jani-wan 2013 jún. 12. - 09:04:00 Előzmény GéPLovaG X
(129/189)
De "régen" hosszú évek alatt lettek barátok, itt meg gyakorlatilag ki nem állhatták egymást és 10 perc múlva "öribarik"?
10/10
GéPLovaG X 2013 jún. 11. - 10:29:52 10/10 Előzmény micra
(128/189)
Ajánlom figyelmedbe a régi 2. mozifilmet. A vége nagyjából ugyanaz kicsit kifordítva. Kirk és Spock "barátsága" nagy hangsúlyt kapott régen is.
jerome86 2013 jún. 10. - 20:03:56
(127/189)
Jó film! Látványos, pörög és jó a történet! :)
jani-wan 2013 jún. 09. - 14:22:40
(126/189)
briliáns filmelemzés angol nyelven:

***SPOILER***
http://io9.com/star-trek-into-darkness-the-spoiler-faq-508927844
***SPOILER vége***
6/10
bercesnagy 2013 jún. 09. - 12:20:13 6/10
(125/189)
Nekem kicsit összecsapottnak tûnt a forgatókönyv, egy kellemes délutáni szórakozásnak megfelelõ a film de a jótól messze van, inkább erõs közepesre értékelném. 6/10
6/10
micra 2013 jún. 09. - 00:04:51 6/10
(124/189)
Látványos.
jó forgatókönyv.
Mindenképpen érdemes megnézni.

Kicsit "meleg" már a két hõsünk kapcsolata. Nõk háttérben. Nõknek semmi lapot nem osztottak ebben a filmben.
"megmentettelek téged"....
"nem te mentettél meg engem"
"hiányoztál..."
Ez megy az egész filmben. Gagyi megoldás, hogy berúgja a hajtómûvét az ûrhajónak a végén...nevetséges.
Rendkívül gagyi NYÁLTÓL CSÖPÖGÕ és szuperszar hogy meg kell halnia, (nagyon gáz színészi teljesítmény)
és persze visszahozzák a halálból...

MIÉRT RONTANAK EL EGY ILYEN CSÚCS FILMET ENNYI SZARRAL FELESLEGESEN?
10/10
Phoenixy 2013 jún. 05. - 20:30:16 10/10 Előzmény Andibandi10
(123/189)
Teljesen egyet értek.
Már az elsõ másodpercben nagyon jó volt a 3D(IMAX-ben néztem), nem olyan volt, mint pl. a vasember 3, amibe semmi 3D-t nem lehetett észrevenni a filmben egy 20 másodperces jeleneten kívül.
Nem bántam meg, hogy ma elmentem, és ma adják utoljára IMAX-ben.
10/10
Andibandi10 2013 jún. 04. - 19:00:52 10/10
(122/189)
Fúú nagyon tetszett, 1 percet sem lehet unatkozni. Már ha vki szereti ezt a mûfajt, ha pedig nem,akkor ne menjen el rá. 3D-ben láttam, végre egy mozi aminek volt értelme 3d-ben :)

10/10
10/10
Léli 2013 jún. 03. - 23:27:46 10/10 Előzmény kacskarina
(121/189)
Az én unokahúgom most lesz 9 éves, eddig Csillagkapun és az eredeti Star Trek sorozaton meg az Új Generáción szocializálódott. Gond nélkül megnézte velünk a filmet :) De 1. tényleg hosszú film (2 órát kell kibírnia a gyereknek) 2. A térváltásra utólag mondta az unokahúgom, hogy az az azért ijesztõ volt kicsit (szerintem csak hangos). Meg igazából többször vannak a filmben hirtelen, váratlan dolgok. De amúgy nem brutális, nem erõszakos - részben elgondolkodtató, pár helyen szomorú, nagyon akciódús és látványos.
bakancs446 2013 jún. 02. - 20:50:52
(120/189)
Már csak egyet nem értek, a filmvásznon miért volt alul meg felül csík?! Nemrég néztük meg a vasember 3 és a feledést, és ott nem volt csík alul felül, ennyire idióta a filmjátszó emberke vagy a film ilyen?!
8/10
palmaizs 2013 jún. 02. - 20:34:18 8/10
(119/189)
hehe

jó kis mozi, fõleg 3D-ben

8/10
10/10
GéPLovaG X 2013 jún. 02. - 12:08:43 10/10 Előzmény kacskarina
(118/189)
Igazából nem mondanám rémisztõbbnek mint amiket említettél. Van benne 1 jelenetsor ami kicsit erõs - Spoiler - puszta kézzel roppantja össze valaki valakinek a fejét (de ezt a kamera nem mutatja) - Spoiler vége - de szerintem a Borgos jeleneteket a Voyager-bõl meg sem közelíti ilyen téren.
kacskarina 2013 jún. 02. - 08:44:13
(117/189)
12-es karikát látok.
A 7 éves fiam, aki a Viasat 6-on már évek óta nézi velem újra és újra a Star Trek Voyagert és Enterprise-t szerintetek megnézhetné?
Mennyire volt rémisztõ?
bakancs446 2013 jún. 01. - 20:03:11
(116/189)
Na most néztük meg a barátnõmmel, neki sajnos annyira nem tetszettm mert hát lány, de nekem nagyon bejött. Jó volt, csavaros, látványos, volt benne szomorúság izgalom és minden, ugyanolyan jó mint az 1. Már csak egyet nem értek, a filmvásznon miért volt alul meg felül csík?! Nemrég néztük meg a vasember 3 és a feledést, és ott nem volt csík alul felül, ennyire idióta a filmjátszó emberke vagy a film ilyen?!
Kovács kolléga 2013 máj. 31. - 09:18:05
(115/189)
Én nézni szoktam a filmeket, nem pedig mikroszkóppal elemezni.

Egyébként a Star Trek Into Darkness forgatókönyve az elmúlt évek egyik legjobb blockbuster scriptje.
Kovács kolléga 2013 máj. 28. - 22:27:55
(114/189)
Miért? Miért? Miért?

A birodalom visszavágban miért nem védte energiapajzs a lépegetõket?
Hogyan lehetett Az elveszett frigyláda fosztogatóinak 1936-ban játszódó cselekményében német tengeralattjáró-bázis a brit szimpatizáns Görögország területén, amikor a valóságban akkor még német hadiflotta se nagyon volt? Senkinek nem tûnt fel?
Amikor A keresztapában lelõtték Don Vito Corleonét, akkor a maffiafõnököt miért nem védték gorillák?
A bárányok hallgatnakban miért nem húzták ki Dr. Lecter fogait? Akkor senkire sem jelentett volna veszélyt.

Logikátlan, rossz filmek! :-))))))))))))
jani-wan 2013 máj. 28. - 21:09:39 Előzmény GLILLA78
(113/189)
A hozzászólásod felvet jó néhány kérdést:

"szerintem is filmkritikust játszotok"
Ha valaki meg tud fogalmazni egy véleményt intelligens módon, az filmkritikust játszik? Miért is?

"Az még senkinek nem tûnt fel,hogy az úgynevezett ELSÕ részben megváltoztatták a romulánok a történet(történelem) menetét?"
És erre miért is volt szükség?

"Uhura mindig is oda-volt Spockért,csak ezt most jobban elõtérbe helyezték a kedvünkért."
Biztos hogy mindenki kedvéért? Ezt mire alapozod?

"Akinek meg a régebbi részek tetszenek,azok nézzék azt."
Mibõl gondolod hogy azok akiknek a régebbi részek tetszenek azoknak az újak nem tetszettek?
Mire alapozod hogy azok akik bármiféle kritikus megjegyzést írtak, azoknak a régebbi részek feltétel nélkül tetszenek?
Mibõl gondolod hogy azok akik bármiféle kritikus megjegyzést írtak, azok elõre tudták hogy nem fog nekik tetszeni az új film?
Komolyan gondolod hogy ilyen parancsolgatás itt ér valamit?

"A folytatás már nem nekik való,nem szeretik a változást."
Mi alapján jutottál arra a következtetésre, hogy ez az egyetlen lehetõség, és mi alapján zártad ki az összes többi lehetõséget?

"pedig fogalmatok sincsen arról,hogy mit is néztek"
Még szerencse hogy vannak olyanok mint te akik ezt megmondják az ilyen szerencsétleneknek.




"Ui.:Kirk azért volt jelen a vezetõk gyûlésén,mert az új kapitánya is éppen oda tartott."
Na ez nem magyaráz meg semmit.
Elõször is azért mert odatart a kapitánya, õt még nem kell beengedni. Másodszor pedig miért ment oda a kapitány egyáltalán?
Van elég admirálisnak, akik flottákat irányítanak, azok tevékenységét hangolják össze stb...
Ehhez képest viszont alig voltak az asztalnál.
Szóval hová lettek az admirálisok, és minek ment oda Kirk, aki akkor még egy "senki" volt?
10/10
GéPLovaG X 2013 máj. 28. - 20:46:23 10/10
(112/189)
- Spoiler -

Khan a TOS-ban is ilyen volt, sõt ott még a csajok fejét is elcsavarta a céljai eléréséhez. Bájolgott Kirkéknek és közben a hátuk mögött szervezkedett, hogy az Enterprise-t megszerezze. Látszólag nem az az igazán félelemkeltõ karakter és nem is volt soha az szerintem.

Chekov, hát igen kissé fura, de a TOS-ban is így beszél az eredeti nyelven és ugyanilyen kissé szerencsétlenkedõ karakter.

Az ûrhajó meg nem hiszem, hogy durvább lesz mivel az Enterprise nem csatahajó.

A 3. rész szerintem egyértelmûen a Klingonokkal vívott háború körül fog forogni. Megkapták az okot.
10/10
GLILLA78 2013 máj. 28. - 14:54:00 10/10
(111/189)
Örülök Madog válaszának,de abban nem értek vele egyet,hogy a mostani Star Trek film ne hozta volna a tõle
elvárt színvonalat.SÕT.Annak pedig feltétlenül örülök,hogy rajtam kívül,amit sajnos nem tettem szóvá,
Bigpapa is észrevette a Robotzsarut,vagyis Peter Wellert a filmben.És itt megcáfolnám azt,hogy nagy nevek
nem játszanak a Trekben.Ugyanis ott van még a Pike kapitányt alakító Bruce Greenwood és persze a Hõsökbõl
Zack Quinto.Természetesen nem világsztárok,de Amerikában igenis nagyon népszerû színészek.

A filmrõl még annyit,hogy Spock karakterét sok támadás éri amiatt,mert az érzelmeit nem mutatja ki,viszont Kirk halálakor sír és csak a bosszú élteti Khan ellen.Akkor most mi legyen?Úgy bánunk vele,mint a nyuszikával:ha van
rajta sapka,akkor azért verjük meg,ha meg nincs rajta,akkor azért?

Bigpapának pedig csak annyit fûznék hozzá:Khan a báránybõrbe bújt farkas.Eléggé félelmetes volt õ a flegma
pofájával.

Ui.:Kirk azért volt jelen a vezetõk gyûlésén,mert az új kapitánya is éppen oda tartott.
10/10
Bigpapa 2013 máj. 28. - 09:15:32 10/10 Előzmény Kovács kolléga
(110/189)
A skyfall, a teljes James Bond feeling pofánszarása.Nem azért döntöget bevételi rekordot,mert a legjobb Bond film, hanem mert ebbe minimum 100 millió dollár reklám és marketing pénzt pumpáltak. Ennyi. Ha lehetne , töröltetném a memóriámból a filmet, de nem lehet.

Star Trek

A bemutató alapján ezt komorabbnak hittem. Olyan világvége feelinget teremtett nekem a bemutató. Na mondom, kapunk egy újabb szart,mint a Sötét lovag-felemelkedés....,de szerencsére ez elmaradt.
Kivételesen nem moziban láttam, de most nem éreztem hiányát a 3D-nek. Pedig Imax-ben akartam megnézni. Nem jobb,mint az elsõ volt, de nem is rosszabb sokkal.
SPOILER LEHET
Khan szerepe és a karakter is jó lett volna, ha néha nem úgy néz a pasi ,mint a szende szûz. A terminátor feeling jó volt, ahogy egymaga kiirtotta a klingonokat. Apropó, Klingon. Hát, még a Tv sorozatos Klingonok is félelmetesebben néznek ki,mint most.Nem? Ezektõl nincs az az érzésem, hogy megfordulni és elszaladni. De még is, nekem még mindig Nero, az elsõ részbõl félelmetesebb ellenfélnek bizonyult. Sokkal könyörtelenebb,mint amit itt az öreg Spock beharangozott Khan-ról. Ez inkább kemény,mint egy gép.
Spock és Kirk az eredeti Star Trekben ekkorra már sokkal közelebb álltak egymáshoz és ha jól tévedek, tegezõdtek is. És Spock a halálakor vallja meg örök barátságát Kirk-höz. Itt mondjuk fordítva volt, de Zack nagyon jól játszott. Pedig hogy utáltam a Hõsökben a faszit.
Robotzsarut jó volt látni :))) fõleg végre egy nagyfilmben.
Ami idegesítõ, ez a ruszki akcentusos beszéd Chekov-tól. De csak az elsõ pár percben,aztán nem is figyeltem oda. Örünék,ha valahogy William Shatner is bekerülne a filmbe, mert azért õ a Kirk :))) igaziból.
Mivel a technológia megvan, hiszen csak az új erõs csillaghajó pusztult el,de az állomás,ahol felépítették,még áll, remélem a 3. részben nem egy ilyen satnya szar enterprise ûrhajóval fognak flangálni,hanem azzal a hatalmas feketével,csak ezüstre festve,mert akkor qrva nagy baki lesz.Mert ha megvan a technológiám,hogy jobb hajót építsek,miért csinálnék egy szar, gyenge hajót, fõleg,ha a klingonok háborúra készülnek?
Fõleg, mi lesz a 3. rész témája,mert ugye eredetileg a Spock nyomában lenne, ahol a halott spock a bolygón újraéled, csak nincs memóriája, aztán a 4. rész az idõutazásos...Na azt megnézném mai technikával.

SPOILER VÉGE

Hozza az elsõ színvonalát, de abban a gonosz gonoszabb és félelmetesebb.

8/10