offtopic
guess.who 2022 dec. 29. - 17:00:11
(17/77)
Szerintem remek móka volt, bár nagyjából húsz perc után biztosra vehető, hogy miért is van ott a gyerek az apjánál.
Thuróczy Szabolcs valahogy mindig ilyen morózus-bunkó figurát alakít (én legalábbis nem emlékszem olyanra, hogy például elnevette volna magát bármikor is), de ezt irtó jól tudja hozni, talán saját magából is építkezve. Mindenesetre sokkal elviselhetőbb és élvezhetőbb, mint Mucsi hasonló figurája.

Sárközi-Nagy Ilonánál viszont immár egyértelműen kimondható, hogy nem tud beszélni! A Dr. Balatonban is minden jelenetében érthetetlenül és folyamatosan szuszogva motyogott, de akkor még rá lehetett fogni, hogy rossz a hangosítás, elaludt a hangmérnök, bármi. Azonban bármilyen más szerepét nézem, mindig ugyanígy beszél: nagyon halkan, szuszogva motyog, a szavak felét valószínűleg csak gondolja és így rendszerint csak a szövegkörnyezetből és a (mellette tökéletesen érthető) partnerek reakcióiból lehet kiszámolni, hogy mit is akart mondani. Mindez azért fura, mert egyébként nem egy amatőr, kétszavas epizódszereplőről beszélünk, hanem komoly színésznőről, aki *tanulta* a színészetet, azaz kellett, hogy tanuljon szépen és érthetően beszélni is... És főként azért kár, mert amúgy szerintem jó színésznő lenne, nézni is kellemes - csak hát ez a motyogás!

A filmben valóban sok, innen-onnan összeollózott, klisészerű jelenet volt (igaz, például Adam Sandler az Apafejben nem dobta a kukába a gyerek ruháit azonnal, hanem sokkal elegánsabban megoldotta a problémákat néhány ív újságpapírral.
A fantasy részek sem voltak annyira rosszak (bár a pénztelenség és az összedobottság eléggé érződik rajtuk), viszonylag jól kiegészítették a sztorit, amikor nem voltak éppen zűrzavarosak és érthetetlenek.
Nekem ráadásul a Pásztor-Várady Mór–Thuróczy Szabolcs párossal sem volt gondom, elég hitelesek voltak külön és együtt is, sőt: volt egy-két jelenet, amiben Thuróczy ijesztően erősen odavágta Samut az ágyra.
Összességében azért szerintem túlságosan könnyedén átfordult a morózus agglegény szerető apává, ami kissé azért hihetetlen - de végső soron érthető, hogy ennyi fért a keretbe, nem lehetett jobban elnyújtani mondjuk egy Mintaapák hosszúságú sorozattá a változást.
3/10
krisytass 2022 dec. 10. - 19:34:44 3/10
(16/77)
Nem igazán tetszett, kissé untam és vártam, hogy történjen már valami. A sztori nem lenne rossz, van 1-2 ilyen amerikai alkotás is, ezt vérszegénynek éreztem. A poénok nem ütöttek nálam. Persze aranyos volt a kisfiú, de a kémiát az apa-fiú között nem éreztem. A fantasy részeket szerintem csak azért tették bele, hogy húzzák vele a játékidőt. Nem ajánlanám megnézésre a barátaimnak.
9/10
kecsup 2022 dec. 10. - 07:45:19 9/10
(15/77)
A kis srác nagyon jól játszott! Nekem nagyon tetszett a film.
8/10
funfun 2022 szept. 29. - 04:49:39 8/10
(14/77)
Kicsit áthallásos a film, más filmek egy-egy szála visszaköszön benne, de jó szórakozás. A kis srác nagyon természetes, ami szerencsére már kezd így alakulni az újabb magyar filmekben. (Hasonlóan pozitív élmény volt ilyen szempontból az Apró mesék, de eléggé negatív a Hab, a modoros gyerekszereplővel.) Kár, hogy Básti Julinak csak villanásnyi jelenetei voltak. Tasnádi Bence elég gyenge volt. 8 pont a film.
10/10
Ledina 2022 szept. 12. - 12:55:35 10/10
(13/77)
Nagyon kedves film, vicces és elgondolkoztató egyben , a fantasy elemek valóban feleslegesek, illetve lehetne rövidebb, de ezt leszámítva kiváló szórakozás
10/10
film_ez 2022 szept. 09. - 21:46:19 10/10
(12/77)
Fuu de jó film lett!!

Thuróczy ismét zseniális, és! a kisfiú is szuper, ügyes.
8/10
Dozer 2022 szept. 07. - 08:20:06 8/10
(11/77)
Fantasy jelenetek nélkül jobb lett volna, helyette a valóságot bontottam volna ki, egy kicsit jobban. Könnyed, könnyen nézhető film.
10/10
Rákász Béla 2022 szept. 06. - 15:05:15 10/10
(10/77)
Zseniális! 10/10 ! Besza', behú', besí'....r. :-)
7/10
offtopic
luci87 2022 szept. 04. - 06:57:30 7/10 Előzmény blood.1
(9/77)
Nem hiszem,h azert,lentebb en is irtam,hogy engem is zavart a nyerites,röfögés mogottem.Pedig en anya vagyok,de annyira nem talaltam viccesnek ( par jeleneten kivul)
4/10
blood.1 2022 szept. 04. - 04:23:53 4/10
(8/77)
Lehet az apaság szikrájának hiánya miatt nem tetszett a film, kifejezetten unalmasnak találtam... Elég savanyú lehettem, mert mögöttem a nézőtéren gyakorlatilag mindenki úgy nyerített 2 percenként, hogy már rendesen zavart. Lehet kell hozzá egy bizonyos érettség, tapasztalat, hogy értékeljem ezt a filmet, ami bennem ezek szerint hiányzik.
10/10
Tuti Ágika 2022 szept. 03. - 15:04:29 10/10
(7/77)
Tényleg egy csupaszív vígjáték! Momo és Thuróczy Szabolcs párosa zseniális! Ajánlom!
8/10
janderka 2022 aug. 31. - 21:11:57 8/10
(6/77)
Tetszett. Bár ez is kicsit hosszabb volt, mint kellett volna. Kb ahogy az "Így vagy tökéletes" filmnél éreztem. (A kettőt egyébként anélkül lehetne összegyúrni, hogy a néző észrevenné a főszereplő cserét :))) Mintha egyik a másik folytatása lenne.)
apika10 2022 aug. 29. - 23:48:58
(5/77)
helyesen: zseniális. Thuróczy Szabolcs így is, úgy is megérdemli. Apropó: a film elején látható jelenetekben miért volt torz az arca? Fogászatra járt, vagy csak így sikerült?
apika10 2022 aug. 29. - 23:42:44
(4/77)
Kutya és gyerek ügyben Deodatoval értek egyet.
Kiváló színészek, gyenge (=kiszámítható) forgatókönyv, tele ócska klisékkel: cuki kisgyerek; valaha zeniális, ámde kiégett főhős; örökké leskelődő szomszéd, stb. Ehhez társul indokolatlanul sok trágárság, plusz a kizárólag "üzleti" szempontokkal indokolható, amúgy meg nevetségesen gyengén kivitelezett fantasy-jelenetsor.
Hát, sajnos ezért ez 4/10.
4/10
Deodato 2022 aug. 28. - 16:05:56 4/10 Előzmény luci87
(3/77)
Szerintem is az. Rendben, hogy kutyával, gyerekkel minden film eladható,de fantasy-betétek nélkül is működött volna.
7/10
luci87 2022 aug. 27. - 07:21:47 7/10
(2/77)
Egy nyar esti kikapcsolodasnak jo.Tul hosszunak ereztem.A hatam mogotti sorban ulo pasi minden masodik mondatnal nyeritett,es rofogott..En annyira azert nem tartottam viccsesnek.A kisfiu aranyos volt,jol jatszott.Engem a Mintaapakra emlekeztetett,de a vegen kiderult itt azert masrol volt szo..
10/10
Böhöm 2022 aug. 26. - 13:17:04 10/10
(1/77)
Hát ezt hogy sikerült összehozni a rengetegszer elsütött, elcsépelt kisfiús - rossz apukás alapokra??? Ez a nagybetűs TÖKÉLETES VÍGJÁTÉK! Tényleg! Nagyon szórakoztató, nagyon jól adagolt humorral, kis drámával, sok érzelemmel, de egyáltalán nem nyálasan. A legrambóbb chucknorrisoknak is élvezhető és poénos lesz szerintem, a hölgyekről nem is beszélve. Igazi, minden korosztálynak és nemnek nagyon ajánlható, nagyon jó film lett ez szerintem. Hajrá magyarok!!!!