10/10
_Gyokher_ 2008 szept. 21. - 16:28:04 10/10
(71/171)
Szerintem nagyon jól megcsinálták, igaz kicsit szokatlan volt de nekem nagyon teccett. Azt azért nem mondanám, hogy ez lenne a legjobb... Egy hibája volt, hogy rövid, úgyhogy kíváncsian várom a sorozatot...
Vinogradov 2008 szept. 21. - 10:28:24
(70/171)
"Én meg ezt ajánlom neked:

http://www.starwars.hu/center/index.php

meg úgy az egész Star Wars-univerzumot (irodalmat) ahol rengeteg történet van amit még nem vittek filmre."

Köszönöm az érdekes linket!
Egyébként pont errõl van szó: vigyék filmre azokat a történeteket, ne pedig NEGYEDSZERRE UGYANAZT.
A Star Wars univerzumról szóló könyvek között van ám néhány figyelemreméltó sci-fi, amihez érdemesebb volna hozzányúlni, de még egy gyengébbõl is sok mindent ki tudna hozni egy jó rendezõ.
Ez viszont tisztán biznisz, méghozzá nagyon primitív és zsigeri alapon meg - és ezt már tényleg nem lehetett szó nélkül hagyni (egyébként az annak idején a Cartoon Network-ön prezentált Klónok támadása rajzfilmsorozat sokkal jobb volt, mint ez - tegyük hozzá, ennél nem nehéz jobbat csinálni).


"Egyébként nem csak hogy korhatárt nem láttam még a SW-filmeknél de azt sem, hogy kötelezõ õket megtekinteni. :)"

Sajnos, bármennyire is nem kötelezõ õket megnézni, mivel mindig ez folyik még a csapból is, lehetetlenség tõle megszabadulni.
Megkerülhetetlen kultúrjelenséggé vált, amire reflektálni kell.
És éppen ez a baj...
(Miért nem a Dûne könyvekkel történt mondjuk ez a sci-fik közül? (Talán mert azok befogadásához némi elmebeli erõbedobásra is szûkség van?))
6/10
offtopic
efes 2008 szept. 20. - 21:02:20 6/10
(69/171)
Nem kötelezõ persze, ( bárnéha még akár lehet az is), hanem az ember érdeklõdõ. Megnézi, aztán nem tetszik neki, vagy csak részben tetszik, és ennek hangot ad. Egy fórumon, ami erre való. Ilyen egyszerû ez.
Petrapetrus 2008 szept. 20. - 20:22:54
(68/171)
Egész jó volt, bár nem lesz a kedvencem. Az animáció nekem nem igazán jött be (az emberekre gondolok). Ezt leszámítva tényleg szórakoztató, és kötelezõ darab, aki szereti a Star Wars-t. :)
Amúgy Büdöske olyan cukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! X-D
zee944 2008 szept. 20. - 16:36:28
(67/171)
A legfontosabbat, Wagnert kihagytad. De ettõl még John Williams zseniális volt, elképzelni nem tudom, hogy írhatott volna bárki is jobb zenét nála.
6/10
offtopic
efes 2008 szept. 20. - 15:57:44 6/10
(66/171)
A tisztesség kedvéért: A klónok háborújának Kevin Kiner kreálta a zenéjét, és lényegesen sokszínûbb, mint az eredeti Star Warsé.
6/10
offtopic
efes 2008 szept. 20. - 15:55:22 6/10
(65/171)
Hát, igen. Én még a zeneszerzõt (John Williams-t) is belekeverném: a Star Wars zenéje Bartók, Sztravinszkij, valamint Borodin és Csajkovszkij különbözõ zenei motívumainak (na jó) ügyes mixe. EBBEN sincs sok eredeti, tehát.
Solten 2008 szept. 20. - 14:14:39
(64/171)
A Star Wars-ról nem lehet elég bõrt lehúzni... :D
Vinogradov 2008 szept. 20. - 12:29:22 Előzmény efes
(63/171)
Istenem...

Hány büdös bõrt lehet még lehúzni a Star Warsról?!

Ajánlom figyelmetekbe Akira Kurosawa 1958-as Rejtett erõd c. filmjét.
A korábban elkészült trilógia annak a KOPPINTÁSA - Lucas elmondása szerint inspirálólag hatott rá.
Na persze...
Hogy oda ne rohanjak!

Az egész egy nagy kamu - minden érték benne van Kurosawa filmjében, amelyet az elsõ három rész ki tudott termelni, és még annál sokkal több, és minden típus is (még a két droid = két paraszt is!).

A második trilógia meg nulla, kivéve a harmadik részt, ami egy elég korrektül kivitelezett sci-fi film, érdekes forgatókönyvvel.

És most megint mi ez?

Azt hittem rosszul látok, de ez tényleg egy rajzfilm a második részbõl?
Ebben meg mi a pláne?
Ráadásul, ahogy így a képeket elnézem, nem valami nagy szám.
De nem baj, megint százmillióan elmennek majd rá és megnézik...
És majd fél évig lehet zengeni a dícsérõ ódákat!

Csodálatos!
Kheledlire 2008 szept. 20. - 11:06:43
(62/171)
szinkronos trailer nincs vhol neten? mert nem igen találok sehol
5/10
Anonnim 2008 szept. 19. - 17:15:07 5/10
(61/171)
Megkönnebbültem hogy az összes magyar hang az eddig megszokott volt!
6/10
efes 2008 szept. 18. - 21:11:58 6/10 Előzmény Mirax
(60/171)
Azért nem keverném sem a történelemmel, sem a Bibliával ezt a szart. Ez egy ember agyszüleménye, amelybõl 3 jó volt, 6 sok, ez más viszont elég. A Biblia (a történelemrõl nem is szólva) pedig az emberiség öröksége, hagyománya. S mint ilyen, valódi. Lucas bácsi meséje pedig mese.

A Star Wars címû meséhez nem tesz hozzá semmi újat (legalábbis ez a pilot), ráadásul szar a grafikája is, de tõlem az élvez rá, aki akar...
5/10
Anonnim 2008 szept. 18. - 18:07:28 5/10
(59/171)
Ha Padme nem Zsigmond Tamara hangján szólalt volna meg én esküszöm felgyújottam volna õket!!!!
10/10
ffixer 2008 szept. 18. - 17:31:16 10/10
(58/171)
Hamarosan én is megfogom nézni, és a trailer alapján gyönyörû az animáció(igaz, Dooku-n és Yodán dolgozhattak még volna) a sztori pedig nagyszerûnek tûnik, már nagyon várom, és már most 10:D
daved 2008 szept. 18. - 16:23:21
(57/171)
Nem hinném, hogy ezt a filmet valaki is maradandónak gondolja. Az emberek modellezése meg átlépett egy határt...(nekem tetszett a rajzfilm, de ez már ronda)
A történet gyenge és ötletekben pedig egyátalán nem gazdag SKY GUY...
szerintem kár érte

http://forumline.hu/cikk.php?328
Mirax 2008 szept. 18. - 12:40:01
(56/171)
De attól még lehet padawanja... Mert ha õ maga is még mindig padawan lenne, ahogy a Klónok támadása végén még mindig az volt, akkor elég nehezen lenne neki magának is egy padawanja. De mivel idõközben (a clone wars c rajzfilmben - ertsd: abban, ami mar lement a CN-on) lovaggá ütötték, ergó nem padawan többé, lehet tanítványa. Attól, hogy mesteri címed nincs, még lehet padawanod... Vagy most mi a gond?
Mirax 2008 szept. 18. - 12:26:14 Előzmény efes
(55/171)
"Ami nem új, az a konfliktus, a csaták, a párbajok, a helyszínek."

jajj nee. Akkor megint kezdhetjuk a nincs uj a nap alatt temat, mert mar mindent megirtak a Bibliaban... Akkor a tortenelm soran sem kellett volna egy db embernek sem meghalni, mert olyan csatakat mar biztosan lemeccseltek az okorban...
Mirax 2008 szept. 18. - 12:09:17
(54/171)
bezony, és elvileg a rajzfilmsoriban (ami már lement a Cartoonon) már lovaggá is ütötték, tehát semmi akadálya annak, hogy padawanja legyen.

Egyébként a maga nemében nem volt rossz, tegnap megnéztem. Persze lehet h infantilis 12 eves szinten vagyok, de en egesz jol elszorakoztam egy pontot kiveve, amikor elkezdtek Skysracnak szolitani Anakint, akkor szerettem volna sikitani egyet, de amugy szorakoztato. Nekem sokkal nagyobb fajdalmakat okozott anno a SW Holiday Special, sztem az kifejezetten emberkinzas kategoria:D
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 18. - 11:21:36
(53/171)
Valahol már mintha láttam volna, hogy van Anakin-nek padawanja...
De mi lett õvele?
A templomban megölte õt is?
Vagy a jedi-kiirtás után elmenekült?
Mert mindenkit szerintem nem irtottak ki.(Kyle Katarn,Jada Mare, etc)
Matthew Stower nem ír errõl.
mesterchief 2008 szept. 16. - 20:54:39
(52/171)
bevallom 16 éves létemre még mindíg szeretem a rajzfílmeket fõleg a starwarsnak az összes rajzfílm részét és már mindegyiket láttam kivétel ezt nem de bevallom õszintén ez a rész egy kicsit tényleg hülyeség mivel anakinnak padavan-ja van és ez egy kicsit hülyeség dehát ez van