Rózsa Piros 2016 júl. 12. - 13:56:18
(387/447)
Rendben,nevess ! De akkor miért nézed a sorozatot,ha annyira (mint korábban leírtad) vacaknak találod? Úgy tudom,ha valaki olyasmivel tölti az idejét,amitõl szenved,az mazochista.
1/10
kisssimike@gmail.com 2016 júl. 12. - 07:29:25 1/10
(386/447)
Teljesen egyetértek! Az általadnak "nyálasnak" ítélt szerelmi szálat én fel sem fedeztem a filmben, mert egyszerûen ovisnak látom az egészet....
3/10
napraforgó 2016 júl. 12. - 07:14:10 3/10
(385/447)
21 török bölüm, amit csak a jó isten tudja hány részre daraboltak a magyar szinkronnál. Én kb. 50 magyar részre tippelek, na de majd meglátjuk. Lehet kicsit több, vagy kicsit kevesebb, ki tudja?
3/10
napraforgó 2016 júl. 12. - 06:27:00 3/10 Előzmény Rózsa Piros
(384/447)
Szerintem meg nem. Ahol az I .VH zajlott, az Galicia volt, ami inkább lengyel-litván-szlovák terület. Esetleg még egy kis Kárpátalja (Ukrajna) és Belorusszia. De nem orosz terület. Persze nagypapádnak lehet, hogy minden orosz volt, ahol valami szláv nyelven beszéltek. Ja és a szép nagy rózsaszín paca, amit a térképen Szovjetunióként tanultunk meg a történelemórákon is hozzásegített ehhez. Minden orosz volt, ami szovjet. Nekem is, sok évig. De ma már nem. Vannak észtek, lettek, litvánok, ukránok, ruszinok, belorusszok na és vannak az oroszok. És még egy csomó más nemzet, talán a nevket se tudjuk mindnek. De egy biztos, nem azonosak, és nem oroszok.
És az is biztos, hogy a törökök az oroszok ellen léptek hadba az I. VH alatt, így egyáltalán nem tudom, hogy a török származású orosz tiszt Eminov vajon kinek az oldalán ügyködött Isztambulban. Mert akkor már Szovjet Oroszország volt odahaza, õ meg ugye krimi török volt - egy picit sem világítja meg a sorozat, hogy az ellenállók kinek állnak ellen? a szovjeteknek? az oroszoknak, vagy a törököknek, akiket rendesen ellenõrzésük alatt tartották az angolok, sõt a franciák is? A sorozat történelmi háttere nem igazán tisztázott, a romantikus szerelmi szálak meg túl nyálasak.
lyndab 2016 júl. 11. - 20:34:35
(383/447)
Meg tudná mondani valaki, hogy hány részes ez a sorozat? Mert 21 epizódot láttam valahol,de jövõ pénteken már a 31. részt játssza a Duna. Köszönöm!
1/10
kisssimike@gmail.com 2016 júl. 11. - 20:15:37 1/10 Előzmény Rózsa Piros
(382/447)
Szerintem... Tudod mit, egyszerûen csak legyintek és nevetek rajtad! Ok?
3/10
napraforgó 2016 júl. 09. - 19:25:39 3/10
(381/447)
És egy jellegzetes frizura:
3/10
napraforgó 2016 júl. 09. - 19:20:11 3/10
(380/447)
Szerinted hasonlítanak a filmbéli ruhák ezekre:
3/10
napraforgó 2016 júl. 09. - 19:19:12 3/10 Előzmény Rózsa Piros
(379/447)
Nézz meg egy korabeli felvételt.
Rózsa Piros 2016 júl. 09. - 18:28:21
(378/447)
A Szulejmánról írt véleményeddel egyetértek:hosszú,történelmi hitelessége majdnem nulla,na és a hárembeli történések!Abbahagytam a sorozat nézését,pedig nem szeretek ilyesmit csinálni.
Lelkiismeret furdalásom is van ,mert mindenütt azt lehet olvasni róla,hogy mekkora sikere van nálunk is,nemcsak Törökországban.
Szerintem a kevesebb több lett volna.
De maradjunk a "Szerelemben,háborúban"-nál.Azt írod korábban,hogy a ruhák nem korhûek.Mely ruhákra gondolsz?Mert szerintem meg nagyonis korhûek.
3/10
napraforgó 2016 júl. 08. - 15:18:56 3/10
(377/447)
A Báthory Erzsébetrõl szóló filmet nem láttam, nem sokáig mehetett a mozikban. A TV nagyobb csatornái nem vetítették, úgyhogy nem lehet egy nagy szám. Mint ahogy a Szulejmán c. sorozat sem. Olyan hosszú, mint egy tengeri kígyó, se vége, se hossza. A terjengõssége miatt szétfolyik a történet, a kezdeti érdekessége megszokott unalommá szürkült. Beleöltek egy csomó pénzt egy középszerû sorozatba.
3/10
napraforgó 2016 júl. 08. - 15:01:57 3/10
(376/447)
Nézd meg a 64, 72, és 414 . sz. hozzászólásoknál.
Rózsa Piros 2016 júl. 08. - 14:33:30
(375/447)
De hát ez nem dokumentumfilm! Egy történelmi korszak regényes elbeszélése,ahol (s ez azért felfedezhetõ a sorozatban)a tények mellett szabadon szárnyalhat az irói fantázia.Akárcsak a Szulejmánban .Vagy ott van a Báthory Erzsébetrõl szóló film,amit a csehek és szlovákok csináltak (némi amerikai és magyar segítséggel).Ott aztán tényleg szárnyal a rendezõi fantázia,és mégis érdekes és élvezhetõ.
fáncsi28 2016 júl. 08. - 14:31:32
(374/447)
Hol lehet látni ezeket a fényképeket???
3/10
napraforgó 2016 júl. 08. - 13:25:50 3/10
(373/447)
Hát én nem tudom, hogy mit mutat be jól ez a sorozat, mindenesetre a ruhák és a frizurák nem stimmelnek, abszolút nem korhûek. És mivel fennmaradt néhány fénykép azokról, akirõl a történet eredetileg szól - a szereplõk kicsi hasonlóságot sem mutatnak velük. Na jó, ott is szõke a csaj, de rövid hajjal, ennyi.
Úgyhogy ez a történet nem történelmi, maximum történelmieskedõ és kicsit sem hiteles. Egy romantikus, mélabús sztori, az "akár így is történhetett volna" fílinggel.
megiscsak 2016 júl. 08. - 09:24:17
(372/447)
Nekem csak az elsõ két részt kellett túlélnem, de utána számomra teljesen nézhetõ sorozat lett. Ezt a mai rohanó világot kicsit lassítja, megismertet egy nem is olyan régi korral, szokásokkal. Szerintem jól mutatja be a régi hagyományokhoz mereven ragaszkodó és a modern kor embereit. (u.i. a Mariat pl. én nem tudom nézni)
Rózsa Piros 2016 júl. 08. - 08:14:40
(371/447)
Már elnézést,de ki vagy te,hogy meghatározd,mi a nézhetõ és mi a nézhetetlen,-vagy mi az érdekes,és mi az érdektelen!?
És ki vagy te,hogy degradálóan nyilatkozz azokról,akiknek tetszik a sorozat?
A sajnálatra méltó itt egyedül te vagy,aki érezhetõen dühösen és nagyon sarkosan fogalmazol.
Megbocsáss,de nem te döntöd el,hogy kinek mi tetszhet! (Még szerencse!)
Rózsa Piros 2016 júl. 08. - 08:03:53
(370/447)
De igen,orosz földön is zajlott az elsõ világháború,errõl elég sokat mesélt nekem dédnagyapám,aki 3 évig volt orosz hadifogoly.
Törökország is részt vett a világháborúban Németország szövetségeseként,és a háború után (mint vesztes fél)elveszítette területei nagy részét ,akkor bomlott föl a Nagy Oszmán Birodalom.
Szerintem azt elég jól bemutatja a sorozat,hogy Isztambulban akkoriban milyen sokféle náció próbált túlélni.1919-23 között zajlott a török (függetlenségi?) háború Kemál Atatürk közremûködésével(a törökök ugyanis nem nyugodtak bele az I.világháborút lezáró békekötésbe),így nemcsak orosz és egyéb menekültek,de angol,francia katonák is éltek jócskán a városban.
Hát,hogy a menekült orosz arisztokrácia mit vitt magával az emigrációba,ehhez nem tudok hozzászólni.Gondolom,ki,mit tartott fontosnak,vagy ki,mit tudott kimenekíteni a kastélyából.Talán az eldugott és eladogatott ékszereikbõl tudtak viszonylag jól megélni.
3/10
napraforgó 2016 júl. 08. - 07:07:47 3/10 Előzmény Rózsa Piros
(369/447)
Azért akármekkora káosz volt, meg forradalom, meg polgárháború - az I. VH nem orosz földön zajlott, pláne nem Isztambulban, szóval az itt nem játszik - azért a menekülõ arisztokraták a nagy menekülés közben tudtak vinni magukkal egy-egy táska pénzt, egy rakás ékszert, a sok szép ruháról, meg csipkés hálóingekrõl már nem is beszélve. A személyes tárgyaik között baromi nagy díszes fényképalbum, amit idõrõl-idõre elõ is vettek lapozgatni, hát elég érdekes menekülés volt ez, a "legszükségesebbekkel."

Az is elég érdekes, hogy itt Isztambulban befészkelik magukat egy hercig kis családias szállodácskába és ott szinte minden este balhé van. Italozás, verekedés, pláne még gyilkosság is, fegyverszállítgatás az ellenállóknak (mi közük a törököknek az orosz ellenálláshoz, ez nincs megvilágítva), a nõerõszakolási kísérletrõl nem is beszélve.
Valahogy az is zavaros, hogy a nagynéni mi a francnak jött vissza a biztonságos Angliából Isztambulba, hol a bánatban volt eddig a fia, akire most Seyit féltékeny volt egy darabig, mert eddig azt se tudtuk, hogy létezik egy fiú, egy unokatestvér. És tényleg röhejes, hogy Tina betegen és éhesen halódott valami ócska szobában, egy olyan török mellett, akirõl semmit, de semmit nem tudni, csak azt, hogy klarinétozik, de ahogy találkozik a húgával és a nénjével, rögvest kivirul és egybõl cukrászdákba, éttermekbe kezd járni talpig kirittyentve.

Persze, most már végignézem a sorozatot, mert nem szeretek semmit félbehagyni, de azért azt látom, hogy ez egy ritka rossz sorozat, a valósághoz nyilván alig van köze, dacára, hogy Seyit és Sura nevû személyek valóban éltek valaha. A történetben az õ életüknek egész kis morzsái lehetnek csak, amit piszkosul eltorzítottak, rengeteg szamárságot hozzáírtak, hozzáköltöttek.
Már sajnálom a 3 csillagot, most már csak egyet adnék.
1/10
kisssimike@gmail.com 2016 júl. 07. - 19:20:36 1/10
(368/447)
Aki ilyen ingerszegény, semmitmondó, fantáziátlan, infantilis szennyre áldozza az idejét, annak a lelki világáról meg van a véleményem. Se romantika, se humor, se akció, se rettegés, se semmi. Ez mire jó? Nem ad semmit, csak elvesz Tõled. Fõleg az idõt, mert ugyan nem árt, de élményt sem nyújt!