perry 2008 szept. 02. - 18:23:51 Előzmény bbblll
(12/92)
Igazad van , csendõrök, és a te
elgondolásod is abszolút bele illik a "képbe".
10/10
bbblll 2008 szept. 01. - 23:08:48 10/10 Előzmény perry
(11/92)
A lány nem hajdúk, hanem csendõrök között futott. Talán azért vetkõztették meztelenre, hogy megalázzák, lelkileg összetörjék. Nem tudjuk, a feketeköpenyesek kérdeztek-e tõle valamit is, vagy rögtön felhasználták eszköznek a szerencsétlent.
Ugyanakkor a másik három lány, akik menteni próbálták, szintén meztelenre vetkõztek, hogy õk is sorra kerüljenek a vesszõfutásnál.
Ez a jelenet a hatalmi gépezet teljes embertelenségét, hideg számítását mutatja be, hátborzongatóan.
perry 2008 júl. 12. - 07:21:43
(10/92)
Szerintem ez a szép, ha 1xrû de én valami csodát látok benne. :)
perry 2008 ápr. 02. - 11:54:55 Előzmény x-tro
(9/92)
Saját elemzésem szerint a meztelenség, jelen esetben mikor a hajdúk között fut a meztelen lány dramaturgiai jelentõsséggel bír.
Ebben az esetben pszichikai hatás a hatalom és Veszelka "párharcában". A lány Veszelka kedvese és és így akarják jelentkezésre bírni. Ennyire egyszerû ez a meztelenség jelen esetben.
x-tro 2007 máj. 11. - 21:24:33 Előzmény StJust
(8/92)
Persze, nem erõszak a disznótor, nem kell szeretni se Jancsót, se mást, csak ha jól esik.

A meztelenséggel kapcsolatosan tévedsz. Nem akart itt senki sem semmilyen vasszigort oldani. Persze, és most nem Jancsóról van sz, hanem egyéb meztelen jelenetekrõl, fontos volt a polgárpukkasztó, szelep-attitûd, de a mûvészeknél, így Jancsónál nem ez volt a szempont. Jancsóékat nem igazán érdekelte az, hogy hányan nézik meg a filmüket, valamit el akartak mondani úgy, olyan eszközökkel, ahogy eleddig más nem. Az akkori filmfinanszírozás erre nekik (a kiválasztottaknak, de ez más téma) lehetõséget adott. Így.
StJust 2007 máj. 09. - 16:16:06
(7/92)
Na igen, bizonyára igazad van,és én ezt el is fogadom,de nem szeretem a túlzott belemagyarázásokat,és az ennyire art filmeket. Jancsó nem az én rendezõm és kész,ezen sajnos nem tudok változtatni,talán nem vagyok azon a színvonalon,amelyen õ és követõi mozognak,ez már az én bajom...De úgy érzem,hogy így is teljes az életem,hogy nem értem Jancsót :-)
Egyébként a meztelenkedésre visszatérve,abban is lehet valami,amit Te mondasz,de akkoriban nem nagyon lehetett vetkõzõs filmeket készíteni,és nem véletlen,hogy a rendezõk megspékelték produkcióikat hasonló jelenetekkel,hiszen így akarták kikerülni a "vasszigort". Bár akkor még nem éltem,de nekem így jött le.
x-tro 2007 máj. 09. - 16:02:01
(6/92)
Nem az "akkori kor prûdsége" miatt van belesuvasztva a meztelenség (vagy micsodahova). Jancsónál ebben a filmben és sok késõbbiben is dramaturgiai jelentõsége van annak, ki milyen ruhában, vagy éppen ruha nélkül van jelen. Ugyanúgy, miképpen annak is ki(k), ki(k)kkel, hova, hogyan mozognak, menetelnek, táncolnak. Stb. Jancsó filmjei nem a könnyen emészthetõ filmek közé tartoznak, foglalkozni kell velük, megérteni a sokrétû jelkép- és utalásrendszerüket, s ez manapság nem divatos tevékenység. Az elemzõ gondolkodás, az elmélkedés. Viszont megéri fejtegetni a késõbbi dolgokat is, mert esetleg olyan komplex képet kapsz valamirõl, (magyarságról, történelemrõl és hasonlókról) amit eddig sejteni sem merészeltél, vagy éppen legyintettél rá, mert egy unalmas tanár magyarázta ugyanezt egy unalmas órán.

Az elsõ filmek viszonylag könnyen adják meg magukat: Az Oldás és kötés, vagy az Így jöttem, vagy a Szegénylegények, de a késõbbi filmek is megérik a néhány óra plusz idõráfordítást.
StJust 2007 máj. 09. - 15:11:32
(5/92)
Az egyetlen nézhetõ Jancsó film,amit eddig láttam.Nagyon hatásos,lélekelemzõ és nyomasztó hangulatú és van benne persze az akkori kor prûdsége miatt belesuvasztott meztelenkedés is. Nagyon tetszett Görbe János játéka.
A kontraszt a végén nagyon megfogott: Egyik pillanatban még Kossuth nóta,aztán a császárság himnusza-a hûvös valóság.
verdeleth 2007 ápr. 09. - 00:23:00 Előzmény Zolkó
(4/92)
tényleg jó film, bár kell egy kis ideg hozzá.Zseniálisan oldotta meg Jancsó, hogy amikor már-már felemésztené a nézõt a sivárság és a nulla történés, beletesz egy kis csavart, amivel végig fenntartja a figyelmet.A vége pedig nagyon jó.Ennek ellenére már láttam jobb magyar filmet, de klasszikusnak klasszikus
10/10
Zolkó 2007 jan. 23. - 09:18:48 10/10
(3/92)
Azért nem mindenben különbözik a véleményünk...:)
10/10
Zolkó 2007 jan. 22. - 07:52:39 10/10
(2/92)
Szerintem a valaha készült legjobb magyar film. Egy magyar film sem volt rám ekkora hatással, mint ez. Kár, hogy ilyen késõn vetítik, de óriási élmény. Remélem fenn tudok maradni, és újra megnézni.
Sajnos a szereplõk nagyobbik része már nem él. Engem nem is annyira a színészi játék, hanem inkább a film hangulata és ereje, ami igazán megfogott.
perry 2007 jan. 22. - 06:12:17
(1/92)
Jancsó rajongóknak kötelezõ.Aki szereti a hosszú snitteket és Latinovics játékát, valamint azokat a részben még élõ vagy halott nagyszerû magyar szinészeket akik a magyar szin és filmjátszás jelesei annak feltétlenül ajánlott.