Téma: Super MOKKA

offtopic
_goldie_ 2013 jún. 09. - 09:57:29
(97/217)
megújul..szebb lesz a Parlament környéke :)
_goldie_ 2013 jún. 07. - 08:11:49
(96/217)
"NA ilyen is csak nálunk fordulhat elõ!"
és tessék:
http://index.hu/kultur/2013/06/06/egy_masik_karpatiat_akartak_kituntetni/

kormány egy másik Kárpátia zenekart akart kitüntetni
az indoklás szerint.."õk egy 97-ben alakult zenekarra gondoltak, amely többek között moldvai zenét játszik és népszerûsítette a táncház-mozgalmat"
-csengõzoli-- 2013 jún. 07. - 00:55:16
(95/217)
Ha ez kis hazánkban történik, most mindenki azt mondaná: "NA ilyen is csak nálunk fordulhat elõ!"
De nem :)
http://www.fourfourtwo.hu/hirek/egyeb-europa/tomegverekedes-a-mozgasserultek-futballmeccsen-video
-csengõzoli-- 2013 jún. 04. - 12:37:49
(94/217)
Pár hónapja már volt egy pont ugyan ilyen hír.
Akkor még valami hivatalos állami szerv is kiadott egy cáfolatot,hogy sellõk nem léteznek.
Ez még az a hír vajon vagy egy új? :D
_goldie_ 2013 jún. 02. - 10:41:01
(93/217)
"..A Margitszigetet a fõvárosi önkormányzat közvetlen irányítása alá helyezni kívánó törvénytervezet indokként idegenforgalmi megfontolásokra hivatkozik.." http://hvg.hu/hvgfriss/2013.22/201322_visszavett_margitsziget_nem_elszigetelt_ese

„A Margitsziget olyan Budapestnek, mint New Yorknak a Central Park.”
........ugyan a szabadtéri színpadot szétszedték és felújították
de volna még mit szebbíteni és korszerûsíteni rajta..

2013.június 14-tõl Kiállítás a Margitszigeti Szabadtéri Színpad 75. születésnapja alkalmából
http://ots.mti.hu/hirek/86488/multidezes_a_margitszigeten-kiallitas_a_margitszigeti_szabadteri_szinpad_75_szuletesnapja_alkalmabol
_goldie_ 2013 jún. 02. - 10:26:58
(92/217)
ha emlékszel ezt harsogták akkor a tüntetésen :)
én személy szerint drukkolok nekik..hajrá!!!

nagyon eltolták ezt az oktatási projektet
egyformán rossz tanároknak..diákoknak

"államosítja a gyerekeket és a tanárokat" http://hvg.hu/velemeny.publicisztika/20130531_Kedves_Viktor_eltemetted_a_jovonket
olahmiki1959 2013 jún. 02. - 10:00:14 Előzmény _goldie_
(91/217)
"Hoffmann Rózsa gyere ki a hóra.."

Júniusban?...:))
_goldie_ 2013 máj. 31. - 23:23:02
(90/217)
"..sikerült megállapodnia a felsõoktatási államtitkár kabinetfõnökével arról, hogy szerdán 9-kor tárgyalóasztalhoz ülhetnek Klinghammer Istvánnal és a közoktatásért felelõs Hoffmann Rózsával, amelyrõl megállapodást is aláírtak.."
http://hvg.hu/itthon/20130531_Megrohantak_az_Emmi_epuletet_a_HaHa_aktiv

és nem adják fel..
hajrá!!!!
Hoffmann Rózsa gyere ki a hóra.. :D
offtopic
_goldie_ 2013 máj. 31. - 15:59:27
(89/217)
Csörög a telefon a KGB központjában:
- Szeretném bejelenteni, hogy Igor Szergejevics a rendszer ellensége, gyémántokat rejteget a tûzifájában!
A KGB azon nyomban kiszáll Szergejevics házához, felforgatják a pincét, gyémántokat nem találnak. Majd egyesével átnézik a tûzifát, mindegyiket széthasogatják, hátha azokban rejtették el a gyémántokat. Mivel semmit sem találnak, elnézést kérnek, elvonulnak. Kis idõ múlva csöng a telefon Igor Szergejevicsnél:
- Halló, Igor?
- Igen.
- Volt nálad a KGB?
- Igen.
- Felvágták a tûzifát?
- Igen.
- Akkor most te telefonálsz, fel kéne ásni a kertemet...
-csengõzoli-- 2013 máj. 29. - 23:02:55
(88/217)
Hát igen,ez tagadhatatlanul nagy eredmény.
Persze az alkoholista Szanyi már nyilatkozott,hogy ennek a magyar állampolgárok fizették meg az árát stb.
Ez persze igaz.
Azt azonban nem teszi hozzá,hogy egyrészt az UNIO által javasolt minden megoldás ennél sokkal több megszorítással járt volna.
Másrészt valamit mégiscsak jól csinálunk,ha nem vettünk fel IMF hitelt és mégis sikerült 3% alá menni.
Annak ellenére,hogy mindenki gazdasági katasztrófát vizionált 2010 óta és tessék...
Harmadrészt azt felejti el Szanyi elvtárs,hogy az emútnyócévben egymást érték a reformnak keresztelt megszorítások, azzal a különbséggel,hogy azoknak a világon semmi eredménye nem volt.
olahmiki1959 2013 máj. 29. - 22:48:52
(87/217)
Mai hír:
"Döntött az Európai Bizottság: javaslata szerint Magyarország kikerülhet a túlzottdeficit-eljárás alól."

Hát igen...
Orbánéknak 3 év alatt sikerült az, ami az elõzõ "nyócév" kormányainak nem sikerült.
Csattanós válasz az állandóan kételkedõknek, és a rosszindulatú károgóknak...
olahmiki1959 2013 máj. 28. - 21:40:41
(86/217)
A Muszasin szolgált?...
Elképzeltem, milyen kellemes lett volna, ha én lettem volna a Muszasi parancsnoka, a hölgy pedig alattam szolgált volna...:))
-csengõzoli-- 2013 máj. 28. - 12:21:09 Előzmény olahmiki1959
(85/217)
A hölgy pedig a Japán császári tengeri flotta egyik tisztje volt.
Talán a Muszasin szolgált,de már nem emlékszem pontosan...
-csengõzoli-- 2013 máj. 28. - 08:46:58 Előzmény olahmiki1959
(84/217)
Ma reggel belefutottam megint valamibe, ami felbosszantott.
Telefon vásárlás elõtt vagyok.
Árak:

Samsung Galaxy S4

magyar vodafone: 11300-as elõfizetés mellett, 2év hûséggel 140 000- , benne 500p vagy sms és 1g net.

angol vodafone: 12500-as elõfizetés mellett, 2 év hûséggel, 0-, AZAZ NULLA FORINT a telefon, végtelen perc és sms és 1g net.

és csodálkoznak,ha gyarmatnak tekintjük magunkat....
olahmiki1959 2013 máj. 28. - 00:32:13
(83/217)
"Amikor elkészítették az egyik új vízforraló plakáttervét, valószínûleg senkinek sem tûnt fel, hogy az edény a fülével és a kupakján lévõ kis gombbal erõteljesen Hitler képét idézi fel az emberekben."

Márminthogy Amerikában.

Ott senkinek nem tûnt fel.

Mielõtt elkezdtem írni valamit ehhez a hírhez, behívtam a 73 éves Anyámat, megmutattam neki a képet, és kérdeztem tõle, hogy szerinte mire hasonlít.
Ránézett, és azt mondta: - Egy emberre. Hitlerre.
3 másodperc lehetett, mire felismerte, de ha elfogultság nélkül, objektíven akarom megítélni a reakcióidejét, - mégiscsak Anyámról van szó, - volt az 4 másodperc is.

Az amerikai átlagember ostobaságáról, butaságáról, lassú felfogásáról, végtelen mûveletlenségérõl és hihetetlen unintelligenciájáról, viselkedésbeli hiányosságairól legendák keringenek.
Ezeknek egy része túlzás, egy része tökéletesen igaz.
Ilyenkor hajlamos vagyok mindent elhinni,(a rengeted saját tapasztalatom mellett...)

A plakát egyébként valóban elképesztõ.
Messzirõl ránézve, eszembe nem jutna, hogy egy teáskannát, egy vízforralót ábrázol, és ha nem tudnám, hogy az, akkor nagyon sokáig kellene gondolkodnom azon, hogy mi a franc lehet ez valójában.
A dologgal kapcsolatban tetten érhetõ, kettõs gondolkodás inkább az, ami szöget ütött a fejembe.
Egyrészt, hogy amikor a plakátot készítették, senki nem vette észre, senkinek sem tûnt fel, hogy ebben a beállításban, ebbõl a szögbõl fényképezve, ilyen hatalmas, plakátnyi méretben ez az edény valóban Hitlerre emlékeztet, méghozzá minden részletében, a fülével, a gombjával, a kiöntõjével, és minden mással.
Másrészt, hogy vannak emberek, akik mintha egy bizonyos témára, dologra, életünk egy adott szegmensére lennének csak különösen érzékenyek, és kihegyezett figyelemmel, ugrásra készen, mint a dzsungelben lopakodó ragadozó, azonnal lecsapnak minden kínálkozó lehetõségre, mint valami zsákmányra.
Mindent észrevesznek, mindent szóvá tesznek, nem hagynak ki egyetlen lehetõséget sem, mindent felfújnak, minden jelentéktelen dolgot a százszorosára felnagyítanak, mindenben a mögöttest keresik, mindenbõl ügyet csinálnak.

Számomra egyik gondolkodás sem szimpatikus...
Viszont megint van mirõl beszélni...
_goldie_ 2013 máj. 27. - 21:01:59
(82/217)
"a gyártó úgy döntött, leveteti a plakátot és újat terveztet helyette"
attól még a reklám elérte célját..
a feltûnést..és viszik mind a cukrot
-csengõzoli-- 2013 máj. 27. - 20:05:51 Előzmény olahmiki1959
(81/217)
Na Mikikém!
Akkor most várom a kommentárodat errõl a hírrõl! :D
Kötelezõ! :D

"Hitlerre hasonlít a vízforraló"

http://webbulvar.hu/tart/cikk/d/0/174460/1/bulvar/Ezt_beneztek_Hitlerre_hasonlit_az_uj_vizforralo
-csengõzoli-- 2013 máj. 25. - 22:36:40
(80/217)
Ez nem új keletû.
Nemrég volt a célpontnak egy, a franciaországi romákkal foglalkozó adása.
Ott kitértek a gyarmatok lakóira is (remélem ez elég PC kifejezés).
Nyilatkozta a rendõrség szóvivõje,hogy nem igaz,hogy vannak környékek,ahová nem mernek bemenni, csupán ezekre a helyekre nem tudnak rögtön kimenni,mert fel kell készülniük.
Értsd. páncélautó és kisebb hadsereg...
olahmiki1959 2013 máj. 25. - 21:52:55 Előzmény -csengõzoli--
(79/217)
Minden nap van valami új fejlemény, új hír, ami egyre aggasztóbb...

Most a Sky News külföldi tv-n láttam, hogy - amennyire a kép alatt futó, angol nyelvû szövegbõl meg tudtam érteni, - most Párizsban vágták el, vagy vágták meg egy francia katona nyakát, méghozzá egy észak-afrikai származású ember.
Na most, ha ez a gyakorlat elszaporodik, - márpedig az utóbbi napokban a svéd, az angol, az amerikai és most a francia hatóságok kénytelenek szembenézni az egyre súlyosbodó etnikai, bevándorlókhoz köthetõ problémákkal, - akkor nem tudom, a folyamat hol áll meg.
Sõt, egyáltalán, mi lesz ebbõl?...
-csengõzoli-- 2013 máj. 24. - 21:52:22
(78/217)
Tévedsz.
Õk most sokkal,de sokkal nagyobb problémákkal szembesülnek majd.
Egy Londonban élõ barátom sokat mesélt a helyi bevándorlókról, akik elõl gyakorlatilag teljesen elmenekültek a helyiek mindenféle külsõ kerületekbe.