babszipapa 2008 márc. 20. - 10:34:37
(136/296)
"A hajó nagyobb biztonságban van a kikötõben. De a hajókat
nem azért építik."
Otthon ülve nem lehet részt venni semmiben. Ezért kell zászlókat lengetni. Így tudják, hogy Te is vagy és nem lehet figyelmen kívül hagyni Téged.
cherry baby 2008 márc. 20. - 10:31:09
(135/296)
hol maygar az a kormány, aki kiárusít mindent? lassan minket is eladnak. részben már megtették...
babszipapa 2008 márc. 20. - 10:28:28
(134/296)
A "kormányunk" is magyarnak vallja magát ...
zee944 2008 febr. 25. - 20:24:16
(133/296)
Érdekes dolgokat írsz, mbujaki. Ezen még el kell gondolkodnom.
zee944 2008 febr. 25. - 14:25:11
(132/296)
Szerintem a sok-sok szemét között, amit a magyar filmesek produkálnak, ez kiemelkedõnek jónak számít.
Hollywoodban persze csak kis közepes függetlenfilm szintje lenne.

Nagyon nagy erénye a filmnek, hogy mértéktartó, nem hatásvadász, de mégsem bagatellizálja el a drámát. Mindenbõl csak annyi van, amennyi feltétlenül szükséges. Dobó Katicát sem akarja bombanõnek eladni (nem is az, soha nem is volt), hanem merik smink és tupír nélkül, hétköznapi lánykának mutatni. Ettõl hiteles. A színészi játék mindenki részérõl rendben van. 5/10, magyar viszonylatban minimum 7/10.
Dantes 2008 febr. 25. - 14:16:53
(131/296)
Na, ezt a kettõt még nem láttam ,csak nem? Nincs benne fene nagy nemezeti érzés? Akkor lehet bepótolom.
Dantes 2008 febr. 25. - 13:57:38
(130/296)
Na, elõször, elõre bocsájtom senki ne mondja hogy nem vagyok elég magyar...ez a legdurvább sértés szerintem.

De ez a film akkor sem jó. Nekem nem attól lesz jó egy film ,hogy nagyszerû nemzeti érzések keringenek tõle a szívemben!

Elsõre tetszett, másodszorra nem.
Egyszer nézhetõ, de akkor azért jó kategória.

Arról nem is beszélve, hogy mint minden történelmi film, ez is egyoldalú, de ez így van, minden népnél.
Csak én már szeretnék egy olyan történelmi filmet nézni, -mindegy hogy magyar, vagy amcsi, vagy esetleg szuahéli- ami minden oldalt megmutat.
De szerintem ilyen sosem lesz
pimpernel 2008 febr. 25. - 13:48:51
(129/296)
sztem igen, de magamból indulok ki, mivel nekem van.
Nem lehet felületesen nézni a filmet, hiszen rólunk, magyarokról szól. Bárki más nézheti ahogy akarja, de mi nem!
Csak nekünk jelent sokat!
pimpernel 2008 febr. 25. - 13:25:39
(128/296)
és ami még nagyon fontos:
SENKI NEM JÁTSZOTTA TÚL A SZEREPÉT!!!! :)
pimpernel 2008 febr. 25. - 13:24:25
(127/296)
Tegnap néztem meg a filmet, miután már 1 éve megvan, és nagyon tartottam tõle, nemtom mért...
Talán mert nem vagyok oda Dobó Katáért, és talán mert már elég sok magyar történelmi filmet sikerült hihetetlenül elszúrni (pl. Honfoglalás, A Hídember)...
Nagyon kellemeset csalódtam a filmben!
Dobó is egész jó volt benne, és az összes többi is. Nem volt unalmas, hiteles volt az egész, ütõs mondatokkal. Szép, kerek történet. Az anyagiakhoz mérten sztem a maximumot kihozák belõle Vajnáék. Gondolom a helyszínek keresése nem okozott túl nagy problémát, mert szinte minden ház romosan néz ki Pesten...
A célját elérte a film, mert belõlem elõhozta a magyar öntudatot.

***SPOILER***

Nekem a végén törött el a mécses, mikor Dobót viszik kivégezni, és elkezdik énekelni a Himnuszt és párhuzamosan mutatják a bajnok csapattal. És akit ez sem hatott meg, az Márai versén garantáltan meg fog. Már akiben van magyar öntudat...

Ennyi.
1/10
osb 2007 nov. 05. - 21:58:06 1/10
(126/296)
Sokat lehet olvasni arrol, hogy "A Film" nagyon is jo a magyar viszonylatban... A baj csak az, hogy ezt szerintem csakis azert lehet fellelni a magyar koztudatban, mert a kozonseg nem ismeri a magyar filmeket. Igenis vannak jobb filmek!!!
Az, hogy ezt egyesek nem ertekelik, mert vagy tul muveszi, vagy "tul magyar"(kepzeljek ilyet is hallani), hat nem biztos hogy a filmeket minositti!
Ne ertsenek felre, nem lejarato kampanyt szeretnek folytatni, csak elgondolkodasra birni embereket. Hány magyar filmet lattak azok akik errol nyilatkoznak??? (Itt nem epp a tini vagy egyebb sikerromancfilmekre gondoltam.)
Kezd ez egy kicsit olyan lenni, mint a Bibó István féle idézgetések. Sokan idézik, kevesen olvasták.

A filmhez meg meg annyit (idezet egy kritikus tollabol)
EZ MAR NEM IS SZABADSAG EZ MAGA A FREEDOM
5/10
zszoltan 2007 okt. 26. - 21:05:04 5/10
(125/296)
Hát én biztosan nem szedem le a fejed. Az olyan fárasztó elfoglaltság. :) (Meg a film sem tetszett annyira, hogy mindenféle támadástól meg akarnám védeni.)
Aki '56 miatt nézte végig, és csalódott, azon nem csodálkozom. Én Viki miatt néztem végig, és nem csalódtam.
5/10
zszoltan 2007 okt. 25. - 13:52:38 5/10
(124/296)
Logikusnak tûnik. A szuezi válságot csak azért említettem, mert emlékeim szerint töriórán is ez a hivatkozás hangzott el. De akárhogy történt is, nyilván jó okuk volt a be nem avatkozásra.
5/10
zszoltan 2007 okt. 25. - 12:10:45 5/10
(123/296)
Azért ez messze nem dokumentumfilm volt. Szerintem elsõsorban szórakoztató, bár van benne némi tartalom is.
(Nem egészen értem, mit akartál mondani a hsz-oddal. Mindenesetre köszönöm az ajánlást.)
8/10
Vikke 2007 okt. 24. - 19:18:40 8/10
(122/296)
A vizilabdások megnyerték az olimpiát Viki viszont meghalt. Boldogság és szomorúság.
1/10
van120 2007 okt. 24. - 18:25:27 1/10
(121/296)
Az amerikaiak még véletlenül sem a szuezi válság miatt nem avatkoztak be az 56-os magyar állapotokba. Köztudott tény, hogy a Szabad Európa Rádión keresztül bíztatták a magyar forradalmárokat a kitartásra, és biztosították õket a felõl, hogy a kellõ idõben amerikai csapatok fognak fellépni a szovjetekkel szemben. A lényeg, hogy az egész egy nagy átba***ás volt Amerika részérõl. Sosem akartak nyíltan szembeszállni a Szovjetunióval, fõleg nem a hidegháború kellõs közepén...
8/10
Vikke 2007 okt. 24. - 17:04:41 8/10
(120/296)
Szerintem mindenképpen egy valamire való filmrõl beszélünk fõleg magyar tekintetben. A rendezés, csatajelentek, zene sõt még a hatás is nagyon rendben volt. Dobó Katától viszont a falra tudtam mászni annyira nem élte át a szerepét.
A legizgalmasabb jelenet az olimpiai meccs volt a legmegrázóbb pedig az utolsó 5 perc fõleg mikor az árulók listájára Falk Viki a komonista vezetõk nevét írta.
A vége pedig happy end és nem happy end egyben.
falconteam 2007 okt. 24. - 16:29:24
(119/296)
Sztem elég jó film magyar viszonylatban (fõleg az 56-os filmek között) Ami nem tetszett az az, hogy a Tv2 a jelenetek közepén indította a reklámokat kizökkentve a nézõt a film menetébõl (persze a marketing fontosabb nekik.) Moziban 5X hatásosabb volt.
Dobó kata tényleg borzalmasan néz ki (amúgy a rendezõ mondta egy interjúban, hogy direkt nagyon kevés sminket használtak, ezzel is kifejezve Viki karakterét, aki magával nem nagyon törõdik, csak a forradalommal.)
Sztem szörnyen nézett ki, azt az anyajegyét meg lemûtethetné a szája mellõl.
5/10
zszoltan 2007 okt. 24. - 16:15:48 5/10
(118/296)
De mit értél volna el vele? :) Amúgy szerintem a jó ízlés határain belül maradva beszóltak. (Meg persze azt se felejtsük ki a számításból, hogy mostanában meg azért piszkálják az USA-t, hogy mindenbe beleköpnek a demokrácia nevében, amihez tulajdonképpen semmi közük. Szóval minden eset egyedi. És nekünk '56-ban pont nem jött(ek) be...)
zinaida 2007 okt. 24. - 16:09:09
(117/296)
Na az már biztos, hogy ha a filmet én csinálom, olyat beszólok benne az USA-nak, hogy ihaj! De Mivel Vajnát azért csak befogadta ez az ország, és megadta neki a lehetõséget, hogy sztár-producer legyen, ezért ezt nem tette meg. Szerintem érthetõ. Bár ha akkor jöttek volna, akkor talán õ sem ment volna ki...és ha a nagyanyám sárga lenne és csilingelne, õ lenne a villamos.