ibacs 2010 okt. 17. - 18:54:58
(99/159)
Ennek csak az a hátránya, hogy a szervezeted kevésbé fog immunissá válni a sok kórokozó ellen, mert ugye ritkán találkozol velük, mert olyan tiszt vagy mint a patyolat.
De egy kósza találkozás elkerülhetetlen, hiába teszel meg mindent ellene és akkor, sokkal jobban lever, mint mást aki "edzett" ezekkel szemben.

De a lényeg, mint mindenben egy egészséges egyensúlyt kell kialakítani. Se a koszevést, se a tisztogatást nem kell túlzásba vinni.Azt az idõt amit így spórolsz tölts a pároddal, õ is jobban fog örülni neki:)))
sofi 72 2010 okt. 17. - 18:43:42 Előzmény kabala
(98/159)
Egyetértek!!!! Én is fertõtlenítem a tojásokat mielõtt beteszem a hûtõbe!! Mondjuk nem áztatom, csak Domestossal átmosom.
Sõt, lehet röhögni, de a felvágottat, ami be van csomagolva, vagy a sajt csomagolását és az italos dobozokat, tejfölös dobozt, stb. is átmosom!!! Sõt a narancsot és a citromot is!!!!!
Véleményem szerint az az ostoba, aki ezt nem teszi meg, fõleg annak tudatában, hogy manapság az élelmiszerek nagy része akár a világ másik részérõl is érkezhet....!!!!
ibacs 2010 okt. 17. - 18:42:59
(97/159)
Semmi baj, van aki egész nap az ózonlyuk miatt aggódik:)))
kabala 2010 okt. 17. - 18:27:12
(96/159)
OK, egyél sokat. Én már rég túlléptem ezen. Mindenki maga dönti el, hogyan kezeli a tojásait. Vendéglátós vagyok, tudom milyen szigorú tisztiorvosi utasítások vannak a tojás kezelésére. De ettõl függetlenül, édesanyámtól is azt láttam, h csak tiszta tojást tett a hûtõbe. Mivel errõl volt szó, én is hozzászóltam.
ibacs 2010 okt. 17. - 12:32:14 Előzmény kabala
(95/159)
Annyit okoskodnék csak hozzá a témához, hogy egyik nagy édesség kedvencem a tojáskikevert.Nem tudom ennek van e pontosabb neve,de én így szoktam nevezni. Tojás sárgáját cukorral kikeverem és a fehérjét habosra verem, zutty összeöntöm, édes kakaóporral meghintem.Imádom!!!

De a lényeg, mikor ketté töröm a tojást az össze-vissza folyik a héján. És még sose találkozta Szalmon Ellával:)))
Pedig már vagy ezer adagon biztos túl vagyok.
8/10
tiborz007 2010 okt. 17. - 11:17:24 8/10 Előzmény kabala
(94/159)
nem kell nyers tojást készíteni, ha jól tudom 72 C fölött elpusztul a szalmonella baktérium
8/10
tiborz007 2010 okt. 17. - 11:12:23 8/10
(93/159)
11.15-re van írva a mûsor kezdése, de 11.10-kor már régóta megy
Helló port.hu, vagy a mocsok 2tv a hibás?
kabala 2010 szept. 17. - 17:24:12
(92/159)
A tojással és tojásalapú készítményekkel
kapcsolatos élelmiszer-biztonsági szabályokról
(közétkeztetésben, vendéglátásban dolgozók számára)


Fertõzési veszélyt elsõsorban a tojáshéjon - baromfiürülékkel vagy szemmel nem láthatóan - megtapadó baktériumok jelentenek, de a tojásbennék is tartalmazhatja a kórokozót, ha a baromfi petefészke fertõzött volt. A baromfiállomány szalmonellamentesítése világszerte megoldatlan, ezért a tojás helyes kezelésével és a felhasználása során alkalmazott konyhatechnológiai eljárásokkal kell elhárítani a fertõzési veszélyt.
Az étkeztetés közegészségügyi szabályairól szóló 9/1985. (X. 23.) EüM-BkM sz. együttes rendelet elõírása értelmében "a tojást - a felhasználását megelõzõen - a szennyezõdéstõl meg kell tisztítani és fertõtleníteni kell." Ezt a mûveletet elkülönített tojás-elõkészítõ helyiségben célszerû végezni.
Tojás-elõkészítõ helyiség hiányában a zöldség-elõkészítõben vagy (ahol ez nincs) a zöldségraktárban (de mindenképpen olyan helyen, ahol tisztább terméket nem szennyezhet) kell a tojás tisztítását, fertõtlenítését elvégezni, kizárólag erre a célra használt és a rendeltetésnek megfelelõen, maradandóan megjelölt edényben.
A szárazon nem tisztítható szennyezõdést (vérfolt, ürülék) mosással, áztatással kell eltávolítani, illetve a szennyezõdést fellazítani. A fertõtlenítés hatékonysága szempontjából ez döntõ jelentõségû, mert a fertõtlenítõszer baktériumölõ hatása szerves anyag (pl. baromfiürülék) jelenlétében csökken vagy nem érvényesül azáltal, hogy hatóanyaga elsõsorban a baktériumokat körülvevõ szennyezõanyaghoz kötõdik. Minden tojásfertõtlenítésre engedélyezett szer alkalmazható, az elõírt töménységgel és behatási idõvel. Könnyû beszerezhetõsége miatt legelterjedtebb a háztartási Hypo használata, melynek baktériumölõ hatását aktív klór tartalma biztosítja. A fertõtlenítõoldatot 2%-os töménységûre (10 l vízhez 2 dl Hypo) kell készíteni. Az így elkészített oldatban a tojáshéjon lévõ szalmonellák pusztulása 5-10 perc alatt következik be. Lejárt minõségmegõrzési idejû Hypóval a kívánt hatás nem érhetõ el! Az elhalt baktériumokat és a fertõtlenítõszer-maradékot a fertõtlenítõoldatnál melegebb, de maximum 40 °C-os folyó vízzel kell öblíteni. A fertõtlenített tojás tiszta edénybe (nem az eredeti tojástartóba!) helyezve kerülhet a konyhába.
A repedt, törött tojás nem fertõtleníthetõ! A héjsérülésen át baktérium kerülhet a tojás beltartalmába, ezért a repedt, sérült héjú tojást felhasználni nem szabad.
kabala 2010 szept. 17. - 17:11:01
(91/159)
Képzeld, áztatás után leöblítem.
1/10
offtopic
meszag 2010 szept. 13. - 09:08:12 1/10
(90/159)
Ismerõsöm próbálta receptek meg rosszak voltak - az eredményét én is kóstoltam pfffffff.
Én a szövegét csipom, a receptjei nem izgatnak.
1/10
offtopic
meszag 2010 szept. 13. - 09:02:43 1/10
(89/159)
Nem tudom, nem kóstoltam még tollat natúr, és sütve sem, :D
1/10
offtopic
meszag 2010 szept. 13. - 06:46:58 1/10
(88/159)
Viccelnék ilyesmivel?
8/10
tiborz007 2010 szept. 08. - 23:21:13 8/10 Előzmény kabala
(87/159)
Szíved joga, hogy megmosd.
A kedvesem, ha a szüleim kertjében járunk nem eszik meg egy szilvát, barackot, almát, csak ha bevitte és megmosta.
Na ettõl beteg és allergiás a mostani nemzedék, hogy semmi ellenállásuk nincs a betegségekkel szemben
1/10
offtopic
meszag 2010 szept. 07. - 00:00:11 1/10
(86/159)
:DDDDDDDDDD
kabala 2010 szept. 06. - 20:14:12
(85/159)
Nem, de amikor felütöd és kifolyik a belseje, bekerülhetnek a tojás héján lévõ bacik is. Arról nem is beszélve, ha a tyúksz*ros tojást a hûtõbe teszed, a szalmonella, meg a sokféle vacak, amik a héján vannak, burjánzani kezdenek és más ételekbe is bekerülhetnek a hûtõben. Ez nem opció, ez tény, amirõl felesleges vitatkozni.
De neked nem muszáj megmosni, nyugodtan hagyd sz*rosan, aztán fogdosd össze, sõt kezet se moss, úgy érintsél meg mindenféle ételt, amit aztán magadba tömsz. Neked nem, de nekem ez gusztustalan. (Ez sem vita tárgya, ez is tény.)
kabala 2010 szept. 05. - 19:52:57 Előzmény tiborz007
(84/159)
Pont azt mondom, ha vízbe rakod, a záp mindig feljön a víz tetejére, így rögtön kiszúrod és nem kell külön felütögetni.
Amúgy szerintem baromi undorító a szaros tojásokat beleütni a kajába, a szalmonelláról már nem is beszélve például egy tükörtojásnál, ahol a sárgája még szinte nyers. De te tudod...
8/10
tiborz007 2010 szept. 05. - 12:03:04 8/10 Előzmény kabala
(83/159)
Sosem mostam meg tojást, még nem volt belõle problémám, viszon volt már záp a piskótába ütött tojások között, eldobtam a három jóval együtt, ez nem jött össze, de lehet neked van igazad
8/10
tiborz007 2010 szept. 05. - 11:46:34 8/10
(82/159)
Stahl Hanna!
Gondolom az apjának köze nincs a gyerekhez
Persze lehet, nem biztos az apja, azért nem az õ nevét kapta
kabala 2010 aug. 22. - 10:45:33 Előzmény ibacs
(81/159)
Ha tojást veszek, azonnal megmosom, nem teszek a hûtõbe mosatlan tojást. Van egy fém tojásmosó edényem, azt teleeresztem vízzel, kis flóraszeptet öntök bele és beteszem a tojásokat pár percre ázni. Ilyenkor, ha van benne záp, feljön a víz színére, amit rögtön kidobok. Így nem kell külön edénybe ütögetni.
1/10
offtopic
meszag 2010 aug. 06. - 09:18:44 1/10
(80/159)
Ma olyan tocsogós,szõrös csirkét sütött! Mindenféle fûszert összekutyult, csak a szõrökre nem maradt ideje. Ez igen! :D