Téma: Szellemíró

7/10
magicvoice 2010 nov. 24. - 23:08:13 7/10
(63/123)
A vége tönkrevágta az addig meglepõen jól építkezõ történetet. Az eleje érdekes volt, a biciklis kalandtól pedig már izgalmas is. Kár ezért a nagyon egyszerû befejezésért.
feka_lala 2010 nov. 09. - 15:23:09 Előzmény kgyuri0
(62/123)
:D
Nekem is az egyik kedvenc filmem. Ha lesz tvben, mindig meg fogom nézni. Le is töltöttem már.. nagyon eltalálták.
8/10
Eraserhead 2010 okt. 28. - 13:34:48 8/10
(61/123)
Tegnap láttam moziban, jó kis film.
Nem tartozik Polanski legkimagaslóbb alkotásai közé, de ott vannak a mester stílusjegyei.
A zene remek, jól szórakoztam.

Csak azt sajnálom, hogy az elején nem ismertem meg James Belushit, aztán meg már nem szerepelt...
9/10
PivarnyikKrisz 2010 okt. 16. - 21:09:15 9/10
(60/123)
Nekem nagyon nagyon tetszett.
Szerintem szuper film.
10/9.
A legjobb film amiben Ewan Mc Gregor szerepelt.
Izgalmas volt.
Ötletes sztori.
kgyuri0 2010 szept. 29. - 13:35:21
(59/123)
JAVÍTÁS:
Nem "szellemír", hanem "szellemíró" és persze nem "calád", hanem "család"
kgyuri0 2010 szept. 29. - 13:31:48
(58/123)
Nyelvünkben négernek hyvják azolyan (szellemi)munká(s)t, aki a “dologban” veszi ki részét, aztánaz anyagi és/vagy erkölcsi elismerést más aratjale(kinek a nevében a “néger” robotol.
Ha értelemszerûen akarták volna megcímezni a filmet, akkor “Néger”-nek kellett volna címezni. Föltehetõleg sokan nem értették volna(így egy értelnes fiatalcaládtagom, akinek ez a kifejezés nincs az “aktívjában”.Azt, hogy, legalább annyira értelmetlenül “szellemírnak” legfeljebb cask az idõsebbek tartják furának, akik ismerik a “néger” iménti jelentését. Az is nyilván szerepet játszik, hogy “Szellemirtók” már van(egyébként szvsz az is legalább ennyire magyartalan: nyelvellenes).
A film nézésekor beugrott TonyBlair. aztán hallottam, hogy a film alapját képezõ regény valóban Blair ellenes hangulatkeltõ.
Nagyrabecülöm, hogy a film nem tükrözi eme közélrti dilit(még h pl,. nekm be is ugrott).
Közélerti dilinek nevzem, mert én teljes mértékben Amerika-barát vagyok az ügyben, sztem nem léphetnek föl elég szigorúan a politikai terrorizmus Ellen, pártolomaz iraki amerikai rendcsinálást és semmiképpen sem tekintenék egy miniszterelnököt “háborús bünösnek”, mert terrorista gyanús állampolgárokat “eljárás alá von”(finom kifejezés). A film még véletlenül sem sugall ilyesmit. Ez Polansky nagy érdeme szerintem. Továbbá hiteles volt a cselekmény minden apró részlete és egésze. A hangulat zseniálisan mgcsinált, remek képek, elfogadható, biztos szinészi játék.
10/10
Matmov 2010 szept. 02. - 18:16:48 10/10
(57/123)
Szerintem remek alkotás. Polanski jól mozgatja a kliséket. A hangulata (zene, színek, helyszínek) erõs, McGregor, Brosnan, Williams zseniális (csakúgy mint Belushi, egy szem jelenetében is). Ezek együttesen adnak egyediséget a krimitörténet mellé, ami valljuk be nem hoz túl sok újat, inkább csak több érdekes fordulatot.
Viszont meg kéne már próbálni egyes - magukat filmértõnek, "esztétának" tartó - embereknek felfogni, hogy a klisék használata, gondoljunk most bármilyen filmelemre, nem feltétlenül negatívum. A tömegesen gyártott rettenet vígjátékokkal és a röhejesebbnél röhejesebb akciófilmekkel szemben...
A klisé jelöli ki a mûfajt. Bizonyos mértékig szükség van rá.
És nem bánom, hogy mindössze két puskadörrenés volt a film alatt, biztosan van, aki igen. Az nyilván el is alszik rajta.

10/10, mert hoz annyit, mint amennyit ígér
5/10
tommygt 2010 aug. 18. - 10:05:46 5/10
(56/123)
Miért kell ilyet?
Sima sablon lett belõle, pedig maga a történet sokkal többre lett volna képes. Minimum 30 évvel le van maradva. Végig de'ja vue érzésem volt. Mintha '70-'80évekbeli filmet láttam volna. Gene Hackmann, Alain Delon film lett volna abból a korszakból. Sajnálom, pedig sokkal jobb is lehetett volna, jók a színészek, jó volt látni régi eltûnteket James Belushi-t alig lehetett felismerni, vagy például az öreg cowboyt, aki most halász szerepében játszotta el a fontos "átbillentõ" mellékszereplõt, Eli Wallach-t (szegény, mennyire megöregedett! :(
Lényeg, többre lett volna hivatott ez a film. Sztem nem merték az aktualitása miatt fokozni.
1/10
Beyond silence 2010 aug. 15. - 16:12:39 1/10
(55/123)
Élvezhetõen izgalmas sztori, hûvös rendezésben - a vége talán már felhozta volna. De a befejezés nekem annyira szánalmasan a filmbõl menekülõ egyszerû megoldás ("csak fejezzük be végre"), hogy 3-asnál maradok. Mindent a középszerrel jellemezhetek.
Edkó 2010 aug. 12. - 12:14:19 Előzmény Ngelina
(54/123)
ezt a véleményt én is osztom, mostanság Pierce Brosmant láttam egy-két új szerepben az eddigi megszokottakhoz képest, és új oldalát mutatja meg ezekben, szerintem is van még benne mit kibányászni
Edkó 2010 aug. 12. - 12:11:18
(53/123)
nekem sikerült rajta elaludnom...
a zene jó volt, és ja van abban is vmi, h a hangulatok is megvoltak, fõleg a parti háznál, tiszta elszigeteltség... de a story engem egyáltallán nem tudott lekötni, de mondjuk engem nem is érdekel annyira a politika, gondolom, akit jobban, talán jobban tudja értékelni... hát nem tom, szerintem gyenge fõleg azután milyen ódákat zengtek róla sokan...én többet vártam, jóval...
10/10
NADAL14 2010 aug. 09. - 23:50:15 10/10 Előzmény Angelia
(52/123)
Utólag láttam hogy Polanski rendezte.Nem vagyok a rajongója de ez nagyon bejött.Tényleg olyan 70- es évek retrós cselekménye van ,lasan bontakozik ki de igy jó .Brosnan nagyon tetszett ,de nekem jó volt Cartral is a szerepében .És voltak benne meglepõ csavarok is ugyhogy jó kis film.
10/10
Angelia 2010 aug. 09. - 17:53:40 10/10 Előzmény Butterfly1986
(51/123)
Még nem adtam itt 10-est semmire. Eddig. Brilliáns!!!
10/10
Butterfly1986 2010 aug. 08. - 12:23:52 10/10
(50/123)
Magam is meglepõdtem, de nagyon tetszett a film. Végig érzékelhetõ volt a feszültség és az izgalom. Vontatottnak vontatott volt, ez tény és való, de nem feltétlen volt baj ennél a témánál. Kifejezetten kellett ez a lassúság ahhoz, hogy végig a lappangó feszültség legyen a fõ alkotóelem. A végét kicsit összecsapták, de ettõl eltekintve megnyerõ volt. Polanski bácsinak adózó tisztelettel 10/10 :)
7/10
Ngelina 2010 aug. 07. - 22:03:07 7/10
(49/123)
ja, és Kim Cattrall rettenetes volt, sosem fogom megérteni, miért válogatták be...

azonban Pierce Brosnanban még van néhány karakter, remélem lesz alkalma megmutatni õket ennyi év után.
7/10
Ngelina 2010 aug. 07. - 21:55:31 7/10
(48/123)
Nem tudok olyan alkotó tevékenységet amelyre nem igaz, hogy a végeredmény színvonala alapvetõen az alapanyagok minõségétõl függ.
Például sz@rból nem lehet várat építeni...

Ha ezt a filmet a hetvenes években készítik el akkor az adott eszközökkel egy jó kis fõmûsoridõs tévéfilm lett volna belõle.
Ha Redford játszotta volna az író szerepét, akkor talán elfért volna a moziban is.

A film után úgy álltam fel a székbõl, hogy megkaptam a látványt, a hangulatot, a színészi bravúrt, a rendezést - csak egyet nem: a történetet.

Mint Stephen King esetében: ebbõl a könyvbõl sem kellett volna MOST filmet csinálni.

Ha véletlenül mégis "archiválom" DVD-n magamnak ezt a filmet, az csak azért fordulhat elõ mert ilyen pazar kéglit ritkán látok belülrõl...
5/10
cincinatus 2010 aug. 07. - 11:38:51 5/10
(47/123)
"A Szellemíró tökéletes példája annak, hogy a közepes alapanyag is megnemesedhet egy hozzáértõ filmrendezõ kezei között..."

Hát szerintem ez a film épp annak az ékes bizonyítéka, hogy közepes sztoriból még a kiváló színészek és a rendezõ sem képes jó filmet csinálni.

Thriller kategóriában nem is lehetne értékelni, ezért jobb a dráma besorolás, mert ott egy erõs közepes.
10/10
debii* 2010 aug. 03. - 23:43:53 10/10
(46/123)
Nekem nagyon tetszett:) 10/10
9/10
NADALFAN 2010 aug. 03. - 21:28:11 9/10 Előzmény szilva35
(45/123)
sokáig nem történik semmi de mégis végig éredekfeszítõ a film,mert a hamu alatt ott izzik a parázs..egy igazi szellemi thriller a legjobbak közül.inkább igényes filmnézõknek ajánlott:))
szilva35 2010 aug. 02. - 20:15:15
(44/123)
Amikor 2-3 hete megnéztem, nagyon elégedett voltam:) és így utólag is.
Polanski visszatért a hagyományokhoz és nagyon szépen építkezik, bírom a filmet belengõ fanyar humort és hogy nem lehet eldönteni, a ghost-unk egyszerûen csak egy hûvös de kíváncsi angol, vagy egy reménytelenül naiv érzelmi analfabéta:)
Brosnan és a feleség is szépen felépített karakterek voltak, talán nekem is Kim Cattrall volt furcsa, mert a rossz kislány szerep most is az övé volt, de ez a kimért úrinõ furcsa volt számomra. Talán ha nagyobb szája lett volna:))