*Bátorszív* 2007 júl. 25. - 10:36:34 Előzmény perry
(11/71)
Sajnálom a Saját ífjú generációm azon tagjait, akik ezt az édes-kesernyés, (picit miserabilis) Hrabal elbeszélésébõl készült Menzel féle mozi-adaptációt nem képesek a közvetetten, látens történelmi hátteret, és a film egyéb rétegeit, teljes spektrumában átérezni, (átélni), és megérteni.;
Pedig a " kicsiben a nagy" érzékeltetése, a legjelentõsebb mûvészi képességek egyike.;
Ezt Hrabal is nagyon tudta; és Menzel is nagyon tudja.;-- ( -Ennek tükrében érthetõ (is) Menzel, Hrabal iránti rajongása...- )--
CDK 2007 jún. 25. - 20:11:22
(10/71)
Na most lehet (és kell is!!) uszkárral dobálózni :)
68-ban még nem zabálta fel (annyira) a sóbiz, így 'valódi' értéke volt(van).
(csak miheztartás végett:)
kisGabi 2007 jún. 25. - 17:59:04
(9/71)
Tényleg az, én is jókat derültem rajta, még ma is, amikor eszembe jutott :)
kisGabi 2007 jún. 25. - 17:53:50
(8/71)
"Akkoriban ez a film nagyot szólhatott". - egyetértek és D.Sz. hozzászólásával szintén. Nagyon vártam, mert még sosem láttam elejétõl a végéig, de konstatálnom kellett, hogy a várakozásom felfokozott volt. Ettõl függetlenül nagyon tetszett, nem véletlenül emlegetik klasszikusként.
phase 2007 jún. 25. - 00:33:03
(7/71)
Ha mások nem is a szó szoros értelmében vett "látták", attól még Milos hõsként távozott a világából.
phase 2007 jún. 23. - 22:22:38
(6/71)
Perry véleményét osztom és nagyon eredeti mindezek mellett a film.
perry 2007 jún. 23. - 18:56:23
(5/71)
Sajnos a filmek sorsa az ,hogy egyre távolabb kerül az új generációtól. Azok az élmények melyek meghatározzák a 20-s 30-s mai generációnak élményeit messze nem azok az értékek
ami az 40-50-s korosztálynak.
Bár, szerintem a film olyan állandó értékü gondolatokra keres választ , mint megalkuvás , hõsiesség , egy adott társadalmi
helyzetben. Miképpen , milyen az, ha egy kisváros állomására
" besétál" a fasizmus. A nagymamák és nagypapák sorsát hallgatni a világháborúról,holokausztról lehet ,hogy nem szórakoztató, ez a film viszont meg el meséli azt,milyen élni
kisemberként egy világ égés kellõs közepén.
pingvincorpse 2007 jún. 23. - 17:36:37
(4/71)
Hrabal mûvész. Csak megragadt benne az egyszerû csodálkozás arra hogy szinte mindenki ember, mindenkiben.
Hrabal annyira nagy író, és olyan humorral ír olyan dolgokról amin inkább sírni kéne. de az õ szemében minden él és egyszerre minden más.
*Bátorszív* 2007 jún. 22. - 23:36:26
(3/71)
-~ Bohumil Hrabal tüneményes elbeszélése.; és az ifjú Jirí Menzel szintúgy tüneményes, és forrásmû'hû filmje. Ami egy kezdõ, szárnyait bontogató rendezõtõl, igazán dícséretes teljesítmény.; ~-
zszoltan 2007 jún. 22. - 19:15:04
(2/71)
Valamikor én is láttam már. De én sem találtam kihagyhatatlannak. Azt hiszem, nekem nem jött be a stílusa.
verdeleth 2007 ápr. 09. - 14:32:52
(1/71)
Hrabal klasszikus kisregényébõl készült fekete-fehér filmváltozat tette hiressé Menzelt, méltán, ugyanis elkészitette a filmtörténet egyik klasszikusát.Kötelezõ