10/10
Obi1 2009 okt. 01. - 12:49:59 10/10
(149/389)
"R2-D2 egy astro-droid volt (nem diplomata :)."
De az EpIII és az EpIV között biztos hogy nem szereléshez és javításhoz használták, hanem inkább csak.. dísznek. :)
A lényeg az, hogy kiszerelték belõle. Drága lett az erõforrás ami a rakéta használatához kell, bekrepált és nem tudták megjavítani mert nagyon ritka alkatrészekbõl készült, lehet folytatni.
Nem számít.
Csonger 2009 okt. 01. - 11:50:21
(148/389)
"R2-D2 egy astro-droid volt (nem diplomata :). "
Egyetértünk. :)
Csonger 2009 szept. 30. - 12:38:13
(147/389)
"Nem azt mondom hogy nincsenek logikai bukfencek, de a legtöbbjüket meglehet magyarázni."
Igen, ha csak a filmekrõl beszélünk. De ha már a filmek regény-változatát is figyelembe vesszük, akkor kicsit több ellentmondást találunk, az EU-ról meg már nem is szólva.
De mint mondtam, ezekkel a kis hibákkal én együtt tudok élni.

"R2-nak akár ki is vehették azalatt a 19 év alatt a rakétáit, elvégre egy diplomáciai célra használt droidnak minek kéne."
:) Hát ez azért kicsit erõltetett magyarázat. Akkor egy diplomáciai célra használt droidnak kivehették volna a periszkópját, a füstgépét, a körfûrészét meg az elektromos kisülést produkáló izéjét is.
Egyszerûen az történt, hogy annak idején szó sem volt Artu repülési képességérõl, és az összes alkotó csupán szárazföldi és vízi közlekedésre alkalmas droidként képzelte el Artut. Ezért csobbant bele a mocsárba a repülés helyett.
Egyébként már a Baljós árnyak tervrajzain látható volt Artu repülés közben. Én akkor azt hittem, hogy ez majd úgy fog a sztoriban megvalósulni, hogy valami speciális küldetés miatt szerelik bele Artuba a rakétákat, amiket aztán késõbb ki is vesznek belõle. Ehelyett a második részben Artu minden elõzetes utalás nélkül egyszerûen begyújtotta a rakétáit, és a levegõbe röppent. :)
Naphinel 2009 szept. 30. - 11:21:58 Előzmény Jedi Lovag
(146/389)
Amúgy jól mondod, mert a Jar Jar viccek tényleg nem valami jók. Az elsõ pár alkalommal még okés, de aztán tök erõltetett lesz.
Ja, és én százszor jobban szeretem az eredeti trilógiát (amiben nincs Jar Jar - hála égnek), szal rajongó vagyok!
Ez is tetszik, de feleannyira sem jó, mint a 4-5-6.

Ja, és Jaréknak inkább az idióta beszédstílusát díjazom, a poénok gyengék.
Naphinel 2009 szept. 30. - 10:19:37 Előzmény Jedi Lovag
(145/389)
Úristen, én egy szót nem szóltam Jar Jarra, de mindegy!
10/10
Obi1 2009 szept. 30. - 09:56:20 10/10
(144/389)
Nem azt mondom hogy nincsenek logikai bukfencek, de a legtöbbjüket meglehet magyarázni. R2-nak akár ki is vehették azalatt a 19 év alatt a rakétáit, elvégre egy diplomáciai célra használt droidnak minek kéne.
Csonger 2009 szept. 30. - 09:23:31
(143/389)
"Most tényleg ilyenekbe kötsz bele? Amit egy magára valamit is adó sztárvársz-rajongó a legelemibb fantáziával is meg tud magyarázni?"
Nananaa! Ne kapd fel a vizet!
Én ugyan nem kötekedek.. :)
Magamra valamit is adó rajongónak tartom magam, és szeretem az új trilógiát is (szerintem ez az eddigi hozzászólásaimból ki is derült). Csupán nem nézem elvakultan, és és nem kerülik el a figyelmemet a hibái.
Szerintem ugyanis a filmeket nem úgy kell megalkotni, hogy a rajongók a saját legelemibb fantáziájukkal magyarázzanak meg benne dolgokat. Szerintem normális elvárás, hogy a magára valamit is adó filmkészítõ, aki egyébként nagyon odafigyel a részletekre, ne keveredjen ellentmondásba a saját mûvében.
Mint láthattad, én az új trilógiának nem azt a vonásait kritizálom, mint a többség (nevezetesen: túl sok számítógépes trükk, minden CGI, Jar Jar pedig dögöljön meg), hanem csak a logikai bukfenceit nézem kritikus szemmel.
Amely bukfenceket elfogadok, hiszen összességében (mint mondtam) szeretem a Star Wars-t, beleértve az új trilógiát is.
norton15 2009 szept. 29. - 20:32:03
(142/389)
Látványelemnek megtette, és Lucas csakis ezért tette bele, szerintem feleslegesen. De ez még oké, lehet hogy a Dagobán R2-nak nem volt kedve használni, eltömõdött vagy valami.:)
offtopic
Csonger 2009 szept. 29. - 20:24:20 Előzmény norton15
(141/389)
Na igen, ez is egy jó kérdés. És errõl nyomban eszembe jut egy hasonló eset: Ha R2-nek (mint az a második részben kiderül) vannak azok a rakétái, akkor miért nem használta õket a Dagobah-n? Miért ugrott bele a koszos mocsárba az X-szárnyúról, mikor simán a partra röppenhetett volna? Az ilyen ellentmondások miatt van egy csepp ellenérzésem az új trilógia iránt.. :(
norton15 2009 szept. 29. - 20:19:28
(140/389)
Hmm, jó megközelítés.:) Én arra gondoltam ott, hogy azért vághatták ki, mert ott szenved két jedi, és egyáltalán nem használják az Erõt. Mármint hogy nem ugranak ki a vízbõl.
Csonger 2009 szept. 29. - 20:15:12
(139/389)
Bocsánat, az imént az OFF-ra akartam kattintani...

De hogy ON legyek:
Tegnap néztem a DVD-n az egyik kivágott jelenetet. A vízeséseset. Tök sokat dolgoztak vele, aztán végül mégis kivágták. Eleinte bántam, hogy ez nincs a filmben, mert tökjól megcsinálták, de aztán rájöttem, hogy mégsem kár érte. Ugyanis:
Mint tudjuk, Otoh Gungából a Theedbe vezetõ legrövidebb út a bolygómagon át vezet. A filmben ugyan egyetlen bolygómagot sem láttam, de tegyük fel, hogy ennek a bolygónak éppolyan víz a magja, mint a tengerek, óceánok vize! Oké, így tehát az egész bolygó egy óriási vízgolyó, a felszínén egy-egy lebegõ kontinenssel, amiket alulról, a vízen át könnyedén megközelíthetünk bármely másik kontinensrõl.
Ezt így el is tudom képzelni, de akkor hogyan lehetnek ott vízesések? Hiszen a vízeseséshez folyómeder is kell! Szóval tényleg hülyén nézett volna ki a filmben, hogy hõseink megérkeznek Theedbe a víz mélyérõl, a bolygómag felõl, majd hirtelen mögöttük terem egy vízeses! Ez így nagyon nem állt volna össze, szóval tényleg jó volt kivágniuk ezt a jelenetet.
norton15 2009 szept. 29. - 20:06:43
(138/389)
"Aki Jar Jart utálja az nem rajongó."

George Lucas vagy személyesen? Ha igen, attól még Jar-Jar a Star Wars univerzum egy olyan szereplõje, akit mindenki holtan akar látni, és talán 8-12 éves fejjel vicces, de késõbb már ciki, majd te is belátod. Ja, és rajongó maradok.
Csonger 2009 szept. 29. - 20:02:18
(137/389)
Én már egy ideje átsiklok az õ hozzászólásain. Infantilizmus keveredik bennük az agresszióval. Ha komolyan foglalkoznék a hozzászólásaival, folyton felhúznám magam.. :)
offtopic
Csonger 2009 szept. 29. - 19:59:41
(136/389)
Khm.. Ezt most az összes Star Wars topikba bele fogod írni?
10/10
Obi1 2009 szept. 29. - 15:13:50 10/10
(135/389)
Jesszusom, ne menjünk már le ennyire a dedóba.
10/10
Jedi Lovag 2009 szept. 29. - 14:59:10 10/10 Előzmény Naphinel
(134/389)
Aki Jar Jart szidni meri azzal nem értek egyet.
A legviccesebb az egész Star Warsban.Mond el miért rosszak a Jar Jar viccek!
Unalmasak?
Aki Jar Jart utálja az nem rajongó.
Naphinel 2009 szept. 28. - 11:52:28
(133/389)
Szimplán csak idõs, valamint ztem így akarta tesztelni azt, aki hozzá téved. Elhieteti, hogy esendõ... így igazán kiderül az ember jelleme, mert van aki segít rajta, van, aki bántja.
Csonger 2009 szept. 28. - 10:53:03 Előzmény Naphinel
(132/389)
"A régiben nagyon kevés a kék hátteres rész, ha kellett, kimentek a sivatagba (Tatooine), vagy a dzsungelbe (Endor), esetleg az Északi sarkhoz közeli jégmezõkre (Hoth).
A mainak viszont több, mint a fele kék hátteres. Fõ az egyszerûség... :S"

Itt is kimentek a sivatagba (Tatooine) vagy Olaszországba (Naboo), és az egész film során nem tudsz mutatni olyan jelenetet, amelyben egy színésznek teljes egészében kék háttér elõtt kellett volna alakítania. Körülbelül fejmagasságig minden helyszínt megépítettek életnagyságban. Aztán kiderült, hogy Liam Neeson magasabb az átlagnál, így utólag minden díszletet meg kellett kicsit toldaniuk. :)
A kék hátteret a Baljós árnyakban tehát nagyjából ugyanazokra a célokra használták, mint a régi trilógiában (pl a távolabbi vagy egy ablakon túli dolgok helyén). A két folytatásban viszont már tényleg voltak teljes egészében kék- vagy zöldhátteres jelenetek.
A színészeknek nem is a kék háttérrel volt bajuk, inkább az volt a nehéz, hogy a digitális karaktereket kellett maguk elé képzelniük, miközben a levegõhöz beszéltek.
gerhajdu 2009 szept. 27. - 13:32:21
(131/389)
Így évek múlva megnézve már látom, mit kellett volna másképp csinálni.
-Pl. Anakin nem kellett volna velük kódorogjon (ez már elsõ nézésre is zavart) igenis ott kellett volna hagyni a Jedi templomban, aztán Qui-Gon úgyis kineveli - éppenséggel Obi-Wan. Nem gondolhatták komolyan, hogy túléli a háborút, a robotok könnyen lelõhették volna.
-A végét eltúlozták. Amúgy sem lényeges, hogy békét kötnek a gungan-ekkel. Elég lett volna, hogy bevonulnak, éljenzés, béke oszt' csá. Nem az, hogy még mutogatják Anakint, Obi-Want, Yodát, tök felesleges. Meg ez a hülye ének xD
Lényegesebb ennél a háborúnál, hogy Palpatine így szerzett hatalmat, és ez hozzájárul a Klónháborúhoz. Erre kellett volna koncentrálni.
10/10
NANU...! NANU...! 2009 szept. 27. - 01:03:42 10/10
(130/389)
-Jaj... ! ! !
Szégyellem magam, de a 'Jedy-k Lovagját' kihagytam a nagy kedvenc 'Yoda' Master-t.
"Az Erõ Legyen Vele"...