gizmooo 2008 okt. 23. - 18:14:44
(156/296)
Furcsa, hogy szánalmasnak és nívótlannak titulálod. Akármilyen darabos is a színészi játék néha, a film végén úgy kel fel az ember, hogy büszke arra, hogy magyarnak született. Ezt az utóbbi idõben nem sok magyar film érte el szerintem...
Szent Laci 2008 okt. 23. - 16:07:24 Előzmény Pappa22
(155/296)
Szerintem ez a film több, mint szánalmas. Annyira rossz, hogy hihetetlen. Tökéletes elegye az ostoba, nívótlan és fölöslegesen teátrális amerikai szentimentalizmusnak és a végtleneül csapnivaló , hiteltelen és merev magyar színjátszásnak és dramaturgiának.

Az egészbõl ez jött le nekem: Andris (Andy Vajna) és liblingje hadd csináljon filmet... na persze. de ilyen ias lett.
Pappa22 2008 okt. 23. - 04:37:51
(154/296)
Egyszer már láttam, nekem nagyon tetszett. Kár, hogy ilyen k*rva késõn adja a tv2., és ebben semmiben sem jobbak, mint az rtl.. és csodálkoznak, hogy alacsonyabb a nézettségük, mikor az ilyen filmekkel, és az éjjel adott mûvészfilmekkel fõmûsoridõben egy rakás nézõt szerezhetnének. kedves tv2 menedzsment: a mûszeres tv-nézettség mérés önkényesen kiválasztott változó és minta alapján reprezentatív csak.. képírók is mehetnének fõmûsoridõben, rendesen lenne tisztességes nézettsége.. persze más, mint a celeb szarságnak..
reila 2008 okt. 22. - 22:18:20
(153/296)
Nekem nagyon tetszett a film! Örülök hogy a tv-ben is leadják legalább ünnepekkor, bár tehették volna elõbbre is most! Bajos csajok, sztárom a párom??? Hát én inkább nézném ezt, persze lehet csak én gondolom így....a tv2-n meg az 56csepp vér lesz amit még nem láttam,úgy hogy lehet ez esetben az nyer. Azonban nem semmi a két csatorna rivalizálása! 56csepp vér, Szabadság,szerelem egy idõben. Tessék választani!
10/10
karthauz 2008 szept. 02. - 23:33:31 10/10
(152/296)
Keleti Mártonról egy cikk:A Kádár-rendszerben hamar megtalálta a helyét. "Egyet ide, egyet oda" alapon forgatott drámát (Két vallomás, 1957) és vígjátékot (Don Juan legutolsó kalandja, 1958). Asszisztált a Fekete szem éjszakája címû arcpirító ízléstelenséghez (1958), melyet francia koprodukcióban hoztak tetõ alá. Még egy mélypont: a politika szája íze szerint, Dobozy Imre hathatós közremûködésével celebrálta a Tegnap(1959) és a Virrad (1960) címû társadalmi hazugságokat. Ezekben 1956-ot ellenforradalomnak, a szocializmus szent ügye elleni támadásnak láttatta. Nem kényszerítették arra, hogy megtegye - ami önmagában is bizonyíték arra, hogy a parancsok mellett belsõ meggyõzõdés is hevítette. Kiállt a vállalt ideológia mellett máskor is (Pár lépés a határ, 1959, Puskák és galambok, 1961, Harminckét nevem volt, 1972, Az aranykesztyû lovagjai, tévéjáték, 1968).
10/10
karthauz 2008 szept. 02. - 23:26:11 10/10
(151/296)
Érdekes megjelentek ezen a fórumon azok is, akik szerint ez a forradalom ellenforradalom volt, és ma is kommunista propagandafilmeket nézegetnek. Na ezzel elárulták a fanyalgásuk igazi okát is, ami pedig nem Dobó Kata.
10/10
karthauz 2008 szept. 02. - 22:29:03 10/10
(150/296)
Szerintem egyébként a szerelmi szál abszolút nem szolgál magyarázatra. Egy szép és határozott , az életrõl valódi véleményt alkotó, és "programot hirdetõ" lány mindig is nagyon vonzó volt a pasiknak. Valakinek lehet, hogy pont ezt szájba kellett volna rágni??
10/10
karthauz 2008 szept. 02. - 22:24:05 10/10
(149/296)
Lehet vitatkozni mindenen, de azaz igazság, hogy sok mindenféle dolog megfilmesítésére volt pénz Magyarországon, csak éppen az 1956-os forradalom megfilmesítésére nem volt pénz... Vajon miért?
És sikerült igazán lelkesítõen ábrázolni, Olyan mint egy történelemkönyv. Igazan felemelõ a végén a himnusz. Kevés ilyen film van. Sajnos.
http://www.youtube.com/watch?v=J-aNyup1iIo&feature=PlayList&p=ED982D96E345308C&index=0&playnext=1
sandros5000 2008 jún. 29. - 16:09:25
(148/296)
Elég sok vélemény van és vegyesen...
Szerintem nem volt rossz film, de azért túlzottan kimagasló sem, egész egyszerûen követték a hollywoodi hazafias filmeket. A szereplõk már kevésbé tetszettek, Dobó Kata iszonyoún hiteltelen volt, semmi érzelem, semmi szenvedély, tényleg mintha felolvasta volna a szöveget. Olyan mintha nem is volt színészválogatás, csak felvették volna tudjuk miért, egy b kategóriás hazafias filmben is jobban játszanak mint D K... Fenyõ Iván inkább közepes volt, bár az tény hogy nem izzott közöttük a levegõ.

Olvasva a hsz-eket, számomra az a szomorú, amikor tizenkilencéves tinik, azt mondják hogy teljesen át tudták élni a film alapján az 56-os történelmet. Mert szerintem az ilyen filmek kevés ahhoz, és inkább arra kellenne szolgálniuk hogy felkeltsék az érdeklõdésünket és jó pár könyvet elolvasva, egy-két dokumentumfilmet megnézve tényleg megértsük a történetet... mert ez a film alapján ez ostobaság. De hát a mai gyors világban ez már nehéz elvárni, azért ha érdekel valami tényleg olvass utána inkább...
Sicur 2008 jún. 23. - 16:04:24
(147/296)
Huh. Hát én pár nappal ezelõtt néztem meg harmadszor…és tetszett. Harmadjára is. Elsõnek tavaly januárban néztem meg a moziban, és a hazautat, na és az egész éjszakát végigsírtam…lehet, h ez vkinek nyálas v mittudomén, de azért olyat, hogy…. Nah mind1. persze. Nem vaunk egyformák, de egy ilyen filmet, ha megnéz egy magyar ember, és úgy magyar h ízigvérig magyarállampolgárnak érzi magát, akkor kell, hogy vmit kiváltson belõle. Olyan nincs, hogy semmit. Most nem a bõgésrõl van szó, hanem h legalább egy picit megmozdul az emberben vmi, hisz ez Magyarország. A volt Mország. Sajnos ma már nem tudunk értékelni egy szelet kenyeret, se egy kedves mosolyt ( tisztelet a kivételnek). Nahát ez van. Ez a film egy remekmû, nemtom nekem vhogy jobban fenntartotta az érdeklõdésemet, mint a lábujjlevágós, bordakitépõs, láncfûrésszel megöllek, vagy egy késsel kivájom a szemed film…na dehát különbözõk vagyunk
csincsilla72 2008 jún. 21. - 13:12:37
(146/296)
Bocs a duplázásért. És hát nem, belõlem biztos nem:-)
csincsilla72 2008 jún. 21. - 12:39:06
(145/296)
Én is véletlenül kapcsoltam ide, és sajnos végignéztem:-( A negyedórára jutó himnuszok és zászlólengetések száma messze meghaladta az elfogadhatót, nekem már csak a naplemente hiányzott a pátoszhoz, színészi játék gyalázat, ávósferibácsi az egyetlen élvezhetõ szereplõ. Közhelyek pufogtatása, értelmetlen fordulatok. Arról nem beszélve, hogy egy bajnokcsapat élsportolója, aki évek óta keményen küzd, az olimpiával foglalkozik ilyenkor és nem katonásdit játszik az utcán. Falk Viki hülyesége külön mínuszpont. Mondjam azt, hogy nem sajnáltam???
Ez a film nem nekem készült.
Anteris 2008 jún. 20. - 21:53:37
(144/296)
hmm, nocsak, tetszett na, pedig a víz ver ki az utóbbi idõk hazai filmjeitõl. Ezt sem szándékoztam megnézni cak idekapcsoltam azt' nem végignéztem??
csincsilla72 2008 jún. 20. - 21:50:33
(143/296)
Hát, nekem se jött be. Ennyi közhelyet egy filmben...
10/10
elaci 2008 máj. 16. - 16:12:52 10/10
(142/296)
Na de az egy dokumentumfilm, ha nem tévedek. A producerei között találjuk Tarantinot, talán mert ott is folyik a vér...
10/10
mameha 2008 ápr. 26. - 18:38:44 10/10
(141/296)
nekem nagyon bejött a film. nem tudnám konkrétan megmondani, hogy mi fogott meg benne ennyire, de nem tudtam otthagyni a tv-t. nagyon tetszett, ahogy visszaadták azt az idõszakot. azt kell mondjam, most már egyre több jó magyar film készül:) csak így tovább!
10/10
matyaskir 2008 ápr. 15. - 19:48:22 10/10
(140/296)
Szerintem nagyon jó film. Amelyik színésztõl az elõítéleteim miatt tartottam, azokban pozitívan csalódtam (Dobó, Gesztesi, Fenyõ, Csányi).

Egy bakit lehet, hogy találtam: amikor a parlamenti sortûz után az ávósokat többen bekergetik egy udvarba, akkor a csetepaté után az ávósok és a pap holtteste mellett csak DK-t és FI-t lehet látni. A többiek hova lettek?
Stevie 2008 márc. 24. - 18:03:04
(139/296)
köszi h ezt így elmondtad.....és belegondolva tényleg több esélyük volt odakint, mint itthon akkor
Stevie 2008 márc. 24. - 16:04:47
(138/296)
hát jól látod a helyzetet nem vagyok túl tájékozódott a spottörténelemben
és köszi h ezt elmondtad
és h h nem tért haza a magyar csapat 80%-a?
Stevie 2008 márc. 24. - 15:14:22
(137/296)
szerintem nagyon jóó film..csak ez egy kicsit furcsa benne, hogy már rögtön összefeküdtek...szerintem nem annyira kellett volna bele..nah mind1..ez az én véleményem azért jól átadja az akkori történéseket
fenyõ iván nagyon jóó benne
és még az az egy hibája van h a végét nem nagyon fejezték be...csak annyi h nyertek a magyarok ..semmi több..én hiányoltam még a hazatérést és egy kicsit sziruposabb véget