10/10
kicsilany16 2007 okt. 23. - 16:41:03 10/10
(96/296)
Szerintem ahoz képest hogy magyar film, elég jól sikerült, mert pl. a magyar vándor címû film nem volt az igazi szóval elég jó lett a film!Szerintem nem csak magyarországon dícsérték meg ezt a siker filmet...
Chanelle 2007 okt. 23. - 16:18:57 Előzmény osb
(95/296)
Eddig nem volt kedvem megnézni ezt a filmet, nem mintha kaland és "egyéb mimõségû" filmekért rajonganék, de ami ebben a kis bemutatóban ami megfogott az a zene...na ezért bele nézek ma este ebbe a filmbe...Talán ennyi sikerült jól ebben a filmben?....
norton15 2007 okt. 23. - 08:21:07
(94/296)
Csatlakozom, fogtam a fejem a film megnézése után, mi volt ez??? Nagyon is közepes, nem egy fantasztikus magyar szuperprodukció. Fõleg hogy Vajna is belenyúlt.
1/10
osb 2007 okt. 23. - 02:08:13 1/10
(93/296)
Nem szeretnek senkit megserteni, DE ez a film eleg nagy szegyene a kinematografianak... a szineszi teljesitmeny siralmas egyetlen valamire valo szereplo C.S. aki humoraval probalja felejtetni a tobbi kollega "sikersorozatat" G.K. (aki nem a legkedvesebb szineszem) egy olyan idealis hurt penditett meg ami egyenisegeben kimagaslo - vagy lehet hogy szimpatiam csak annak koszonheto hogy lori baa (atl. edz.-m) is ilyen volt?
A mozibol csalodottan mentem haza, azt gondoltam bennem van a hiba megneztem meg ketszer....semmi, se katarzis, se szines, se rendes tortenet....
sajnalatos viszont hogy epp egy ennyire fontos jubileumra "csak ezt" lehetett reklamozni amikor sok, ennel merhetelenul jobb, magyar film keszult 56rol (vagy kovetkezmenyeirol) miert kellett amerikai - 3. kategorriat surolo - filmet keszitteni??? miert kell leterni a qualitas utjarool?
A vegere bocsanatkereseim kozepette, kifejtett nezetem okan, csak meg egy kerdest, MI TETSZETT EZEN EMBEREK? (ha konkretumot kerhetnek......koszonom)
Sugovica 2007 okt. 21. - 14:58:05
(92/296)
Bocs, de az a srác, hölgy volt!
dark_angel 2007 okt. 21. - 12:50:43
(91/296)
sztem ez egy jó film,számomra hiteles volt és át tudtam érezni,ami nem tetszett az dobó kata volt,de a végére már egészen belejött a szerepbe..
nikbertakem 2007 okt. 21. - 12:44:41
(90/296)
annyit tudnék mondani hogy szerintem ez egy nagyon jól összerakott film, még dobó kata sem volt annyira idegesítõ számomra(elõtte eléggé negatív véleményeket hallottam a filmbéli alakításáról..), de inkább az ilyen szex és más semmi kategóriájú filmekbe való az tény.
És hamár a nagy költségvetésû amerikaias magyar filmeknél tartunk na akkor a veszettül szar jelzõt a sorstalanság érdemli ki...azzal ellentétben ez legalább izgalmas, mind annak aki tudja és érzi a súlyát annak ami 56ban történt mind annak akinek nincs fogalma róla.Nekem nagyon tetszett!!4
Sugovica 2007 okt. 21. - 12:10:22
(89/296)
Nos nem tudom, hogy tényleg elmúlt 90 éves, de én bizony ebben a korban nõttem fel. Tapasztalatból tudom, hogy ahhoz kellet bátorság, hogy szeretve Magyarországot itt maradjunk! No politika.
filmrajongo87 2007 okt. 21. - 11:41:05
(88/296)
Hm a hozzászólásokat olvasva kedvet kaptam egy kicsit a filmhez.. Valaki szerint egy komoly történelmi filmet kapok mások szerint egy gyenge kis limonádét:o Hát kiváncsi leszek a végeredményre:] És szeretném átérzeni az 56-os érzést mármint csak filmvásznon keresztül:] Amúgy ha nyers történelmi eseményeket nézzük akkor kb. esélytelen és értelmetlen volt az 56-os forradalom, de mégis szembe szálltak velük az emberek és ez értékelendõ.. Én csak így tudom megítélni mivel nem voltam ott és nem éltem abba a korban.. Persze elnyomás volt de azért szerintem akkor is igaza van az elõttem hozzászóló sráchoz hogy annak volt igaza aki nem menekült és és megpróbált élni.. és leélte a fél életét így mint az én szüleim és mégis megtalálták a boldogságot.. manapság az a baj hogy az embereknek egyszerre kell kapitalizmus és a szocializmus vívmányai .. és nem is értem miért lepõdnek hogy fizetni kell a kórházért, iskolákért stb amikor minden kapitalista országban ígymûködik évek óta.. nah mind1 pusz..
nemtom20 2007 okt. 21. - 09:55:49
(87/296)
Fõleg ha bebörtönözik vagy kivégzik . Akkor aztán lehet élni. De ilyet is csak azért írsz mert keveset tudsz az akkori korról. Lehet te is úgy döntöttél volna ahogy õk és nem egy film alapján kell elítélni embereket h õk milyen gyávák voltak meg ilyenek.
Sugovica 2007 okt. 20. - 15:54:09
(86/296)
Hát. hogy valójábban mi volt 56-ban????? Talán most már lehet hinni annak amit mondanak. Persze lehet hogy csak addig, amíg újra át nem írják a történelmet. Én részemrõl már a harmadik változatot élem át. Mást jelent azoknak akik 56-ban elhagyták az országot, megint mást azoknak, akik a hatalom árnyékában sütkéresztek.
Persze szerintem igazi bátorság nem ahhoz kellet, hogy az országot elhagyja valaki, hanem ITT MARADNI ÉS MEGPRÓBÁLNI ÉLNI!
Sugovica 2007 okt. 20. - 15:47:27 Előzmény indijoe
(85/296)
Hú ha ez elég éles kritika volt. A filmet nem láttam,de most biztos megnézzem márcsak azért is , hogy meggyõzõdjek arról, hogy igazad volt -e?
Utána jelentkezem.
indijoe 2007 okt. 16. - 19:47:05
(84/296)
Az a hozzászólás tetszett a legjobban, hogy "Dobó Kata alakítása ...". Dobó Kata nevét és az "alakítás" szót egy napon említeni blaszfémiának minõsül jobb helyeken. Egyébként a film gyenge volt, színészek nem játszottak benne, ha jól láttam, csak szövegfelolvasókra futotta a költségvetésbõl.
Sokszor jobban járnánk, ha nem (unalomig) ismert, könnyen eladható arcokkal pakolnák tele a magyar filmeket,hanem olyanokkal, akik tanulták is a színészetet (nem Gór-Nagynál!). (Számomra mindig X-akta marad, hogy miként engedhették Fenyõ Ivánt a filmgyártás közelébe.)
(Aki szeretne jó filmet látni '56-ról, feltétlen nézze meg a Szamárköhögést!)
10/10
Emese13 2007 okt. 12. - 21:02:06 10/10
(83/296)
Nagyon jó film lett. Ahoz képest, h szomorú a vége, jól megcsinálták. Szép film!
eszti 2007 aug. 30. - 11:54:04
(82/296)
igazad van!!! nekem is nagyon tetszett a film!!! mondjuk nem tudom kiaz a Jávor P. . de ez a film 16 éves fiútesómmat is megérintette!!! Nagyon ajánlotta nekem !!! és én is pityeregtem:(!!:)
Ajánlom mindenki figyelmébe !!!
balazsele 2007 aug. 30. - 07:48:06
(81/296)
Nekem tetszett a film, de egyre jobban halad a magyar film abba az irányba, hogy nincs semmi mondanivalója, csak összeszerkesztett szerelmi történet az egész, "szépfiúk és széplányok" játéka. (Ezt nem erre a filmre értem, hanem a többire.) És még valami: hozzányúltak az Egy szoknya, egy nadrághoz - ami negyedannyi sikert sem ért el, mint a Latyis-változat, az Egy bolond százat csinál sajnos szörnyû lett, teljesen kiforgatva az eredeti filmet és történetet... És több remake nem készül (egyelõre), de ha van egy kis eszük a rendezõknek, akkor sokáig nem... A Szabadság, Szerelem nekem tetszett, jó film.
Egyik cikkben olvastam, hogy Csányit Jávor Pálhoz hasonlítják... Hát igen messze van tõle... "új Jávor"-nak nevezték... Kár volt. Csányi a testével hódítja meg a nézõket, de aki nézett régi filmeket, megláthatta Jávort - aki élt a filmeken és élethûen játszotta el az egészet. (Lehet, hogy talán azért mert olyan volt, mintha önmagát játszaná? Nem tudjuk...) De a 30-as évek filmjei sikeresek és ott nem férfiak és nõk testei látszanak, hanem énekelnek, mulatnak és a háború nehéz esztendeiben szórakoztatnak.
Csak ne fajuljon el a magyar film abba az irányba, hogy csak kigyúrt férfiak és kicicomázott nõk és szex vannak a filmben és ezzel akarnak nézõt szerezni... mert akkor valójában nem a történetért, a szórakozásért, a mondanivalóért megy be a nézõ a moziba, és nem is a szereplõkért, hanem a szereplõk testéért. Akkor már mindegy, hogy mit mondanak, hogyan alakítanak, akkor csak a test a lényeg. Na a Szabadság, Szerelem még (hála Istennek) nem tartozik ide, oda még a történetért ment a nézõ. És egy kedves emlék: okt. 25-én láttam a filmet, és a mozisok 3/4-e könnyes szemmel jött ki a moziból. Átéreztük 56-ot és a kegyetlen megtorlást. És mivel sokak átérezték és megértették a film lényegét, ezért mondhatjuk, hogy siker lett a film.
tetro 2007 aug. 29. - 23:43:51
(80/296)
Nincs szemetek? Vagy nem érzitek, hogy az egész egy hatalmas blöff? Egy sablonokból összerakott hatalmas giccs. Miközben igazán tehetséges fiatalok fillérekbõl küszködnek, egy ilyenre ennyi pénzt költeni. Az egész magyar filmes szakma szembe köpése. Dobó Kata, amit alkot... Járjatok színházba, tudjátok az olyan hely, ahová õt nem engednék be. Az egész film csak egy nagy pénzcsinálda volt. Giccses klisékbõl összepakolt hiteltelen tákolmány. Ha szerintetek ennek van helye, vagy ez a helyes irány, akkor kérek mindenkit aki igazi filmet akart készíteni ebben az országban valaha, kösse fel magát most, mert sanyarú idõk jönnek.
main 2007 aug. 28. - 18:03:20
(79/296)
Most láttam, és az enyhe, hogy nagyon tetszett! Remekül sikerült film! Gratula az egész stábnak és a szereplõknek! Dobó Katától egy kicsit féltem, de egyértelmûen pozitív a véleményem most, hogy már láttam a filmet, mert nagyon is jól játszik. Haumann pedig a vallató szerepében egyszerûen zseniális, erre nincs jobb szó.
hozzászóló 2007 aug. 24. - 15:08:46
(78/296)
Sokak nem ismerik, de had mondjam el, hoyg szerepel a filmben KISFALVI KRISZTINA is! Õ egy nagyon tehetséges színésznõ, remélem nagyon sokan ismerik és kedvelik!
hozzászóló 2007 aug. 24. - 15:07:31 Előzmény rapanui
(77/296)
Emese azt írta, hogy ez a legjobb magyar film! nem azt, hogy csak ezt ismeri!