10/10
Ticonderoga 2013 szept. 18. - 17:38:56 10/10 Előzmény idõjós1010
(149/189)
A Star Trek sorozatnak valóban az új létformák, új bolygók felfedezése a cselekménye, de ha a filmeket vesszük, ott mindig is inkább a jó vs gonosz volt a középpontban. Pl Khan haragja, Star Trek 7: Nemzedékek, ST 9: Ûrlázadás, 10: Nemezis. Ezekben mind ez a téma. Szerintem méltó utódja ez a film a többinek.
idõjós1010 2013 szept. 17. - 09:55:26
(148/189)
Nekem a sztorival volt bajom leginkább. Elszabadult a fõgonosz, és el kell kapni. Ez lényegileg beleillene bármelyik akciófilmbe. Nem sokra emlékszem az elsõ részbõl, és csak alig pár részt láttam a sorozatból is, de szerintem nem illik a Star Trek profiljába ez az egész alapötlet. A hajó fõ küldetése is inkább az idegen létformák, civilizációk kutatása volna, nem a földi rabok kergetése az ûrön át. Aki mellesleg supermen képességeivel rendelkezik.
6/10
Findzs 2013 szept. 16. - 10:32:14 6/10
(147/189)
spoiler

nekem akkor se volt igazán star trekkes mert hiányoztak az ûrbeli csaták
azt nem igazán nevezném annak mikor az hipertérben lõtt 3 -at az admirális
10/10
visormail 2013 szept. 16. - 00:50:42 10/10
(146/189)
Én egyáltalán nem vagyok star trek rajongó (csak sci-fi), de ez egy marha jó film volt nagyon tetszett. Az elõzõ olyan közepes volt, itt viszont sok jó poénnal is feldobták, a történet is érdekes, adtam rá 10pontot.
6/10
andromeda44 2013 szept. 15. - 22:35:21 6/10
(145/189)
Mindenképpen megéri megnézni, Sci-Fi és Star trek rajongóknak különösen.
Az effekt készítõk elõtt le a kalappal, tökéletes munkát végeztek.
Ez sajna Kirk kapitányról nem mondható el, nekem eléggé unszimpatikus nem hiszem hogy bárki követni akarna egy ilyen embert... (Meggondolatlan, fegyelmezetlen bõgõmasina, semmi akaraterõ, csak ugrándozik meg rosszul dönt folyamatosan)
Spock és Khan karaktere nomeg a látvány viszi el a hátán a filmet, a többi karakter szerintem eléggé gyengére sikeredett.
(kidolgozottság és színészi játék szempontjából)
Sok butuska átgondolatlan dolog rontja az összképet, a nyálas párbeszédekrõl nem is beszélve...
De azért nézhetõ mégis, legalább egyszer.
10/10
Ticonderoga 2013 szept. 15. - 20:05:05 10/10
(144/189)
Findzs, lovagoljuk meg az általad leírt problémákat.

- A vulkános küldetés lényege az volt, h észrevétlenül történjen, ami nem sikerült alapból sem, de ha egybõl egy lyukat robbantottak volna a hegy oldalába, azért az elég feltûnõ lett volna. Ettõl függetlenül egy vulkán még ugyanúgy kitörne, arról nem is beszélve, hogy a magma és a tengervíz találkozásakor kénsav keletkezik, ami nem illett volna bele egy ilyen paradicsomi környezetbe :) És akkor még mosta realitásoknál maradtunk.

- A torpedókat a szupercsávó tervezte, és helyezte bele az embereit. Nem a szökés volt a célja, hanem a legénység felébresztése, és a szokásos világok meghódítása sztori.

- Nem a klingonokról szólt ez a film, ezért nem kerültek bele többen, ennyi :D Lehet a következõ rész már a háborúról szól majd.

- Ha ismernéd a Star Trek univerzumát, tudnád, hogy a flottát admirálisok irányítják, nem pedig miniszterek, mellesleg London csak egy kiugró a történetben, a flotta központja San Franciscoban van, ott játszódik a sztori legtöbbször.

- A Star Trek régen egyenlõ volt Kirk-el, vele indult ez a sztori, a sorozat, a filmek. Célszerû volt ott folytatni, ahol elkezdték anno, mégpedig Kirk-el a középpontban.

- Mivel a reaktor nem mûködött, csak miután Kirk helyrerúgta, ezért mondjuk úgy, h addig nemvolt sugárzás :D Ez is lehetne egy magyarázat.

De ez egy film, ha nem lennének ilyen jelenetek, amiket felsoroltál, valószínûleg most arról beszélnénk, hogy milyen unalmas volt.
Nekem mint Trek rajongónak, ez egy tökéletes film volt. A szereplõk tudták hozni azt a hangulatot, amit a régi elsõ szériában Shatnerék hoztak létre. Minden karakterben elõjöttek a régi karakterek tulajdonságai, én legalábbis szó nélkül ráismertem mindenkire.
A sztorival sem volt gond, akció is volt benne rendesen, tele volt csavarral. Szerintem igenis jó film lett. Remélem a következõ rész is ilyen jó lesz, bár félek h az nem lesz ennyire hiteles, mivel más rendezi már. Azért reménykedem :)
6/10
Findzs 2013 szept. 15. - 14:26:53 6/10
(143/189)
sajnos nekem annyira nem jött be mert túl sok logikai bunkfenc volt benne ahhoz, hogy egy olyan film legyen amit itt irkáltok, azok nélkül kapna 8 -at de így csak 6
a feledés jobb volt éppen ezért mert jobban össze volt rakva nem voltak benne ilyen balgaságok
spoiler

pl:

- több millió tonna olvadt kõzetet kilövellni készülõ vulkánt nem hiszem, hogy le lehetne egy jégdugóval zárni
jobb megoldás lett volna ha az oldalába robbantottak volna egy lyukat ahol belefolyhatott volna a tengerbe a lava

- szuper intelligens szuper erõs csávókám minek csinálta ezt a sok feszkót, hogy megtudja menteni a legénységét?
belecsempészi õket a torpedókba? ez most komoly? a torpedókat senki se õrizte? nem lett volna egyszerübb ha elköt egy szállító hajót és egyszerûen azon elszökik velük?

- a kilingonokat nem nagyon érdekelte, hogy kinyírtak több tucat katonájukat, füle botjukat se mozgatták a késõbbiekben

- a földön nem volt több ûrhajó csak az a 2? a végén ott hancúroznak a föld közelében de ez nem igazán érdekli a földön lévõ hatóságokat, holott a film elején mondták, mikor a csávoka megszökött, hogy a szenzorok nem érzékeltek eltávozó hajókat tehát figyelték a légteret/ûrt

- ne már, minek kellett az a jelenet mikor kirk kiszáll az ágyból két farokkal rendelkezõ nõ társaságában?

- komolyan egy admirális irányítja a flottát? nincs elnök, nincsenek miniszterek? csak anglia ahol egy admirális dönti el mikor mi legyen?

- mindent kirknek kell csinálnia, persze hogy õ kapja el kánt, persze hogy õ megy át a hajójára a végén, persze hogy õ teszi helyre a reaktort stb.

- apropó reaktor, megmondta a fõgépész mufti, akit mellesleg elég nehéz volt komolyan venni inkább vígjátékba illett volna mind a kettõ, hogy meghalna mielõtt felérne a reaktorig, de persze kirk nem, õ felmászik a helyére rugdossa az "érintkezõt" majd vissza is megy, hogy kicsit még andalogjon spock -al, röhej

stb.

ezek nélkül vagy jobban kidolgozva ilyen apróságokkal, hogy pl egy reaktor közelében nyilván lett volna védõruha ami valamennyi idõre védelmet adott volna a sugárzás ellen, jobb film lehetett volna

de lehet velem van a baj túl sok flmet láttam már és ugrok az ilyen balgaságokra
9/10
Sadenal 2013 szept. 14. - 21:08:09 9/10
(142/189)
Abrams a sza*t is kiverte a filmbõl, csakúgy mint az elõzõ részben. Cumberbatch jobb fõgonosz volt, mint Bana és az alakítása is tetszett. Olyan jó mély hangja van! :D Sóval hajrá Jeffrey! Rajtad a világ szeme az SW miatt! :)


9/10
10/10
gab2010 2013 szept. 14. - 08:28:15 10/10
(141/189)
Most már értem miért kapta J.J. a következõ Star Wars-film rendezését. Ez a film tökéletes úgy ahogy van, kicsit emlékeztet a Spielber-Lucas féle idõkre(Indiana Jones,Star Wars) a kivitelezése és a tartalma miatt. A szereplõk egytõl egyig mind nagyon szimpatikus és a színészek is nagyon jók. Rég nem láttam ilyen jó filmet. Egy élmény volt. Idáig az év legjob filmje 10/10. Köszönöm J.J.Abrams :)
vacak91 2013 aug. 31. - 17:09:19
(140/189)
Nekem tetszett :) szerintem minden megvolt benne ami egy ilyen filmtõl elvárható :)

SPOILER!

azért az elég vicces hogy a galaxist (vagy nem mit tudom én mekkora részét) az ellenõrzésünk alatt tartunk de a Földtõl 250 ezer kilométerre nem látjuk hogy két csillaghajó lövi egymást, meg zuhannak bele a bolygóba :D
karlitomarsh 2013 aug. 27. - 21:34:41
(139/189)
Talán eggyel jobb volt a 2009-es elsõ Abrams-féle ST, de méltó folytatás, egy sokkal meggyõzõbb fõellenséggel.
10/10
eynrg 2013 aug. 19. - 12:07:24 10/10
(138/189)
Hatalmas élmény volt. Nem számítottam olyan nagy filmre, ezért kellemesen meglepett. Zseniálisan keverték
a kártyákat, tele volt fordulattal és meglepetéssel. Újra meg kell néznem, hogy teljesen öszeálljon a kép.
Az akciók, a látvány és a cselekményvezetés is nagyszerû volt. Fenomenálisan jól sikerült!
9/10
Ottofan1 2013 júl. 22. - 09:38:32 9/10
(137/189)
Az elsõ részt a TV-ben láttam és az egyik kedvenc filmem lett, egyszerûen imádom. Ezért már nagyon vártam a második részt és azt kell, hogy mondjam: hatalmas film volt. Végigizgultam az egész filmet(ehhez hozzásegített a rendkívül jó 3D). Tény, hogy nem volt olyan jó mint az elsõ, de a története felülmúlta azt.

***SPOILER***

A fõgonoszt Khan-t Cumberbatch valami szuperül eljátszotta. Néha Harrisonnak drukkoltam a film alatt:). Egyik nagy pozitívuma az amiben egyetértek a kritikusokkal, hogy a film nagyon szolíd volt. A filmben mindössze pár helyszín volt. A film majdnem háromnegyede a két ûrhajón játszódott.

Az akció jelenetek látványossak voltak, fõleg hiperûrben való lövöldözés, és a USS Vengeance zuhanása a földre. A Klingonokkal való verekedés izgalmas, jól megkoreografált harcjelenet volt.

***SPOILER VÉGE***

Összességében egy látványos, izgalmas, szolíd akció sci-fi.

Cumberbatch pedig az egyik legjobb filmes fõgonoszt játszotta.

9/10
Birdman 2013 jún. 15. - 21:15:02 Előzmény Vegetable
(136/189)
"ezért kérdek olyat, akinek erõs a szemüvege, ott volt, és látott is valamit"



Szia ! Nekem 1.5 és 4.5 szemüvegem van nekem nem szokot gond lenni a 3D-vel és ahol adják ezeket az eldobhatos szemüvegeket én mindig tudom használni és simán elfér a szemüvegem elött és egyáltalán nem zavaró..nekem :)
jani-wan 2013 jún. 12. - 20:49:49
(135/189)
Pontosan.
jani-wan 2013 jún. 12. - 20:48:32
(134/189)
"Az elsõ részben az öreg Spock nyomatékosítja Kirk-nek, hogy a jövõt tekintve fontos a barátságuk."
Mármint ott ahonnan az öreg jött az volt. "Itt" viszont semmi sem történik úgy, ahogy "odaát" történt, szóval akkor mi is a roppant logikus indoka Mr. vulkáninak?


"Valamint pontosan hány év is telik el a 2009-es elsõ rész vége és az Into Darkness között?"
Na vajon mennyi?
Talán próbáld a Google-t. 2 perc alatt meg lehet találni.
3/10
MaDog 2013 jún. 12. - 15:51:23 3/10
(133/189)
Szóval ez csak így, hip-hop egy szó/mondat és meg van oldva. :) Úgy értem ez mind szép és jó, hogy elmesélik/megparancsolják miért van/legyen így, de ez számomra nem az igazi. Legalábbis nekem ez olyan súlytalan így.

Azért érzed az elsõ filmben Spock mondja meg a tutit, hogy legyetek barátok. A következõ filmig nem történik semmi sem (se egy sorozat), ami a barátságuk elmélyülése lenne. A filmben se tükrözõdik elsõre, hogy nagy barátok lennének. Legalább is, hogy ez egy nagyon komoly barátság lenne. Legjobb esetben is csak kimondják. - Miért kell mindig minden tett lényegét elmondani? - Aztán hirtelen a film végére világ nagy barátok lesznek. :) Szóval oké ez így majdnem olyan, mint egy poritott leves. Vagy egy alkohol mentes sör. Szerintem. Szóval izé. :) Jó, hogy annak mondják, de nagyon hiányzik belõle valami.

Ellenben a régi filmeknél a sorozatnak hála nagyon is komoly kapcsolat lett felvázolva. Sokszor tettekkel elmesélve és nem kimondva. A régi filmek szerintem nem értelmezhetõek a sorozatok nélkül. Szerintem a filmek azok kiegészítõi és nem mint külön álló dolgok. A bennük lévõ viszonyokat/kapcsolatokat nem lehet másként helyesen értelmezni/megérteni szerintem. Vagy csak nehezen.

Az új filmeknél hiányzik a háttéranyag elmesélése/felvázolása és ehhez jön ráadásul az is, hogy a szokásos maszlaggal oldották meg ennek a hiányát. Szóval nem tartom igényesnek a filmet. A látvány szép és jól összerakott, de sajna a történet minõségére és a helyzetek megoldására ez nem mondható el közel sem.
10/10
GéPLovaG X 2013 jún. 12. - 12:44:18 10/10
(132/189)
Az elsõ részben az öreg Spock nyomatékosítja Kirk-nek, hogy a jövõt tekintve fontos a barátságuk. Valamint pontosan hány év is telik el a 2009-es elsõ rész vége és az Into Darkness között?
Vegetable 2013 jún. 12. - 10:01:12
(131/189)
Szuper. Most lenne idõm megnézni, mondom ránézek már, hol nézhetem. Hát alig pár helyen. Ok, hogy eröltetik a 3D, de sokan vagyunk, akik az erõs szemüveggel a 3Dbõl max szellemképes migrénes izét kapunk. Nem tudom, ha olyan helyre megyek, ahol kiirják a 3D, olyan szemüveget is kapunk, amit rárakok a szemüvegre, és még látok is vele? Mert az eddigi próbálkozásaimnál képtelenség volt normális 3D látványt kapni a szemüvegben, és még a fülem meg a fejem is fájt... Simán szellemkép volt vibrálva :( Már régen nem mentem tudatosan emiatt 3Dre, de ugy látom, lassan semmi esélyem anélkül mozizni, ezért kérdek olyat, akinek erõs a szemüvege, ott volt, és látott is valamit...
jani-wan 2013 jún. 12. - 09:06:30
(130/189)
nem mûködik a gif.
Itt egy kép helyette