(47/279)
jó film,nekem is tetszett!
8ast adtam
10/10
mr.nobody 2010 nov. 25. - 18:28:43 10/10
(46/279)
óriási film!engem nagyon lekötött, és hatalams poénok vannak benne! (mikor dobja a csajnak a sörtXDXD). ajánlom mindenkinek! 10/10
Muya 2010 nov. 25. - 07:06:25
(45/279)
Jó film, jó film:))
a Bill Gates-es rész...:) egyébként meg érdekes.
Egy a sokból.. 2010 nov. 23. - 12:06:13
(44/279)
Sziasztok,
tegnap láttam a filmet, de a végérõl lecsúsztam, mert el kellett jönnöm a moziból. Valaki RÉSZLETESEN meg tudná nekem írni mi történt az utcsó 15 percben ? Addig láttam ,hogy zárolták a bankszámlát, áláiratták Eduardoval a szerzõdést, és újból a biróságon vagyis az ügyészek elõtt vannak. KÖSZI
8/10
Bellavita 2010 nov. 21. - 17:47:36 8/10
(43/279)
Jó film. Elképesztõ egy ilyen "friss" történetet filmen látni. Zseniális a rendezés, zseniális a fõszereplõ csávó. Tanulságos történet, hogy a törtetõ, emberileg megkérdõjelezhetõ értékekkel rendelkezõ fõhõs hogyan tör fel a csúcsra.A kérdés csupán az, hogy a csúcsot úgy is el lehetett volna- e érni, hogy közben nem lépek át másokon. S a csavar a történetben még az, hogy õt nem is pénz motiválta. De akkor mi??? A siker? A bizonyítani akarás? Vagy csak szimplán zseni???? Tetszett, amikor a film végén rámegy a facebookra és bejelöli a volt barátnõjét... valahol mégiscsak ez lett a fontos. S a kérdés: boldog-e ez a csávesz???? A filmre 8/10-et adok.
Zõdi 2010 nov. 21. - 02:45:06 Előzmény andesz89
(42/279)
Hnnna, hát a filmet megnéztem, és 10/10!!! A zenérõl nem is beszélve...:) De Te miért éppen a Zodiákushoz hasonlítanád???
Nem rosszindulatból kérdezem, hanem tényleg érdekel a véleményed/válaszod. Nekem egy kicsit olyan érzésem volt, hogy ez nagyon nem a D.F. stílusa, mert nem ezt szoktam meg tõle, de qrva jó film, az biztos.
10/10
andesz89 2010 nov. 19. - 18:29:07 10/10
(41/279)
Fincher megint megcsinálta!!!talán nem a legerõsebb filmje,(leginkább a Zodiákushoz hasonlítanám)ettõl függetlenül imádtam a filmet az elejétõl a végéig.teljesen beszippantott!a karakterek (még timberlake is jó volt),a dialógusok,a zene tökéletes volt!
óriási tisztelet Trent Reznornak is aki az év filmzenéjét hozta össze!!(most is azt hallgatom :))
mindenki LÁJKolja!!!
Zõdi 2010 nov. 18. - 17:14:07
(40/279)
David Fincher a rendezõ?????? Hohó, hát akkor én 10/10 értékelem úgy, hogy még nem is láttam!!! Szombaton megnézem, aztán megírom, hogy olyan lett, amilyet egy ekkora rendezõtõl elvárok, vagy csalódás volt. Csáá