eda29 2008 nov. 03. - 17:24:16
(34/214)
Az utolsó kis francia dal --- gyönyörû!!!
leves78 2008 szept. 27. - 18:20:21 Előzmény Zsozsyka
(33/214)
Kedves Zsozsyka! Ha az IQ-d kevés ahhoz, hogy tudd, hogy a kritika nem arra való, hogy leírd egy film végét AZOK SZÁMÁRA, AKIK MÉG NEM LÁTTÁK AZT!!, akkor most felvilágosítalak, hogy arra hivatott, hogy váleményezd a szóban forgó filmet, alkotást és esetleg kedvet csinálj másoknak a célból, hogy õk is megnézzék azt. Kössz.
10/10
zzoe 2008 szept. 27. - 15:50:04 10/10
(32/214)
Nagyon szép film, bár a kedvenc íróm Maugham, ez a könyve valóban kicsit halovány...a film hangulata, festõi képei, történet-vezetése ellenben tökéletes illúziót ad. E.Norton és Naomi Watts tökéletes színészi páros ebben a drámai "szerelem párbajban"!!
juditpanda 2008 szept. 06. - 19:54:13
(31/214)
Tegnap néztem meg.
A Naomi Watts nagyon jó választás volt: a könyvben úgy írták le a külsejét, hogy nem annyira szép, de valami miatt mégis tetszett a férfiaknak. Sztem ezt sikerült eltalálni, olyan szép is volt, meg nem is. Az Edward Norton is jól játszotta a nõk nyelvén nem értõ, zárkózott embert.
Amúgy a film klasszissal jobb, mint a könyv, amit még a film elõtt olvastam. Tulajdonképpen egyáltalán nem tetszett a könyv, lehet, hogy a fordítás volt borzasztó, nem tudom. Nagyon szájbarágós volt, unalmas, viszont a történet életszerûbb, mert...

Spoiler:

...szóval mert a való életben (és a könyv szerint is) két ennyire különbözõ ember legfeljebb tisztelni tanulja meg a másikat, de nem tud beleszeretni. A könyvben ugyanis a nõ nem szeretett bele a férjébe, csak felnézett rá, stb. és közben persze rájött, hogy õ maga milyen önzõ és sekélyes volt. Ja, és a könyv szerint (és szerintem is) a szeretõjétõl lett terhes, mivel a férjével ezer éve nem feküdt le.

Spoiler vége.

Persze nem baj, hogy a filmbeli történet úgy alakult, ahogy. Egész egyszerûen másról szólt, a könyv csak alapul szolgált.

Ui: én azt hittem, jobb lesz a film, túl sok dícséretet hallottam róla, azokhoz képest éreztem kicsit gyengébbnek.
bourne 2008 szept. 04. - 13:39:15
(30/214)
szerintem is nagyon jó volt a film ... a színészekkel együtt ... nem is beszélve a képekrõl ... lélegzet elállító ... csak ajánlani tudom mindenkinek ...
9/10
Sweet Angel 2008 aug. 29. - 19:05:37 9/10
(29/214)
Egyszerû gondolatok, csodás zene és gyönyörû tájak...Láttam moziban (többször is),otthon, feliratosan és szinkronizáltan is, de ez a film zseniális!
10/10
Zsozsyka 2008 aug. 04. - 20:49:57 10/10
(28/214)
***SPOILER PÓTOLVA***



Nekem nagyon tetszett a film. Akárhányszor megnézem, a végén mikor Walter meghal mindig könnyes lesz a szemem.
10/10
10/10
skillet 2008 júl. 27. - 09:36:48 10/10
(27/214)
kiváló színészi játék. minden szereplõtõl. edward norton meg amúgy is az egyik kedvencem. a film jó részénél nem tudtam hová is akar majd kilyukadni a végén a történet, de aztán megértettem. egy pont után már gondoltam, hogy ez lesz a vége. jól sejtettem. de nem volt ezzel így gond. a látvány kicsit az EGY GÉSA EMLÉKIRATAI-ra emlékeztetett. nagyon tetszett. csodás volt. ha egy kicsit hosszabb is lett volna a film, sem éreztem volna szerintem elalvósnak, unalmasnak. romantikus dráma kategóriában abszolút az elsõk között lehet említeni.
..::SPOILER::.. az alkotók a film végén, úgy érzem egyértelmûen akarták sugallni, hogy a kisfiúnak ki is az édesapja. az a gondolat pedig nekem is megfordult a fejemben, hogy a férfi halálát, mint egy büntetést értelmezzem. de azt hiszem ezen kár is gondolkodni. mert igazából ez egy zagyva gondolat.
..::SPOILER VÉGE::.. a film 10pont nálam. kétkedve ültem le megnézni, de egyre biztosabb voltam, hogy a végére minden kétségem elszáll, és jó véleményem lesz. így lett.
pecsilany 2008 júl. 14. - 13:47:11
(26/214)
Szerintem meg a vege pont ugy volt jo, ahogy volt. Vegre egy film (könyv), aminek nem az elöre sejthetö happy end a vege, hanem van benne valami fordulat is.
dark_angel 2008 júl. 04. - 14:33:02
(25/214)
a gondolataimat lényegében már megfogalmazták az elõttem hozzászólók,úgyhogy csak annyit fûznék hozzá h ez egy tényleg nagyszerû film,mindenkinek ajánlom aki szereti az ilyen típusú fimeket
10/10
xdorex 2008 máj. 22. - 17:17:45 10/10
(24/214)
Már ahogyan elkezdõdik a film, már akkor tudhatjuk hogy nagyon különleges élményben lesz részünk, csodálatos képek mégis ott rejtõzik mögötte a feszültség és ezt csak a szerelem oldja (lásd: állandó virágmotívumok). Na de nem szeretnék ódákat írni a film elejérõl.
Azt kell hogy mondjam, ebben a kategóriában (romantikus dráma) az egyik legnagyszerûbb alkotás lett ez a film. Nemcsak a színészi játék, a gyönyüû egzotikus tájak, a lassu szerelmi oldódás és az egészet körülvevõ különös hangulat miatt, de még a zenéje is zseniális.
2 napja láttam a filmet és még mindig a hatása alatt állok, elég csak meghallgatnom a zenéjét máris elém tárul az egész film. Ritka az ilyen, legalábbis számomra. Köszönöm az élményt az alkotóknak.
nofrit 2008 ápr. 26. - 16:42:38
(23/214)
Spoiler:
Egyetértek, a vége nem jött be. Persze, tudom, így kellett lennie, de azért ez akkor is szomorú, és ez úgy hatott, hogy a végén a bocsánatkérésnek sem volt semmi értelme: ezzel a halállal, mintha maga az élet nem bocsánatotta volna meg a nõ félrelépését.

Egyébként a könyvben kiderül, ki a gyerek igazi apja?
verdeleth 2008 márc. 21. - 10:49:23
(22/214)
Szép operatõri munka, nagyon beleérzõ játék, szép tanulság, de nekem valami hiányzott. Õszinte film, nem giccses és nem izzadságszagú, de hinném, hogy beirja magát a történelemkönyvbe
7/10
Csacsa88 2008 márc. 12. - 02:08:26 7/10
(21/214)
SPOILER is...

Ilyen történettel még nem találkoztam eddig, nagyon érdekes volt. Nagyon valóságos. Ahogy indul a kapcsolatuk, a férfi elsõ látásra beleszeret a nõbe, pedig csak beleképzeli a szerelmét, a nõ meg csak menekülni akar otthonról, aztán megtalálja az izgalmat egy másik férfiban, egészen életszerû. A folytatás igazán különleges: belekerülnek egy helyzetbe, ami lassan összekovácsolja õket. Megismerik egymást, meglátják egymásban a jót, ettõl ihazán megszeretik egymást és képesek megbocsátani. Szerintem ez nagyon szép. Sajnáltam h mindkettejüknek sokat kellett szenvedni, és nem lett jó a vége, de csak így tanulhatták meg, mi a szeretet, és hogy milyen jó emberek is õk valójában.
7/10
zee944 2008 márc. 08. - 15:20:24 7/10
(20/214)
Korrekt film, de nekem "csak" ennyi. Watts és Norton tökéletesen hiteles játéka a legnagyobb erénye, a hátránya pedig az, hogy túl visszafogott, túl mértéktartó. Tényleg nem kasszasikert, hanem idõtálló értéket akartak létrehozni, és ezért jár is a dícséret, de a drámai csúcspontokat nyugodtan hangsúlyozhatták volna jobban, nem estek volna a hatásvadászat csapdájába.
10/10
Noncsa 2008 márc. 07. - 17:27:02 10/10
(19/214)
Ezt hogy érted a korommal kapcsolatban?:)) Még fejletlen vagyok egy ilyen könyv megértéséhez? :P
lehet h. azért nem tetszett a könyv, mert a filmet elõbb láttam...
10/10
Noncsa 2008 márc. 06. - 20:14:11 10/10
(18/214)
Azóta kivettem a könyvtárból a könyvet, és a filmhez képest nagy csalódás volt nekem... A fordítás is elég fura volt, és a történet sem volt annyira kidolgozott, mint a filmben, de lehet csak én vagyok ilyen romantikus alkat :)
Zempy 2008 márc. 04. - 16:49:30
(17/214)
Az Örök szolgaság nekem is nagy kedvencem, az tényleg hihetetlenül jó. De ez a könyv szerintem nincs benne mondjuk a legjobb 10 mûve között sem, a film pedig végképp felejthetõ. Ez persze csak az én véleményem. Nem lenne rossz az sem, ha az Örök szolgaság-ot is újra megcsinálnák, jó régen már abból is készült film.
Zempy 2008 márc. 03. - 17:07:41
(16/214)
Az biztos, hogy nem Maugham legjobban sikerült mûve, ahogyan a film sem lesz filmtörténeti jelentõségû. Ettõl eltekintve kellemes alkotás, a korábbi változatot nem láttam, hogy összehasonlítási alapom lenne. Engem a gyönyörû plakátja fogott meg, s emiatt döntöttem a megnézése mellett :) A fényképezés és a helyszínek felépítése pazar, a zene is kellemes, minden adott az átéléshez. A forgatókönyv viszont lehetett volna gördülékenyebb, talán ezt-azt el is hagyhattak volna belõle, én néha fenemód ásítoztam. A fõszereplõk játéka megfelelõ volt, hozták a formájukat, de én ezt sem emelném ki különösebben, nem voltak annyira átütõek. Biztos vagyok benne, hogy korántsem tetszik mindenkinek, azt viszont igyekeztek kihozni a történetbõl amit lehetett. Ez részben sikerült csak, s emiatt nem tartom rossz filmnek, de erõsen felejthetõ, s így az emléke is hamar elhalványul.
10/10
morzsa 2008 febr. 28. - 21:46:01 10/10
(15/214)
ez az, ami a film. eszméletlen. nem is tudom kifejezni, hogy mit éreztem a két óra alatt ott a moziszékben.
talán a fõtlen zöldség szagát éreztem...