Téma: Szezon

9/10
F_E_B 2008 ápr. 02. - 22:08:42 9/10
(15/75)
mar elo is jegyeztem a koncertet.

mik a "nagypalyas" magyar filmek nalad zee944?
wowlyia 2008 ápr. 02. - 17:39:03 Előzmény F_E_B
(14/75)
Igen, bizony, tényleg!! Zagar koncert. Április 9. Trafó. Remind Yourself of the Extasy of Living!:)
eugénia22 2008 ápr. 02. - 07:52:20
(13/75)
Díjak,fesztiválok:

-2005 Antwerpen PERSPEKTIEF- Legjobb rendezés díja

A Film.hu-díj internetes közönségszavazás alapján

25 Filmfesztiválon volt, és 4-en volt versenyben is.
zee944 2008 márc. 08. - 15:04:31
(12/75)
Nem tetszett a film. Jól elkap egy életérzést, aztán hagyja, hogy semmitmondó üresség vegye át a helyét. Ismét egy magyar film, ami végeredményben megint csak a kispályásságról szól. Kár érte.
9/10
F_E_B 2008 febr. 29. - 09:22:47 9/10
(11/75)
Zseger Balazs barzongoristakent :)

szenzacios
efes 2008 febr. 26. - 14:14:01
(10/75)
úgy értem, ebben a filmben senki.
efes 2008 febr. 26. - 11:56:40
(9/75)
szvsz, senki.
9/10
F_E_B 2008 febr. 26. - 10:47:01 9/10 Előzmény efes
(8/75)
De ki az a christian bale?
szabokaa 2008 jan. 30. - 22:14:41
(7/75)
Érdemes megnézni, nem rossz film.
eugénia22 2007 dec. 27. - 16:17:22
(6/75)
Jól sikerül fim lett, bár kissé lassu lefolyású, de édekes,hogy igaz történet alpján készûlt.És hát Török Feri rendezte, ez már alapjában garantálja,hogy jó film lett.Hámori Gabriella,Nagy Zsolt és Nagy Ervin remekül játszottak, persze hiszen Nagy Ervin kapott is egy, Legjobb férfi mellékszereplõ díjat.Az operatõri munkáról csak egy dolgot lehet elmondani, remekül sikerült, hát persze, mert nem akárki volt az operatõr.Néháy mellákszereplõt is kikéne emelnem,szóval egy-két melékszereplõ is jól játszott.Kevés poén van benne, de azok jók nagyon.A helyszínek is jók lettek.Még a kritikák nagy része is dícséri ezt a filmet,csak mondom mielött belémköt bárki, miután elküldöm a hozzászólásomat.A párbeszédek igenis "életszaguak".Egy mondatban összefoglalva jó film a Szezon.Még a címét is jól eltalálták.Török Feri a DVD-n, az audiokommentárban azt monta,hogy a Moszkva teret nem érezte teljeen magáénak, a Szezont viszont végig.Látszik is a filmen.10-bõl én 10-et adok.Mielõtt azzal is belémköt valaki, igenis igaz történet alapján készûlt.Én ajánlom.Üdv.
efes 2007 okt. 28. - 19:40:16
(5/75)
szerintem nagy ervin van olyan jó színész, mint ez a christian bale vagy ki. sõt, még jobb is...:) a garas dani pedig (a pohárnokkal egyetemben) hû követõi a magyar operatrõr-iskolának. török meg az egyik legvizuálisabb filmrendezõnk, tekintve, hogy õ maga is fényképésznek tanult, mielõtt. de szerintem is a moszkva tér volt eddig a legjobb.
Ludvik Jahn 2007 aug. 19. - 22:32:48 Előzmény Meadow
(4/75)
Néhány kritika dicséri a dokumentumfilm-szerû fényképezést, én azonban ebben a magyar film gyermekbetegsérét látom. Ha gonosz akarnék lenni: A magyar rendezõknek nem tanítják a vizualitást?
Olyan kevés megjelenítés eredeti, vagy egyáltalán jó, hogy az tényleg fáj. (nem szólva itt: Moszkva tér - tökéletesen passzoló stílus és atmoszférateremtés, Taxidermia - nem kedvelem, de mindenesetre eredeti)
Elképzelhetõ olyan film, aminek se eleje vége, de legalább legyen értékelhetõ konklúziója, vagy anniyra érdekes karakterek mozogjanak, hogy érdekeljen a sorsuk
A rendezõ tényleg nem tudott mit kezdeni a filmjével: egyes alakok eltûnnek, majd felbukkannak anélkül, hogy ennek bármilyen jelentõsége vagy funkcója lenne, ráadásul jómagam egy olyan karaktert se találtam, aki szimpatikus lett volna (nem az empatikus készségemmel van baj).
Hámori Gabriella gyönyörû, mint mindig, de a kis nyúlfarnyi szerepét elképesztõ ripacskodással adja elõ. Ha nekem ilyen érzelemteljesen szolgálnák fel a kávét, a borravalót biztos levonnám az árból!

Õszintén remélem, Feri, hogy lesz ez még jobb is.....
Meadow 2007 aug. 16. - 14:03:58
(3/75)
hát azért csalódás mert nem ilyen szarra számítottam,de az aalakítások jók.ez nem zárja ki egymást számomra)
Meadow 2007 aug. 13. - 21:13:44
(2/75)
hááát..én jobbra számítottam,sõt hatalmas csalódás.a színészek alakítása tökéletes,végülis mki tökéletesen hozza az idióta vidéki proligyereket,a párbeszédek meg egyenesen hátborzongatóak(lehangoló
ha jól tudom Török Ferenc filmje a Moszkva tér,na az már jobb volt.
danab1 2007 aug. 13. - 10:15:06
(1/75)
Szerintem is remek kis film ez! Jól össze van rakva! Úgy értem, Török Ferinek mindig sikerül ilyen jellemzõ élethelyzeteket megragadni, meg hangulatokat! A színészek is jól alakítottak, úgy gondolom. Tehetségeseket sikerült összeválogatni. És igen, a zene is teljesen "passzolt". Szóval jó volt ez!
Már kíváncsi vagyok Török Ferenc új filmjére, az Overnight-ra, aminek szeptemberben lesz a bemutatója és Bodó Viktor az egyik címszereplõ.