Téma: Soul Kitchen

offtopic
Vinogradov 2013 márc. 08. - 00:05:51
(24/44)
Nekem sajnos még nem, de rettenetesen vágyom oda, az biztos! :)
stanmore 2013 márc. 07. - 23:47:43
(23/44)
Volt szerencsém Hamburgban járni a kikötõben is,tök jó.
Vinogradov 2013 márc. 07. - 23:05:07
(22/44)
Hamburg, kikötõ, raktárépületben berendezett Gasthaus...

Hát, engemet már ezzel megvettek volt kilóra - Európa egyik legzseniálisabb városának, legfílingesebb részében, az elképzelhetõ leghangulatosabb étterem. OK, német film, és emiatt lehetne akár még nagyon rossz is, de Fatih Akin neve garancia a minõségre.

Az öreg kontinens fiatal lakójaként Akin nagyon ért a múltikulti lájfsztájlhoz és a bevándorló sorsok hatásos bemutatásához. Ráadásul remekül tudja keverni a stilizációt a realizmussal - sõt, már-már naturalizmussal. Ezúttal görögökrõl mesél - mégpedig õrült görögökrõl.

Elég ennek bizonyítására Adam Bousdoukos elképesztõen zavaros tekintete, aki e film fõszereplõjeként valami fenomenálisan komikus, túlpörgött hellén idõzitett bombát játszik. S miközben porckorongsérvet kap, összeomlani látszik élete mûve, az étterem és egyre nyilvánvalóbb (na nem mintha nem volna kezdettõl fogva az!), hogy kapcsolata már a múltté az imádott, pillanatról pillantra "exebb" csini szõke barátnõvel, mesteri érzékkel hozza azt a fickót, akinek nagyon durván nem kéne ott lennie, ahol éppen van - hanem mindig valahol máshol...

Egyébként a Soul Kitchen-nek még három erénye van az elmondottak mellett:

1. Fiatalos: Igen, az. Olyan késõ huszas - kora harmincas elánnal - tehát azért egy kevés megfontoltsággal nyakonöntve, de még kellõképpen pörgõsen és fogékonyan minden új iránt. Tökéletes desszert - bármilyen kiadós ebéd után képes vagy megkívánni. Óriási erénye, hogy egyenesen a hûtõbõl érkezik, de friss és zamatos gyümölcsel készült. Olyan mint valami nagyon király, minõségi házifagylalt, nagyon trendi, dizájnos körítéssel és tálalással.

2. Fílinges: Hamburg, Balkán, Hellász, soul és kitchen, sznobéria és alvilág... - Kár ezt magyarázni, fõleg az elmondottak után.

3. Humoros: Igen, a németeknél mindig nagy szó a humor. Némi tapasztalttal felvértezve ugyanis kénytelen vagyok megerõsíteni azt a közhelyes infót, hogy a teuton humor általában véve tragikusan rossz. Nagyon tragikus és nagyon rossz. De Akin tud valamit: tutira látott pár cseh filmet és van érzéke a Guy Ritchie-s fordulatokhoz is.

Persze õ nemcsak másolja ezeket - szerzõ a maga nemében. Az affélék közül való, akik a egyszerû alapanyagokból is nagyon speckó és pikáns ízeket tudnak kihozni.

...

Ez kell a dolgozóknak!
go84 2013 jan. 02. - 21:54:09
(21/44)
Kurva jo film. Akinek ez szar nagyon nem ert semmit a filmekhez... btw Fatih Akin filmjek mind jok. Kikene nyitni a csipas szemet par embernek.
perry 2013 jan. 02. - 20:49:11 Előzmény zetorka
(20/44)
Talán azért, mert magas ízlésküszöbrõl lenézve szédülés fogja el az érzékeny ítészeket. :)
10/10
zetorka 2011 nov. 04. - 19:10:53 10/10
(19/44)
nekem ez a film nagyon tetszett, a fõszereplõ minden szenvedése ellenére végig tök pozitív volt a hangulata
egybe van és nem untam, jókat nevettem és tudtam azonosulni a szereplõkkel is

lehet kiszámítható, de én ezt nem rónám fel hibának egy ilyen könnyed filmnél, sõt pont az tetszett, hogy simán elhittem neki, hogy ez akár meg is történhetne, hiszen az élet is sokszor kiszámítható

nem is értem, minek fanyalogni, hogy nem elég mély?
egy szerethetõ, pozitív vígjátéknak minek kéne mélynek lennie?
lehet nem vagyok elég mûvészi, meg sznob, de nem értem ezt a fajta hozzáállást.
Itt egyesek szerint nem való a mûvészbe meg a toldiba, na és akkor hova való?
a multiplexbe?
Ford Mustang 2011 okt. 31. - 17:41:34
(18/44)
Gyengus német katyvasz.
faguri 2011 szept. 23. - 11:48:47
(17/44)
Ne drámázzatok. Egyszerû, kedves történet, sok "akár a szomszédban is lakhat egy ilyen" hülyével. És van humora a filmnek, csak meg kell látni. Nem amerikaiasan harsány, olyan európai. Nézhetõ!
( a gombos jelenet tényleg mafla )
1/10
toyotakacsa 2011 jún. 15. - 14:53:47 1/10
(16/44)
Nem értem, hogy ez mitõl vígjáték. Egy darab poén nem volt benne. Ilyen unalmas filmet régen láttam. 1 pont.
9/10
Perillustris 2011 máj. 23. - 23:21:51 9/10
(15/44)
A Lé meg a Lola óta kedvelem Moritz Bleibtreu-t örülök, hogy láthattam ebben is. Szerintem jó film.
szorokin 2011 máj. 11. - 01:12:07
(14/44)
kedves, emberléptékû életkedvet adó film.
nem fogja a világot megváltani, [arra ott van a 2 másik Akin film, amelyeket imádok :)) [Gegen die Wand, Auf der anderen Seite]], de ha ezt tudod és nem várod el, akkor jól szórakozhatsz.

ennyi. :)

-------------------------------------------------
http://port.hu/fallal_szemben_gegen_die_wand/pls/fi/films.film_page?i_film_id=64959&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=2

http://port.hu/a_masik_oldalon_auf_der_anderen_seite/pls/fi/films.film_page?i_film_id=89261&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=2
6/10
BaLee82 2011 márc. 13. - 08:52:27 6/10
(13/44)
Úgy ültem le elé, hogy biztos valami jó német vígjáték, de ez egy vígjátéknak elég sovány. Van storyja meg érdekes is, de talán 2x ha mosolyogtam rajt.

Nálam ez csak egy 6ost ért.
vargavince91 2010 dec. 28. - 00:13:19
(12/44)
Szerintem egynek elmegy, néha lehetett rajta mosolyogni, de azért nem nagy szám.
***spoilerke*** Gryllus Dorkát meg szerintem fölösleges halálra dícsérni, mert annyi szerepe volt a filmben mint egy darab sajtnak.
8/10
Edkó 2010 nov. 09. - 18:56:23 8/10
(11/44)
csatlakozom az elõttem szólóhoz, nekem is nagyon tetszett, aranyos volt, lehetett rajta nevetni, és Gryllus Dorka is jó volt benne, mindenképp ajánlom egy ilyen esõs szomorú napon, amilyen a mai, jó kedvre hangol :-) olyan németesen vígjátékos, számomra csak azaz érdekes, h a németek is tudnak ilyen középkategóriás jó vicces vígjátékokat összehozni, nekünk, magyaroknak is most már meg kéne tanulni... mert ilyen téren van hova fejlõdünk, ezek a lazább, õszinték alternatívabb megoldások sokkal naturálisabb, természetesebbek, jobbak, mint a magyar változatok...
amúgy pedig ugyanez a rendezõ rendezte a Fallal szemben, na azt kötelezõ megnézni!! Biro Ünel meg megint hatalmasat alakított!! :-)
9/10
Andrisbandris 2010 nov. 09. - 13:08:53 9/10
(10/44)
Sziasztok!

Nekem nagyon tetszett a film- s bár sokakhoz hasonlóan számomra is ez volt az elsõ Fateh Akin-film ezek után megpróbálom a rendezõ egyéb filmjeit is megkeresni!

Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom nézze meg- nálam 9/10 volt ami alig kevesebb mint a nagy kedvenc Tarantino filmjei!

Olyan igazi újhullámos német film a mai német viszonyokról- lásd multikulti-szórakoztató és happy endes változatban!
Sanyimanó
Elsie Beckman 2010 nov. 02. - 16:00:01
(9/44)
Nekem ez az elsõ Faith Akin filmem, így nemtudom összevetni elõzõekkel, de úgy érzem, és lehet hatalmasat tévedek,
(félig meddig spoiler--->)
hogy itt a fõszereplõ és az étterem között olyan kapcsolat lehet, mint a rendezõ és filmje között. Ez fõleg akkor érzõdött amikor a másik szakács (rendezõ?) mondta hogy neki az étteremhez egy kurva kell nem szakács, hogy a tömeget kiszolgálja azzal a sok vacakkal, amit készít, majd a fõhõsünk miután elküldi a szakácsot, utánamegy és közli, hogy õ ezt nem szereti, de az emberek ezt veszik meg... Meg van még pár ilyen "utalás"...de ha tévedek kövezzetek meg, szerintem itt a fõhõs maga Akin, és a cím is erre utalhat, mert ügye õ is ugyanúgy déli származású, de nem tudom...Ez van így hirtelen megnézés után elsõre.

ja és a gombos rész hihetetlen gyenge...na azt nem hiszem hogy nemtudta volna jobban megoldani, mikor tele van sok jó kép megoldással...akárhogy könyörgöm...............

(spoiler vége)
A film hangulata tényleg jópofa, érdemes megnézni, talán ilyen filmekkel tarthatja magát föl a film Európában......

Ja és még valami! A spanyol Melegkonyha ugrott be még annak hasonló a témája! Ha valaki egyszer az a választás elé áll, hogy az, és e közül kelljen választani, semmiképp se azt a borzalmat válassza, ez mérföldekkel jobb:D:D Nacho G. Velilla nevét, vagy kiét egy életre megjegyeztem. Kerülni fogom:D

6,5/10 kb.
Criobs 2010 nov. 02. - 09:32:04
(8/44)
A film stílusában felfedezhetõ valóban hasonlóság a rendezõ korábbi filmjeivel (mint a Kebab kapcsolat vagy akár a Júliusban). Akinek ezek nem jöttek be, valószínûleg a Soul Kitchen sem fog.
Tény, hogy nincs benne túl nagy izgalom. Sok helyen elõre kiszámítható a történet.
Nem került fel nálam a top 10es listára, de a hangulata miatt egyszer érdemes volt megnézni.
2/10
sipmester 2010 nov. 01. - 14:40:17 2/10 Előzmény Mangotree
(7/44)
szerintem meg tök olyan volt a film, mint a kebab kapcsolat. azt mondt egy szigorlat után néztem meg, szal úgy még elment. de a soul kitchennek ugyanaz a "stílusa" közhely, sablon, teljesen kiszámítható történet, újracsomagolt poénokkal.
ráadásul mindez a mûvészben. talán azoknak jó ez a film, akik plázából ülnek át a mûvészbe, lehetõséget adva, h ne kapjanak rögtön kultúrsokkot.
1/10
kispalissaci 2010 okt. 31. - 14:56:49 1/10 Előzmény Egy a sokból..
(6/44)
Még a film elsõ harmadánál azt reméltem, ebbõl még kisülhet egy laza, de színvonalas történet, bár sajnos már meg voltak a gyanús elõjelek, ami aztán is be is igazolódott. Nagyon nagy mértékben sablonos és közhelyes, helyenként kifejezetten giccses. Szenvedés volt végignézni. Ja és persze hogy minden szõke német egy náci. Bár bocsánat, de tényleg kiakasztó.
Szégyen hogy egy ilyen film kerülhet a Toldi és a Mûvész mûsorára!
Egy a sokból.. 2010 okt. 30. - 12:32:11
(5/44)
Az egész filmnek van egy erõs átfogó hangulata, mely elejétõl a végéig elkisér minket, a szakács meg nagyon nagy arc a filmben :D Ez a film egyébként nem szól semmirõl sem a helyi kliséket leszámitva,túl sok értelme sincs, mármint egyetlen lehetõséget sem helyez vlmi más, új szokatlan helyzetbe, nekem összességében nem tetszett.