Téma: Star Academy

1/10
Semprini 2016 szept. 17. - 22:27:39 1/10
(57/97)
A ma esti élõshow-ról röviden:

Hegyi Dávid: Jobb volt valamivel, mint a múlt héten, de ez még mindig nagyon kevés, maníros, mû.
Budavári Zita: Szódával elmegy-kategória, töltelék, háttérzenének jó, de nem köt le.
Ossó Balázs: Felõlem azonnal mehetne haza, de a zsûrinek valamiért tetszik. Persze vannak bent nála is gyengébbek, de minek?
Fazekas Eszter: Újabb csalódás: szép színû hang, de teljesen érdektelen, szürke, bizonytalan elõadásmód, mintha nem fejlõdne semmit.
Streiffert Hanna: A cukiságfaktor elviszi a produkciót, de azért egy erõs középmezõnynél ez sem volt jobb.
Kertész Iván: Az este legjobbja, meg is kapta a maximális pontszámot - és a jövõ heti védettséget.
Pádár Alexandra: Nem volt olyan jó, mint a múlt héten, de azért elég jó volt, csak lassan hozhatna már valami más jellegû számot is, mert ezt az oldalát már (túlságosan is) jól ismerjük.
Bene Barbara: Wow, megint jó volt, és talán õ fejlõdik a legtöbbet adásról adásra, bravó!
Szûcs Randy: Gyatra volt (ki is esett), bár messze nem õ volt a legrosszabb.
Szõcs Renáta: Az elõzõ két produkciójával nagyon magasra tette a lécet, amit most nem tudott átugrani, de azért bõven jó volt így is.
Jecsmenik Arnold: Sokkal jobb volt mint múltkor, de azért így is a gyengébbek közé tartozik.
Gór Nagy Erika: Nekem nem tetszett, a zsûri nagyon felpontozta, számomra teljesen érthetetlen, hogy mit látnak benne.
Kelemen Laci: Az abszolút mélypont, botrányosan pocsék volt, hamis, artikulátlan, messze a legrosszabb produkció az este folyamán. A zsûritõl 98 pontot kapott, ami még vérlázítóbb, mint maga a produkció!
Illés Adrián: Végülis elénekelte, tûrhetõ volt egynek, megmenekült a kieséstõl.
1/10
Mária Csóka 2016 szept. 17. - 19:00:27 1/10
(56/97)
Nóri belépõ szövege nem tetszett az énekesekrõl, úgyis látta, aki nézte, hogy mit mûvelnek a villában, szörnyû. És túlzásnak tartom, ahogy Majkát leszólja, folyamatosan kritizálja, kioktatja! Ez már nem humoros!
1/10
southwind 2016 szept. 17. - 18:55:42 1/10
(55/97)
király gárgyié vagy garnier nagyon vicces
olahmiki1959 2016 szept. 17. - 17:48:52
(54/97)
Állítólag nem veszik le, csak késõbbi idõpontra tolják, gondolom azért, hátha akkor többen nézik majd.
1/10
BDK1997 2016 szept. 16. - 13:14:32 1/10
(53/97)
Jövõ héttõl ezt az "összefoglaló" bigyeszt leveszik a mûsorról,
3 hét kellett hogy észbe kapjanak.
olahmiki1959 2016 szept. 16. - 11:06:06
(52/97)
Úgy látszik, összement a mosásban, mióta nem láttam..:DDD
árvácskácska 2016 szept. 16. - 09:43:30 Előzmény olahmiki1959
(51/97)
lady gaga 155 cm.
1/10
Semprini 2016 szept. 10. - 22:35:06 1/10
(50/97)
A mai élõ adásról:
Szûcs Randy: Hamis volt, erõlködött és egyáltalán nem állt neki jól a dal. Már a múltkor hazamehetett volna, de ma nem õ volt a leggyengébb. A zsûri viszont nagyon túlértékelte.
Budavári Zita: Ugyanaz a véleményem mint eddig, szürke és közepes produkciót nyújtott, nem sok vizet zavart, de nem volt rossz egynek.
Jecsmenik Arnold: Betegen állt színpadra, ez bizony hallatszott is, gyenge volt, erõtlen, semmilyen.
Bene Barbara: Eddigi legjobb produkciója volt ez a dal, ráadásul új oldalát mutatta. Csak így tovább!
Balog Brigi: Nem tetszett, bár egy fokkal jobb volt mint a múltkor. De továbbra sem szimpatikus.
Streiffert Hanna: Lehet, hogy kitolásból adták neki a dalt, de végülis jól jött ki belõle. Legközelebb remélhetõleg angol nyelvû dalt kap.
Ossó Balázs: Gyenge produkció volt, de nem is vártam tõle jobbat.
Fazekas Eszter: Sajnos most nagyon alulteljesített az elsõ két produkciójához képest, de félt is a daltól, bár lejjebb vették a hangnemet, de így is kapkodva vette a levegõt, látszott, hogy nagyon izgul. Lesz még jobb is...
Libor Laura: gondoltam, hogy bele fog törni a bicskája a Tina Turner-dalba, de hogy ennyire rossz lesz, azt nem hittem volna. Ez bizony a kieséshez volt elég.
Szõcs Renáta: Az este egyik legjobbja volt megint, elképesztõen jó volt, pedig teljesen más jellegû dalt kapott, mint legutóbb, de ugyanolyan jól helytállt. A zsûrinek és a közönségnek is tetszett, hiszen duplázott: õ kapta a legmagasabb pontszámot így a jövõ héten ismét õ élvez védettséget!
Illés Adrián: Önmagához képest jobb volt, mint vártam, de azért jónak még nem nevezném. Egynek elment-kategória, de a zsûri nagyon túlértékelte õt is.
Hegyi Dávid: Mûmájer, affektálós, paródiába illõen maníros produkció volt, egyáltalán nem tetszett. Valamiért nagyon nyomják, pedig irtó középszerû.
Pádár Alexandra: Gondoltam, hogy jó lesz, mert annyira neki való dalt kapott, amit egyszerûen nem is tudott volna elrontani. Szuper volt, ahogy azt el is vártam, õ volt az este másik legjobbja Szõcs Renáta mellett.
Kertész Iván: Meglepõen jó volt, a fiúk közül toronymagasan a legjobb, de azért Renáta és Alexandra szintjét nem éri el. A zsûritõl maximális pontot kapott, amit azért túlzásnak érzek.
Gór-Nagy Erika: Végülis jobb volt mint vártam, bár veszélyzónából indult, de végülis nem esett ki, a zsûri egyhangúlag megmentette.
Kelemen Laci: Pocsék volt, kritikán aluli, de õszintén szólva nem is vártam jobbat. Neki kellett volna hazamennie, de sajnos ez még várat magára...
olahmiki1959 2016 szept. 10. - 17:17:40
(49/97)
Nem.
Maci Laci és Bubu.
Mia1234 2016 szept. 09. - 17:20:29
(48/97)
oké, ezen nem fogunk összeveszni. :D
olahmiki1959 2016 szept. 09. - 15:13:47
(47/97)
Szerintem nem marhaság, mert ne felejtsd el, hogy egyelõre kezdõkrõl van szó, akiknek még nincs kialakult stílusa, pont ezt keresik a zsûritagok.
A hsz.-ed további részéhet valószínûleg egy tolmácsot kellene kérni, annyira csacsiságot hordtál össze, de ebbe nem szeretnék jobban belemenni, mert csak sértõdés lenne belõle...:)
1/10
Semprini 2016 szept. 09. - 13:37:01 1/10
(46/97)
Mondom, lehet, hogy igazad van, mivel nem ismerjük Barbarát személyesen, nem tudhatjuk, igazából milyen a személyisége, csak abból tudunk ítélni, amit a képernyõn látunk. Van néha olyan megnyilvánulása, ami kevésbé szimpatikus, de a többieknek is, sõt, van, akinek szinte csak olyan van... :)
Ami a zsûrit illeti, én az elején leírtam, hogy nagyon nem vagyok velük megelégedve, és az esetek többségében nem is értek velük egyet, a gyengébbeket túlértékelik, a jobbakat meg alápontozzák. Ezért aztán, ha valaki pofákat vág az értékelésükre, az az én szememben majdhogynem inkább pozitív reakcióként jön le. :) Barbara szerintem elég kemény csaj lehet, már 30 éves, de kevesebbnek gondolnám, nekem valahol szimpatikus a mentalitása, van benne vagányság, nõies, de nem az a hisztis típus (na azokat nem bírom), szóval nekem összességében pozitív képem alakult ki róla, bár ismétlem, rögtön elsõre kevésbé fogott meg, hangilag vannak nála bent jobbak, de azoknak meg más téren vannak hiányosságaik. Ezzel együtt elfogadom, ha neked más a véleményed.
Mia1234 2016 szept. 09. - 11:09:45
(45/97)
Nem tudom, feltûnt-e neked, hogy amikor a zsûritagok kritizálják Bene Barbarát, õ folyamatosan pofákat vág, majd a kamerába nagy önérzetesen kijelenti, hogy hát igen, a zsûri véleménye egy vélemény, de neki megvan a saját véleménye saját magáról. Ezt másodszor játszotta el.
Szerinted nem nagyképûség, hogy egy névtelen senki, aki ráadásul egyre rosszabbul teljesít, kerek-perec kijelenti, hogy nem érdekli mások (befutott énekesek!) véleménye, mert õ aztán a tuti.
olahmiki1959 2016 szept. 09. - 05:34:23
(44/97)
Azt hiszem, kezdõk, tanulók esetében a tanárok azért osztanak ki különbözõ elõadóktól számokat a versenyzõknek, hogy megnézzék, mennyire színes egyéniségek, mennyire tudnak sokféle stílusban énekelni - ez tapasztalatszerzésnek is felfogható, és akár még jó is lehet. Hiszen minél sokoldalúbb egy elõadó, valószínûleg annál jobban megállja a helyét az életben, a szakmában.
Mégis - ahogy színészek esetében van ún. "szereposztási tévedés", - éppen úgy lehet énekesek esetében is olyan dal, ami egyszerûen nem fekszik az illetõnek, mert más a temperamentuma, a hangfekvése.
Akiket felsoroltál, azokkal egyetértek, nagyon neccesek a dalok, én magam is kíváncsi vagyok az élõ show-ra.
Egyelõre még nem tudom megtippelni, hogy ki fog kiesni.
1/10
Semprini 2016 szept. 09. - 00:35:31 1/10
(43/97)
Oké, ezzel egyetértek, na mármost, elég sokszor fordult már elõ a tehetségkutatók folyamán, hogy valakinek egy tõle homlokegyenest eltérõ megjelenésû, hangú, habitusú, életkorú, sõt nemû elõadó számát adták oda, hogy márpedig el kell énekelni. Egy dalt - hacsak nem kifejezetten nõi vagy férfi-jellegû a szövege, elvileg bármelyik énekesnek oda lehet adni, ha a hangi adottsága, hangterjedelme és énektechnikája lehetõvé teszi, hogy elénekelje.
Ha a Lady Gaga Paparazzit kiszúrásnak ítéled Gór Nagy Erika esetében, nagyon kíváncsi lennék, hogy mit mondasz, vajon Streiffert Hannának odaadni a Zámbó Jimmy dalt nem kiszúrás-e (szegény lány töri a magyart, de folyamatosan magyarul kell énekelnie, ráadásul férfielõadó dalát kapta!) Vagy a kifejezetten mély hangú Fazekas Eszternek odaadni Whitney Houston egyik legismertebb dalát? Folytatva a sort: Libor Laura Tina Turnert, Berne Barbara Adele-t, Szõcs Renáta Christina Aguilerát, Ossó Balázs Michael Jacksont fog énekelni - ezek talán nem övön aluli feladatok, nem kiszúrások? Nyilván nem, hiszen a versenyzõk õket jelölték meg példaképnek (kivétel Hanna, aki azért mondta Zámbó Jimmyt, mert hirtelen nem jutott eszébe más magyar elõadó).
Szóval kíváncsian várom a válaszod, és persze a szombati élõshow-t is! :)
olahmiki1959 2016 szept. 09. - 00:25:15
(42/97)
A mai adás, és Gór-Nagy Erika példája fényesen bizonyítja, hogy ha valakivel ki akarnak szúrni, adnak neki egy harmatgyenge énekszámot.
Lady Gagának ez a száma egy nagy nulla, dögunalom, ráadásul, az eredeti elõadó 180 centi és 50 kiló, Gór-Nagy Erika pedig 150 centi és 70 kiló. (Amivel semmi baj sincs, sokan nem tehetnek a túlsúlyukról, néha még betegség is állhat a háttérben, de szerintem a külsõ megjelenést is figyelembe kellene venni akkor, amikor valakinek a számát odaadják a versenyzõknek. Mennyire illik hozzá a dal, és az eredeti elõadó külseje, egyénisége.)
1/10
Semprini 2016 szept. 08. - 12:12:26 1/10
(41/97)
Köszi az egyetértést! Pádár Alexandrával kapcsolatban alighanem igazad van, az, hogy elég nagy az egója, már elsõre látszott rajta, viszont hangját tekintve szerintem mindenképp az élmezõnyben van, ezt nem lehet elvitatni.
Bene Barbara elsõre kevésbé fogott meg, ahogy írtam is, késõbb lett szimpatikusabb. Hangilag vannak nála jobbak, ez tény, de hogy nagyképû meg mûmájer lenne, ezt eddig én nem vettem észre. De persze lehet, hogy igazad van.
Az, hogy a valóságshow-t meg a tehetségkutatót összekeverték és létrehoztak egy ilyen hibridet, alapvetõen elhibázott húzásnak tartom. Egyébként azt olvastam, hogy ez a formátum elég sok országban megbukott, hozzánk pedig 15 évnyi késéssel(!) jutott el, ami enyhén szólva is ciki. Az emberek többségének elege van már a sok tehetségkutatóból, valóságshow-t meg jóízlésû ember eleve nem néz, szóval nem igazán tudom, mit akartak ebbõl kihozni. Engem a szombati élõshow-k érdekelnek, a versenyzõket az alapján értékeltem.
Mia1234 2016 szept. 08. - 11:42:39 Előzmény Semprini
(40/97)
Nagyjából egyetértek az értékeléseddel, kiegészítve azzal, hogy Pádár Alexandra egy elég hülye, hisztis nõ, aki mindig a középpontban akarna lenni.
Amiben nekem más a véleményem, õ Bene Barbara. Szerintem igazi mûmájer lány, iszonyat modoros, énekelni nem igazán tud, csak a sztárokat utánozza és ehhez képest túlságosan nagyképû.
Az Ossó Balázs nálam ott verte le végképp a lécet, amikor azt mondta a Kelemen Lacinak, hogy nem tisztelte õket és utolsó beköltözõként jobban meg kellett volna felelnie nekik. WTF???
Miért? Kik ezek?
filoszemitabélus 2016 szept. 08. - 11:36:07
(39/97)
Az mutatja leginkább a mûsor színvonalát, hogy ebben a közegben már nem tûnik fel Majka bunkósága és primitív lénye.
filoszemitabélus 2016 szept. 08. - 11:33:21
(38/97)
Módfelett visszataszító az egész mûsorfolyam! Valahogy ötvözték benne a tehetségkutatókat a Big Bránerral. Bevitték az intrikát és a kukkolást a résztvevõk szállására. A mûsor készítõi és vezetõ mesterségesen indukálják a feszültséget köztük. Az éneklés tökéletesen háttérbe szorul a valóságshow elemek mögött. A producer nyilván tenyerét dörzsölgetve várja az elsõ nyilvános dugást. Mindent a nézettségért! Sikerült meglehetõsen antipatikus egyedeket összefogdosni.
Ráadásul igen rossz emberismerõk lehetnek. Ha valaki nem látja egy km távolságból a kis koszovóalbán seggdugaszról, hogy süt belõle az aljasság és a sunyiság, az egyszerûen vak. Ennek ellenére a többiek láthatóan emberszámba veszik.
Sok éneklés még nem volt, ezért nehéz a versenyzõkrõl véleményt mondani. Talán a magas,szexi lány aki igazi tehetség. Az erdélyi lányt még nem volt szerencsém hallani énekelni. Csak sírni láttam ezidáig a barátja társaságában.
Szóval gratulálok a készítõknek, megint sikerült igazi moslékot odalökni a nézõk elé. Lassan kezdhetünk röfögni.