10/10
Scarface80 2010 jún. 09. - 20:47:06 10/10
(222/322)
Üdv.nektek!

Tegnap megnéztem a filmet egy nagyon szép lánnyal.Mozi is,és a közönség is klappolt,volt hely bõven és nekem úgy tûnt én rágtam a leghangosabban.:)Rátérek a lényegre...

Annak idején,nem várt valós eredménnyel,feladtam itt egy kis "hirdetést",miszerint nincs akivel megnézzem a New York-i lányok újabb kalandját,és legnagyobb meglepetésemre egy lelkes fórumozó lány válaszolt a levelemre,majd valóban tartva a szavát el is jött velem a filmre.
Neki szeretném ezúton megköszönni a közös mozizást,meg mindent!Személy szerint a film azt nyújtotta amit vártam,viszont ez a lány teljesen magával ragadott,talán mint annak idején a sorozat.Bátorságáért cserébe megkapta tõlem a 6 évad felét(nem véletlenül,csak a felét),és ezért ígérete szerint járt nekem egy 5percenkénti fülbe súgott köszönet.
Pedig,ha valakinek itt van oka a köszönetnyilvánításra az én vagyok!Nagyszerû este volt!
Remélem még lesz folytatás..és itt nem csak konkrétan a filmre gondolok!

Köszönöm!


J.B.P. :)
Gordon Szabolcs 2010 jún. 08. - 19:45:23
(221/322)
Valakinek meg kéne már mondania Michael Partick Kingnek, hogy ne erõlködjön filmrendezéssel...
Már az elsõ rész is annyira rossz volt, az egész olyan megrendezett volt és természetellenes, a szereplõk viselkedésérõl és reakcióiról pedig inkább szót se ejtsünk (nem a színészek hibája, inkább a szerepé).
Ez a második rész hihetetlenül alulmúlta az elsõt. Ez azért is nagyon szomorú, mert teljesen elvesztette azt az egyediségét, amivel a sorozat kezdõdött. Egy teljesen egyedi világot mutatott be a facér, kemény, karrierista nõk életérõl. Az egész sorozat olyan élet-szagú volt, de a filmek... Egy hatalmas erõltetett giccsparádé (különösképp a 2. rész).

Hiába is erõlködtem, és gyõzködtem, hogy igen is jó ez a film, jó ez a film...

Nem jó!
10/10
Clarisse 2010 jún. 07. - 22:45:41 10/10
(220/322)
Fantasztikusan jó volt!!!! =) Az elsõ rész dögunalom volt, és még 'az egyszer meglehet nézni' kategóriába is nehezen fért bele, ezzel szemben a második rész fergeteges volt!!! Tényleg nem spóroltak semmivel, gyönyörû ruhák, álomszép helyszínek és Samantha hozta ám a formáját rendesen! =) 10/10
RoKKfish 2010 jún. 07. - 15:33:37
(219/322)
Amúgy nincs egy "kicsit" túlértékelve ez a film az átlag 7/10-zel? (Az IMDb-n most 3,6/10-en áll) Csak úgy "just for fun" érdeklõdöm, mert nálam már az elsõ könnyedén kiverte a biztosítékot, szal nincs esély rá, hogy ezt végignézzem...
timisske 2010 jún. 07. - 15:24:31
(218/322)
Nekem is sokkal jobban tetszett az elsõ mozifilm. Ezt is meg lehetett nézni, de néhol elég unalmas volt és tele borzasztó butuska dialógusokkal, még a hasonló témájú filmekhez képest is. Persze lehet rajta nevetni, sõt egynél többször is meg lehet nézni, de semmiképpen sem a történet miatt.
wonderbra 2010 jún. 06. - 21:44:07
(217/322)
Nekem nem okozott csalódást. Nagyon szerettem a sorozatot, aztán az elsõ mozifilm is bejött (bár nem annyira, mint a sorozat). Szerintem ez a második rész is hozta a Szex és New York-os életérzést, bár túl nagy érzelmi bonyodalmak nem adódtak a filmben. Viszont volt pár vicces jelenet. 7/10
7/10
Babilon 2010 jún. 06. - 21:05:28 7/10
(216/322)
Személy szerint az összes részt láttam többször is, ami a sorozatot illeti, valamint a mozifilm 1. részét is, de ez a második a nyomába sem ért... Halovány volt, üresnek mondható, sajnos a közepénél még az is megesett, hogy rápillantottam az órámra, vajon meddig tarthat még. Nagy rajongó vagyok, de valamiért sejtettem, hogy nem lesz méltó az utolsó rész az eddig elért sikerekhez.
Sebaj, nem bántam meg, hogy megnéztem, de valóban csak egyszer nézhetõ volt!
Nóri-89 2010 jún. 06. - 15:37:22
(215/322)
Hali,

a sorozatot és az film elsõ részét már sokszor végig néztem, de ez a második rész nem illik a képbe. A sorozatot utol nem éri, és már nagyon kiörgedtek a szerepükbõl. SJP fejét nem kellett volna ilyen közelrõl többször mutatni...:S Se a smink se a haj nem állt jól neki, amit viselt.
Aki igazán nagy sorazatrajongó (mint én) láthatja a nagy különbséget. Tipikus film, mintha egy romatikus vígjátékot gyárottak volna hétköznapi problémákkal. De ha valakinek tetszett, akkor örülök...nem akarok senkkit megbántani. :)
MatiMar 2010 jún. 06. - 13:13:03
(214/322)
üdv.
Eléggé félve néztem meg a filmet, mert inkább negatív, mint pozitív kritikákat olvastam róla. De nekem bejött. :)
Samantha ismét elvarázsolt a jelenségével, jellemével, és a többi csaj is olyan volt, mint a sorozatban. Már ott is voltak gyerekek, már ott is dolgoztak, ott is voltak gondok a kapcsolatokkal, éppen ezért nem érzem másnak ezt a filmet.
A divat szinte belefonódott a történetbe (mint mindig), ami viszont kicsit túlzó volt, mert tevegelni azért mégse a méregdrága ruhámba megyek, és a kiegészítõket sem biztos hogy mindet magamra pakolom.
Miranda okoskodását érzem még erõltetettnek. Okos nõ, de azért ezt nem kellett volna. Bár mondott sok új információt, amit nem baj ha tudok, hátha engem is meghívnak valamikor Abu Dhabi-ba. :)

Be kell látni, ez a film a nõknek szól. Még egy pasival se találkoztam, aki szimplán leült volna megnézni egy részt anélkül, hogy kielemezné. Ez egy film, nem az életre tanít, egyszerûen csak kikapcsol 2 órára. Szeretnék ilyen cipõkben járni? Igen. Ilyen ruhákban? Nem. Azok (tisztelet a kivételnek)borzasztóak. Cserélnék-e életet Carrievel? Nem. Hülye pics@. Nem ülök órákig a film utána és sopánkodok az életemen, és agyalok, hogy hogy lehetnék olyan, mint õk. Egyszerûen csak élvezem amit látok, ennyi.
Ezt azért írtam le, hogy lássák a pasik, hogy nem egy agyturkász filmrõl van szó, ami után minden nõ megváltozik.
Akinek a sorozat bejött, annak ez is tetszeni fog.
Jó szórakozást!
manzanilla 2010 jún. 05. - 21:46:09
(213/322)
na jóóóó az Adanes résztõl a régi érzés volt....
manzanilla 2010 jún. 05. - 21:14:53
(212/322)
Én állati nagy Szex és New York rajongó vagyok, a teljes sorozatot már többször láttam, még az elsõ film is beleillett a képbe, mert a Big szálat valahogy le kellett zárni, de ez a film....a közepétõl számoltam a perceket és hogy mikor lesz már vége. Korábban írta valaki és teljesen egyetértek, hogy hiányzik az igazi Szex és New York stílus belõle: van egy téma, amit boncolgatunk....itt nekem minden erõltetetnek tûnt és tényleg kicsit útifilm jellegû.... :(
1/10
Dudlicsek 2010 jún. 05. - 20:23:37 1/10
(211/322)
Ezzel csak mélyen egyetérteni tudok.
10/10
ldodi 2010 jún. 05. - 20:15:41 10/10
(210/322)
Én ma láttam a filmet, nekem nagyon tetszett,engem szórakoztatott, ruhák, cipõk ide vagy oda sikerült végre a héten talán elõször tényleg kikapcsolnom. És ha valakinek van képessége a sorok mögé látni, akkor tudja hogy nem csak ruhákról és cipõkrõl szól a film.

Ajánlom mindenkinek aki a sorozatot is szerette. :)
Kaliff 2010 jún. 05. - 16:18:57 Előzmény Butterfly1986
(209/322)
Tényleg erre vágynak a nézõi (nõk) ennek a fosnak? Dubaj, csilliárdokért vásárolt ruhák, ékszerek, smink oszt jóvan? Tényleg ennyi elég egy filmhez, hogy az emberek érdeklõdését felkeltsék? Más mondanivaló nem is kell és a panelproli nagytöbbség (nõk) bódultan rohan a moziba? Valóban itt tartunk? Döbbenet. Bocs, egyszerûen nem értem miért...

Sosem nyûgözne le az a "kép" amit a Szex és New York. Szingliség, állandó problémázás, jött-ment faszikkal kefélés, hûtlenség, pénz, csillogás, 400 dolláros cipõk, milliókat érõ ruhák...valahogy nem ez vonz. Nem tetszik ez a kép és nem értem miért kell bolondulni ezért...azért mert neked nincs és erre vágysz? Döbbenet a köbön.

Hogy nekem milyen kép tetszik? Pl. A Suttogó. Annak van mondanivalója és nem Robert Redford miatt. (az õ karaktere annyira nem fogott meg) A fõszereplõ csaj Kristin Scott Thomas játéka nyûgöz le ahogy eljátsza milyen hatással van a vidék, egy városi ambiciózus, karrierista nõre, aki hiába anya és feleség mégis kissé hasonlít a Szex és New York hõsnõire. Csak valóságosabb.
Thetys 2010 jún. 05. - 13:06:07
(208/322)
Hú.. az utolsó 60 hsz-ban nem sok, a filmre vonatkozó észrevételt találtam, remélem más fórumokon folytatják bizonyos személyek a magasröptû elmélkedéseiket.
Hiányoltam én is a beharangozott terhességet, meg mintha arról is szó lett volna, hogy a gazdasági válság is bekerül a filmbe Big kapcsán. Szerintem jót tett volna.
Amúgy egy nagy szirupos mese. Én így is ültem oda, szerintem épeszû ember nem veszi komolyan, és ezért is szórakozik rajta.
Az elsõ rész jobban tetszett. (A sorozat meg persze mindent visz). Carrie rettentõen idegesítõ az affektálásával, hisztikkel. Igazából a többiek vitték el a hátukon a filmet. Bár szerintem Samantha volt a legjobb.
Nekem a sorozatban sem nagyon tetszettek a ruhák, meg a cipõk. Mindig idegesített, hogy ennyire központi szerepet kaptak, de hozzá tartozott a "fílinghez". Itt a filmben azért a legalja Carrie bazározós gönce volt.
A legütõsebb része szerintem a filmnek, ami tényleg nagyon tetszett, mikor Charlotte és Miranda az anyaságról beszélgettek. Ott ki is zökkent a film a szirupból, de egy vicces csavarral sikerült visszahelyezni a szappanbuborékba.
Nem bánom, hogy megnéztem. 6 pontot adnék rá.
Max & Ricky 2010 jún. 04. - 21:00:12
(207/322)
Sziasztok!
Én nagy rajongója vagyok a sorozatnak, és az elõzõ filmnek is, pedig nem vagyok oda a ruhákért, a vásárlásért. Sõt. Valami egész másért szerettem a sorozatot és a filmet. Már a sorozat végén is túlzásba vitték a ruhákat, zavart is.
De a sorozat maga tetszett, még az elsõ "nagy" film is. Volt benne nagy dráma, nagy öröm, volt történet, mindenkivel valami komoly dolog történt... de ebben az új filmben csalódtam. Üres, végtelenül üres, Miranda pálfordulása idétlen, és nem reális, Samantha pedig azért volt annyira jó a korábbi részekben, mert kiderült, hogy õ is képes mély érzelmekre...erre itt semmi nem maradt belõle, csak egy nagy adag szánalom, egy idétlen lotyó lett. Nincs nekem bajom a lotyósággal alapvetõen, de Samantha pont azért volt izgalmas, mert valahogy több volt, mint bárki más. Carrie élete halál egyszerûenek és unalmasnak tûnik. Charlott az egyetlen jó fej, aki felvesz egy nagymellû, fiatal bébiszittert.... Szóval eltelt két és fél óra a semmivel, és csak azért volt jó, mert a szereplõket már annyira ismerjük, és jó újra látni õket, de ennyi. Hogy tudták ezt így elszúrni... most nagyon hülyén hangzik, de lehet, hogy megnézem még egyszer, hátha "elnéztem" valamit...szóval az egész azért jó, mert õk vannak újra ott, jó õket látni, meg belemerülni az egészbe, de mint történet=0 :-(
10/10
silvamarius 2010 jún. 04. - 18:03:26 10/10
(206/322)
Sok lehúzó kritika ellenére, amit olyan emberek, mint a kontár mesterházy lili ír, így is kasszasiker. Itt egész jó az értékelése is, az imdb már nem ilyen elnézõ. Nem kell ettõl a filmtõl hûû de sokat várni, ennyi az egész. Akinek nem tetszik ne nézze.
Kattrin 2010 jún. 04. - 11:02:42
(205/322)
Van a filmben néhány ki nem bontott szál.
Pl. ott volt az a gazdag, fiatal, arab hölgy a szállodában, akin napszemüveg volt, és sokáig nézték õt a lányok. Azt hittem, hogy ebbõl ki fog sülni vmi, megtudjuk, hogy ki õ v ilyesmi. De semmit nem kezdtek ezzel a szállal a forgatókönyvírók, pedig szerintem jó kis sztorit lehetett volna belõle kihozni.

Az arab inasok nagyon szimpatikusak voltak, nekem is jól esne ilyen szintû odafigyelés és készségesség. :) No meg a luxus. :)

Jut eszembe, luxus: Az autókonvoj nagyon tetszett, meg a lakosztály is.

De a ruhák olykor katasztrofálisak voltak, bár el kell ismerni, hogy nagyon egyediek és érdekesek is. Viszont inkább kifutóra, mintsem normál használatra tervezett darabok voltak.

Az tényleg túlzás volt, mikor a tevegelésnél vagy 3X átöltöztek. A tevegelõruhák pedig kész bohócjelmezek voltak. Carrie-nek a fél melle kilógott a fehér jelmezébõl, mindezt az arab férfiak elõtt, mindezt egy olyan tevékenység közben, ahova inkább kényelmes ruha illene.

Carrie helyében én úgy dobtam volna ki Biget, hogy a lába se éri a földet, és minden lelkiismeret-furdalás nélkül megcsaltam volna Aidennel.

Egyébként a csajok egy csomószor nem az alkalomnak megfelelõ viseletet választottak, hanem inkább egy képzeletbeli kifutóra öltöztek.

Valaki írta korábban, hogy "olcsó cipõ", (már nem emlékszem, milyen összefüggésben). Nos, a cipõ nem volt olcsó, hanem nagyon is drága volt. Amikor Carrie felpróbálta, a saját cipõjét a pultra tette. Amikor a bácsi meglátta, hogy milyen drága cipõt visel Carrie, rögtön tudta, hogy a normál ár többszöröséért is el tudja neki adni az általa árult cipõt, ezért mondott 20 dollárt. Végülis ez nem tûnik soknak, de biztos, hogy a cipõ, amit Carrie vett, még ennyit sem ért. (Nem is beszélve arról, hogy hova vesz fel az ember egy "szarvas" cipõt??)

Nekem az egész sztoriban a legszimpatikusabb a dada volt és természetesen Mylie Cyrus.

Ez a négy nõ már tényleg jócskán kiöregedett, ezt figyelembe vehették volna a film készítésekor.


Sajnos a moziban a közelemben ült két ostoba, alulszocializált nõszemély, akik szinte az egész filmet végigpofázták: "Né' má', egy Rolex!" "Jaj, oda én is szívesen elmennék, ó, micsoda luxus, aaaa, eee, áááá, ööö..." "Jaj, de unalmas lehet az arab nõk élete!" És ehhez hasonlók. Nem tudom, az ilyen minek jön moziba, inkább venné ki dvd-n, és nézné meg otthon. Az ilyen nem való közösségbe. Csorgassák a nyálukat otthon a Barátok köztön, de azért túlzás ilyen parasztként viselkedni a moziban.
offtopic
Kattrin 2010 jún. 04. - 10:35:12
(204/322)
Igen, teljesen egymásnak estek. Szokás szerint mindenki szajkózza a magáét, de nem hajlandó meghallgatni a másikat. :)

Szokás szerint mindenki hülyének néz mindenkit, akinek eltér a véleménye az övétõl. :)

Ezen a fórumon már csak ez a szokás. :)
offtopic
Nofri 2010 jún. 03. - 23:37:15
(203/322)
hú!itt minden nick ideges!?