Rózsa Piros 2016 júl. 27. - 08:05:03
(407/447)
Igazad van.Valószínûleg nagyon erõlködtem,hogy bizonyítsam az igazamat,miszerint ez egy jó sorozat.Elnézést kérek ezért,mert ez tényleg nem a "sorozat rajongói "fóruma.És most nem akarok azzal érvelni,hogy ugyanezt az erõlködést érzem azoknál,akik nem szeretik a sorozatot.Úgy látszik,a Szerelemben,háborúban,- tényleg nagyon megosztja a nézõket.
Csak azt szerettem volna elérni - és ezért vitatkoztam itt(amit már megbántam,mert nem kellett volna),hogy ti,akik nem szeretitek,legalább ne kövezzetek meg minket,akik viszont szeretjük ezt a sorozatot.És,hogy ne azzal érveljetek,hogy nincs ízlésünk,vagy,hogy nincs igényünk a színvonalra,mert ezekbõl az jön le,hogy mi:a sorozat kedvelõi túl sötétek vagyunk
azokhoz,akik nem szeretik a sorozatot.
Egyetértek azzal,hogy hiányosságai vannak a sorozatnak.És ugyan melyiknek nincsenek?Mert ha jól belegondolunk,minden sorozat alapja ugyanaz:vannak a pozitív szereplõk,és vannak a negatív szereplõk,-és ezek vívják egymással a kisebb-nagyobb csatáikat.
Leegyszerûsítve.
De bántani egymást azért,mert tetszik,vagy nem,--szerintem nem kell.
3/10
napraforgó 2016 júl. 27. - 04:24:52 3/10
(406/447)
Ne felejtsd el, hogy ez nem a Szerelemben, háborúban sorozat rajongói fóruma! Ide szabad negatív véleményeket is írni.
Én magam se nagyon tudok másféléket... Nem kellett volna megfilmesíteni a történetet, leginkább csak ennyit.
--------
Teátrális, zavaros. Most már látni, hogy Seyit valamiféle meg nem nevezett török ellenállásnak segít, nyilván a katonai múltja alkalmassá teszi arra, hogy a civil ellenállókat segítse, irányítsa.
A szereplõk többsége ellenszenves. Petro egy dolog, õ 'a' negatív szereplõ. Sura egy hisztérika, Tina a féltés címszava mögé bújva nem riad vissza némi kis ármánykodástól. Jahja és Ali a koruk ellenére rettenetesen naívak, õk legalább becsületes, tisztességes emberek. Ayse egy kígyó, ármánykodik, mert szemet vetet Seyitre. Güzidének és Celilnek a szenvedõ szerelmespár szerepe van kiosztva. Õk szimpatikusak (és valószínûleg sohasem léteztek a valóságban...) Emine asszony meg egy elviselhetetlen szipirtyó, nekem elsõ gondolatom a ki kéne tekerni a nyakát volt. Ahogy ez a banya egzecíroztatja a fiát, meg a lányát, az fölháborító. Alye, a talpraesett, egyedülálló török lány, na õ se igen valóságos. Kíváncsi vagyok, Mürvet mikor áll a talpára, mikor lesz saját véleménye.
Hiányolom azt is, hogy a sorozatban nem jelzik a dátumokat, a kort, amiben a cselekmény épp játszódik. Miután a sorozat egy évtizedet, vagy akár annál is hosszabb idõt ölel fel, ráadásull igen zavaros és sûrû történelmi körülmények között, hasznos lenne, ha tudnánk, épp hányat is írunk. Gondolom, hogy valamikor 1920 után vagyunk, de még 1923 elõtt. Konstantinápoly angol felügyelet alatt - itt a vérengzõ, korrupt Billy százados (vajon miért nincs vezetékneve???) túlkapásokkal sütögeti a saját pecsenyéjét. A háttérben már folyik a török függetlenségi háború, idõnként említik Kemál Atatürk nevét is - én azt hittem ezt a melléknevet Atatürk= törökök atyja csak késõbb kapta, de ebbõl a sorozatból valószínûleg ezt nem is fogom megtudni.
Mert ez a sorozat jószerivel csak a Sheref szállóban, a mosodában, meg néhány étteremben játszódik, valós történelmi hátteret nem kapunk. Ja, persze zavaros idõk voltak, mondtad. Szerintem meg a fejek voltak zavarosak, akik azt hitték, hogy ebbõl egy nagy sorozat lesz. Szerencsére nem húzták sokáig, habár 40 rész ebbõl több, mint elég.
Rózsa Piros 2016 júl. 26. - 21:52:05
(405/447)
Húha! Jól megkaptam! De nem lett volna elég,ha egyszerûen csak megsért? Miért kellett mindjárt lelõnie?
Tudja kedvesem,így 5 perccel a halál elõtt az ember már sokat enged a színvonalból.(És ugyan ki dönti el,hogy mi a színvonal?)
Valamit még mindig nem értek (amit korábban már írtam itt a fórumon):akinek ennyire nem tetszik ez a sorozat,mint önnek,az miért nézi,és miért írogat ide megkérdõjelezve az ízlésünket, szégyenkezésre ítélve bennünket?!
1/10
DUNAWÖLD 2016 júl. 26. - 20:25:53 1/10 Előzmény Rózsa Piros
(404/447)
Önnek talán már késõ elkezdeni élni, hogy "legyen mit mesélni", ezért ilyen személyeskedõ, megkeseredett, epés a válasza, és ezért varázsolja el ennyire ez a színvonal.

Javaslom, nézze meg az 1968-as "Háború és béke" c. alkotást, lehetõleg eredetiben (Szergej Bondarcsuk rendezése).
Ha annak nagyságát sikerül felfognia, legalább elszégyelli magát, hogy ilyen silány kivitelû sorozatnak is bedõl.
8/10
gabus53 2016 júl. 20. - 21:33:32 8/10
(403/447)
És az igaz történetrõl készült videó összeállítás: https://www.youtube.com/watch?v=G1UYdPLjzW8
8/10
gabus53 2016 júl. 20. - 21:27:40 8/10
(402/447)
Kedves Fórumtársak!

Nem tudom, hogy az itt fórumozok hallotak-e már arról az információról, hogy ennek a "mesének" az 1. kötete Magyarországon is meg fog jelenni a közeljövõben és már elõrendelhetõ.
Ha valaki esetleg nem ismeri a hátteret, ez a "mese" valós történeten alapszik, hiszen a 3 kötetes könyvet (Kurt Seyit és Sura, Kurt Seyit és Murka, Kurt Seyit és nagyapám), maga Kurt Seyit unokája, Nermin Beznem írta.

Akit érdekel, megrendelheti ezen a linken: http://www.triviumkiado.hu/kezdolap/szerelemben-haboruban-kurt-szejt-es-sura-978-615-5334-42-9

További szép estét mindenkinek.
Rózsa Piros 2016 júl. 20. - 12:17:32 Előzmény DUNAWÖLD
(401/447)
Javaslom mosogatáshoz háttérzajnak a "Magyar helyesírási szótár" hangoskönyv változatát !
1/10
DUNAWÖLD 2016 júl. 20. - 01:29:06 1/10
(400/447)
Ez olyan, mint a mehikói sorozatok, esõs délutánokon még mosogatni se jó háttérzajnak.
Sassné Haranth Katalin 2016 júl. 19. - 16:50:16
(399/447)
Még nincs fent a hétfõi rész. Mikor rakják fel?
Rózsa Piros 2016 júl. 19. - 14:10:01
(398/447)
Most olvasom az interneten,hogy októberben megjelenik nálunk is a sorozat alapjául szolgáló könyv.Kiváncsian várom,hátha szolgál egy kis háttérinformációval.
fáncsi28 2016 júl. 18. - 08:43:06
(397/447)
Nekem azzal nincs gondom, hogy nagy részben mese. A szinkron se zavar, szerencsére nincsenek benne az unásig ismert, néha nagyon kellemetlen nõi szinkronhangok (nem írom le, kikre gondolok, nehogy sértõdés legyen), akik minden más filmben, sorozatban szerepelnek. Bár Mürvet anyjának a vinnyogó hangjától kiütés kapok (nem tudom, kinek a szinkronhangja), fõleg, hogy állandóan óbégat, és attól tartok, sokáig benne lesz a sorozatban.
Ami igazán zavar, az a fordítás. Folyamatosan olyan mai kifejezéseket, szavakat, szlengeket használnak, amik akkoriban biztos, hogy nem is léteztek, ezért aztán nem is használhatták.
Rózsa Piros 2016 júl. 17. - 21:58:24 Előzmény napraforgó
(396/447)
Mese,csakúgy,mint a többi sorozat.
10/10
syuzi 2016 júl. 15. - 15:01:22 10/10
(395/447)
Nagyon jó volt a tegnapi rész is:)
3/10
napraforgó 2016 júl. 14. - 07:16:29 3/10
(394/447)
Ez a sorozat egyre inkább a Szulejmánra hasonlít, 10-15 % valóságalapra építkezve 85-90 % mese. Csak valahogy egyáltalán nem érzem,hogy akár így is történhetett volna.
Tényleg csak mese.
1/10
kisssimike@gmail.com 2016 júl. 13. - 20:05:47 1/10 Előzmény Rózsa Piros
(393/447)
Nem éreztem, hogy okod lenne bocsánatot kérni, csak azt írtad, amit éreztél, vagy gondoltál. Az pedig belülrõl jött, tehát Te vagy. Azzal meg semmi bajom, ha valaki kiáll amellett amit gondol... sõt! Ettõl még nekem csak bosszúságot okoz napról-napra ez a sorozat!!!
Rózsa Piros 2016 júl. 12. - 22:34:46
(392/447)
Értem,és megértem.Csakhogy korábban olyan dühös véleményt írtál,hogy úgy éreztem,igazságtalan vagy azokkal,akik azért nézik a sorozatot,mert tetszik nekik.Gagyi?Lehet,hogy néha igen.De a hozzám hasonló ,dél-amerikai (tényleg gagyi)sorozatokon "szocializálódott"nézõknek ez a sorozat már "színvonal".Ne gondold,hogy mi nem látjuk a sorozat gyengeségeit!De megbocsájtjuk,vagyis eltekintünk tõlük.
Kimondottan kedvelem a szinészi alakítások némelyikét.Pl a vöröshajú lány (Güzide?),ahogyan visszafogja és fegyelmezi magát.Te talán azt mondod rá,hogy fapofa,de én csodálom a karakterét és az alakítását is.
Bocs a gorombaságomért!
lyndab 2016 júl. 12. - 20:35:12
(391/447)
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
Elhaym 2016 júl. 12. - 19:18:37
(390/447)
40.

A 13 részes elsõ évadból lett 24.
A 8 részes 2. évadból meg 16.
1/10
kisssimike@gmail.com 2016 júl. 12. - 17:28:11 1/10
(389/447)
Nem nézem. Csak néha belenézek, mert több hölgy ismerõsöm nézi és kíváncsi vagyok, hogy esetleg van-e benne valami érdekes! De számomra mindig ugyanaz: gyatra dialógok és gyermekded monológok, mondvacsináltnak tûnõ "problémák", esetlen jelenetek. Ez van. Ez a véleményem! Nekem gagyi az amikor körbeállnak egy könnyedén átlõhetõ lovaskocsit és úgy lõnek rá, vagy a fõhös elbújik egy 6 cm. törzsátmérõjû nyírfa mögé, vagy 20 statiszta testesít meg egy tömegjelenetet...
Rózsa Piros 2016 júl. 12. - 14:16:42
(388/447)
Igen, ezt tanultuk,és ezt lehet olvasni történészektõl is.A valóság azonban sokkal-sokkal árnyaltabb volt.Olyan mértékû felfordulás volt,hogy gyakran maguk sem tudták,ki ellen harcolnak.
Ami Eminof cárhoz hû magatartását illeti,az természetes.A Krim akkor Oroszországhoz tartozott,így a cár uralma alatt állt.A krími tatárok tehát hûek voltak a cárhoz.Orosz állampolgárok voltak,de török nemzetiségûek.Amikor aztán Isztambulba menekültek,feltételezem,az új hazájukhoz akartak lojálisak lenni.
Ruhák.Nem,az általad demonstrált viseletek nem hasonlítanak a sorozatbéli ruhákhoz.Viszont a sorozat nem is Hollywoodban játszódik (mint az Oscar díjas kép).Szerintem a sorozat ruhatervezõi nagyonis igyekeztek!