10/10
ELog 2008 máj. 22. - 19:18:38 10/10
(51/671)
a "hollywoodi" szóban csak egy "y" van, bocsi. :)
10/10
ELog 2008 máj. 22. - 19:13:50 10/10
(50/671)
Összevont válasz:

Eurydicee: Elképesztõ, amiket összehordasz, már bocsánat. Talán mentség lenne, ha kevernéd egy másik filmmel, de mondasz olyan részleteket, ami kifejezetten beazonosítja ezt a filmet. Úgyhogy ez az enyhítõ körülmény is megszûnt. Egyetlen, amire tételesen érdemlegesnek tatom reagálni a börtönõrök világának bemutatására tett megjegyzésed. Nem tudom pontosan, mikor, de ez egy legalább ötven évvel ezelõtt játszódó történet. Az egy más világ volt, valószínûleg a börtönei és börtönõrei is mások voltak. Lásd: Killer - Egy sorozatgyilkos naplója, vagy szerinted az is baromság?

norton15: Percy tettének bemutatása elrettentés... Kit rettent el, és mitõl? Szerintem semmi gond nincs azzal a jelenettel. Egyszerûen szadista, felelõtlen lélek megnyilvánulását láthatjuk, és annak következményeit. Nem hiszem, hogy bele kellene magyarázni a rendezõ egyéb szándékát. :) A többivel nagyjából egyetértek. A Kísérlet valóban nagyon nem ugyanez a kategória. Nekem spec. nem is arról szól, hogy mi történik a kísérlet alanyaival, mert õk reagálnak, ahogy reagálniuk kell. Fontosabb az idióta pszichológus személye, aki embereket visz bele olyan kísérletekbe, amelyeknek nem látja át a lehetséges kimeneteleit, sõt, amit kontrollálni se tud. Hozsanna az empirikus tudományoknak és az emberi széles slátókörnek.

pimpernel: A filmnek valóban a hangulata a legfontosabb szerintem (is) legalábbis. Van valami szépség abban is, hogy egy ekkora hústorony, aki, ha más jellemmel rendelkezne, letarolná a fél börtönt, nem lenne ember, aki megállítsa, fizikai és belsõ adottságai milyen ellentétben állnak egymással. És ne mondja senki, hogy ez hollywoody giccs, mert általános tény, hogy a nagy darab emberek sokkal békésebbek, mint mások.

Dantes: A többségnek a szempontjai miatt lehet igaza, nem azért, mert többen vannak, ahogy adott esetben ugyanezért lehet igaza egyetlen embernek is egy tömeggel szemben. :) Lásd, az emberiség összes nagy találmánya, felismerése úgy keletkezett, hogy egy ember helyesnek látott valamit, mindenki más ellenében. Aztán a többiek voltak kénytelenek belátni, hogy tévedtek. :)
Dantes 2008 máj. 22. - 16:28:49 Előzmény Eurydicee
(49/671)
Hogy te mekkora egy....áh...hidd el nagyon egyedül a világon ezzel a véleménnyel!

Az a baj, hogy megitn ott vagyunk, hogy te kijelentedm, hogy ez már pedig rossz.
Na most a az emberek 98%-szerint meg nagyon jó.
Most akkor az emberek mind buták mert tetszik nekik?
Ha a többségnek tetszik valami és nekem meg nem, elgondolkodok, nem-e bennem van ahiba és nem értek valamit.
10/10
direne 2008 máj. 22. - 13:46:44 10/10
(48/671)
Ez a film, úgy, ahogy van "borzalmasan" gyönyörû.
Hihetetlen jó alakításokkal.
Egyszerûen imádjuk.
10/10
GreenBay 2008 máj. 16. - 13:11:09 10/10
(47/671)
Ez a film egyszerûen ámulatba ejtõ.Tökéletes,fantasztikus,pompás.Stephen King kitett magáért.Aki ezt a filmet kritizálja,az Amerikai Pite,és a Hangyák a Gatyában való az agyának.Két csúcsszuper tömény lócitrom.És aki ezt a filmet undorítónak tartja,az kérem ne éltesse a Fûrészt,mert az már az igazi túlzás.Ez a film elmondható 10-esnek.Még a zenéje is remek.Nálam toppos az alkotás.
csancsy 2008 ápr. 20. - 16:48:24
(46/671)
sztem nagyon jó film, az egyik legjobb!!!!! nem szeretem stephen king-et, de ez óriásian szuper!!!
Amúgy nem ide tartozik, de itt felmerült a kísérlet!!! Nos, annyit arról, hogy nézzétek meg, nagyon jó, és tanulságos, és csak annyi, hogy igaz történet, persze nem volt ekkora durvaság, illetve páran összeestek, de nem volt verekedés, gyorsan még elébe mentek a való életben, de tényleg volt olyan, hogy összeomlottak a rabok például.
10/10
Roti1 2008 ápr. 20. - 16:06:58 10/10
(45/671)
Rettentõ remek alkotás... Tõlem egy film általában akkor kap 10/10 -es értékelést... ha tiszta szívbõl meg tud nevettetni vagy siratni... illetõleg elgondolkodtatni valamin....

Ez a film az utolsó két kritériumba nálam beletartozik...

így hát: 10/10
10/10
hammer 2008 márc. 24. - 23:09:24 10/10
(44/671)
Hatarozottan meglepodtem azon, hogy 188 perces ez a film. Hiaba, egy nagyszeru film eseten, fel sem tunik az eltelt ido.
10/10
Pimaszka 2008 márc. 24. - 21:39:17 10/10
(43/671)
Ez egy nagyon nagyon jó film! kevés filmen sírom el magam, de ezen megtörtént..
10/10
látni kell!!!!
pimpernel 2008 márc. 08. - 14:51:56
(42/671)
nekem nagyon tetszett ez a film. A kérdéses jelenet, a villamosszékben, nagyon durva volt, és a moziban majdnem a mellettem ülõ nyakába ugrottam, annyira borzalmas volt. De ez nem baj, nekem abszolút belefért.
Ami nagyon érdekes, az a film hangulata. Szinte sose történik semmi, de ha igen akkor az nagyon nagy dolog! És ezt el is hitették velem.
Nagyon szép és megrendítõ film!
Minden szereplõ zseniális benne. Különösen jó volt látni Tom Hanks-et ebben a szerepben, a Forrest Gump után!
9/10
Zolkó 2008 márc. 08. - 12:25:03 9/10
(41/671)
"fikanick":)) Hát ezen nagyon jót röhögtem:))
Szerintem fizetnek. Legalábbis ere a filmre ilyeneket épeszû ember önmagától nem mond:)
efes 2008 márc. 08. - 11:44:24
(40/671)
te melyik filmet láttad? mert amirõl írsz, nincs benne a filmben... (gondolok itt a 'gyomorforgató' és hasonló jelzõkkel illetett dolgokra...)

szvsz nem a pszichológia-tanárod a pszichopata, csodálom is, hogy õ még nem szólt...
10/10
norton15 2008 márc. 08. - 09:59:33 10/10
(39/671)
Az a jelenet, mikor Percy nem vizezi be a szivacsot, majd úgy sokkolják meg, az elrenttetésül volt. Igen, talán egy kicsit túllõtt vele a célon a rendezõ, én inkább csak megdöbbentem rajta.

A börtönõrök viszonya érthetõ, pl a rabokkal szemben. Minek bánjanak velük, mint az állatokkal (mint pl a Remény rabjai), mikor már halálra vannak ítélve? Inkább megadják nekik a tisztességet.

"Milyen író az, aki cs.szik utána nézni a dolgoknak - de legalábbis rosszul néz utánuk - és úgy kezd el írkálni mindenféle baromságot?"

Honnan tudod, hogy rosszul nézett utána?:P

Ha már undorító jelenetek, és Hegylakó: a Hegylakóban nem undorító a végén, mikor csaknem levágja a pali fejét? És a horrorok nem undorítóak? De az undorító, hogy egy szerencsétlent egy hülye barom miatt halálra rázzák...

"Egy szó mint száz, barát unszolására soha ne nézzen senki olyan filmet, ami már messzirõl bûzlik - többet nem esek bele a csapdába..."

Esetleg utánanézni a filmnek? Én ezt teszem.

A Kísérlet nem ugyanaz, vagy inkább nem teljesen ugyanaz a tészta. Figyelmesebben kellett volna nézni.

"...King is olyan egy kaptafás és hihetetlenül unalmas..."

Ezt nem értem. Szerintem jó könyvei vannak, de igaz, van jópár rossz. De nem ponyvaíró. Szerintem ezt becsüljük meg.

De hogy undorító jelenetek... Több is volt? Na ne...
1/10
Eurydicee 2008 márc. 08. - 00:56:43 1/10
(38/671)
Sz.r. Majdnem hánytam tõle, szó szerint értve, pedig láttam/olvastam pár undorító dolgot. De ez vitte a pálmát /eddig/. Egy okádék. 9.4? 0.0 Kár, hogy nincs nullás a szavazatoknál...
Legalább az undorító jelentekhez lett volna valami mondanivaló. Volt. Csak az is olyan klissés, és újrafelhasznált ötletekkel teligyömöszölt, hogy az önmagában is gyomorforgató. Kábé ha a Hegylakóból /sorozat/ megnéz az ember egy magvasabb részt, akkor ugyanezekhez a gondolatokhoz jut - szétégetett pasik nélkül...
Nem csoda, hogy a pszichopata pszichológia tanáromnak tetszett: õ a Kísérlet-et is megnézette velünk órán. Ugyanaz a tészta - hogy TH-t idézzem...
Arról nem beszélve, hogy King is olyan egy kaptafás és hihetetlenül unalmas, hogy ha nem kerestem volna épp a hányó vödröt, tuti bealudtam volna rajta. 3 óra??? 3 mondatban elmeséltem az egész sz.rt a húgomnak...
És arról sem beszélve, hogy azoknak a részeknek, amiknek köze lehetett volna a valósághoz pl. börtön õrök természete, köszönõ viszonyban nem volt vele... Talán csak pont azé a kis gennyé volt valamelyest eltalálva. Milyen író az, aki cs.szik utána nézni a dolgoknak - de legalábbis rosszul néz utánuk - és úgy kezd el írkálni mindenféle baromságot????? Felelõtlen, hatásvadász és kapzsi - hisz mivel lehet jól eladni, ha a sokkolással nem? pff...itt szó szerint...
Egy szó mint száz, barát unszolására soha ne nézzen senki olyan filmet, ami már messzirõl bûzlik - többet nem esek bele a csapdába...
9/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 11. - 13:17:31 9/10
(37/671)
Marha nagy közhelyet írok, de aki szeret olvasni, (és King igazából írni tud, de azt aztán nagyon), általában csalódik a filmes adaptációkban. Na ahhoz képest hogy ezzel én is így vagyok, ráadásul annak idején a Zöld soron felyezetenként jelent meg a könyvesboltokban, és a mániákusok, akik különben egyszuszra megesznek jópárszáz oldalt kenyéren és vízen, hát tipródhattak a következõ megjelenéséig, úgyhogy dupla izgalom, köb élvezet, szóval ehhez képest sem csalódtam a filmben, ami nagy szó.
Ennél már csak az élvezetesebb, ha valaki megnézi a filmet, és ezen felbuzdulva nekiugrik a könyvnek is. Na elég a közhelyekbõl. Jó filmazést, jó olvasást. :)
Hesztia 2008 jan. 05. - 21:35:06 Előzmény morita
(36/671)
Ez kb. olyan, mintha egy színészt azonosítanál a szerepeivel.:P
Apropó, a Remény rabjait nem láttad?
morita 2008 jan. 05. - 21:19:03
(35/671)
Hát ez igazán szívhez szóló történet volt! Tényleg nagyon szép volt, nem csak filmben, könyvben is egyaránt izgalmas!
Azt hittem Stephen King egy érzéketlen állat (sry a kifejezésért:p) de mikor ezt a filmet láttam, felvillant benned h mégis talán ........:D
10/10
arpi_nj 2007 dec. 09. - 15:35:05 10/10
(34/671)
Nagyon jo a film, még utánna órákkal is a hatása alatt voltam.
lilian93 2007 nov. 23. - 16:42:03
(33/671)
én a könyvet olvastam, és az nagyon teccett!!de sajnos a filmet még nem láttam:(nem tudja vki egészen véletlenül,h hogy tudnám megszerezni, vagy vki ha esetleg el tudná küldeni,v megírni h honnan lehet letölteni.elõre is köszi
10/10
Zajac 2007 nov. 09. - 10:19:06 10/10
(32/671)
Óriási film :-)Nekem kedvencem lett.
Könyvben is nagyon jó.