Ch Benga 2012 febr. 10. - 00:01:23
(57/157)
Ismét megnéztem a filmet és még a könyvet is újraolvastam. Aki teheti vegye a kezébe - "Az az igazság, ha a vén Dover õrnagy nem esik össze holtan a tauntoni futtatáson Jim sosem került volna el a Thursgoodba." Hipp-hopp beszipkázza az embert, ha hagyja...
eXploRe4ctor 2012 febr. 09. - 23:43:50
(56/157)
Osztom. Én nem szoktam negatív kritikát írni a Port-on, de most rá adtam a fejem, hogy két filmnél ezt megtegyem! Pláne ennél! Szoktam mondani, hogy mindenkinek van egy saját véleménye, ha nem tetszett neki egy film, mondja azt! De erre már én sem azt mondom, ez nem tettszett: ez egyszerûen övön aluli!
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 09. - 21:28:23 Előzmény zottyo534
(55/157)
ecsém... :) Nem tudtam, meg nem is értem, de utálom ezt a filmet.
offtopic
zottyo534 2012 febr. 09. - 21:10:32
(54/157)
A film 1973-ban játszódik.
Az fel sem tûnt, hogy a szovjet himnuszban népek szabadságáról helyett népek barátságáról énekelnek? Pedig az csak 1977-ben került bele.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 09. - 16:45:16
(53/157)
nyomokban Spoilert tartalmaz...

Már ahogy kezd a film, az hiteltelen. A 60-as években Pesten senki nem kávézgatott keresztbe tett lábbal, mintha Párizsban üldögélne,ráadásul senki sem feltûnõsködik egy brit kémmel a kávézó teraszán,aki töri a magyart, vagy a film szerepe szerint jól beszél magyarul, csak nekünk tûnik fel az akcentus,de mindegy, látszik rajta, h nem kõbányáról érkezett. Dramaturgnak gõze nem volt mit csináljon, ezért csináltak egy sablon jelenetet.
10/10
bruderlein 2012 febr. 09. - 12:34:45 10/10
(52/157)
Csak oda kell figyelni... en mar ketszer lattam teljes hosszaban, es egy pillanatig sem akartam elaludni rajta... de elismerem, nem valo mindenkinek...
kkruppa 2012 febr. 08. - 15:29:44
(51/157)
Érdekes film,de aki arra számít, hogy akciódús, az ne erre a filmre menjen el.
Végigviszi szépen lassan, a történet elõttünk bontakozik ki.
2/10
pi3c3 2012 febr. 07. - 22:53:11 2/10
(50/157)
Vontatott cselekmény, töménytelen mennyiségû lényegtelen huzavona, álmosító zenével párosítva, ráadásul pocsék a rendezés, felesleges jelenetekkel telepakolva. Érthetetlen, hogy ezt egyesek hogyan tudják megnézni. Az embernek megalszik a tej a szájában, az egész egy merõ makkverés. Az egész sztorit 10 percben el lehetne rendezni, de neeem, a renderzõúrnak szüksége volt a 2 órára ahhoz, hogy mindenféle felesleges a cselekényt a legkisebb mértékben sem elõre vívõ mozzanat található benne. Iszonyatosan UNALMAS!!! Már azon izgul az ember, hogy nehogy elaludjon közbe.

Ezt mozifilmnek eladni egy vétek, SENKINEK SEM!!! ajánlom... Megtekintése semmilyen korosztálynak NEM ajánlott, pláne nem moziban és pláne nem pénzért... Szedd le netrõl ha akarsz magadnak minimum 1 elvesztegetett órát az életedbõl... De inkább nézz helyette Barátok Köztöt...
8/10
Fiat500 2012 febr. 07. - 21:00:18 8/10
(49/157)
hááát... másfél hete láttam a filmet és határozottan nem tetszett, de... azóta is gondolkodom rajta, naponta meghallgatom Julio Iglesias La mer címû számát ami a film végén volt. nálam a jó film egyik ismérve, hogy még egy hét elteltével is foglalkoztat. látom vitatkoztak is rajta, hogy mekkora IQ-val érhetõ a film. nõ vagyok. az enyém 126, de az elsõ fél órából egyetlen szót sem értettem.
gondolkodom, hogy megnézem újra. az biztos, hogy aki szokványos, pörgõs amerikai filmre vágyik, jobb, ha kihagyja.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 06. - 21:34:53
(48/157)
Az is igaz, h kb 1.5 percig tudtam figyelni, mert a mindent átható egyen hangulattól elvesztettem az érdeklõdésem. Ennél már csak a buddhisták folyamatos mantrázása monotonabb.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 06. - 21:25:39 Előzmény cereza
(47/157)
Egy büdös szót nem értettem az egészbõl, és nem túlzok. Mondjuk én vagyok az alsó küszöb, örülök, hogy a nevemet le tudom írni... mások biztos értik.
offtopic
zottyo534 2012 febr. 06. - 21:07:23
(46/157)
Most vettem észre a trailer-ét. Ha valaki amiatt nézi meg a filmet az garantáltan csalódik. Ma kezdtem el nézni az eredeti sorozatot, ami még lassabb, de valami elmeháborodott ahhoz is kreált egy hasonlóan kontrasztos elõzetest: http://www.youtube.com/watch?v=Lc2H_uPmLu4
5/10
cereza 2012 febr. 05. - 15:54:35 5/10 Előzmény Szlash
(45/157)
A 100-as IQ nem elég hozzá, hidd el nekem. Én eléggé befogadónak tartom magam, ettõl függetlenül nem nekem való a film. Nõként vannak bizonyos dolgok, amik nem mennek: nincs igazán térlátásom, a térképet is forgatom, hogy értsem, hol vagyok :) A kémfilmek sem jönnek be, Tarantinot és Guy Ritchiet sem kedvelem. Szerintem végigküzdöttem magam egyszer a Blöffön, de már nem emlékszem belõle semmire. Gyanítom, hogy azt sem értettem meg, vagy végig sem bírtam nézni, nem tudom. Valahogy ezzel a "stílussal" nem tudok azonosulni...

Pont azért próbálkoztam meg ezzel a filmmel is, hátha most megtörik a jég, és megértem, és tetszeni fog: de sajnos nem. Eleve nem értem az egészet: ki kicsoda, ki kivel van és ki ellen "harcol" és miért... Valahogy, ami kicsit történelem és/vagy földrajz, az nekem magas (mindig is az volt!). Nem értem az összefüggéseket, nem látom át az egészet, mert nekem valahogy túl sok benne a szereplõ: különbözõ országok, idegen nevek és álnevek: egyszerûen nem tudom összekapcsolni a neveket az arcokkal és a helyszínekkel, ezért egy idõ után mindig elveszítem a fonalat, mert nem értem, épp kirõl vagy mirõl beszélnek. Pláne, ha még bejönnek a múlt eseményei is egy másik, vissza-visszatérõ szálon... - ez így mind együtt nekem sok. Nem vagyok fogyatékos, mégsem megy, de megtanultam ezzel együttélni :D

Alapból nagyon szeretem az olyan történeteket, ahol csak a végén áll össze a kép (bár ha az ember kicsit odafigyel, nem feltétlenül kell a végéig várnia, mire rájön a csavar(ok)ra pl. Tökéletes trükk), épp ezért gondolom, hogy nem vagyok totál homály, és ezért is próbálkozom újra és újra hasonló alkotásokkal...

Vállalom, hogy kinevettek, de akkor is el kell fogadni, hogy vannak hozzám hasonló emberek, akiknek ez a film valami miatt túl magas. Ez nem azt jelenti, hogy rossz vagy buta emberek lennénk, egyszerûen csak másban vagyunk jobbak.

Ugyanakkor azt gondolom, hogy egy ennyi díjat nyert filmnek érthetõbbnek kellene lennie - a "magunkfajták" számára is. Lehet rétegfilmet és kultfilmet (tudom, csak késõbb válik azzá...) készíteni, de ha sok ember nem érti, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy az a sok ember mind sík hülye... Vágom, hogy az idén ez volt a trend, de talán nem véletlen, hogy már most ennyire kevés az értékelések átlaga. Azért egy agyondícsért és -díjazott filmnél ez elgondolkodtató...

Részemrõl 5/10, de csak azért, mert tudom, hogy az én hibám is, hogy nem értem. Egyébként kegyelem 2-t adtam volna neki, mert az igyekezetet mindig értékelem ;)




SPOILER:




még mindig nem tudom, ki az a Karla - végig azt hittem, valami nõ. És fogalmam sincs, hogy akkor most mi is az egésznek az értelme. És az szerintem ultra gáz, ha a végén, amikor "lehull a lepel", és "elmagyarázzák", hogy mi is történt tulajdonképpen, még mindig nem értek semmit :D Lehet, hogy meg kellene néznem még egyszer a filmet, de nem szánok rá újabb két órát... :D :D :D :D
10/10
bruderlein 2012 febr. 05. - 15:16:37 10/10
(44/157)
Ugy tunik nem ment at, amit mondtam.. attol meg, hogy neked vmi nem tetszik, vagy szerinted egy rossz film, attol meg nem lesz a film rossz! De persze te biztos jobban tudod, es a Rottentomatoes 84%a (kozonseg 68%anak tetszett, ami meg mindig tobb, mint a filmet nezok 2/3a), vagy a Metacritic 85pontos atlaga (nezoknel 6.3/10 ami azert szinten nem a boraszto film kategoria... foleg ha figyelembe veszed, hogy altalaban a dolgokat nagyon utalok sokkal szivesebben szavaznak vagy nyilvanitanak velemenyt, csak hogy lehuzhassak azt, ami nekik nem tetszett..) szoval ezek az igen magas ertekelesek meg a szamtalan dijra jeloles biztos azert van, mert a film rossz...
(egyebkent van olyan, hogy egy jo film vkinek nem tetszik, en szemely szerint pl falra maszom az Annie Halltol, de attol meg nem vitatom, hogy egy nagyon jo film, csak nekem nem jott be.. nem gondolod hogy ez azert valaoszinubb, mint az, hogy ez egy rossz film, es a tobbseg csak siman teved, amikor dicseri?)
Egyebkent ahhoz sem kell fantazia, hogy meglasd a TTSS-ben a dramat, legfeljebb nyitottsag es az hogy odafigyelj, hogy mirol is meselnek neked, akkor is, ha nem akarnak vmit a szadba ragni...
offtopic
Charles Foster Kane 2012 febr. 05. - 14:56:40 Előzmény bruderlein
(43/157)
Hat epp ez az, hogy amit irsz, errol rohadtul nem sikerult szolni a sztorinak. Te neked lehet, hogy jobb a fantaziad, es belekepzelted, de nem volt ott, nem volt kidolgozva. Epp ezt irtam, hogy a drama az nullara sikerult, pedig lehetoseg az volt boven. Es nem szerintem rossz a film, hanem rossz. De mondom, ettol meg miert ne szerethetned, en is szeretek BORZASZTO filmeket, csak mert mondjuk tetszik a hangulata, vagy szamomra valami van benne.

Pontosan azt kell tudni elvalasztani, hogy mi a "szerinted", es mi az, ami muveszi, vagy alkotoi szempontbol megallapithato. A ketto gyakran nem ugyanaz.
10/10
bruderlein 2012 febr. 05. - 10:17:20 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(42/157)
Felhivom mindenki figyelmet a 'szerintem' szo hasznalatanak fontossagara... Kicsit fura kategorikusan kijelenti, hogy ez nem jo film, de attol meg kegyesen megengedem, hogy neked tetszhetett... Mondhattad volna szebben... mert azert teljesen mashogy hangzik ha azt irod, hogy "szerintem nem lett egy jo film.."

*ENYHE SPOILER*
Ez a film egyebkent nem csak a fo tortenet szalrol szol (marmint, hogy keresik, hogy ki az arulo), hanem arrol is, hogy mibe kerul egy embernek kitartani amellett, emiben hisz, hogy mennyi mindent felaldoznak az igazsagert amiben hisznek, mikozban sajat eletuk romokban hever (gondolj Peter Guillam figurajara akinek a tortenet soran osszedol az egesz vilaga, mind a magan eleteben, mind amikor meglatja, hogy olyan valaki az arulo, akiben o megbizott, vagy Rickyre amikor azt mondja, hogy ki akar szallni, hogy ne vegezze ugy, mint Smiley vagy Peter...)
10/10
bruderlein 2012 febr. 05. - 10:08:17 10/10 Előzmény kovim
(41/157)
Azt mondod ez a tortenet konyvben jobb lenne... elotted a lehetoseg, John LeCarre irta, korabban magyarul Arulas cimen jelent meg, most ujra kiadtak ugyanazzal a cimmel, mint ahogy a film is megy... sok sikert hozza, ha a filmet nem birtad a konyvet meg kevesbe fogod... En olvastam a konyvet.. vagyis meg nem fejeztem be, ugyanis folyton elalszom rajta (ami azert nem csak a konyv hibaja, kb mindig tul keson jutok oda, hogy olvassak) ezzel szemben a filmet mar ketszer lattam, es tervezem, hogy megnezem tobbszor is, ugyanis egeszen zsenialis... Mind a tortenet vezetese, mind a szineszi jatek. Teny, nagyon kell figyelni. Es esetleg elgondolkodhatnal azon, hogy tenyleg csak esetleg, de nem csak azert dicserik a filmet mert fel akarnak vagni vele, hanem mert netalantan tenyleg tetszik egyeseknek, elvegre nem oszthatja mindenki a te izlesedet...
Egy szo, mint szaz, szerintem nagyon jo film lett. (es nem, nem felvagni akarok vele, NEKEM TENYLEG TETSZETT!)
TDF 2012 febr. 04. - 20:43:10
(40/157)
Ámulok és bámulok, hogy milyen vélemények röpködnek a filmrõl. Jó film volt, nekem tetszett. Akinek nem tetszett, annak is elfogadom az álláspontját, ugyanis ez nagyon szubjektív. De azt a "hangnemet" amit itt használnak, azok az ordenáré kifejezések, amelyekkel egyesek néhány filmet illetnek, az nem a filmet minõsíti, hanem azokat, akik így fejtik ki a véleményüket. Uraim, hölgyeim!! Hol az intelligencia??? A kifinomultság??? Világos, ahhoz, hogy véleményünk legyen, meg kell nézni a filmet. Ha nem tetszik, szabad kijönni, szabad elaludni. Tettem már én is.
Aquir 2012 febr. 04. - 02:12:26
(39/157)
(kor: 25 év)
úgy van elmesélve a sztori mint a való élet történései, ezért tényleg nem akciódús inkább kis tûzön lassan forralt történetvezetés.
10/10
Bountyhunter 2012 febr. 03. - 10:01:25 10/10
(38/157)
Csak tudni kell követni a sztorit. Rég láttam ilyen stílusú filmet. Nagyon megfogott.