Téma: Szellemíró

Torino74 2010 júl. 17. - 11:58:34
(23/123)
Mindenképpen meg szeretném nézni a movie-t.
Valaki leírná normálisan és közérthetõen, milyen is ez a film? Már aki látta...
Objektíven persze.
Izgalmas-e, vagy vontatott stb.
Köszi!!!
Hannibal Lecter 2010 júl. 17. - 11:15:26
(22/123)
A befejezõ mondatokra tessék figyelni a végén:

http://index.indavideo.hu/video/Moziajanlo_Polanski
7/10
Horcsogg 2010 júl. 16. - 23:32:18 7/10
(21/123)
Ki nem szarja le mit csinált polanski mit tudom én hány éve és kivel, a filmrõl írjunk.

Ez a film inkább a középidõs korosztálynak való, én kicsit untam, de megadom rá a 10/7et.
Hannibal Lecter 2010 júl. 16. - 22:53:28 Előzmény Kulipintyo88
(20/123)
Nekem annyi okom van Polanskinak hinni, hogy ártatlan, amennyi jogod neked van a lánynak hinni, hogy áldozat. Egyszóval mindketten bizonyos értelemben elfogultan a magunk értékrendszere felé hajlítjuk a bizonyítékok nélküli állításokat. 13 éves kislányok" ne menjenek Jack Nicholson házába, fõként ne este, szülõi felügyelet nélkül. Magam azt gondolom, hogy 13 évesen az ember már józan tudatában van annak, hogy nyitott e az ilyen dolgokra vagy sem. Az biztos, hogy nem egy ilyen eset lesz és volt is, pl nem rég kiderült, hogy Michael Jacksont zaklató gyerek és a szülei is csak hazudtak, hogy a vádalkúnál pénzt tudjanak kizsarolni maguknak.
offtopic
Dóó 2010 júl. 16. - 22:25:48 Előzmény Kulipintyo88
(19/123)
Nála a feleség kérdés kicsit "komplikáltabb" annál, hogy van vagy nincs. Tisztában vagy a háttérrel?

Csoda, hogy fel bírta dolgozni a halálát. Már ha fel tudta egyáltalán...

Egyébként errõl a témáról azért érdemes leszakadni, mert - szerintem - nem lehet tudni, mi, hogy volt... És amíg mindenki visszavonogat mindent, meg ötször meggondolja magát, hogy megtörtént-e vagy sem, nem hiszem, hogy ítélkeznünk kell.
Lúúúúú 2010 júl. 16. - 18:13:00
(18/123)
Nekem is van olyan ismerõsöm, aki a rendezõ tette miatt nem nézte meg velem ezt a filmet.
Én Ewan McGrewgor miatt néztem meg és tetszett.
Humoros, izgalmas, tökjó.
Sajnos nem esett le, hogy a végén mi is derült ki és miért is volt akkora ügy.
Valaki elmagyarázza?
10/10
savernake 2010 júl. 16. - 12:27:59 10/10
(17/123)
És milyen a film? Látta már valaki?
1/10
Kulipintyo88 2010 júl. 16. - 12:22:07 1/10
(16/123)
Csak erõs idegzetûeknek:

A kislányt anyja hagyta egyedül a rendezõvel egy fotósorozat elkészítése közben. „Azt mondta, lefotóz a jakuzziban, s hogy vegyem le a blúzomat és a melltartómat, mert vizes lesz” – vallotta akkor Samantha. „Késõbb megkért, hogy üljek bele a vízbe, de vegyem le a bugyimat is, mert nem szabad ruhástul bemenni. Csinált pár fotót, aztán bement a fürdõszobába, és meztelenül jött vissza. Beült mellém a fürdõbe, átfogta a derekamat, és meg akart csókolni. Aztán a lábam közé dugta a fejét, és percekig ott csókolgatott. Én mondtam, hogy ki akarok jönni a vízbõl, õ hagyta, de utánam jött.”

A rendezõ végül a nappali kanapéján erõszakolta meg Samanthát. Vallomása szerint Polanski a behatolás után megkérdezte, szed-e fogamzásgátló tablettát, s amikor a lány nemmel válaszolt (és rendszerint 13 éves lányok nem is szoktak - a szerk.), análisan közösült vele, hogy ne ejtse teherbe.
Samantha a rendõröknek azt mondta, a rendezõ befejezett közösülést hajtott végre, s ezzel a szexuális zaklatásból nemi erõszakká minõsült át az eset.

Nos, ha szerinted ez rendben akkor valami eléggé elromlott benned. Tudom, tudom, hogy ez egy bevett szokás a nagy amerikai filmiparban, de ha ezt büntetlenül megússza ez a féreg akkor sose lesz vége. Érdekes párhuzamokat kreálsz. Tehát szerinted ha valakinek van felesége akkor eleve nem lehet pedofil?
Abban egyetértek, hogy egy 13 éves nézhet úgy ki mint egy huszonéves érett nõ. De mivel fotózásra vitte el az anyja vélhetõen valamilyen úton megtudta az életkorát.
Nem lehet ezt egyszerûen fiatalkori botlásnak minõsíteni, ez egy hatalmas bûn. Ja, ha neked/nektek lenne egy 13 éves kislányotok és ez történne vele akkor is így vélekednétek? Nem hiszem.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 16. - 00:22:45
(15/123)
http://www.lazygirls.info/Charlotte_Lewis/Playboy_Cover_MLojyBi

Itt a leányzó, akinek tönkretették a szexuális életét. Láthatólag meg van zuhanva.
Hannibal Lecter 2010 júl. 15. - 23:45:31
(14/123)
ki nem az a filmszakmában?
Hannibal Lecter 2010 júl. 15. - 23:43:04
(13/123)
1, A lány bár 13 éves volt, a képen ami akkor tájt készült róla kb 16-nak néz ki. Akkora csöcsei voltak mint itt egy 15-17 évesnek.
2, Alapból nem tartom a 13 évest már szende kislánynak, aki valahogy egy rendezõvel marad egyedül éjszaka. Miért tette és milyen szinten volt ebben benne az anyja.
3, Tudjuk milyen módon nyomatják egyes amerikai anyák a gyerekeiket, ezenfelül pedig a filmszakmába ez egy rég bevált bekerülési módszer.
4, Polanski feleségét lemészárolta egy féreg, egyszóval nem volt pedofil, apának készült, és ismétlem egy serdülõ korban lévõ, 2 éve az útód képzésre képes lány már korántsem az a kategória akivel kapcsolatban azt mondanánk, hogy a vele közösülõ pedofil. Ez persze messzire vezetne, de én nem a jog szerint vizsgálom hanem a szemem szerint. Az a baj, hogy a legtöbb ember nem látta azt a lányt és azt hiszi egy 6-7 éves forma gyerekrõl van szó.
5, A lány maga vonta vissza a vádakat és tudtommal az erõszak meg sem történt, csak elkezdõdött. A nagy zsidó amerikai összeesküvõknek meg annyit, hogy amerika nem hagyja annyiban ezt az egészet, de egy lassan 40 éve még csak normálisan nem is tisztázott, 13 éves lánnyal való együttlét miatt itt keserítsék az életét, ez azért túlzás.
6, Ha Polanski erõszakoskodott, azt felhozhatjuk ellene, de ez az egész inkább röhejes. Azzal, hogy Polanski most elhagyhatta svájc területét csak európa próbálja fitogtatni az USA felé, hogy nehogymá õ diktáljon.
Polanski egy nagy tehetségû ember, olyan mint Kubrick és méltatlannak találom ezt a pitiáner hadakozást ellene. A zsidók és a pedofilok közti párhuzam meg olyan erõtlen és ostobaság, hogy ennek bezabálásához már tényleg kell gyomor.
8/10
miskah 2010 júl. 15. - 23:26:10 8/10
(12/123)
a rendezõt lesza.rom
a film egész jo volt
Charles Foster Kane 2010 júl. 14. - 10:08:58 Előzmény arara
(11/123)
Ezt valóban (többnyire) így emlegetik, de mivel ez egy cím, és mint ilyen, nélkülözi a kontextust, ezért aligha adhatták volna neki azt a címet, hogy Néger...

Nekem a Fantomszerzõ tetszik. Jobban is hangzik, meg közelebb is áll a valósághoz.
editka 2010 júl. 14. - 09:09:56
(10/123)
Szerintem tudta a fordító, hogy mit jelent, csak úgy döntött, hogy így fordítja, a tartalom úgyis megmagyarázza, és jó eséllyel így ebben a formában át is fogja venni a magyar nyelv, mivel a(z irodalmi) néger nem csak hogy nem korrekt politikailag, hanem szerintem Egyszerûék nem is ismerik a kifejezést.
Lybitina 2010 júl. 13. - 11:16:52 Előzmény arara
(9/123)
ghostwriter: a person who writes a book, etc. for another person, under whose name it is then published (OXFORD) A tükörfordítás korrekt :)
Rossi65 2010 júl. 08. - 15:12:02
(8/123)
Szóról szóra tényleg szellemíró - The Ghost Writer
The - A , ghost - szellem , writer -író = A szellem író :D
10/10
offtopic
Firenze 2010 jún. 30. - 10:59:44 10/10
(7/123)
Ok, hogy a cím fordítása nyelvtanilag nem éppen korrekt, de milyen hülyén hangzana: "Az irodalmi néger".
Erõsen kétlem, hogy bárki is jegyet váltana rá.
10/10
Gabriella54 2010 jún. 30. - 10:47:30 10/10 Előzmény arara
(6/123)
Valóban szerencsétlen volt (mint már oly sokszor) a magyar címadás, hiszen ha a cím kiagyalójának eszébe jutott volna csak egy szótárt fellapozni, ott bizony a "ghostwriter" jelentésénél nem azt olvassa, hogy "szellemíró".
Persze ez a film, illetve Polanski mester munkájának értékébõl egy szemernyit sem von le.
arara 2010 máj. 30. - 21:38:29 Előzmény bee eater
(5/123)
A fil címe közzétevõinek: a szellemíró nem létezik. A ghos writer sajnos politikailag inkorrektül, de érthetõen irodalmi néger vagy néger magyarul. Minden más csacskaság.
7/10
bee eater 2010 máj. 03. - 20:08:29 7/10
(4/123)
nekem tetszett, a sztori is teljesen érthetõ volt. a film lassan indul és a regényben biztosan érdekesebben van leirva. aki vmi pörgõsre számit, csalódni fog, mert ez lassan épül fel és fokozatosan lesz izgalmas. kimondatlanul ugyan, de nagyon sok a párhuzam Tony Blair-el és az általa képviselt iraki háborús politikával. a vége is nagyon klasszul van megcsinálva. Robert Harris regényeibõl készült már jobb adaptáció (pl. Enigma), de ez is jó volt.