10/10
acidphase 2008 jún. 02. - 10:42:39 10/10
(91/671)
ja bocs nem is te kérdezted, namindegy :)
10/10
acidphase 2008 jún. 02. - 10:41:29 10/10
(90/671)
sztem tuti h a full metal jacket (acéllövedékre) gondolsz igy a leírás alapján, a wc-s jelenetet is megtalahatod a youtubeon 'Full Metal Jacket Gomer Pyle Death' néven.. egyik legkemenyebb haborus film.
negroo 2008 jún. 02. - 10:13:10
(89/671)
Régebben láttam már ezt a filmet, de nem igazán jött be. Gondoltam, hogy tegnap újra megnézem, hátha régen valamit nem értettem, vagy csak rossz pillanatomban kapott el... De most sem az igazi, nem tudom miért. Ahogy/amennyire a francia fickó megszereti az egeret az nagyon szép, fájdalmas ahogy Hal Moores beszél a beteg feleségérõl, vagy ahogy Tom Hanks szenved a betegségétõl, és vannak még ilyenek. De nekem nem teljesednek ki az érzések ebben a filmben. Nekem John Coffey sem igazán jön be, ahogy és amit alakít, nekem nem meggyõzõ. Mikor a "vén szikrához" viszik, csupán attól, hogy tudtam mi fog vele történni -annak ellenére, hogy ártatlan-, nem tudtam meghatódni, ellenben Tom Hanks és a többiek arcán látni, hogy mennyire nem akarják megtenni... Inkább ezek váltottak ki belõlem érzelmeket. Nem tudom miért, valamiért nem az igazi nekem ez a film. Pedig elfogult vagyok, mert imádom Tom Hankst.
10/10
febkaa 2008 jún. 02. - 08:51:34 10/10
(88/671)
Én is imádom ezt a filmet, mindig megnézem... szavak nincsenek rá. Elröpül ez a 3 óra. Egyszerûen fantasztikus, tényleg értékeket közvetít!!! Nekem a tanulság az volt, hogy Jézus születése és passiója óta még mindig nem képes az emberiség felismerni...
Egyébként a Percy srác tényleg nagyon jól játszott, meg a pszichopata sorozatgyilkos is. :)
10/10
norton15 2008 jún. 02. - 07:07:41 10/10
(87/671)
Most néztem sokadjára, és még mindig megborzongok az egészen. Annyira jó... Minden szereplõ nagyon jó benne, remekül el van találva az egész, errõl nem nagyon lehet rosszat mondani, sõt, egyáltalán nem.
10/10
zsuti 2008 jún. 02. - 02:56:22 10/10
(86/671)
A film legalább annyira jól sikerült, mint a regény. Remek színészgárdát válogattak hozzá, szerintem tökéletes lett! Én 10 pontot adtam, bár Stephen King mindig is az egyik kedvencem volt.
Zsul 2008 jún. 02. - 02:40:52
(85/671)
Most néztem meg másodszor életemben ezt a filmet... igaz egyik alkalommal sem sikerült a legelejétõl nézni. Rendes volt a TV2-tõl, hogy csak rövid reklámokat raktak be... vagy csak nekem tünt rövidnek?:) Két dolgot szereténk idevetni:
1. Itt aztán igazán nincs olyan, hogy te igazad én igazam... itt nem egy büntényrõl kell beszélnünk (pl. alakok ellopják az államok pénzkibocsátáshoz való jogait), aminek pontos térbeli és idõbeli leírása van, így lehet gyûjtögetni, hogy mi igaz és mi nem a történésekbõl. Ez a nagyon mély érzelmeket megmozgató film egy "segédeszköz". Aki megnézi, abban megmozgat érzéseket. Hogy mit? Azt ami az illetõben van. Tehát, ha valakinek tetszik annak ezért tetszik... akinek nem, annak is ugyanezen okokból nem.
2. A legfõbb mondanivaló kitárgyalása érdekes lenne: ki mit lát benne lényegesnek. Igen, pl. az is fõmotívum, amit korábban olvastam (elolvastam az összes hsz-t), hogy a büntelennek mifélét kell bûnhõdnie. Belõlem inkább egy látásmódot, egy életszemléletet hozott ki a film... hogy hogyan lehet máshogy élni... látszólag ugye varázslásnak tûnik... vannak szép effektek is: fény, a szájából kiszállt bigyók... de gondolkozzunk el egy picit a saját életérzéseinken... ugye ismerõs az a jelenség, hogy valakit megvígasztalsz, akinek fáj a lelke... s akkor neked is fáj egy kicsit... Vagy a gyógyítás... gondoljon mindenki a párjára... szeretünk a másikkal lenni, mert nagyon jó utána, s nem csak a szex miatt... szerintem nem kell sorolni ezeket a dolgokat... nem e hasonlót teszünk nap, mint nap egymással? Csak nem figyelünk oda... olyan parányinak és természetesnek tûnik... Lehet mondani, hogy hasonlat, mert az egér nem támad fel, meg a nõ nem fog meggyógyulni... az lehet... rengeteg energiát erõt vagyunk mi képesek egymásnak adni, szerintem ez nem lekicsinylendõ dolog. Ami a világfájdalmát illeti a fõszereplõnek: én is éreztem már magam úgy (elég hiradót v kékfényt nézni), hogy miért kell ennyi xarnak történnie... s akkor néha kerül olyan állapotba az ember, hogy ha nem tud átölelni valakit, akit szeret, akkor - enyhén fogalmazva - keresû lesz a szájaíze. Hát belõlem ezeket az érzéseket "kapta elõ" a film... és igen, férfiként én is elérzékenyültem... dehát a börtönõrök is.:)
10/10
sylas 2008 jún. 02. - 01:53:49 10/10
(84/671)
borzalom07 2008 jún. 02. - 01:35:00
(83/671)
Elképesztõ ez a film. Most láttam elõször, fantasztikus.
10/10
ELog 2008 jún. 02. - 00:19:35 10/10
(82/671)
Azon még soha nem jutott eszembe meditálni, hogy dráma, kamara-dráma, fantasztikus thriller, vagy mi a bánat, ez a film. Merthogy nekem sokkal fontosabb, hogy milyen, mint hogy minek nevezzük. - Ha már szóba kerültek az alakítások. Sok jól formált szerep van benne, David Morse-é is természetesen és az Övénél kissebb szerepekben mások részérõl is, pl. a nem túl nagy szereppel jelen levõ James Cromwell, aki kifinomult játékával itt is hozza a szokásos formáját. De talán a legnagyobb alakítás a kis mocsok Percy-é. Bár lehet, hogy csak ömnagát adja, ez bõven belefér abba, amit az ábrázatáról le lehet olvasni. :)

isas:

"Amikor a fekete ürge a világ fájdalmain kezd siránkozni, na ott nagyon-nagyon (még jobban)lepontozódott nálam ez a film." - Az egyéni ízlés kérdése, hogy kinek mi a csöpögõs, ezzel nem akarok vitába szállni. A "fekete ürge" alatt gondolom a nagy darab Coffey-t érted. Bocs, de ha ez felmerült Benned, azt kell mondjam, nem érted ezt a figurát. Neki ugyanis a karakrete szerint nincs is más választása, mint a világ fájdalmán gyötrõdni. És nem az a lényeg, hogy ilyen van-e a valóságban, vagy nincs (mint ahogy Stephen King egyetlen történetében se az a lényeg, hogy mely részlete valósághû), hanem az, hogy ha elfogadjuk a film feltételezését, hogy lehetséges, akkor mi van. Az embernek tudnia kell néha azt mondani, hogy "tegyük fel", és tudnia kell végiggondolni olyan lehetõségeket, amik csak feltételezések, függetlenül attól, hogy lehetségesek-e, avagy nem.
Blaz86 2008 jún. 01. - 22:19:44
(81/671)
Igen! Sajnos ez így van. Ami jó film azt este 10 után vetítik.
10/10
Karolka 2008 jún. 01. - 22:13:01 10/10
(80/671)
Nagyon-nagyon komoly film! Kicsit lassú a menete, de így a jó! 9,6 sokmindent mutat! Alap...
lacee83 2008 jún. 01. - 21:55:30
(79/671)
Ez a tipp megfigyelésen alapul:-) Kár hogy késõn adnak le olyan filmet amelynek komoly mondanivalója is van.
lacee83 2008 jún. 01. - 21:40:06
(78/671)
Kamaradráma talán az ami kevés szereplõvel kevés helyszínen játszódik. Én erre tippelek.
sushi 2008 jún. 01. - 21:30:56
(77/671)
mi az hogy kamara-dráma???
10/10
gtothistvan 2008 jún. 01. - 20:14:21 10/10
(76/671)
Szerintem, az apró misztikus jelenetet és a sok szereplõket leszámítva inkább "kamara-dráma". Egyébként valóban megrázó alkotás.
vamostamas 2008 jún. 01. - 20:13:27 Előzmény Axel1
(75/671)
Legjobban a Te véleményeddel értek egyet. Ez a film a csúcsok csúcsa ebben a kategóriában. Nekem inkább dráma, kevésbé fantasztikus, csak hegy nehogy valaki félre értse. Egyszer láttam, és nem bírtam abba hagyni. Nagyon örülök, hogy nem szalasztottam el a mûsort megnézni. Mindenkinek javaslom megnézni, jó adag jellemformálást kap aki még nem látta és az is aki már igan.
sushi 2008 jún. 01. - 19:54:18
(74/671)
jajj, de most látom hogy ez nem is dráma...hanem fantasztikus thrillernek van feltûntetve...ami talán jobban is illik a filmre...
sushi 2008 jún. 01. - 19:32:19
(73/671)
és ráadásul az ajánlóban mutatták és már az is annyira nagy hatással volt rám hogy aznap este iszonyatosan nagyon rossz álmom volt...
sushi 2008 jún. 01. - 19:28:42
(72/671)
hát lehet, de azt már biztosan tudom hogy nem az esetem, pedig nagyon szeretem a dráma filmeket és nem gondolom azt hogy attól jó egy dráma hogy képtelen vagyok végignézni, mert hát azért jó lenne, csak valahogy a lelkemnek...