Téma: Szabadesés

10/10
vladx 2014 okt. 17. - 13:45:30 10/10
(6/26)
A film abszurd világába tökéletesen illeszkedett az egy sornyi tinédzser aki végigröhögte a filmet. 10/10. Valaki értett valamit a kisfilmbõl elõtte (Kíváncsiság kora)?
10/10
rumci 2014 szept. 28. - 19:20:33 10/10
(5/26)
Pálfi Gyuriék újfent remekeltek. Nem is lehetett ez másként, hisz eddig minden filmjük tökéletes volt a maga (többnyire a korábbiaktól eltérõ) nemében. A posztembrionális antiabortusz annyira erõs volt, hogy igencsak a rosszullét kerülgetett. És még mindig érzem a rajtam áthaladó úthengert. Merthogy kb. úgy álltam fel a székbõl a vetítés után, mint ha egy úthenger ment volna át rajtam. Meg kell nézni még jó párszor, ahogy a korábbi PGy-filmeket se volt elég egyszer megnézni. És várom már az audiokommentárt, hogy most is kiderüljön, hogy a letaglózó, kõkemény képkockák tulajdonképpen egy habkönnyû vígjátékat adnak ki. Azért az elején a Szindbád-allúziókon, Jordán-Popper József Attiláján vagy a lebegõ, de lenyomott nebulón még tudtam jókat kacagni.
kipuha 2014 szept. 27. - 20:30:30
(4/26)
A film közben nekem is a Taxidermia járt az eszemben, és egyúttal a Monty Python. Röhögtem igen sokat. A film után jött a gondolkozás. Azóta is tart. 10/10
Kannás 2014 szept. 27. - 12:57:39
(3/26)
Zseniális film, a Taxidermiához nagyon hasonló formanyelvvel. Ugyanúgy az emberi létezésünk zsigeri alapjait feszegeti, mint a Taxidermia. Amíg ott a fõ kérdés az volt, hogy birtokoljuk-e saját testünket, vagy az minket, itt inkább az a fõ kérdés, mennyire birtokolhatjuk egy másik lény életét. Akit megszültem, nevelek, szeretek, mentorálok, netán függ tõlem. Nagyon szép példázat arról a bizonyos "daily terror"-ról, amely zárt ajtók között zajlik. Mindennapos kis családi iszonyat.
És "Andor" újbóli megjelenése külön kis ajándék a rendezõtõl a Taxidermia nézõi számára. Jólesõ fogódzó, összekötõ kapocs, a Taxidermiában rendelt "kulcstartó" alapján kikövetkeztethetõ a legdurvább, és a film témáját legjobban szimbolizáló feltevés, az anyaméhbe visszahelyezés és egy másik ember létezésének "felszívódó" modern értelemben "bûn nélküli" megszüntetése. A másik hat történetben is ez történik, csak áttételesebb, burkoltabb formában. Szerepe szerint Hegedûs D. Géza (bár ott Regõczy vezetéknéven szerepel) akár ugyanaz a személy is lehetne...
10/10
PMagdi 2014 szept. 24. - 12:02:30 10/10
(2/26)
Remek film! Megdöbbentõ, fekete humorral fûszerezett, elgondolkodtató, tovább gondolkodtató...
Számomra a legmegrázóbb az a jelenet, ami igaz is lehetne... - apa, aki lelki dresszír alatt tartja a családot...
És mi a tanulság? - felállunk, ha kell, mert túlélünk mindent!
user11 2014 jún. 26. - 22:09:09
(1/26)
Magyar- dél-koreai film!!!

"Nyolcszáz kilós, élõ bika sétálgat a lakásban. Egy nagy társaság közepén valaki teljesen meztelen. A nõ fóliába tekeri a szerelmét, annyira óvja. Egy csecsemõt visszadugnak az anyja méhébe. Mindez egy hétemeletes házban zajlik, mialatt egy idõs nõ leugrik a tetõrõl, de nem sikerül meghalnia, ráadásul a lift is elromlott, úgyhogy szép lassan elindul felfelé a lépcsõn. Ilyenek történnek Pálfi György Szabadesés címû filmjében"
Mi az, ami ennél jobb???