Téma: Spíler

8/10
stratever 2009 jan. 18. - 18:09:53 8/10
(56/196)
Guy Ritchie... hozta a formáját. Az egész film felépítése a szereplõk bemutatása,az események összefolyása és a csattanó a végén,egy az egyben olyan volt,mint a Blöff. DE! más a stílus,és ez az amiért nekem tetszett és nem lehúzom,h mekkora fos és nem tud újat mutatni. Itt nagyban mennek a dolgok, a film közben elrejtett kitérõ jelenetek(pl. buzibob), a rokoni dolgok, a flörtölgetések,színesebbé teszik sokkal a filmet mint a Blöff volt...H valaki azt kérdezné,h érdemes-e megnézni? a válasz Igen. Más szempontból. A szereplõválogatás is jól sikerült,habár nem minden szereplõvel értettem egyet,h neki kellene -e játszania,de a végére már egyik szereplõtõl sem idegenkedtem. A legjobb alakítást szerintem az egész filmben a John Quid-et megformáló Toby Kebbell nyújtotta.Lenny,Tank és Tanácsos szerepeit nagyon eltalálták,odaillõ volt, One Two-t inkább egy James Bond filmben képzeltem volna el,de a végére már teljesen odaillõ volt. Szóval érdemes megnézni.
nandiiy 2009 jan. 18. - 16:39:52
(55/196)
nem annyira rosz mert láttam már roszabat is,de nem tetszett olyanyira hogy még egyszer megnézem.
nandiiy 2009 jan. 18. - 16:37:20
(54/196)
nekem ez a film nagyon nem teszett.sztem ez ahogy van egy nagy kaki
8/10
slaven 2009 jan. 18. - 15:19:48 8/10
(53/196)
Nem értem, hogy mi az a hatalmas szentségtörés, amit elkövettem azzal, hogy elmondtam a véleményem. Normálisan, kulturáltan akartam hozzászólni a témához,de mindjárt letámadtak. A válaszban sem akartam senkit megsérteni, vagy lenézni, de úgy tûnik mindenbe beletudtok kötni. Amúgy..nem gondolnám magamról, hogy primitív bunkó lennék, és nem tartom magam nagy valakinek, egyszerûen ez a véleményem. Ha megfigyeled, a zárójeles megjegyzés azért van ott, hogy senkinek ne sértsem a lelki világát. És attól, hogy a TÖMEG szereti azokat a filmeket (amivel hangsúlyozom semmi problémám nincs, én is láttam pár Bud Spencer klasszikust), még akadhatnak néhányan, akik többet várnak egy filmtõl, fõleg úgy, hogy láttak korábbi Guy Ritchie alkotásokat.

u.i: akkoriban tényleg kiemelkedõ filmek voltak, van amelyikük ma is megállja a helyét, de azért ne ez legyen már a mérce..
wukovsky 2009 jan. 18. - 12:25:08 Előzmény slaven
(52/196)
Kedves Slaven, én örülnék, ha még ma is gyártanának olyan színvonalas filmeket, mint anno az általad említett páros csinált. Én nem tudom ki hogy van vele, de 101szer is megtudok nézni egy kincs ami nincset, vagy egy nincs kettõ négy nélkölt!!! Az ördög jobb és bal kezét, már nem is említem.

Amúgy pedig ha olyan okos lennél, mint amilyennek hiszed magad, pedig nem vagy az, akkor azt is tudnád, hogy az IQ az a probléma megoldó képesség mércéje. Az AQ az az általános müveltség, az EQ pedig az érzelmi inteligencia. Szóval attól még, hogy valaki mûvelt, és inteligens, attól lehet egy olyan primitív és bunkó ember, mint pl Te. Bud Spences-nek, és Terence Hill-nek még a mai napig akkora rajongó tábora, és kultusza van, ami egy két filmes Guy-nak pár év múlva nem hiszem hogy lesz.

Amúgy pedig ha a karaktereknél, és jellemeknél tartunk, a duónak minden filmjében igen komoly karaktere és jelleme volt.

Én nem estem hasra a ravasz és az agytól sem, jó jó, de nekem nincs a top 10-ben, és meg sem közelítenek egyetlen Tarantino, vagy Rodriquez filmet sem. Õk a mûfaj igazi nagyágyúi.

Amúgy abban igazat adok neked, hogy amire reagálták, az tényleg "egyszerû" hozzá szólás volt, csak sajnos pont rossz példát hoztál fel. Nem egy vacak B kategóriás filmet be mondhattál volna, és nem pedig két film óriást.
8/10
slaven 2009 jan. 18. - 00:53:35 8/10
(51/196)
Pumpika: nem kell, ehhez filmkritikusnak lenni, csak egy bizonyos IQ szint kell ahhoz, hogy az ember ezeket a szempontokat is nézze..gondolom te leragadtál a Bud Spencer filmeknél(ami amúgy nem baj), csak vagyunk páran, akiknek ezen már túl nõttek az igényei. Ennyi.
5/10
yippikaya 2009 jan. 17. - 22:07:24 5/10
(50/196)
A recept valóban ugyanaz,csak az elõzõ két filmben sokkal viccesebb karakterek,sokkal nagyobb poénok és sokkal pörgõsebb történet van. Ez azért jóval elmarad mögöttük,bármennyire is hasonló a sztori.
3/10
Balivet6 2009 jan. 17. - 14:08:30 3/10
(49/196)
egyet kell értenem az elõttem szólóval!
a karakterek fõleg a fiatalabb karakterek nemhogy kemény gengszteresek lennének...inkább szánalmasak és bénák!
a történet egy rakás foss, semmi! semmi csavar nincs benne! legalábbis ami van is az is könnyen elõre kiszámítható!
én nagyon nagyot csalódtam ebben a filmben! meg sem közelíti a két sokat emlegetett elõdöt!
8/10
slaven 2009 jan. 17. - 00:12:42 8/10
(48/196)
Megnéztem mert agyon reklámozták mindenhol...hát nem mondom, hogy bánom, de egyáltalán nem fogott meg. A karakterek jellemtelenek voltak, kevés poén, és nekem a végérõl hiányzott az igazi csattanó. Összességében: 6/10
Swycky 2009 jan. 13. - 15:10:50
(47/196)
Dehogy veled! Velem volt, velem van, és velem lesz komoly!!! ;)
Dius 2009 jan. 13. - 13:06:09 Előzmény Swycky
(46/196)
A Spoiler-veszély:
a csajnak szerintem befellegzett, mikor az orosz megtalálta a festményt nála, úgyhogy..
Ja, és egyébként is, One-Two-nak velem lesz komoly! :) :) :)
Swycky 2009 jan. 12. - 21:09:02
(45/196)
HAllóóó!!! mi lesz One Two-val és a könyvelõcsajjal? Csak flört, vagy komoly a dolog???
makrai.lilla 2009 jan. 12. - 18:43:36
(44/196)
igaz,nem kell hasonlitgatni,ez ugy van jól ahogy van..de azért a szivem mélyén örültem volna ha egykét emberke felbukkan itt is a ravasz az agyból...
jason statham ujabban nagyon felkapott pasi lett,öt lehet látni szinte minden akció filmbe :)
Dius 2009 jan. 12. - 14:43:49
(43/196)
Bizony, nagyon jó kis film ez! Nem kell hasonlítgatni az elõzõ filmekkel, melyek lerakták az alapot,- ütõs szerzemény lett.
A zenék kiválóak, a szereposztás(Gerald Butler...woooooowwww!), sztori, humor, ....mindenki nézze meg!
(Egyetlen problémám a cím magyar fordítása, az angol nagyon hangzatos Eock'nRolla helyett.Milyen felesleges, és kínos próbálkozás...)
10/10
Mared 2009 jan. 12. - 00:02:36
(42/196)
Nekem is tetszett, bár anno kamasz koromban a 'Ravasz, az agy..' nagyon nem. Lehet, hogy adok neki mégegy esélyt.

Ellenben az nem tetszik, hogy Archi (gyakorlatilag a 2. fõszerep) nem szerepel a szereplõk felsorolásában. És a színész (Mark Strong, remek) filmlistájából is hiányzik a Spíler. Bizonyára véletlen.
10/10
Kendy 2009 jan. 11. - 22:55:48 10/10
(41/196)
Most néztem meg moziban és hatalmas film szerintem!
Szuper!
Frankó karakterek,jó dumák,hibátlan story!
Csak szuperlatívusz részemrõl!
Régen szórakoztam ilyen jól moziban 1 filmen.
:)
:D
Igaz mondjuk általában már itthon nézek filmeket.
Guy Ritchie visszatért véleményem szerint és remélem sok ilyen klassz mozit készít még.
A zenék is hibátlanok!!!!!!
Aki szerette Guy Ritchie régebbi filmjeit ez is tetszeni fog.
:)
:D

Ráadásúl az egyik kedvenc nótám is elhangzik a filmben!
:D

"My Daddy was a bankrobber
But he never hurt nobody
He just loved to live that way
And he loved to steal your money

Some is richand some is poor
And thats the way the world is
And I don't believe in lying back
And saying how bad your life is

So we came to jaz it up
Never loved a shovel
Break your back earn your pay
And don't forget to grovel

Daddy was a bankrobber
But he never hurt nobody
He just loved to live that way
And he loved to take your money (What law?)

The old man spoke up in a bar
Said I never been in prison
A lifetime serving one machine
Is ten times worse than prison

Imagine if all the boys in jail
Could get out now together
What do you think they want to say to us
While we were being clever

Someday you'll meet your rockin chair
Cause that's where we're spinnin
There's no point to want to comb your hair
When its grey and thinin (Hey)

Hey
Daddy was a bankrobber
But he never hurt nobody
He just loved to live that way
And he loved to steal your money

So we came to jaz it up
We never loved a shovel
Break your back earn your pay
And don't forget to grovel (Hey)

Get away, get away
Get away, get away
Get away, get away
Get away

Daddy was a bankrobber
But he never hurt nobody
He just loved to live that way
And he loved to steal your money

Run, Laddy, run

Strike out boy
For the hills
I can't find that hole in the wall
I know that they never will

My Daddy was a bankrobber
But he never hurt nobody
He just loved to live that way
And he loved to steal your mone"
makrai.lilla 2009 jan. 11. - 20:25:04
(40/196)
igen feliratos hálistennek :)
énis imádom a jó kis brit akcentust hallgatni:)irigylem a csávót aki le tudta forditani,szinte 99% ban szleng duma van benne.
Swycky 2009 jan. 11. - 17:45:18
(39/196)
hali!
Ugye feliratosan adják mindenhol? nem szeretem a szinkronos filmeket. sajnos ,még mindig nem értem el a moziig, One Two-val és a könyvelõcsajjal mi lesz? történik köztük vmi???
makrai.lilla 2009 jan. 11. - 14:46:31
(38/196)
ja meg még 2 jo filmet ia lehagytam..
made in britain,this is england.,na meg a futballos filmek:))
makrai.lilla 2009 jan. 11. - 10:21:45
(37/196)
én tegnap láttam. nekem tetszett.
de szerintem többször kell megnézni hogy jobban átjöjjön.
a ravasz az agyat amikor elöször láttam sztem még ki is kapcsoltam , nem tetszett.aztán hoppá ,a kedvenc filmem lett.imádom.(de a blöff nem jött be)
a szövegek jók,bár nekem kissé gyorsak voltak és nehezen érthezö elsöre.de szerintem jó kis film.
ha az angolok filmet csinálnak az mindig jó.
(outlaw,dzsembori...)