Rózsa Piros 2016 aug. 03. - 14:46:23
(427/447)
Azt gondolom,hogy egy romantikus sorozatnak nem feladata,hogy alapos történelmi ismeretekkel szolgáljon.Legfeljebb nyomokban rávilágíthat a korra,amelyben a történet játszódik.S azt ez a sorozat meg is teszi.Úgy vélem,hogy a "nem kedvelõk"táborát erõsen befolyásolják bizonyos - a sorozatról megjelent - korábbi kritikák,amikbõl megtudtuk,hogy a sorozat sem Törökországban,sem a többi (nagy török-sorozat vásárló)arab országban nem aratott sikert.(Ami teljesen érthetõ a történelmük ismeretében.)
Azt viszont nem értem,hogy mi kifogás lehet a színészi játék ellen?! Amikor pedig messze a legjobb a most futó sorozatok színészi teljesítményei közül.A klasszikusnak számító Tövismadarak színészi játékát is beleértve,amikrõl maga az írónõ:Colleen McCullough nyilatkozta,hogy szinte minden szinészi alakítás pocsék volt,s,hogy Richard Chamberlain egész végig csak "téblábolt"a sorozatban.(Na persze,ennek ellenére én imádtam a sorozatot,és valószínü,hogy most is megnézem!)
geem16 2016 aug. 03. - 14:06:36
(426/447)
Bocsánat, nem is napraforgó, hanem Fáncsi kérdezte, de gondolom nem baj, ha mindketten látjátok. :)
geem16 2016 aug. 03. - 14:04:44
(425/447)
Kedves Napraforgó! :) Utánanéztem a szinkronhangnak, és megtaláltam az összes szereplõjét itt:

http://sorozatwiki.hu/news.php?readmore=89105

Marcsi (Geem16)
3/10
napraforgó 2016 aug. 03. - 09:41:05 3/10
(424/447)
Már megbocsáss, de én nem mondtam meg senkinek, mit gondoljon a sorozatról. Egyszerûen közöltem a véleményemet, hogy én gyengécskének találtam. Ez talán még nem tilos.. Számomra nem közvetített semmilyen történelmi ismereteket, sem a cári rendszer végnapjairól, sem a bolsevikok hatalomátvevésérõl, sem a mensevikok, ha úgy tetszik, a fehérek próbálkozásairól. A török függetlenségi harcokról is csak nagyon-nagyon áttételesen.
Az egész sorozatot átlengi ez a nagyon is furcsa szerelmi történet, aminek a létjogosultságáról (illetve annak hiányáról) igen hamar meg is lehetett bizonyosodni. Sura kezdetben egy helyeske nemesi leányka volt, Seyit meg egy cári tiszt. Eltérõ származás ugyan, de mégiscsak ugyanaz az uralkodó osztálya nagy Orosz Birodalomban. Aztán jött az októberi forradalom, az összeomlás, a vörösök és utána a menekülés. Az uralkodóosztály mentette a vagyonát, ahogy tudta, az ékszereket, a pénzt, az értékesebb vagyotárgyakat. A menekülési útvonal Isztambul és azon keresztül a nyugat. Seyit török származású, õ leregadt Isztambulban, de Sura tovább akart menni. A menekülés, illetve annak hiánya miatt a szerelmük is kátyúba jutott. Seyit megtalálná a helyét Isztambulban, elvégre õ is török, az ellenállás egyik vezetõje lesz, az õ hadi tudását itt nagyon is tudják használni. Sura meg... Jól elvan a féltékenykedéseivel. Ebbe belezavar Petro is (akirõl fogalmam sincs, hogy valós szereplõ-e), vagyis a lánynak van más lehetõsége is. Seyit eltûnései, harcai még jobban összezavarják Surát. Nem tudja, hogy a kedvese éppen azért nem avatta be a dolgaiba, hogy ne sodorja bajba. De Sura leragad a féltékenykedéseknél, többször is nyomatékosan szakít Seyittel, aki úgy tûnik egy idõ után komolyan veszi ezt, és olyan párt választ, akinek a világa jobban összeforrt a török elleállási mozgalommal.
Számomra a szerelmi vonal gyengécske, a történelmi szál meg még inkább. Alig tudtam meg valamit az 1920 körüli török életrõ, történelemrõl. Egy filmsorozat nézése meg nem jelent nagy élvezetet, ha minduntalan a neten kell kutakodni, mi a fene is történt itt éppen?
A sorozat több szerelmi szálat is igyekezett életben tartani a Seyit-Sura vonalon kívül, na de a Celil-Güzide szál, az Ayla-féle vonzalom Petro iránt elég irrealisztikus. Az Ayse féle szerelmi szál Seyit iránt eleve hamvába holt és a kis csaj ugyan elég sokat kellemetlenkedik ugyan, de nem sokat tehet.
És igen, többször leírtam már, hogy a történet történelmileg gyenge, a szerelmi szálak úgyszintén, habár azok ettõl függetlenek. Ebbõl - számomra - éppen elég a 40 rész, sõt sok is. Ettõl én még nem bánom, ha valaki szereti, bár legyen úgy, nekem mindegy.
A történet megfilmesítését, rendezését, sõt a színészi játékot is középszerûnek találtam, amire jövõ ilyenkor már nem is fogok emlékezni. De attól te még megõrizheted a jó emlékezetedben, nekem nem fog fájni.
fáncsi28 2016 aug. 03. - 08:47:51 Előzmény napraforgó
(423/447)
Már bocsi, de hadd döntse el mindenki saját maga,hogy milyennek találja a sorozatot. Ahogy más mûsoroknál is eltérnek a vélemények, itt is van aki szereti, van aki nem, de ne mondja meg senki a többieknek, hogy mi legyen a véleményük.
Nekem kifejezetten tetszett, sajnálom, hogy holnap vége. De persze inkább legyen egy 40 részes kerek történet, mint egy olyan véget nem érõ sorozat, mint amivé az Ezel lett. Az elején imádtam azt a sorozatot, de abból is elég lett volna 40 rész. Amikor már egymást érték az új szereplõk és a követhetetlen újabb és újabb szálak, abba is hagytam.
A Tövismadarak valóban nagyon szép, csak hát már kb. tizenötödször adják, és lehet még nem is mondtam sokat. Akkor már jobban örültem volna a Martin Gruberes Hegyi doktor folytatásának, vagy pláne a Don Matteo 10. szériájának.
De visszatérve a Seyitre, nem tudja valaki, hogy ki Mürvet anyjának a szinkronhangja? Próbáltam utánakotorni a neten, de nem jártam sikerrel.
8/10
gabus53 2016 aug. 02. - 22:46:16 8/10
(422/447)
Kedves Fórumtársak!

Aki esetleg még nem hallott róla, a Kurt Seyit és Sura címû kötet elõrendelhetõ. Október 7-én fog megjelenni Magyarországon.
http://www.triviumkiado.hu/szerelemben-haboruban-elorendelheto-a-tv-sorozat-regeny-valtozata

További szép estét :-)
borzi84 2016 aug. 02. - 15:23:48
(421/447)
Szia! Ahogyan már korábban írtam: Nem lesz több rész!
Valamit félreértettél: A film alapjául szolgáló regény áll három részbõl!
A trilógia másik két darabját nem filmesítették meg, s nem tartom valószínûnek, hogy ilyesmit terveznének!

A regénysorozat 1. része hamarosan megjelenik magyar nyelven is. (A címe: Kurt Seyit és Sura)
A köteteket Nermin Bezmen, Kurt Seyit unokája írta. :-)
Teri Péterné 2016 aug. 02. - 14:39:43
(420/447)
Szerintem is nagyon is jó volt. Olvastam itt, hogy ez 3 részbõl álló, tulajdonképpeni életrajzi film, illetve sorozat. A történet valós! Szeretném, ha a Duna tv le tudná adni a tööbi részt is, persze, ha ez lehetséges!
3/10
napraforgó 2016 aug. 01. - 08:44:14 3/10
(419/447)
Nem kell siratni, azért ez a sorozat nem volt olyan jó, sõt, inkább gyengécske volt. De sebaj, mert a következõ naptól ebben az idõsávban ismét vetítik a valamikor nagy sikert aratott Tövismadarakat. Az százszor jobb. Ha megnézed, hamar megvígasztalódsz.
borzi84 2016 aug. 01. - 03:20:38
(418/447)
Szia! Pedig elhiheted, a 40. résszel véget ér a sorozat! :-)
Nem forgattak több epizódot, úgyhogy nem lesz folytatás!
10/10
Márti M 2016 aug. 01. - 01:54:26 10/10
(417/447)
Vége lenne a sorozatnak csütörtökön? Mi történik? Hol lehet ezt megtudni, hogy lesz-e folytatása valamikor és mikor? Kár lenne ha a Duna TV megszakítaná, hiszen jópofa egy film. Én meg nem tudom akármelyik mûsort fogni. Csak a Dunát meg az M2-ôt.
1/10
DUNAWÖLD 2016 júl. 28. - 14:47:52 1/10
(416/447)
Mindenben egyetértek, viszont a nézõk lekezelése aljas dolog, talán inkább fejleszteni kellene az "értelmi képességeiket", hogy õk is megértsék, és finomítani az közízlést. Ez a kultúra... Szándékos politikai biznisz a népbutítás, züllesztés, kenyér helyett morzsák és annál több cirkusz. Ez a liberalizmus bûzös gyümölcse.
Tüneményes Alzheimer-kóros 85 éves szomszédom mondta, ha nem lenne a TV, õ magányában megbolondulna- én meg éppen pl. az általa nézett TV2-tõl háborodnék meg nagyon hamar.
Mellesleg, Sárika nénire (szobafogságában) minden nap rákopogtam, minden nap ráköszöntem, néha átmentem hozzá beszélgetni, kévézni, de pár nap után nyugdíjas lánya megtiltotta, "nincs rá szükségünk". Az elsõ felháborodásom után elég sokat gondolkodtam, és rájöttem, miért. Önnek is ez a feladványa, hogy a lánya miért nem vette segítségnek, mert örülnie kellett volna a jószomszédsági ajándéknak. Lehet, hogy Ön gyorsabban rájön kívülállóként :-)
Rózsa Piros 2016 júl. 28. - 11:02:12
(415/447)
Szerintem Sura "átengedte a terepet"a nõvérének,Tinának.Megjelent ugyebár a színen az a bizonyos francia úr,aki szintén gyengéd érzelmeket táplál Sura iránt.Ám a francia úr tetszik Tinának(ez a születésnapi "tortás"jelenetbõl kiderül),s ezt Sura észrevéve hirtelen a kezét nyújtja Petronak.Legalábbis én így gondolom.
fáncsi28 2016 júl. 28. - 09:57:03
(414/447)
Azt hiszem, ezek a fórumok nem arra valók, hogy a hozzászólók minõsítsék egymást, hanem hogy az adott filmrõl, sorozatról beszélgessenek, véleményt alkossanak, ezzel támpontot adva azoknak, akik esetleg nem ismerik az adott alkotást. És speciel sok jó filmet láttam úgy, hogy elolvastam a kommenteket, és mivel azok jók voltak, megnéztem, és nem is csalódtam. Mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeret nézni és mit nem. Azt pedig végképp nem értem, hogy aki naponta habzó szájjal szidja itt a sorozatot, minek nézi? Nem kötelezõ.
Nekem tetszik, és nem sokat érdekel mások lesújtó véleménye.
De hogy a sorozatról is essék szó. Szegény Seyit jól kifogja a nõket. Sura is és Mürvet is döglöttek érte, de amikor helyzet volt, mindegyik elutasítóvá vált. Sura mondta az esküvõ napján, hogy kijárt ez neki. Hát, ki bizony. A végén már mindig ordított Seyittel, olyan volt, mint egy sárkány. Szegény pasi bármit tett, mondott, ez csak üvöltött, hogy úgyse vagy jó, úgyse bízom benned. Összeköltözni se akart. Ezek után mit várt?
Remélem, most legalább Mürvet eszére tér.
Azt örömmel olvastam valamelyik alanti kommentben, hogy Petro rettenetes véget ér. Ennél undorítóbb embert nem sokat láttam. Azt egyébként nem értem, hogy Sura most hogy melegedett vele össze, hiszen pár hónapja még a kórházból is kizavarta, amikor meglátogatta.
A magam részérõl sajnálom, hogy mához egy hétre lesz az utolsó rész.
Rózsa Piros 2016 júl. 27. - 22:13:13
(413/447)
Tudom én,hogy igaza van önnek,persze,hogy tudom.Valamikor, talán a rendszerváltás idején (vagy késõbb?)hallottam egy beszélgetést a tv-ben ,ahol olyasmirõl volt szó,hogy nem lehet mindenkit magas szinvonalú mûsorokkal szórakoztatni,de,hogy mindenki értse,hát a színvonalat kell alacsonyabbra tenni,---valami ilyesmi volt a beszélgetés értelme.Azután aztán meg is jelentek a "Való világ"meg hasonlók.Ezek olyan rémesek voltak,hogy tényleg nincs rá szó.
Szerintem a sorozatok már megbocsájthatók(ha nem is nézhetõ mindegyik),mert van egy csomó ember(öregek,egyedül élõk,mozgáskorlátozottak stb)akiknek a tv az egyetlen szórakozásuk.Meg aztán ,aki akar,minden sorozatból tanulhat valamit.A más népek szokásaira gondolok. Pl.itt van ez a "Szerelemben háborúban",ebben szerintem nagyon szép,ahogyan kezet csókolnak az idõsebbeknek.
Ott van a rengeteg ,véres krimisorozat,szerintem azok sokkal többet ártanak.Persze,ez csak az én véleményem,nem akarom ráeröltetni másokra.
1/10
DUNAWÖLD 2016 júl. 27. - 19:57:37 1/10 Előzmény Rózsa Piros
(412/447)
Drága, Ön nem érti, mekkora károkat okoznak ezek az üres mézeskalács-sorozatok? Engem 5 perc kikészít, mert sérti az intelligenciámat a szájbarágás, a vontatottság, a premier plán arcok... Átjön a szomszédasszony, és beszél valami Marizáról, idõs tanárember, aki az ellenkezõjét tanította-nevelte, egyszer csak elkezdi nézni az rtlklub barátok köztjét- szalad fel a kertbõl, nehogy lekésse- soroljam? A népet leépítik szellemileg, eléjük szellemi moslékot öntenek (és ez a török sorozat legalább még nem zülleszt!).Látszik rajta az erõlködés, de hát nem megy nekik nagyot alkotni... Kérjék meg az oroszokat, van benne elég orosz motívum.
Szándékosan van kiiktatva nálam a tv2, rtl stb., véletlenül sem akarok moslékot szellemi táplálék gyanánt.
10/10
syuzi 2016 júl. 27. - 17:42:47 10/10
(411/447)
Szegény Surát sajnáltam hogy Seyit összetörte a szívét de Seyitet is meglehetett érteni

Seyit és Mürve szép pár:) Ayse szerintem öszze töri a férje szívét majd

Ayla jobb lett volna ha Celilel maradt volna:)

Sajnáltam hogy Güzide elvesztette a babáját:(

Várom már a mai részt:)
3/10
napraforgó 2016 júl. 27. - 12:41:33 3/10 Előzmény Rózsa Piros
(410/447)
Én is úgy vélem, hogy Seyit a Musztafa Kemál pasa által vezetett mozgalmat támogatta, de mi lett volna, ha ezt valamilyen módon nyilvánvalóvá is teszik? Úgy gondolom, hogy mi itt Magyarországon keveset tudunk a török történelemrõl, és gyanítom, hogy sok más ország nézõi is így vannak ezzel. Pont a történelmi háttár megvilágítását hiányolom.
így a sorozat semmivel sem jobb egy középszerû mexikói sorozatnál, ahol vannak a fõhõsök, a szerelmesek, meg az ármánykodó gonoszok, és sok-sok rész után valamikor a szerelmespár egymásra talál. És attól, hogy itt ez nem fog bekövetkezni, még nem lesz jobb a sorozat...
Rózsa Piros 2016 júl. 27. - 09:39:14
(409/447)
Visszatérve a sorozatra,biztos vagyok benne,hogy Kurt Seith a Kemál Atatürk féle mozgalmat támogatta fegyverrel és egyébbel.Ayse áskálódásait erõsen eltúlozták,bár szerintem a szinésznõ nagyon jól alakítja.Emine asszonyról az jutott eszembe,hogy felteszem a kérdést:Lányok,ki szeretne ilyen anyóst?De a szinésznõ itt is tetszik:a megsemmisítõ nézése ,vagy ahogyan a száját tartja,pontosan érzékelhetõ,hogy mekkora senkinek tartja Seithet.Ha a valóságban is így volt,hát jó tûrõképessége volt az említett úriembernek.Na és Petro.Õ olyan aljas,hogy (ha nem tudnám,milyen rettenetes véget ér),majdnem abbahagytam miatta a sorozat nézését.Olyan sok embernek ártott,hogy nem is értem,hogyan nem jött rá senki,ki is õ valójában.
Az angol tiszt fura egy figura.Az angoloknak (és a franciáknak)a történelemben játszott szerepérõl értekezni,-hát,megérne egy misét.
És,mint korábban írtam,én várom a könyv megjelenését,hátha abból pontosabb képet kapunk a korról és a szereplõkrõl.
3/10
napraforgó 2016 júl. 27. - 08:16:00 3/10
(408/447)
Álljon meg a menet! Én eddig csak a sorozatot kritizáltam, és nem azokat a nézõket, akiknek tetszik a sorozat! (ha volt ilyen, az nem én voltam)
Szabad szeretni, engem nem zavar, ha van, akinek tetszik. De nem kell megsértõdni azon sem, ha másoknak meg nem. Van ilyen. Amúgy én is szeretem a romantikus történeteket - ha jól csinálják. Ez spec nem jó. Na, mondjuk közepes. Kis jóindulattal. Mindenesetre nem olyan, amitõl el tudnék ájulni.