8/10
gabus53 2015 jan. 13. - 11:59:19 8/10
(107/447)
Én sem látom, valami nem stimmel.
Elvileg minden pénteken 21 óra körül adnák le az aktuális epizódot. Talán még alszik az informatikus, akinek az lenne a dolga, hogy frissítse az oldalt. :-)
raczkia 2015 jan. 13. - 11:48:48
(106/447)
Néztem a heti tv mûsort, de nem találtam, hogy mikor lesz a következõ rész... Valakinek van esetleg infoja??? Köszönöm
8/10
gabus53 2015 jan. 13. - 11:29:58 8/10
(105/447)
Így igaz, de hát õ is csak emberbõl van! Hiszen ilyet egyszerû magánember is megcsinál, csak róla nem látunk cikket. Egyébként én is imádom azt a sorozatot, már 4x megnéztem.

Szép napot :-)
feketeagi 2015 jan. 13. - 11:19:12
(104/447)
Szia, igen egy kicsit beleolvastam a török online lapokba, negatív cikkek is jelentek meg róla. Tavaly egy repülõ út alatt egy kisebb botrányt csinált, azt írták, hogy többet ivott a kelleténél. Alvási problémákkal külföldön gyógykezelték is. De az az igazság, hogy a média néha hajlamos túlzásokba esni, meg még arról is volt szó, hogy nem egy monogám típus....de ez a mostani barátnõje jó hatással van rá úgy látszik.
Nekem Songül nagyon szimpatikus az Igazgyöngy vetítése során láttam elõször filmbe, és akkor kezdtem el bogarászni a neten róla infókat. Õ nagyon sokat játszik színházba is, egyetemet végzett komoly nõ, volt egy két riport is vele nagyon a szívén viseli a gyermekek sorsát. A twitteren elég sok ilyen hozzászólása volt.......... nagyon csúnya válása volt szegénynek. Most kezdõdik egy új sorozat vele, arra nagyon kíváncsi leszek Mert Fırat a férfifõszereplõ, õ a Seherezádéba játszott.

Bocsánat egy kicsit sok volt Songülrõl pedig õ nem is játszik ebben a filmben.
8/10
gabus53 2015 jan. 13. - 10:08:04 8/10
(103/447)
Inkább privibe küldöm el Neked.
Ágnes Nikolett Nagy 2015 jan. 12. - 23:01:39
(102/447)
Sziasztok!

Aki már látta végig a sorozatot,vagy tudja a történet kimenetelét összefoglalná nekem,kérem.Én nem bírtam ki, s megnéztem youtube-n a finálét igaz törökül.Illetve az elsõ bölümöt láttam csak,ami az rtl-en lement.A többi rész hiányos. Meg fogom majd nézni, ha vetítik tv-ben csak kíváncsi vagyok a story végére.

Történet leírás következik!!!!!!!






Surának és Seyitnek miért vállnak külön az útjai? Láttam,hogy a végén felszáll a lány egy hajóra.(ami hová tart?).
Seyit szereti a feleségét,vagy ez amolyan kényszerházasság?
Illetve a nõnek,aki a megásott sírban fekszik meglõtt térddel milyen kapcsolatban áll Seyittel?
Petro mit követett el,hogy Seyit lelövi?
Kérem,ha vkinek összeállt a történet írjon pár sort,mert nagyon kíváncsi vagyok. Ettõl függetlenül végig fogom nézni a részeket,mert érdekel a sorozat.
8/10
gabus53 2015 jan. 12. - 16:59:04 8/10
(101/447)
Szia feketeagi!

Így igaz, látom Te is jól informált vagy. Valahol régebben írtam, hogy a 3. évadban jöttek össze Songüllel, és így majdnem tönkrement Songül házassága.

Én is úgy látom, hogy a nála "idõsebb", érettebb, és komoly felfogású hölgyekkel jobban jár, mint ahogy most is Baºak Dizerrel. Neki nem szabad elvesznie az õ hátán felkapaszkodó ifjú kis színésznõcskék miatt. Õ most már tehetséges színésznek számít, és nemcsak Törökországban. Szerintem még nagy jövõ áll elõtte, és úgy gondolom, hogy egy érett nõ egy kicsit vissza tudja fogni, hogy ne vesszen el a süllyesztõben (gondolok itt a mindenféle partikra, ha kell, ha nem, kell, meg kell jelenni), és Basak Dizer ebben sokat segíthet, hiszen a videókon is látszik, hogy nem akar reflektorfénybe kerülni, hanem egyértelmûen hagyja, illetõleg tudomásul veszi, hogy Kivanc a sztár...

De szerencsére azért látszik a videókon, hogy még mindig tisztelettudó, kedves és számomra õ a talpig férfi... (kicsit elfogult vagyok...)

De ez csak az én magánvéleményem.

Kellemes estét mindenkinek.
feketeagi 2015 jan. 12. - 16:07:22
(100/447)
Sziasztok!

Nekem tetszett az elsõ két rész, kíváncsi vagyok a folytatásra, a két fõszereplõ között mennyire van kémia vagy nincs az nekem ebbõl még nem jött le.
Igazgyöngybe szerintem megvolt a kémia fõleg a második és harmadik évadba, de mint tudjuk ott volt is kapcsolat a két szereplõ között. Valaki írta, hogy szerinte Songül akaszkodott Kivancra, hát ez nem igaz az Igazgyöngybe a nagyapát játszó színész nyilatkozott róla, kérdezték, hogy mi a véleménye Kivancról és akkor abba a riportba említette, hogy hiába magyarázták neki, hogy hagyja békén Songült, mert férjnél van, nem nyugodott addig amíg meg nem szerezte. pedig Songül nagyon sokáig ellenállt, csak amikor megromlott a házassága akkor ment bele a kapcsolatba. Mondjuk szerintem Songül sokkal komolyabb, mint Kivanc nem igazán voltak egymáshoz valók.
Kivancról még annyi érdekesség, hogy komoly kapcsolatba általában nála idõsebb nõkkel van a mostani barátnõje is idõsebb nála, ha jól tudom 35 éves.
malvinkicska 2015 jan. 12. - 15:59:33
(99/447)
Egyetértek veled igaz a mûsor elõzetest nem néztem, az sem baj ha harmadolja csak ne maradjon ki belõle, mint most úgy indított, eddig is vágtak meg sorozatot, úgy látszik ez a szokásuk megmarad.
mijud 2015 jan. 12. - 12:50:56
(98/447)
Emlékszik valaki arra, mikor a Tiltott szerelem utolsó részét adták? Lemaradt a film utolsó kb 20 perce. Akkora botrány volt belõle, hogy hétfõn leadták vágatlanul a teljes befejezõ részt. (TV2) Persze csak a botrány miatt szerintem. Na most arra is emlékszem, hogy a Seherezádé-ban sokszor a film közepén volt kiírva, hogy xy. bölüm (kitakarva), nem vágtak ki részt, csak nem ott hagyták abba ahol kell. De mégis csak minden benne volt. Vagy a Végsõ akarat-ban is a film közepén volt kiírva hányadik résznél járnak pedig már itt sokkal többet leadtak. De kit érdekelt, hol vágják le a film végét. A lényeg, hogy leadják az egészet. Szerintem jó lenne, ha 85 kivágott rész helyett 125 részt csinálnak belõle. Aki elkezdi nézni úgyis megnézi mindegy hány részes.
Á a legjobbat ki ne hagyjam: Annak idején néztem a Sunset Beach-et. 450. résznél kb. be is fejezték, mert a többit nem vették meg. Milyen dolog már ez? Azóta inkább olyat választok amit már leadtak és vissza tudom nézni neten. Talán nem csalódok akkorát. :)
offtopic
Petrapetrus 2015 jan. 12. - 11:20:24
(97/447)
Nyilván, de mivel a két karakter említést tesz az esetrõl, így annyit tudni lehet, mi volt az elõzmény. De ahogy írtam is, sajnálom én is, hogy kivágták, de ettõl függetlenül a sztori még érthetõ.

Igen, de Bonnie és Clyde története vagy a Dumb és Dumber filmek nemzetközileg ismertek, ellenben én errõl a könyvrõl még idehaza soha életemben nem hallottam. Tán meg sem jelent magyarul..? Egy Magyarországon teljesen ismeretlen könyvvel példálózni az általad említett példákkal szemben nem állja meg a helyét. :) De ha már itt tartunk, azért vannak olyan könyvek is ám, amik magyarul más címet kaptak, mint ami az eredeti volt... :)

A Tûz és Víz cím sem hülyeség, mert ha jól tudom, két teljesen ellentétes mentalitású testvérpárról szól a történet. A magyar szófordulatban a "tûz és víz" jobban passzol ehhez az alapszituációhoz, mint az "észak és dél". Nekem errõl a két égtájról speciel az amerikai polgárháború jutna eszembe inkább... :) Sok mondásnak nincs pontos vagy más megfelelõje van itt vagy ott, mint például nálunk. A németeknél például nem farkaséhesek az emberek, hanem medveéhesek... :)

Ki keveri össze a Rómeo és Júliával? Mondom TOPOSZ. Nem keveri össze senki, csupán ebben is erõteljesen jelen van ez a toposz, függetlenül attól, hogy igaz történet vagy sem. Mellesleg családi viszályok mindig voltak és lesznek is. Csak abba mi nem látunk bele, vagy nem nagyon. :)

Igen, ez a Kurt Seyit ve ªura topikja, nyilván elsõsorban ez a sorozat és a szereplõi itt a téma. De azért páran a Szulejmán témába is átkacsingattak nem olyan régen Kıvanç Tatlıtuğ személyét promótálva, offtopik-elrejtése nélkül. Az "imádás" nálam erõs és túlzó kifejezés, én imádni nem szoktam senkit. :)

ízlések és pofonok, én inkább csak egy szépfiút látok. A jóképû jelzõvel pedig olyan bizonytalan vagyok. Már magam sem tudom, kire használom ezt a szót. Önmagában egy szép pofi nem hoz lázba, ahogy már írtam, csak egy szépfiút látok és bár lehet valaki úgymond jóképû, tökéletes vonások birtokosa, számomra akkor sem vonzó. Sõt, ahogy idõsebb vagyok, egyre inkább látom vonzónak a nem jóképû pasikat, míg a jóképûeket sokkal inkább jelentéktelennek, akiket általában csak a pofijuk ad el. :) Kıvanç persze ettõl lehet még szuper és értelmes, okos ember, de valamiért nem fogott meg annyira, hogy engem személy szerint érdekeljen a többi munkája is, vagy hogy utánaolvassak az életének például. A kék szemei mellett tényleg nem lehet elmenni, de néha már túl szúrósak, "sunyik", vagy nem is tudom, hogy mondjam. Kékszem-szempontból is Halitra voksolok inkább. :)
Hollywood régen nagy dolog volt, ma már inkább minõségzuhanás. Én sokkal többre értékelem mondjuk az európai filmeket, bár tény és való, hogy nagy ritkán az USA-ban is tudnak értelmeset, értékeset alkotni. :)

Szép napot!
8/10
gabus53 2015 jan. 12. - 10:41:10 8/10 Előzmény Petrapetrus
(96/447)
Én úgy vagyok vele, hogy egy sorozatnak az elsõ percei a meghatározók, hiszen nem véletlen, hogy egy történet ott kezdõdik. Ennyi erõvel akár az elsõ fél órát is levághatták volna, aztán majd csak kitaláljuk, hogy mirõl is van szó.

A címmel továbbra is az a bajom, hogy teljesen felesleges volt más címet adni neki. Az errõl készült könyvnek is ez a címe, és emiatt nem véletlenül adták a sorozatnak is ezt a címét. Arról nem beszélve, hogy a sorozat nem végig a háborúról szól. És mi van a "Bonny and Clyde"-al, vagy a "Dumb és Dumberrel", ha úgy vesszük ezek is semmitmondó címek a nevek alapján.
Ez pont olyan, mint ahogy a Kuzey Güneyt Tûz és Viz-re fordították, holott egész pontosan "Észak és Dél"-t jelent És ehhez nem kell szakszótárt elõvenni, elég, ha a Google-ba beírod.

Azért ezt a sorozatot ne keverjük már össze a Rómeó és Júliával. Én már többször leírtam ezen a fórumon, hogy ez valós, megtörtént események alapján készült, a könyv írója Nermin Beznem, aki Kurt Seyit unokája. Úgyhogy el tudom képzelni, hogy abban az években voltak családi viszályok.

A jelmezekhez nem tudok hozzászólni, még nem néztem utána, hogy abban az idõben az oroszoknak és törököknek milyen ruhaviseletük volt.
Az tény, hogy bakik jócskán elõfordulnak, errõl a sorozatról is készült egy 5 perces kis összeállítás, jópofa egyébként.

A kisugárzással egyetértek, mindenkinek más típus tetszik, de most a Kurt Seyit fórumon vagyunk, ezért Kivancot imádjuk, a Szulejmán oldalon pedig Halitot, a Karadayi oldalon pedig Kenant, és a végtelenségig lehetne folytatni...

Ettõl függetlenül imádom Kivancot, és mint embert is, talpig férfinak tartom (amelyekbõl sajnos már egyre kevesebb van), csak meg kell nézni a kis videókat, hogy mennyire tisztelettudó és alázatos, mint magánember. És szerintem az elsõ sorozata óta (Igazgyöngy) kiváló színésszé vált. Arról nem beszélve, hogy mennyire jóképû, a gyönyörû kék szemeirõl nem is beszélve. Talán nem véletlenül megy 1 évre Amerikába az angol nyelvtudását fejleszteni, mert elképzelhetõ, hogy megnyílnak a kapuk Hollywood felé (De ez csak az én találgatásom).

Szép napot mindenkinek!
3/10
napraforgó 2015 jan. 12. - 09:36:06 3/10 Előzmény malvinkicska
(95/447)
Ha megnézed a pénteki TV-mûsort, láthatod, hogy a következõ rész idõtartama 55 perc. A szombat délutáni ismétlés már egy teljes óra (nyilván több lesz a reklám benne...). Szóval szó sincs a bölümök felezésérõl. Inkább harmadolás lesz. (2 óra 32 perc = 152 perc, az a magyarban 3 X 50 perc)
Na de így legalább tovább tart...
offtopic
ildimix 2015 jan. 12. - 08:48:46
(94/447)
Gabus nekem is leírod mi fog történni a sorozatba? Ha lehet nekem ne privátba írd meg, hanem az e-mail címemre.

ildiko.varga@t-online.hu

Nagyon köszi!

A levél tárgya legyen török sorozat.

Várom a folytatást.

Üdv: Ildimix
Petrapetrus 2015 jan. 12. - 08:24:22
(93/447)
Az alapsztori így is érthetõ. Ennyire drasztikus vágás azért volt, hogy beleférjenek a mûsorsávba és minél több nézõ meg tudja nézni az elsõ részt, hogy kedvet kapjon az egész sorozathoz. Egyébként az elsõ kivágott jelenet lényege nagyjából átjött így is, hogy csak a két szereplõ párbeszédébõl ismerhettük meg. Nyilván jó lett volna, ha nem vágják ki és leadja az RTL klub, de ha már így alakult: attól még érthetõ a lényeg.

Nem tudom, mi a baj a címmel. Szerintem nagyon is találó és ötletes. Nem ez az elsõ duplázás kis hazánkban címek terén. Sõt, van, hogy még többször is elõfordul ugyanaz. Vagy hogy ugyanannak a filmnek van sorozatnak van két három különbözõ címe. Na, az már bosszantó. Szerintem az hangzott volna hülyén, ha szó szerint fordítják le a címet. Az égvilágon semmit nem mond. Kurt Seyit és ªura? Maximum a rajongók kemény magjának, de belõlük van a kevesebb. Teljesen oké a cím.

Szerintem csak az elsõ rész elejét vágták meg, a végét nem, csak egyszerûen befejezték, mert addig tartott a sorozat sugárzásának idõpontja, jött a következõ mûsor. Onnan fogják folytatni majd pénteken. Gondolom én. Bele kellett férni az idõkeretbe és ezért szabdalták meg ennyire.

Láttam az új elõzetest, az események nekem is picit furcsák. Van, ami túl gyorsan történik, valami túl lassan. Ahogy láttam, pénteken Seyit és ªura már "prütykölnek" is. XD Nagyon esszenciálisnak szánták a forgatókönyvet, mert ugrándoznak benne ide-oda. Az elsõ benyomásom a pénteki adás után az volt, hogy egy kicsit olyan ez a történet, mintha mondjuk egy török-orosz Jane Austen írta volna... Talán marad ez az érzésem... Plusz egy nagyon enyhe Shakespeare is bekacsingat, lásd Rómeo és Júlia, mint toposz. Két fiatal, ellenséges családok... Blablabla, nem kell ismételni, talán mindenki ismeri. :)

Jelmezek: van benne valami. Nagyon gyakran elõfordul, hogy a történelmi ihletettségû filmekben nem ügyelnek a részletekre és olyan jelmezeket hoznak, amik éppen raktáron vannak. Láttam én már Indiana Jones filmben is teljesen más nemzetiséget jelölõ egyenruhákat viselõ katonákat például. De a harci jármûvek sem passzoltak és még lehetne sorolni. Vagy itt van a Szulejmán is: egyszer például konkrétan inkvizítoroknak öltöztették a magyarokat. :D (mohácsi csata, ha jól emlékszem) Azért az (is) megmosolyogtató volt. :) Sokaknak ezek a bakik fel sem tûnnek. :)

Kisugárzás: igen, ez is igaz. Mindenki más kisugárzásra áll rá, mindenki mást érzékel a kis radarjaival. :) Halitot én érzékelem az enyéimmel. :) Kıvanç Tatlıtuğ személyét viszont nem igazán. Ebben a sorozatban nem rossz, ezt aláírom, de máshol, meg képeken: nem, nem, nem. :) 'Nemgyerebe' nálam. :) Halit Ergençnek több filmjéhez volt már szerencsém (filmjéhez, nem sorozatához!) és ott jöttem rá, hogy ez a pasi igenis tud valamit. Tehetséges, kisugárzása, sármja van és érdemes rá figyelni. :)
malvinkicska 2015 jan. 12. - 07:31:58
(92/447)
Igazán rendes aki felrakta a hiányzó részt, most azt szeretném tõled kérdezni, megnéztem a második Bölüm idõ tartamát az 2-ó 32 p azt most felezi az nem is gond de vajon abból is hagynak ki értelmes részeket, mert akkor szinte elveszti a mondanivalóját, most nem tudom törökül nézem vagy, hogy, mert így nagyon zavaró, szerintem. A legszebb részek maradtak ki így is.
burak 2015 jan. 11. - 23:49:14
(91/447)
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod, reméljük végig fennt lesz, sokkal de sokkal jobb feliratozva, imádom a török nyelvet Kivanc óta. Csak a családomat kergetem az õrületbe. Õrület ez a srác, hogy mit tud és milyen gyönyörû.
burak 2015 jan. 11. - 22:40:42
(90/447)
Szia gabus53 két napja azt írtam, hogy nem nézem, de Kivanc miatt csak ide kattintok, írjátok, hogy a FB lehet feliratozva nézni amit kivágnak, de hol találom meg ? Köszi
8/10
gabus53 2015 jan. 11. - 20:51:58 8/10
(89/447)
Éppen most nézem az FB-n, már az utolsó kis résznél tartok, de meg kell, hogy mondjam, sokkal jobb itt a fordítás, mint amit az RTL leadott.
Nem lesz más megoldás, minthogy a leadott epizód után megnézni az FB is.

Szép estét mindenkinek.
Célia 2015 jan. 11. - 20:44:36
(88/447)
Igen,nagyon elszomorító hogy ennyire megvágták a részeket.Fel nem fogon mi a céljuk ezzel, hiszen például ott van az a jelenet amikor Oszman verekszik és az apja leszidja. A történelmi háttér nagyon fontos szerintem ehhez a filmhez. Nem hiszem hogy sokan tisztába lennének a Krími törökök történelmi hátterével.
A FB oldalon viszont minden kimaradt jelenet fel van rakva, ráadásul feliratozza a drága lélek aki szerkeszti az oldalt. Óriási munkát végez, le a kalappal elõtte.