Téma: Star Trek

lng 2009 szept. 25. - 14:35:27
(166/346)
Nem ismerem a Star Trek tortenet, szerintem soha egyetlen reszt nem lattam elejetol a vegeig. De most megjott hozza a kedvem, nem hiaba nem csalodtam Lindelofban es Abramsben, remek film, nalam 8-as.
kybuck 2009 szept. 22. - 04:12:32
(165/346)
Tényleg jót tett a sztori reboot-olása, fõleg mivel a sorozatokat pillanatnyilag is csak az egyesek által fogható TV6-on látható, és a mozifilmek ált. szervesen kapcsolódnak a sorozatokhoz. Sokáig pedig semmilyen sorozat nem volt látható, anélkül pedig a mozifilmek kudarcra voltak ítélve olyan helyeken, ahol azt sem tudták a Star Trekrõl eszik e, vagy isszák?! De még ahol mentek is a sorozatok, a mozifilmek a történetük miatt csak a sorozat nézõi számára kínáltak szórakozást mint a sorozat "kétórás, mozis dupla epizódja". A Star Trek alapvetõen a TV-re készült, ezért nem tudott korábban mozifilmként hatásosan labdába rúgni. Eddig.
Most végre talán sikerült az, amire valahol talán titkon mindig vágytak is: mozifilmmel népszerûbbé tenni a Star Trekket olyanok számára is, akik eddig valamiért nem nézték a Star Trekket, vagy nem érdekelte õket. A korábbi, javarészt suta mozifilmek ezt nem tudták megtenni, mert a TV-re készült, szintén kissé suta sorozatok hagyományait követték. Az új film viszont a történet elejétõl, egész jó tempóban, akciókkal, látvánnyal, kellemes, alkalmanként poénos párbeszédekkel csordogál, és közben a popcorn is pikk-pakk elfogy.:) Pedig nem igazán kedvelem a manapság divatos "Az ifjú XY kalandjai"-t, legalábbis az esetek nagy részében nem sikerültek jól az ilyen filmek. De ez összességében nagyon szórakoztató darab lett.
Már tényleg csak a sorozatok DVD megjelenése hiányzik a tökéletes állapotokhoz. Érthetetlen, hogy miközben gyakran érdektelen, unalmas, és megkockáztatom: szinte senkit sem érdeklõ sorozatok megjelentetésére pazarolják a DVD-ket, ugyanakkor ilyen tényleg szórakoztató kultsorozatok megjelenése még mindig várat magára! Ami meg külföldön van azon még magyar felirat sincs! Egy haver is ezen van kibukva, mert õ amúgy mindent eredeti hanggal néz, csak angolul nem beszél. De ha a szinkron is számít a kiadásnál a sorozatok már lementek szinkronosan is, úgyhogy elméletileg ez sem lehet probléma. Mindenesetre ez az új, népszerû film jó eladhatóságot adhatna a sorozatoknak is.
Endrev 2009 aug. 07. - 20:29:09 Előzmény miche
(164/346)
Miche, küldtem privát üzit, ha nem szólna a rendszer automatikusan. :)
stanmart 2009 júl. 13. - 23:52:51 Előzmény norton15
(163/346)
Igen, jól tudod. Scotty valóban Archer kutyáját tüntette el. :D
10/10
norton15 2009 júl. 12. - 22:57:43 10/10
(162/346)
A Star Trek: Enterprise foglalkozik az elõzményekkel, igaz? Tehát a Föderáció elõtti idõk. Sajnos kb ennyire ismerem a sorozatot.:D De a kapitányra volt egy utalás, amikor Scotty beszél arról, hogy miért került a Delta Vegára, ugyanis Archer admirális kutyáját valami baleset folytán eltüntette.:)
stanmart 2009 júl. 12. - 22:45:21 Előzmény norton15
(161/346)
Igen, egy DS9 filmnek én is nagyon örültem volna, de sajnos a színészeken is meglátszanak az eltelt évek. Ugyanez áll a VOY-ra is. Aztán mondjuk a STVI nyugdíjasgárdája után... :D Esetleg egy ENT film elképzelhetõ lett volna.
10/10
miche 2009 júl. 06. - 13:22:25 10/10
(160/346)
A múlt héten láttam a filmet, kétszer is :) Szerintem isteni volt, habár sose láttam még egy Star Trek-et sem. Kicsit utána olvastam, hogy ez tulajdon képpen az elõzménye az eddigieknek. Nekem tetszett az ötlet, hogy megismerjük a szereplõket fiatalabb korukban. A színészeket szerintem nagyon jól eltalálták, remélem maradnak a folytatásban is. A szinkronnal semmi bajom nem volt sõt, Spock hangja különösen jó szerintem, nagyon kellemes volt hallgatni. És mivel a gyengébbik nemet képviselem külön öröm volt a jóképû, vonzó vulkáni és szép barátnõje románca :D Közben még egy-két viccet is beleszõttek ami plusz pirospont. Érdekes volt látni hogyan barátkozik össze Kirk és Spock, nagyon tetszett az ötlet. Egy szóval szerintem zseniális, biztos megnézem még párszor :)
10/10
norton15 2009 júl. 04. - 21:09:16 10/10 Előzmény Mudi
(159/346)
1. A szinkron sem volt jobb, ahogy hallottam. Felirattal néztem én is, de nem a moziban.

2. Meg kellett állítani Nérót, mielõtt az elpusztítja a föderációs bolygók többségét. Hol itt a gond?:)

3. A kamerarángatás tényleg zavaró sok helyen, de kárpótol maga a film minõsége ezért.

4. A rendezõ és csapata úgy gondolta, jobb rebootolni a régi karaktereket, mint az új generációval vagy a Voyager csapattal új filmet csinálni. Szerintem jó ötlet volt, így az új rajongóknak és az Trek világában újaknak is sikerült egy olyan filmet csinálni, ami mindenkinek szól.

5. A romulán kultúra hajaz a rómaira, ezért lett Néró a neve.
7/10
Mudi 2009 júl. 02. - 15:26:24 7/10
(158/346)
Nekem tetszett a film, de azért mégis volt némi hiányérzetem.
1) Nem igazán sikerült visszaadni a Star Trek hangulatot. Ez egyébként részben a fordító hibája is, aki szerintem egy Treket sem látott eddig(feliratosan láttam).
2) Kicsit zavaros volt a sztori, amikor vége lett, csak néztem, hogy ezért küzdöttek ennyit? Valahogy nem igazán láttam, honnan kell eljutniuk hova. De ez lehet, hogy csak az én hülyeségem.
3) A kamerát szinte állandóan rángatták, nem így kellett volna kihangsúlyozni, hogy ez most éppen egy akciójelenet.
4) Nem értem, miért kellett újra elõhozni Kirk csapatát. Lehetett volna a Voyagerbõl vagy fõleg a Deep Space 9-ból filmet csinálni, ezekbõl még amúgy sincs, utóbbiból pedig -mivel egy háború történetét meséli el- nagyon izgalmas akciófilmet lehetett volna csinálni.
5) Honnan jött ez a szerencsétlen Nero név??? Egy földönkívülinek ne legyen már földi neve! Ezt az eddigi Star Trekekben sikerült is megoldani.
Amúgy jó film, csak ezek ne lettek volna...
9/10
Léli 2009 jún. 27. - 07:50:10 9/10
(157/346)
A filmek közül én még a Nem ismert tartomány címût ajánlanám, a maga módján az is nagyon jó, izgalmas és amúgy krimiszerû. Persze nekem is a Hazatérés a személyes kedvencem a bálnákkal, de ez viszont teljesen más hangulatú. Ráadásul benne van (mármint a hangulatában), hogy ez az utolsó film az eredeti csapattal, és ezután átadják a helyüket az új generációnak... Szerintem szép lezárás. Külön érdekesség, ha nem nyomod ki azonnal a végzenét, akkor ott aláírják a filmet a fõszereplõk (mind a 7en).
10/10
Gabriella54 2009 jún. 26. - 22:48:48 10/10
(156/346)
Van bizony! Hat, amiben csak James T. Kirk és "bandája" szerepel, három, amiben Picard kapitány és legénysége, egy pedig, amiben Kirk és Picard közösen lépnek "fedélzetre"!
Egyébként a legtöbb videotékában hozzá lehet férni a filmekhez :)
10/10
norton15 2009 jún. 26. - 22:33:06 10/10 Előzmény Gabriella54
(155/346)
Hát ja, nem szuperprodukciónak indult.:) De azért jókat mosolygok a mûanyag gyík elleni küzdelmen, vagy amikor Spock és Kirk egymás ellen harcolt. Megvan ennek is a maga bája.

Akkor lehet, hogy mégis láttam egy mozifilmet, Picard kapitány beugrik. Viszont van még kilenc mozifilm.:D
10/10
Gabriella54 2009 jún. 26. - 11:42:34 10/10 Előzmény norton15
(154/346)
Szerencse, hogy nem vérbeli trekker vagyok :) Borzalmas zene...majdnem olyan meghatározó, mint a James Bond-filmek klasszikus fõcím-motívuma :)
Egyébként szerintem bõven megéri "beásni magad a Trek univerzumba", sokkal szerteágazóbb, mint a S.W - legalábbis szerintem ;)
Az összes mozifilmet kikölcsönözheted, a bálnáson kívül ne feledkezzünk meg Patrick Stewart remek Picard kapitányáról (a Nemezis pl. kiválóan sikerült!)
10/10
norton15 2009 jún. 26. - 00:30:17 10/10
(153/346)
Bevallom, egyik mozifilmet sem láttam, de a a Hazatérésrõl és a Kapcsolatfelvételrõl hallottam jókat. Na meg a Khan haragjáról. A sorozatra emlékszek, meg a borzasztó zenéjére, meg amikor épp nem volt semmi, a Viasaton belenéztem a Voyagerbe. Én inkább a Star Wars-ot favorizálom, de emiatt a film miatt simán megéri beleásni magamat a Trek-univerzumba szerintem.:)

Olvastam, hogy néhány napja beszélt elõször a két forgatókönyvíró a folytatásról, pontosabban a szkriptrõl. Karácsonyra szeretnének kész lenni vele, és egy új, eddig nem ismert, rendkívül gonosz negatív fõszereplõt találnának ki, de szívesen szemezgetnek a netrõl is, ahol a fanok írják a maguk ötleteit. Beletennének olyan szálat, vagy szálakat is, amit késõbb, pl egy esetleges Star Trek 4-ben ismét fel lehetne venni. A siker miatt a Paramount stúdió szinte azonnal megkezdené a munkálatokat. Ja, és még nem biztos, hogy Abrams rendezné.
10/10
Gabriella54 2009 jún. 25. - 23:19:20 10/10 Előzmény norton15
(152/346)
Nosza, rajta :) Nekem nagyon bejött, pedig az összes mozifilmet láttam! Mondjuk a bálnásat nem veri (tudod, A hazatérés), eddig az a kedvencem :)))
9/10
Léli 2009 jún. 25. - 22:45:59 9/10 Előzmény Csonger
(151/346)
Spock és Uhura... Nos, igazából a sorozatban Spock sokkal kiegyensúlyozottabb (SPOILER), a sorozatban él az anyja, talán ez is közre játszhatott a dologban, de minden esetre sokkal nehezebb érzelmeket kicsikarni belõle. A filmben érzelmesebbé tették Spockot (gondolom, hogy könnyebben megszeressék a nem-trekkerek), mint amilyet Nimoy játszott annó. A sorozatban Spock "normális" állapotában (azaz pl. nem betegen) érzelmeket csak hihetetlenül ritkán láthattunk tõle (pl. a Bábel c. részben, meg egy-két alkalommal, amikor aggódott Jim vagy McCoy miatt). DE, és ez fontos de :) Uhura többször tett olyan megjegyzéseket és utalásokat, amibõl kivehetõ, hogy végülis nem lenne ellenére, ha lenne köztük valami. Mondjuk ez ügyben nem õ volt az egyetlen :D Chapel nõvér nyíltan rajongott Spockért.

Szóval a válasz: a sorozatban nem voltak együtt, nem volt rá utalás, hogy valaha lett volna köztük több munka kapcsolatnál, ellenben Uhurában akár meg is lehettek ezek az érzések, valamint a filmben Spockot eleve érzelmesebbre csinálták. Szóval ezt tudom ehhez mondani :)
Csonger 2009 jún. 25. - 08:15:51
(150/346)
"Ilyen dolgot azért nem találnak ki csak úgy"
Akkor a Spock és Uhura közötti szerelmi szál sem új dolog?
(Nekem az volt, de mint mondtam, nem ismerem nagyon a régi sorozatot.)
10/10
norton15 2009 jún. 25. - 00:57:26 10/10
(149/346)
Hümm, lehet, hogy moziba is elmegyek megnézni.

Nekem feliratosan van meg, és mivel nem ismertem Bana hangját, csak a stáblistánál csaptam magam fejbe, hogy ilyen nincs.:) Kár, hogy a késõbbi részekben nem fog elõkerülni. Az elõzménytörténetét pedig az USA-ban már kiadták, egy négyrészes képregény formájában, ami nem csak a szupernóvás sztori, hanem még annál is visszább megy.
10/10
Gabriella54 2009 jún. 25. - 00:35:59 10/10
(148/346)
Beletrafáltál :)
Pedig remek volt, elõször fel sem ismertem a hangját, pedig épp elégszer hallottam :) Az érzelmek olyan végletes skáláján játszott, hogy csak dicsérni lehet!
Szerintem egyébként a jó szinkron rengeteget tud dobni egy-egy filmen (mint ahogy az ócska "hangolás" a legjobb filmen is csak rontani tud!)
10/10
norton15 2009 jún. 25. - 00:12:44 10/10 Előzmény Gabriella54
(147/346)
Néró hangja volt László Zsolt? Mert a Trójában Eric Bana hangja ott is László Zsolt volt, de valahogy a megbolondult romulán hangjaként nem tudom elképzelni.