10/10
NANU..! NANU..! 2011 aug. 06. - 12:46:35 10/10
(229/389)
Már azon is csodálkozom, hogy nagyon korrekt idõpontban ezt is leadták... :)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 aug. 06. - 12:45:19 10/10
(228/389)
Inkább azt mondjátok meg, hogy mikor lesz a II. része... ?:(
10/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 aug. 06. - 12:44:35 10/10
(227/389)
Ezt az írásodat vagy 15x átolvastam, de még mindig nem értem... ?:(
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 06. - 09:52:06 10/10
(226/389)
:)))
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 06. - 05:52:48 Előzmény Ford Mustang
(225/389)
Ezen jót nevettem :)))
greghouse 2011 aug. 05. - 22:42:52
(224/389)
tudjátok,az amit Jávor Pál mondott (mikor szolidaritásként vállalta, hogy emigrál, pedig õ nem volt zsidó csak a felesége), hogy "istenem, ne adj nekem alkalmat, hogy bizonygatnom kelljen azt, hogy hû vagyok."

Baljós árnyak.
De Spielberg elfelejtette, kinek is köszönheti a hírnevét. Annak, hogy sohasem volt rasszista. Hogy sohasem volt rasszista zsidó.
Zsidó.
És nagyszrû mûvész.
mondom én, aki sem zsidó, sem mûvész nem vagyok.
greghouse 2011 aug. 05. - 22:29:29 Előzmény mr.nobody
(223/389)
Esküszöm, nem néztem meg a lapodat.
Szerintem nem ez a legjobb. Dehát ízlések és pofonok... én maradok a Birodalom Visszavág mellett. Nem érdekelnek az ötvenedik ezredbeli hipertrükkök, a (filmtörténeti szempontból) elsõ három szerintem a legjobb.
Tudom jól,ez örök vita van volt, lesz, és ez így is van jól,mert a jó filmekrõl mindig vitatkoznak.
Nekem a hetvenesekben készült három, azokból is a második a Birodalom a legjobb.
Dehát ezen azért is kár lenne vitatkozni, mert az egész sorozat szerintem filmtörténeti élmény, és tény. Szerintem pár száz év múlva, bár nem hiszem, hogy a Homo Sapiens ezt megéri, de ha igen, akkor a Star Wars összes epizódja egyenértékû lesz, mint a Dzsungel könyve c. rajzfilm, mindennel.
És most lehet megkövezni (mert a Dzsungel könyvét egy kalap alá vettem. Veszem is, bármikor, mûvészet.)
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 05. - 15:13:16 10/10
(222/389)
Mivel ezt nem is halál komoly sztorinak szánták.. :)
8/10
Spooner 2011 jún. 21. - 13:12:58 8/10
(221/389)
jó film, a versenynek van (gondolom szándékosan) egyfajta arab ill ben huros jellege.. natalie portman meg gyönyörûséges 10/8
Lemmy 2011 jún. 04. - 21:58:01
(220/389)
Ne szivassatok, emberek! 8/10??? Az egész sorozat 10/10! Most tolok éppen egy 14 órásstar wars maratont, egyszerûen fergeteges!!!
10/10
mr.nobody 2011 máj. 30. - 10:34:15 10/10
(219/389)
Nekem bárki bármit mond sztem ez messze a legjobb rész.Úgy ahpgy van tökéletes számomra és az igaz h jar-jar karakter nem kellett volna bele. Sztem a szereplõk is mind jók voltak fõleg liam Neeson õ ott volt a szeren és Ewan Mcgregort választani Obinak grat Lucasnak.Ja és a végén az kardos jelenet a két jedi meg Darth Maul között óriási volt már ezért megérte megcsinálni a filmet. Nekem 10es ez a film. PEACE
gerhajdu 2011 márc. 31. - 14:05:37
(218/389)
Ami tényleg rossz ebben a filmben, hogy sokkal több lehetõség lett volna benne. Nagyjából mindegyik karakter lehetett volna érdekesebb, színesebb, összetettebb.

Qui-gon: belõle lehetett volna egy iszákos, olykor kegyetlen, megöregedett Jedi lovag, akit hidegen hagy mindenféle robottechnika vagy feltörekvõ hatalom. És akkor már a robotok darabokra szedése is bele illett volna.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 márc. 10. - 23:00:02 10/10
(217/389)
Tényleg van ilyen MidiKoliánok az emberben... ?:(
10/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 márc. 10. - 22:43:48 10/10 Előzmény kotorgamer
(216/389)
Sajnos csak 4 elemem van és nem tudok olvasni. :(
10/10
NANU..! NANU..! 2011 márc. 10. - 22:42:25 10/10
(215/389)
Azért érzitek, hogy némileg mennyire sugallja a kis hazánkban zajló baljós jelek, azaz a valós minden napokat a politikában és a nép semmibe vevése, mennyire jól tükrözi a Film... ?:(

Hiába na, Gorge Lucas tudhatott valamit... ;)
gerhajdu 2011 márc. 10. - 21:33:30
(214/389)
Nem tudom, miért fújom kívülrõl a filmet, de kihagytak egy jó poént.
10/10
kotorgamer 2011 márc. 10. - 17:28:53 10/10
(213/389)
Én azt mondanám, hogy akik egy kis hangulatot akarnak bele csempészni a film élményébe, olvassák el a könyveket is, mert rengeteg plusz információ, hangulati elem, karakter jellemzés, gondoloatmenet van, ami nyilván nem férne bele a filmbe.Fõleg az EP III. esetében pedig rávilágít olyan dolgokra is, amelyek abszolúte nem derülnek ki a filmbõl.

Nekem a kettõ együtt ( a film+könyv kombináció ) megadta a kellõ SW hangulatot. :)
gerhajdu 2011 febr. 21. - 17:11:03 Előzmény The Man Who Laughs
(212/389)
Szerintem a legtöbb rajongó ellenezné állításod miszerint van benne egy kis SW hangulat, de jómagam egyetértek vele, mert a régi SW filmekben ugyanúgy voltak ilyen naiv már-már gyerekes részek a félelmetesek mellett. A fénykard párbajok és a fogatverseny mellett nekem a droid sereg aktiválása tetszett, már csak azért mert nagyon hatásosnak találom, miközben annyi történik, hogy az összes robot feláll guggoló helyzetbõl - na jó, azért a zene is hozzáad.
A többi rész tényleg rossz, fõleg mikor kis Anakin örvendezik, hogy utazhat a Jedi lovag ûrhajóján. "Most valóra válthatod az álmaidat, kisfiam." Böee! Kicsit sem nyálas.
Mindenki azt írja, hogy a 2. részben már tényleg van SW hangulat és felnõttesebb, jobb - szerintem ez csak egy közkedvelt, elterjedt leírása a 2. résznek, mert senkinek nincs kedve megfogalmazni, hogy mi is az SW hangulat. Én meg nem tudom az miért StarWars-os, hogy mindenki végtelenül unszimpatikus, rideg vagy keménykedik. Attól, hogy felnõttesebb valamivel, még nem jobb.
The Man Who Laughs 2011 febr. 09. - 23:36:50
(211/389)
Hirtelen felindulásból újranéztem a Bajlós Árnyakat. És hiába a nagy ellen hype nem tudom teljes szivembõl gyülölni, (ez valószinüleg annak kösszönhetõ, hogy én a 90-es évek gyermek vagyok már így ez volt az elsõ SW film amit moziban láttam, olyan korban, hogy fel is tudjam dolgozni) persze a tökéletes klasszikus trilogia szinvonaltól is elég messze van. Felemás érzéskete hagyott. A legnagyobb hibája a filmnek egyértelmüen, hogy messze nincs olyan jól megírva mint kéne. A cselekmény még elmegy (van benn pár baki, de zek fölött szemet lehet húnyi). Az igazi baj a karakterek kidolgozása. Hiába a jó szinész gárda (akik nem is lennének rosszak) , ha szinte az összes szereplõ sótlan és jellemtelen (még Neeson hozta ki a legtöbbet a figurából, de azért õ is alul marad Alec Guiness-sel. A film másik gyenge pontja a gyengén megírt párbeszédek, leszámítva Darth Maul félmondatát egy igazán emlékezetes dialogús nincs a filmben (ellenben a klasszikus trilogia tucatnyi szálló igévé vált mondatával). Ez a kettõ pedig így együtt elégé megneheziti a belelélést és az izgulást. A harmadik sarkalatos pont a humor. Persze a régi filmekben is voltak poénos, dolgok, de C3PO és R2d2 tényleg vicces az ewokok meg legalább aranyosak. De Jar Jar se nem vicces, se nem cuki. Az Anakint játszó Jake Llyod szerintem túl fiatal a szerephez amitõl még gyerekesebb a film (tudom Lucas szerint ezek a filmek nekik szólnak..) ami itt még annyira nem baj (kivéve hogy Haley Joel Osment sokkal jobb lenne a szerepre), de a az egész prequel trilogia egyik legnagyobb hibája, hogy túl szét esett. A filmek túl messze esnek egymástól így nem látjuk anakint felnõni. Itt még naiv kis gyerek, a folytatásban meg már antipatikus mészáros. A midi-clorianos dlog sem kellett volna a filmbe, olyan mint, ha a bûvész felfedné a titkait.

Na de akkor mi benne a jó? A látvány korában elsõ osztályú volt és annak ellenére, hogy ma már ki lóg néha a CG lólább még mindig jól néz ki ( ráadásul szerintem sokkal hangulatossabb a háromnál mert itt a CG még nem ment a fizikai diszlet rovására). Az akció jelenetek dinamikusak és élveztesek (üresjárat csak egyszer van a Tatuinon). Unatkozni nem unatkoztam rajta. John Williams zenéje (különösen a Duel of Fates) továbbra is kiváló. A fogatverseny nagyszerû ötlett. Darth Maul pedig a második legjobb mellékszereplõ az egész sorozatban (Boba Fett után). Rejtélyes, bad ass karakter. (több szerepet érdemelne). Palpatine hû a folytatáshoz, remekül utalnak már itt is a valódi énjére. A fénykard párbaj jelenetek koreografája, különösen a végsõé. (meg merem kockáztatni, hogy jobb mint az Anakin vs Obi-Wan). A dizájn is igazán jó lett (különösen a Destroyer droidok tetszennek). Néhány jelenetben bizony ott a SW varázs és inkáb ezt nézem mint a mai popcorn sci-fik nagyobb hányadát. (persze vannak kivételek amiket meg inkább nézek mint ezt). Álítom egy sokkal jobb rendezõvel (Irvin Kershner ? ) - és íróval - Jar Jar nélkül, de helyette több Maul-lal remek film lenne. Így csak 6/10. Azért pár évente meg lehet nézni.

U.I.: Bocs a számos (de inkább már számtalan helyesírási hibáért) nincs ellenerzõ program a gépemen és sietek.
9/10
sawyerx 2010 nov. 22. - 17:40:03 9/10
(210/389)
én 3d-s változatot olvastam.