boom47 2014 máj. 10. - 16:59:04
(188/308)
5. rész:

amiben Trip betrippel.

Van ami sokkal sci-fibb mint a többi ST-ben (másnyomás az idegen hajón) - de vajon mit keresnek angolnák az ablak mögött?
boom47 2014 máj. 10. - 16:27:54
(187/308)
4. rész:

amiben Tuplojevet (T'Pol) sz*rrá szivatják.
boom47 2014 máj. 06. - 15:58:14
(186/308)
3. rész:

kissé túl direkt, és nagyon visszavettek Hoshi karakterébõl, de jó.
boom47 2014 máj. 01. - 21:10:59
(185/308)
1. évad
1-2. rész:

Rendben, még másfél évadom van a Voyagerbõl, de egy nap 10+ rész bármibõl, és az agyam a fülemen folyik ki, viszont a nap még nem ért véget, hát megpróbálom kihasználni.

Láttatlanban érdekesnek találom, hogy itt nincs a szokásos duplahosszú pilot, hanem az elsõ két rész egy dularész. Fura.

Kiemelném, hogy soha egy részt sem láttam ebbõl a sorozatból (ellentétben a többivel), és pár állóképen kívül semennyi információm nincsen róla, plusz továbbra sem lettem trekkie, hiába néztem végig mindent, így talán érdekes lehet a véleményem.

Egy: ûrruhás ûrhajósok! Még Cockrannek se volt ûrruhája, de ez mégis tetszik.
A prequel-hangulatot némi irigykedéssel-rasszizmussal szvsz jól ütötték meg.
A merchandise-reklám se irritál.

A felégett búzaföld cgi-je viszont gagyi.
De legalább rögtön kapunk egy vadiúj idegent. Persze a jelenet átkozottul hatásvadász, ami nem igazán jó jel.

Te jó ég, mi ez a katasztrofális intro-dal?

A szinkronnak is lehet gratulálni. "Broken Bow incidens"? Miért nem lehet "Törött íj"?

A "kapitányt" játszó színészt pedig nem szeretem. Szerintem nem jó színész. Menekülök azoktól a filmektõl amiben játszik.

Hoppá: az incidens a klingoln-ember elsõ találkozásnál megvan, de hová lett a 10 éves háború?

A vulkáni parókák olyanok mint egy-egy darab porrongy, a vulkáni nõ meg mintha a '40-es évekbõl lépett volna elõ (ízlés kérdése mondjuk).

Viszont itt az elsõ admirális (minek az admirálisa, kérdem még ezen a ponton!), aki okos és tetszik!

A technoilógiás díszletek is kellõen prequellesek.

A "kötelezõ színesbõrû" végre nem fekete (na jó, fekete, de róla talán a nõi közönséget kéne megkérdezni, és különbenis inkább néz ki a tejbetök Kim zászlós klónjának), hanem nõ. Mint anno Uhura, de amíg azt egy kivénhedt sztriptíztáncos alakította, ezt nem.
A "kötelezõ vulkáni" viszont pont olyan mint Uhura.

Így elsõre azt mondanám, az orvost nem fogom útálni, de a többiek jellegtelenebbek mint a TNG-stáb.

MIÉRT KELL MINDENT MEGVÁGNI A SZINKRONNÁL?!?

Köcsög vulkáni is rasszista, elvégre az ember mindenevõ. Ami azért elõnyös, mert nem hal éhen ha nincs hús, ellenben ha van hús, akkor nagyon gyorsan kis mennyiségbõl is sok energiához jut. Ami azt jelenti, hogy ha számít a reakcióidõ, messze intelligensebbek leszünk egy vulkáninál.



Átkozottul zavar hogy van egy névtelen legénységi tagunk, aki amúgy nyilván állandó szereplõ. És persze az elején nincs stáblista szerepnevekkel, nem ám...
Álljon meg a menet, mivel ez egy Enterprise, a megbízó nem lehet a Csillaglotta!
De jó lenne tudni azt is, milyen fajú a doktor!

És vajon feltétlen szükséges volt már most félpucér nõstényeket bevetni? (legalább lett volna három mellük)

A bazáros jelenet meg olyan, mintha csak azért létezne, hogy egymillió ok nélküli random fajt vonultasson fel, amilyet még sosem láttunk, mintha azt bizonygatnák - elég kétségbeesetten - a készítõk, hogy még nem futottak ki az ötletekbõl. Csak akkor miért van a sorban egy hagyományos AD&D troll?

Ez a "ne félj a széltõl" "szimbolizmus" nagyon direktre sikerült...
A fertõtlenítõszoba meg egyszerûen primitíven elcs*szett. Próbálnak erotikusak lenni, de akkor vegyék le a ruhát, a stáb meg kezelje úgy a kamerát hogy ne látszon semmi. Vagy legyen rajtuk ruha, de használjanak valami sugárzást, vagy valami. De ez így szánalmas. A következõ pillanatban meg egymás ruhája alá nyúlkálnak - indokolatlan helyeken.

Aztán kitalálják, hogy felülrõl közelítik meg a Sötét Hadúr Végzettornyát, majd a kísérleti transzporterrel kimentik a klingont - de ehelyett a következõ pillanatban mégis inkább valami bizgentyûvel lopnak egy Tie-Fightert, és azzal kezdenek el pampogni... Ez fáj.
De legalább nem lesz olyan unalmas mnt a TNG (és bár Tier Nan Gorduin sem volt a legizgalmasabb, én most Az Új Nemzedékrõl beszélek).
kybuck 2012 okt. 10. - 07:10:41
(184/308)
Véget ért hát a sorozat, legalábbis megnéztem az utolsó részt is, és feltûnt mennyire igyekeznek erõszakkal beleerõltetni ebben az epizódban ezt a sorozatot az eredeti idõvonalba, hisz itt már az Enterprise-D holofedélzetének szimulációjaként látjuk az cselekményt, mint történelmi eseményt, amirõl addig egy betût sem ejtettek - nyilván, hisz utólag költötték az egész sorozatot a franchise-hoz, és ez például itt látható a leginkább. Az már csak hab volt a tortán, hogy a vendégszereplõ Rikernek és Troinak nem tudták megkeresni az eredeti szinkronhangjait, akik Az új nemzedékben szólaltatták meg õket. Én nem bánom, hogy véget ért ez a toldozott-foltozott idõvonal, amibe például ez a sorozat, tetszik vagy sem, nem illeszkedik bele. Ez már történelem, most másképp és sokkal idõszerûbben kell a Star Trekhez nyúlni, és ez a 2009-es filmmel nagyon jól sikerült, érdeklõdve várom a folytatást!
fo.ma 2012 jún. 30. - 10:31:54
(183/308)
Jaj ne, már itt is nácik...
BladeW 2012 jún. 03. - 10:50:43
(182/308)
Másnál is rossz, és nyomott a 16:9 képarány? A TV-men semmi ilyen adással nincs gond, de az AXN-en mindenki 20 kilóval nehezebbnek néz ki ebben a sorozatban.
10/10
BigAL 2012 máj. 27. - 12:34:09 10/10
(181/308)
Az egy másik Soong lesz. Ennek a Soong-nak a dédunokája.
10/10
Killbox 2012 máj. 19. - 14:21:44 10/10
(180/308)
Az kb. 200 évvel ezután lesz - mármint Data születése. A fõcím az Enterprise nevû hajók történetét és az ember felfedezõ vágyát mutatja be, a tengerhajózástól hogyan jutott el a csillaghajózásig, korabeli eredeti felvételek amerikai ûrhajósokkal - a közelin Alan Shepard,aki az elsõ amerikai volt az ûrben - meg a holdraszállás meg az elsõ térváltós hajtómû stb.
10/10
Killbox 2012 febr. 11. - 11:44:32 10/10 Előzmény kosko
(179/308)
Én is szerettem azokat a részeket,amikor az elkülönítõben fertõtlenítették egymást:)
10/10
Killbox 2012 febr. 11. - 11:42:30 10/10 Előzmény abisztriczky
(178/308)
Írtam aztán,hogy hülye voltam,nem néztem végig, mert a végén Phlox azt mondja,hogy mégis kompatibilisek egymással az emberek és a vulkániak, más miatt halt meg a kisbaba.
10/10
Sertes 2012 febr. 05. - 13:35:33 10/10
(177/308)
Beszéljük meg, hogy ha milliárdos lesz valamelyikünk, akkor folytatja ezekkel a szereplõkkel a sorozatot. :D
Ráadásul a befejezõ (vagy befejezõ 2) epizód elött, mert ezek a részek úgyis évekkel a sorozat többi része után játszódik. Küzben romulán háború is van, szóval lenne mirõl szólnia... :)
10/10
Sertes 2012 febr. 05. - 13:12:59 10/10 Előzmény abisztriczky
(176/308)
Én nem láttam azt a részt, de azt tudom, hogy direkt figyeltem, hogy itt az Enterprise-ban hátha beszélnek a klingonok változásáról és van is benne ilyen.
Van ebben a sorozatban a feljavított emberek (akik fiatalok és genetikailag módosítottak, okosabbak, erõsebbek és mellesleg a Data-t játszó színész játsza a tudóst, aki a kisérleteket végezte és õk az apjuknak is hívják)... szóval akkor történik olyasmi, hog a klingonok ellopják a kutatást és saját magukon is kisérleteznek, nagyon sokakat beoltottak vele, de kiderült, hogy emberi génekre lett kifejlesztva és kihatott a klingonok kinézetére, emberszerûbbek lettek tõle. Még bosszankodott is az egyik magasrangú klingon, hogy ki fogják nézni otthon az emberekhez hasonlatos kinzetük miatt ezeket a klingonokat (pl õt is). Éshát ezért lettek emberszerûek. Amúgy ez még Kirk kaitány elött játszódik sokkal és nem tartom kizártnak, hogy mire eljött a Kirk ideje, már elszaporodtak az erejük és okosságuk miatt jobb pozíciókbe kerülésük és elfogadtatásuk után. Könnyen lehet, hogy alfa hímként jobbak is voltak mint a gyári klingonok és így a nõk is jobban buktak rájuk ezután. Vagyis simán lehet, hogy felhígulva bár, de az õ génkészletük dominált pár generáció után... aztán ezekszerint pl. lelkibetegek lettek, ammikor a régi klingon vonások visszatértek még Sisko elött valamikor Kirk után. Lehet a változás melletti késöbbi propaganda után, lehet hogy ezért szégyelték a változást, merthát megint a primitívebb kinézetük lett domináns.. mintha mi megint õsemberként néznénk ki. Ráadásul ez magyarázná, hogy Kirk után hogy változott ilyen gyorsan (vissza) a kinézetük. Szóval azért sztem könnyen meg lehet magyarázni így, csak egy csavar :P
10/10
abisztriczky 2012 jan. 15. - 21:14:25 10/10 Előzmény Killbox
(175/308)
Akkor hogy születhetett meg késõbb Spock?
10/10
abisztriczky 2012 jan. 15. - 21:07:26 10/10 Előzmény kosko
(174/308)
Nem tudom ki mennyire emlékszik a DS9-os szériára. Ebben volt egy epizód, melyben
visszakerültek valamilyen módon (a körülményre már nem emlékszem pontosan) abba a
korba melyben az EREDETI (William S.-es) sorozat játszódik. Ebben az idõutazásos
részben szerepeltek klingonok is, és akkor még nem volt homlokredõjük, dr.Bashir
pedig megemlítette, hogy történt a klingonokkal a késõbbi idõkben (még jóvala DS9-os
idõk elõtt) valami, ami miatt kialakult a homlokredõjük, és nem szívesen beszélnek róla.
Tulajdonképpen arra akarok kijukadni ezzel az egésszel, hogy ennek alapján az Enterpise-címû
széria alkotói alaposan melléfogtak, vagy jókorát bakiztak, kinek hogy tetszik, mivelhogy
az még az eredeti Star Trek széria elõtt játszódik vagy 100 évvel, és akkor ugyebár még nem
voltak homlokredõsök a klingonok az alkotók szerint. Az Enterprise-os szériában pedig
homlokredõvel virítanak a klingonok. Szerintem ez igen nagy baki!!!
Másnak ez nem tünt fel?
kosko 2011 nov. 05. - 19:59:11 Előzmény Killbox
(173/308)
Kevés ruhában még jobban :)
10/10
Killbox 2011 máj. 27. - 19:55:05 10/10
(172/308)
Oké, én vagyok a hülye,nem néztem végig! :P
10/10
Killbox 2011 máj. 27. - 19:53:21 10/10
(171/308)
Dr. Phlox most mondta,hogy a vulkáni és az emberi DNS nem kompatibilis, ezért nem marad életben T'Pol és Trip gyereke. Az meg hogy lehet? Spock anyja nem ember volt véletlenül?
10/10
Killbox 2011 máj. 03. - 19:45:47 10/10
(170/308)
T'pol tök jól nézett ki öregen!
10/10
Killbox 2011 ápr. 23. - 09:24:23 10/10
(169/308)
Dehogy szidom:) nagyon tetszett, csak az volt a legdurvább kezdés,pár másodperc az egész és totális pusztítás! Amikor elõször láttam, a jó hosszú fõcím alatt alig tértem magamhoz,hogy ez most mi volt, ki ütött ekkorát a Borgon! Jól kitalálták, asszem Brannon Braga akkor lépett be a sztoriszövésbe.