bubu01 2010 máj. 28. - 12:59:18
(409/729)
In my world everyone is a pony, and they all eat rainbows, and poop butterflies...
kicsimango 2010 máj. 27. - 23:31:21
(408/729)
Szerintem ez egy igazán remek film s visszaolvasva a hozzászólásokat meg vagyok döbbenve. Bár ízlések és pofonok. :) Mindazonáltal, hogy ez egy igaz történet az emberben átértékelõdik a film egész mondanivalója. Legalábbis bennem. Így számomra ez nem csak egy újabb tömeggyártású, nyálcsorgatós amerikai remek, hanem egy történet, arról a fajta szeretetrõl, melynek fogalmát mára már sokan elfelejtették vagy nem is ismerték. Ha ez egy normál kategóriás film lenne várnánk a happy end feliratot, de itt nem jön el, itt nincs boldog befejezés. Itt az élet van, az ami néha boldog, néha fájdalmas, néha felemelõ, néha olyan, ami maga alá temet. S pont ettõl lesz izgalmas. S a film is épp ettõl jó. Sõt!
bubu01 2010 máj. 25. - 21:23:54 Előzmény filmkritikus46
(407/729)
"Általában egy kapcsolatot mutat be egy romantikus film, kapcsolati háromszögeket, bonyodalmakat örömöket mindezt egy -legtöbbször- amerikai köntösbe burkolva." - Akkor most gondold végig a film sztoriját vagy nézd meg még egyszer, mert lehet, hogy nem figyeltél eléggé. Ez a film is ezekrõl a dolgokról szól. És ez is egy "amerikai köntösbe bujtatott", mázos film. Nem akarok tovább vitatkozni errõl, nem ez az a film, amirõl megéri. Javaslom pl. a "szerelmes" film kategóriában a Szeress, ha mersz megtekintését 1-2 embernek. Na az nincs amerikai köntösbe bujtatva:) Sõt, még gondolkodásra is késztet, ellentétben ezzel a filmmel, bár attól függ, kinek mire van igénye: az ész nélküli bõgésre a "jajj de szép film volt hüpp hüpp" kategóriában vagy az agyalásra egy jó film után.
Hangsúlyozom, ez a film nem rossz a maga kategóriájában, én pedig nem vagyok érzéketlen, sõt. És bevallom én is megkönnyeztem a film végét, mert megható meg minden. Csak az a "különleges ember" kategória kicsit kiverte nálam a biztosítékot:D A többire meg inkább nem is reagálnék:)
Ennyi.
10/10
filmkritikus46 2010 máj. 25. - 01:09:43 10/10
(406/729)
Véleményem szerint a mûfajában az egyik legjobb alkotás, legalábbis számomra a mondanivalója eltért és kiemelkedett a többi romantikus film közül. Általában egy kapcsolatot mutat be egy romantikus film, kapcsolati háromszögeket, bonyodalmakat örömöket mindezt egy -legtöbbször- amerikai köntösbe burkolva. De ez más volt ez a szerelemrõl szólt. Azt az odaadást amit képes volt tanusítani Noah élete végéig az leírhatatlan és ilyenre csak az képes aki teljes szívébõl szeret valakit. 9,5/10

ui.: számomra a film ott hordozza magába az elmúlás érzését is akármilyen gyönyörû és beteljesedett a múlt, az mégiscsak a múlt. Kár rágódni és emészteni az embernek magát a múlton de néha fontos, hogy megálljon és úgy tekintsen a jelenre mint egy örök és csodálatos pillanat melyre idõvel egy késöbbi megálláson boldogan és büszkén szeretettel a szívében emlékezhet vissza. Kívánom mindenkinek, hogy megtalálja az igazi szerelmet amely bearanyoz minden egyes pillanatot bár ezt megtalálni és elérni egy igazán nagy kihívás és nagyon keveseknek sikerül.
10/10
allyangel 2010 máj. 24. - 00:06:50 10/10
(405/729)
Nekem Timusos-sal egyet kell értenem minden tekintetben.. amiket leírtál, abból arra következtetek, hogy nagyon hasonlóak vagyunk, legalábbis érzékenység terén.. nagyon szép film, és tényleg van mondanivalója, amit pl. vivien elõttem leírt az, vagy akármi. Az igaz szerelem. Sajnálom azokat, akik még sosem éreztek ilyet, azok persze nem is érthetik, és csúfolkodhatnak csak a kommentekben. Eddig kétszer láttam csak a filmet teljes hosszában, meg ezen kívül még részleteket.. másodszor ma néztem meg, és azt hittem most nem fogok tudni sírni, mert elõször szétbõgtem, azonban az utolsó képsorok újra könnyekre fakasztottak, pedig elég jól tartottam magam, de a végére már tényleg nem bírtam.. nagyon szép szerelmi történet, köszönjük nicholas sparks-nak, hogy megírta a könyvet, és a rendezõnek pedig, hogy elkészítette a filmet! csodálatos <3 az elmúlt idõk legszebb szerelmi története számomra..! :')
10/10
vivien0624 2010 máj. 22. - 12:42:27 10/10
(404/729)
nem akarok veszekedni, de szerintem van mondanivalója. ahogy duke gondját viseli a feleségének, nem hiszem, hogy mindenkiben meg lenne az az erõ. szerintem nagyon rossz lehet, hogy látja, hogyan épül le a felesége szellemileg, és ennek ellenére töretlenül ott van mellette. a fiatal pár megismerkedése szerintem csak a mellékes szál. nekem ez az egyik kedvencem
bubu01 2010 máj. 15. - 19:30:22
(403/729)
Nem sértésnek szántam, tudod ez is csak egy vélemény, ne idegesítsd fel magad rajta.
És a filmrõl is írtam: "Elég hozzá, ha egy csöppet emocionális alkat vagy, és máris végigbõgted a filmet..." , tehát nem kell túl sok mindent belelátni a filmbe, fõleg nem az egekig magasztalni, ez is csak egy szerelmes bla-bla. Csak azért, mert így gondolkodom a filmrõl, nem jelenti azt, hogy érzéketlen lennék, esetleg nem hiszem azt, hogy lehet valakit nagyon szeretni, pusztán nem látom, hogy ennek a filmnek mi a mondanivalója a szerelmetes hülyeségeken kívül. Aki pedig az ilyen jellegû filmek alapján döbben rá az élet értelmére vagy más, sorsfordító dologra és nem 15 éves, ahhoz meg csak gratulálni tudok.
Én azt mondanám, hogy egyszer meg lehet nézni, a maga kategóriájában nem rossz film, de szerintem nézz tartalmasabb filmeket, ha esetleg értelmesebb dolgokkal is szeretnél gyarapodni:)
Azt meg, hogy hová kommentelek, majd eldöntöm én, köszi:)
bubu01 2010 máj. 14. - 21:54:21
(402/729)
Én meg akkor azt tanácsolom, hogy próbálj meg a véleményeidhez kicsit tartósabban ragaszkodni, hitelesebbnek fogsz tûnni. Többek között...
LordVader 2010 máj. 12. - 17:47:06
(401/729)
Gratulálok. "...egy akkor és ott és most..." :)
manócska 2010 máj. 12. - 01:53:43
(400/729)
Egyszerre szívmelengetõ és szívszorító film, nagyon tetszett...most csak ilyen röviden, késõre jár. :-)
Tényleg nem egy átlagos történet, illetve fene tudja mennyire egyedi, de nagyon szép film valóban.
Pár hete láttam a Dear John-t, ami elég rendesen megfogott, gondoltam, nézzük már meg ezt a Notebook-ot is. Én valami ponyvásabb-giccsesebb vacakra számítottam, úgyhogy kellemesen csalódtam. Persze azért a tipikus(gondolom, Sparkos) panelek itt is megvoltak, mint a fiát egyedül nevelõ apuka vagy a katonaság. Mi a fene érte ezt a hapsit, hogy állandóan katonának adja a fõhõsét? És hol vannak az anyukák? :-)
Juliscs 2010 máj. 09. - 20:33:36
(399/729)
Én csak annyit mondok, hogy sokáig én sem hittem az ilyen szerelemben, pedig kicsit sem voltam egyedül. Láttam a példát tesóméknál, hogy õk ennyire szeretik egymást, velük láttam a filmet három éve. Akkor azt mondtam, hogy igen... szép, de ez csak film. Most újranézem, és tudom, hogy nem csak film... És aki megéli, az mindenkivel meg akarja osztani. Ennyi a véleményem.
ashleycaters 2010 máj. 08. - 22:31:21
(398/729)
Oké bocs tiszta hülye voltam igazából megse néztem csak a neten néztem rosszminõségû videót róla és tisztára nem értettem mert imádja mindenki.
Eztán meg fogom nézni.csak nemtom hogyan.Mind felejtsétek el !!NEM MONDTAM SEMMIT!:)
10/10
minerva9 2010 máj. 07. - 11:04:05 10/10
(397/729)
elég oda 1 hagyma is!
bubu01 2010 máj. 07. - 09:15:36
(396/729)
Ugye ezt a "különleges ember" dolgot nem gondoltad komolyan:D Elég hozzá, ha egy csöppet emocionális alkat vagy, és máris végigbõgted a filmet. Ennyi:)
10/10
minerva9 2010 máj. 07. - 09:11:23 10/10
(395/729)
Kiváncsi lennék hány amerikai szinész ilyen romantikus a való életben?
10/10
NADAL14 2010 máj. 06. - 22:41:33 10/10 Előzmény Panni19
(394/729)
Ja és a film legfõbb erénye a két fõszereplõ játéka ,elragadó alakitásuk emeli a filmet olyanná amilyen-vagyis fantasztikussá !!!!
10/10
NADAL14 2010 máj. 06. - 22:33:26 10/10 Előzmény Panni19
(393/729)
Még jó hogy nem ilyen gyerekek akarják megmondani milyen az igazi szerelem:)))De azért örülne neki ha megtalálná!!!Nálam felmegy a pumpa amikor ilyen remekmürõl ekkora baromságokat irnak ,meg hogy jön ide a Titanic-na ez már totál kiverte a biztositékot:)))
Panni19 2010 ápr. 28. - 22:46:03 Előzmény csipkefa
(392/729)
Egyetértek veled is és az utánad szólóval is. Még a klisék közé sorolnám kb. ugyanígy, hogy anyuka is bevallja a film felénél kb., hogy neki is volt ilyen pasi ügye, csak akkor erõsebb volt a szülõi kényszer meg a társadalmi elvárások.

Szóval: nem vagytok egyedül.:) Ryan Gosling-ot pedig bármi másban szívesen ajánlom, mert jó az ürge, különösen az Oscarra is jelölt szerepében a half Nelson-ban.
ashleycaters 2010 ápr. 27. - 18:48:57
(391/729)
najó...bocs...csak az elejét láttam az meg teljesen titanic koppintás volt,de a vége nagyon szép volt. =)
ashleycaters 2010 ápr. 27. - 13:36:31 Előzmény mulao
(390/729)
Totál Titanic utánzás!!!!! szánalmas