Téma: Step Up 3D

SteelDog 2010 nov. 28. - 20:33:05
(52/72)
Talán felelõtlen dolog az elsõ két rész ismeretének hiányában kritikát írni, de egy mozgáskultúrának adózó film mellett nem lehet csak úgy elmenni. Mondjuk ebbõl a mûfajból eddig nem sok, talán csak egyetlenként "A szívem érted rapes"-hez volt szerencsém - elég hülye címfordítás, noha az eredetire nem tudnék mit mondani, azért az tetszett. S nehéz dolog a PORT.HU kritikája után bármit is írni róla, no de hát ahány nézõ, annyi benyomás.

Ha figyelembe veszem, hogy ez a film tényleg inkább a látvány bemutatására koncentrál, még el is nézhetõ, hogy az a kevés történet is nagyon összevágott benne. Az már jobban tetszett, hogy a szereplõk tényleg egész életüket alárendelik a táncnak, ebbõl kifolyólag néha kimondott filmes jeleneteket láthatunk benne, értem azt, olyanokat, amik tényleg a kamera számára készültek. S ami a legjobban tetszett, hogy a film által értelmezett tánckultúra valóban a tánc, mint mûfaj kultúrája, nem csupán a modern street dance-é; felvonulnak benne a klasszikus vonalak is.

Nos, ha a film lényegét nézem, a koreográfiák elõtt tényleg le a kalappal, erre azért mondhatjuk, hogy a puszta látvány mögött elég kemény testmunka áll. Szóval ezt akárki nem tudja megcsinálni. Ezzel együtt nekem néha túl egyhangúnak és felspanoltnak tûntek, mintha néhány felidegesített kamasz esett volna egymásnak egy inkább vad, semmint átgondolt koreográfiában feloldva a konfliktust. Szóval ennél azért átgondoltabb koncepciót is el tudnék képzelni.

Azért én már csak olyan kötekedõ vagyok, hogy mindenáron egy sztorira alapozom a filmeket, még akkor is, ha tudván sok darab - ez is - direkt nem is épül ilyenre. Azért nem bántam volna, ha kicsit kidolgozottabb karaktereket kapunk és úgy kiderül az is, mibõl tartják fenn magukat, hogy van tetõ a fejük felett és étel a tányérjukon, miközben néha buliznak, különben meg keményen táncolnak. Szóval egy erõsen igénybe vett testnek kell a táplálék. Ja, hát persze, ott van a klub a gyakorlóterem alatt. No de mégis: az álmokért lehet sok mindent félrerúgva küzdeni, de azért ennyire légbõl nem.

Tetszik a film tánchoz való hozzáállása. Nyilván ez is olyan egyetemes kultúra, amely az egész világon ugyanazt jelenti, mégis több, konkrét definíciót kapunk az egyes szereplõktõl. És végre látunk pár különbözõ nemzetiségû embert, akik tényleg szeretik egymást és a különbségeikkel együtt is együtt élnek és dolgoznak egy célért. Az ekkora õszinteség szintén lehet légbõl kapott, de ha valamit, hát ezt tényleg nagyon elvárnánk egymástól a valóságban is. A fõszereplõ figurája viszont számomra megoszlik a mérnökhallgató és a vezértáncos (a pokolba is, hát nem most felejtem el a filmbeli neveket? :) között, de egyik sem emelkedik ki. Ez akár jól is van így, új színt visz a sablonba. Viszont a vezértáncos legalább nem az a tipikus macsó a külseje ellenére: az egyénisége érzékeny, álmodozó, szinte nem is illik a szerepéhez. Inkább mentor, menedzser, mint aktív résztvevõ. Ettõl függetlenül megnyerõ, szimpatikus, õszinte, olyan, akibe általában belerúgnak az emberek, mégis õk teszik jobbá ezt a világot. Viszont a kis skac nemigen van képben számomra, és a tehetsége is inkább egy már nem teljesen zöldfülûé, de azért még bõven messze van a többiektõl. A kicsik bevétele aranyos, de azért nem gondolnám, hogy egy effajta verseny ennyire liberális lenne. Bár ki tudja?

No, szóval azért akad egy-két részlet is, ami kicsit árnyalja a képáramlatot, mint a vezérsrác és leendõ szerelme közös jelenetei. Amúgy ritkán érzek úgy filmmel kapcsolatban, mint velük, hogy ha nem is jönnek össze, csak egy csók nélkül is közeli barátok maradnak, is hihetõ a kapcsolatuk. Na meg persze a kicsit a klasszikus Marilyn Monroe-t idézõ "alsólégfúvásos" jelenet, az nagyon hangsúlyos. De azért még a háttérbe szorított történettõl is némileg több szerepet vártam volna, így túl összemosott volt az egész.

Végezetül pedig ott van a táncon túli látványvilág, ami kicsit túl digitális, de még elmegy, viszont mindenképpen jól adja, a csúcsjelenetben azért leesett az állam, no. :)
1/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 10. - 04:51:05 1/10 Előzmény icecream14
(51/72)
Olyan aki egy filmtõl sztorit vár.
8/10
Belua 2010 okt. 10. - 03:53:34 8/10
(50/72)
Nemrég láttam én is a filmet, aki imádja a hip-hop-ot, imád táncolni annak kötelezõ darab. A történet itt tényleg nem olyan lényeges, és kicsit sántít is, mikor kirakják õket az utcára, mindenüket lefoglalják, majd csúcsszerkóban, lézerfényekkel olyan táncot nyomnak le a végén, hogy a Nasa is megirigyelhetné ezt a lézertechnikát. A 3D legtöbbször nem volt 3D, a film nagyon kis részében használták, így semmi értelme nem volt. Enélkül is jó lett volna, de így biztos többet hoz a moziknak. A táncra, zenére egyértelmûen 10-est adok, a kevés 3D és a történet miatt összességében nálam 8-as ez a produkció. Azért ezt szívesen látnám 4D-be is, ahogy tánc közben spriccelne ránk a víz, vagy éreznénk a port ahogy száll mindenfelé. Az elsõ 4D-s élményen nemrég Londonban volt, a London Eye-nál, ahol bemutatták hogy készült az óriáskerék. Csak 10 perces volt, de az élmény döbbenetes. 3D ahhoz képest vicc kategória. Nálunk is megnyílhatna már az elsõ 4D-s mozi, aztán gyorsan feledésbe merülne a 3D. A horroroknál lenne némi zûr, hogy oldanák meg hogy vér folyjon az arcunkon vagy egyéb helyeken. Az okosok majd úgyis megoldják.
10/10
icecream14 2010 okt. 08. - 17:48:46 10/10 Előzmény IceCortez
(49/72)
Ki az a s*ggfej aki 1 pontot ad erre a filmre???? :D 10!
10/10
IceCortez 2010 okt. 06. - 22:09:38 10/10 Előzmény cperger
(48/72)
Milyen mondani valója lenne egy táncos filmnek? :))
Ez a film megpróbálja átadni azt az életérzést amit egy profi táncos érez. Szerintem brutál jó film, nekem nagyon tetszett, pedig annyira nem vagyok oda ezért a kategóriáért, de ez lenyûgözött, talán a sok Breakes elem és a 3D miatt :)) Én mindenkinek csak ajánlani tudom, nálam 10/10
cperger 2010 okt. 05. - 23:50:46
(47/72)
Ezt érdeklõdõként kérdezem? (még nem láttam)
cperger 2010 okt. 05. - 23:50:07
(46/72)
A filmnek van valami története/mondanivalója,vagy végig csak ugrálnak benne?
vicki11 2010 okt. 02. - 12:01:04
(45/72)
Nagyon tetszett a film! Hihetetlenül jók voltak benne a zenék és a táncok :D
1/10
Citromtorta 2010 okt. 01. - 20:54:18 1/10
(44/72)
1/10
Ishimaru Ayumi 2010 okt. 01. - 20:44:18
(43/72)
Hello!
most tûnt fel, hogy Alyson Stoner játszik az elsõ részben is, meg most a harmadikban is, vagy csak a szemem káprázik és ezért nem értem, hogy a pici Alyson, Taylor huga, most Muse-nak hogyan lehet a gyerekkori barátja?
u.i nem tom, hogy mi a neve a karakternek, akit Alyson alakít
10/10
szivárványlány 2010 szept. 19. - 21:32:32 10/10
(42/72)
Most láttam és nagyyon tetszett :D. Egyik kedvenc filmem lett (Y)*.*
Ishimaru Ayumi 2010 szept. 18. - 21:10:53
(41/72)
Az elsõ résznek volt tartalma is, mégha minimálisan, a másodiknak csak az utolsó koreográfiája tetszett, a hármat pedig holnap nézem meg moziban, néhány hete meg megnéztem valami sz*r mozis felvételrõl, és nagyon tetszett=D
Személy szerint táncbuzi vagyok és imádom ezt a kategórát is - annak ellenére, hogy modern-kortárst táncolok - és ahw. Muse a kedvencem. annyira örülök hogy visszatérõ szereplõ^^
10/10
dismay111 2010 szept. 18. - 20:22:12 10/10
(40/72)
NAGYON jó film.:)) Magát a hiphopot mint zenét nem annyira szeretem, de ez ettõl még egyik kedvenc filmem.:P És baromi jól táncolnak...
8/10
Miticsku 2010 szept. 18. - 17:14:55 8/10
(39/72)
Alig várom, hogy megjelenjen DVD-n és házimozival csapassam :D
8/10
Miticsku 2010 szept. 18. - 16:59:40 8/10
(38/72)
Úgy látom itt páran el vannak tévedve, vagy még sose ültek be egy zenés-táncikálós filmre. Aki tudja értékelni ezeket a filmeket, az nem is vár ezektõl új történeteket. Ezeknél a filmeknél nem is lehet más történet köré szerkeszteni a filmet, mint a szerelem és a tánc. Nem véletlenül a film készítõi sem azon próbáltak megizzadni, hogy valami újat mutassanak, hanem azon, hogy minél modernebb, dinamikusabb táncot mutassanak minél több olyan elemmel, amit nem lát az ember minden nap. Nekem konkrétan le is esett az állam párszor. A tánc, a zene szerintem nagyon el van találva. A történettel nem is foglalkoztam, mert tudtam elõre, hogy sablonszerû lesz, de ezzel semmi gond nincs. Nekem egyetlen egy problémám volt a filmmel: felrugdosnám azt a barmot, aki kitalálta, hogy 3D-ben fusson a film. Teljesen felesleges volt. Alapból nekem az a véleményem most már még inkább, hogy ezek a táncikálós filmek 3D nélkül sokkal élvezhetõbbek. Ráadásul itt még a feliratot is olvasgatni kellett. Meg se közelíti a látvány azt a szintet, ahol már 3D "kellene", de ezek a filmek nem is errõl szólnak. Mindenkinek azt javaslom, hogy ha teheti, NE 3D-ben nézze meg!!!! Egyébként meg tegnap néztem meg és még mindig benne van a bugi a lábamban :)) Nekem abszolút tetszett!
10/10
julcseee 2010 szept. 17. - 09:57:44 10/10
(37/72)
Egyszerûen IMÁDTAM! :) Folyton az az érzésem volt film közben hogy táncolnom kell! Természeseten kiszámítható a történet, meg a fordulatok, de nem ezért szeretjük az ilyen filmeket, isteniek voltak a zenék és a táncok, mindenkinek ajánlom!
peejay 2010 szept. 09. - 15:59:53
(36/72)
A történet lerágott csont. Mivel 107 percen szinte ugyan olyan típusú zene megy,így a film sokkal hosszabbnak tûnik, mint valójában, és 3D sem jött át igazán.
10/10
tim17 2010 szept. 07. - 18:12:50 10/10
(35/72)
Szerintem hihetetlenül jóó film ;) Minden szuper volt!TÁNC,zene,3D, a göndör srác meg halálcuki volt :D Nem láttam még az 1et 2õt, de ezek után tuti megnézem! 10/10 ;)
Babyskin 2010 szept. 07. - 10:24:35 Előzmény Beijaflor
(34/72)
De jó fej vagy, hogy lelõtted a poént, hogy ki kinek a húga...
9/10
Beijaflor 2010 szept. 03. - 23:05:42 9/10
(33/72)
Tegnap néztük meg a párommal. Nekem nagyon tetszett, fõleg hogy nem csak a végén volt egy hatalmas táckatarzis, közben meg csak próbák, hanem klassz koreográfiák tarkították a filmet keresztbe kasul. A látványvilággal tehát maximálisan elégedett voltam, bár szerintem ehhez nem tett annyit hozzá a 3D, mint mondjuk az Avatar-hoz.
A történetben viszont nagy hiba a szörnyû fordulat, hogy Natalie-rõl kiderül, hogy a rivális húga. Szörnyen klissés, olyannyira, hogy attól már visítani támadt kedvem, pláne, hogy már akkor tudtam, hogy a csaj úgyis odamegy a nagy versenyre, aminek következtében megnyerik, és újra összejönnek a sráccal. Áu.
Viszont a StepUp 2-vel szemben ennek legalább volt története, és klassz váltás, hogy Luke (a fõszereplõsrác) nem a táncért élt, egyszerûen csak pazarul csinálta. Viszont keveselltem Moose és Camile szerepét.
A kedvenc mellékszereplõim az ikrek voltak. Fõleg azért, mert ismerek két hasonlóan nyurga, vicces-kedves ikersrácot.