Téma: Super 8

tanhu 2011 júl. 04. - 20:18:37 Előzmény xhege
(92/272)
Senki nem stresszel.Ezt honnan vetted, ha valaki véleményt mond,mellesleg jogosan az miért stresszelne?A Memento valóban jó,a fûrész 1-3ig szintén.Ez azonban a szjúpö ejt nem és ez szomorú,hisz még a színészpalánták is remekül játszottak, az egész mégsem lett az ami lehetett volna.Az ember nem stresszel, csak a rászánt idejét sajnálja,és szerintem ez jogos,noha teljesen stresszmentes, csak elszomorító tény...
offtopic
Prüntyütyû 2011 júl. 04. - 20:03:51
(91/272)
A képek alapján halál uncsinak tûnik:(
Kovács kolléga 2011 júl. 04. - 19:43:11
(90/272)
Még egy dolog. Érdemes tanulmányozni az alábbi listát:

http://www.imdb.com/chart/scifi

Az imdb szerint a fentiek minden idõk 50 legjobb sci-fi filmjét alkotják. A Super 8 jelenleg 7.7-es szinten áll, vagyis mindössze egy paraszthajszál hiányzott ahhoz, hogy beférjen a TOP 50-be.
Kovács kolléga 2011 júl. 04. - 19:34:05
(89/272)
Továbbra sem értem ezeket a habzó szájú "kritikákat".

Miért lenne például baj, ha a Stephen King-regényekhez hasonló a film cselekménye? Nem volt olyan interjú, amelyben Abrams ne mondta volna el, hogy nemcsak Spielberg UFO-filmjei elõtt tisztelgett, hanem más alkotók elõtt is. A Stephen Kinghez mûfajilag közel álló John Carpenter nevét például számos alkalommal említette. Amúgy pedig attól még nem lopás egy történet, ha másoktól vesz át motívumokat. Ha ezzel a logikával nézzük a dolgokat, akkor az egyetemes kultúrtörténet egyik legnagyobb "tolvaja" Shakespeare, hiszen szinte mindegyik mûve hozott anyagból készült. De említhetném Vergiliust is, aki mást sem csinált, mint görög szerzõktõl "lopkodott".
Megjegyzem, az Inception sem túl eredeti, hiszen az álmok közötti vándorlás Madách tragédiájában éppúgy benne van, mint Neil Gaiman Sandman-képregényeiben (amelyek mellesleg maguk is hemzsegnek a "lopott ötletektõl").

Még egy dolog: a Super 8 a maga 50 millió dolláros büdzséjével kifejezetten olcsó volt, pláne ahhoz képest, hogy a látványvilága nagyon is ütõsre sikeredett. Rossz befektetésnek pedig nem mondanám, mert egy hónap alatt háromszor akkora bevételt hozott, mint amennyibe került.
xhege 2011 júl. 04. - 09:22:53
(88/272)
Pihenjél kicsit kisfiú, mert a stressz öl :)))
Valóban vannak ennél jobb filmek, de egy kellemes kikapcsolódásnak jó volt ez is. Ízlésen vitatkozni pedig elég nagy hülyeség. Van aki odavan a Fûrész sorozatért, én rühellem. Van aki szerint a Memento érthetetlen hülyeség, én szerintem baromi jó. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
tanhu 2011 júl. 04. - 03:01:05 Előzmény Segítõ Béka
(87/272)
A Stand by Me,Állj Mellém vagy az IT, azaz AZ (még a tv-filmsorozat se) említhetõ egy lapon ezzel a szarral.Rob Reiner remekét számtalanszor láttam és olvastam is eredetiben is, megunhatatlan 10-bõl 12-es!pedig nem drága film.Ám látom neked is feltûnt a Kinges lopás igen pocsék és giccses verziója...)))
tanhu 2011 júl. 04. - 02:52:39 Előzmény Kovács kolléga
(86/272)
Roppant egyszerû ez a film olyan jó lehetett volna mint amennyire nem volt az...nem lehet arra fogni, hogy nem volt rá píz.Arra sem hogy a látványra nem volt technika.szpilberg valóban borzasztó filmekhez adja adta a nevét és a tudását,néha olyan érzésem van mintha a jó filmjeit négerek csinálták volna...
Leszámítva a Különvéleményt, de amit az õslényparkból készített, vagy a MI-ból az megbocsáthatatlan ezért a kisbetû...
tanhu 2011 júl. 04. - 02:45:43 Előzmény xhege
(85/272)
Ez a fos kinek készült kozmoidióta retro giccsre éhezõ Stephen King elleneseknek talán?!Hisz az alapsztori olyan- leszámítva a maxi ûrmanót ami nem volt annyira nyálas mint E.T,-mintha az egész sztorit alaposan felhabosítva sziruposítva az AZ és a Rémkoppantók címû King regénybõl lopták volna egy az egyben, még bizonyos jeleneteket és szereplõket is ,amit sajnos a super sel-fel-ejt filmben még a látvány sem tudott élvezhetõvé varázsolni a könyvekkel rohadtul nagy ellentétben, a végén pedig kínomban visítani akartam annyi logikátlan ökörség volt benne,hogy az fájt.Megint csak belegondoltam mennyi pénzt emésztett fel fölöslegesen ez a szar, adták volna inkább tehetséges magyar alkotóknak , no nem a szenvelgõs artosokra, vagy bugyuta vígjátékgyárosokra céloztam.
10-bõl 1.5 a látvány miatt...ami egy ilyen történetnél ritka szégyen.Azt hittem a titanicot, az avatárt,a new moont, a farkas és a lányt,vagy az álomháborút nem lehet alulmúlni,talán nem is de ez a szutyok is fõleg ez utóbbi hármas színvonalán leledzik.Gyereknek nem ajánlom ezt a marhaságot,kivéve ha gyépés dizni csatorna rajongó,mer' annak má' mindegy...Felnõttnek meg fõleg nem, akkor inkább ismét az Inception...Vagy a Mátrix trilógia...
9/10
malmsteen11 2011 júl. 03. - 22:34:45 9/10
(84/272)
Nekem ez bejött!
xhege 2011 júl. 03. - 09:14:11
(83/272)
Elmentünk, megnéztük, kellemesen szórakoztunk. Csodát nem vártunk, nem is kaptunk, de popcorn mozinak kitûnõ volt. 7/10
Kovács kolléga 2011 júl. 02. - 22:54:22
(82/272)
Egyszerûen nem értem ezt a sok fanyalgót. Mivel a trailer, az egyéb elõzetes információk, valamint Spielberg jelenléte egyértelmûvé tette, hogy milyen film várható, ezért számomra furcsa, hogy miért okozott egyeseknek akkora csalódást. Hajszálpontosan tudni lehetett, hogy mi várható, legfeljebb az volt kérdéses, hogy az ûrlény hogyan néz majd ki.
Lehet, hogy egyesek mazochisták, akik direkt azért járnak moziba, hogy kínozzák magukat?
6/10
sheb 2011 júl. 02. - 09:19:54 6/10
(81/272)
Hát... Én jobbra számítottam... Az effektek nagyon jól meg voltak csinálva, pláne az elején a vonatbaleset :) De valahogy többet vártam a sztoritól..
dr.66 2011 júl. 01. - 19:55:34 Előzmény Martina88
(80/272)
A nagy lövöldözés a lény miatt volt.Megbolondította a fegyvereket,maguktól léptek mûködésbe,a katonák nem tudták kezelni õket.Tényleg félreérthetõ volt de egy mondatban azért elhangzott egy ijedt parancsnok szájából,de pont a legnagyobb hangzavarban,aki nem fülelt az nem érthette.
1/10
Martina88 2011 jún. 30. - 23:27:05 1/10
(79/272)
Hát csalódás volt mindenképp.

Írta már valaki, de tényleg a végén mire lövöldöznek a tankok hihetetlen...
Meg a közepén a filmnek amikor megy a film a laborban, azt mondja van egy aki lezuhant és fel akarja építeni a hajóját a kockákból, aztán lett több is, nem is tudom honnan. És a végén felépítettek egy hajót mindenféle fémbõl..
Kuroshio 2011 jún. 30. - 22:18:11
(78/272)
Nekem tetszett a film. Valóban semmi újat nem mutatott, de a célját, miszerint szórakoztasson, elérte. Tetszett a lény, bár egyáltalán nem volt semmi különös benne, talán pont emiatt. A King Kongra erõsen hajazó jelenetet kihagytam volna, giccses is volt, és még voltak benne giccsek, amik miatt az ember kötögeti a cipõfûzõjét, meg nézi a plafont, de mindent összevetve látványos volt, és szerintem a kölkök nagyon jól alakítottak benne.
Engem kicsit emlékeztetett az E.T feelingjére, de csak a feelingjére, E.T mindig a csúcson marad, szerintem.
Amin viszont erõsen elgondolkodtam immár, - SPOILER - hogy vajon az amerikaiaknak miért az a fixa ideája, hogy "az ûrhajó békében hazatér, benne a több-kevesebb rázós idõszakot Földünkön töltött lénnyel/lényekkel...., miközben mindenki a könnyeit nyeldesi rezgõ orrcimpával." Talán lelkifurdalásuk van egy, a mai napig a fogságukban lévõ, guvvadt szemû meg nem értett lény miatt? Hmmmm
4/10
mrlujoak 2011 jún. 29. - 19:19:41 4/10
(77/272)
...értem én, hogy 80-as évek, meg elsõ Sony Walkman (1979), de nem jött be a film.
Sajnos számomra túl sok volt a felesleges sallang...

Spoiler: a legmeglepõbb számomra az a srác volt, aki képes volt befüvezni, amikor srácokat csempész a katonaság által lezárt területre...
Spoiler vége.

Összességében csalódás a film, pedig közelebb vagyok már a 30-hoz, mint a 25-höz...
Ford Mustang 2011 jún. 29. - 12:27:35
(76/272)
Svarci vagy Rambo :D
3/10
Segítõ Béka 2011 jún. 29. - 11:10:00 3/10
(75/272)
na megnéztem, nem akarok rosszat írni róla, túl sok jót se lehet.
az meg külön élmény hogy 10 percig száguldoznak a vagonok a levegõben és robbantak fel találomra. ostoba élmény.
meg hogy a végén a tankok mire lövöldöznek olyan hevesen, azt elmondaná valaki? egymásra lõnek? leginkább ezt láttam, nagyon akciódús! már csak svarci hiányzik vagy rambo

ez egy középszerû családi film, tévéfilm. E. T.-hez semmi köze.


viszont ebbe az ifjúsági film (?) kategóriában, az Állj mellém sokkal inkább brillírozik, mint ez.
érdemes megnézni, most nyáron.

http://www.port.hu/allj_mellem!_stand_by_me/pls/fi/films.film_page?i_film_id=15249&i_city_id=3372&i_county_id=-1

ez adta az ihletet.
6/10
Viktor6665 2011 jún. 28. - 18:02:24 6/10
(74/272)
Történet 2pont, látványvilág 10pont, a film elején megmondtam hogy a csaj összejön a sráccal és lesz valami ufó aki hazarepül:D és milyen igazam lett
amúgy tele van ellentmondásokkal és rejtélyekkel az egész, pl mi az hogy a légierõ tankokat vet be egy vidéki városban? vagy hogy valaki túléli egy 100km/h sebességgel közeledõ tehervonattal való frontális ütközést és még sorolhatnám naphosszat
1/10
lama001 2011 jún. 27. - 18:01:16 1/10
(73/272)
Dögunalmas és hatásvadász. Röviden ennyi. Vontatott és eröltetett az egész film. Rég sajnáltam már ennyire egy mozijegy árát, és majd 2 órát az életembõl... :S