johngold 2009 dec. 27. - 02:00:22
(54/214)
ejnye, de egy szép film tényleg. habár jelen topik kisebbségébe tartozom azt hiszem - lévén férfi ember vagyok :) - mégis ezt kell mondjam. és akkor már megvédem a fõhõsnõt is: aki azt mondja, hogy naomi watts csúnya vagy hogy gyenge színésznõ, az vagy féltékeny, vagy szimplán hülye. éppen az a kisugárzás van meg benne, ami a közepesen erõs kvalitásait olyannyira felturbózza, hogy a film végére a hm teljesen beleszerelmesedjen.
ed norton meg naná hogy jó, ezt úgy a harcosok klubja óta eléggé tudjuk... lényeg a lényeg: az elmúlt évek legtisztességesebb romantikus filmje. csak kijött :)
9/10
doktortimi 2009 nov. 23. - 21:50:45 9/10
(53/214)
Lehet, hogy a könyv írójának elõbb meg kellett volna nézni a filmet?:DTalán meg merem kockáztatni azt a kijelentést, hogy a történet feldolgozása jobban sikerült, mint a regény. Nekem nagyon tetszett. És a kritikákkal ellentétben, -amik szerint a filmben csak a képek és a zene jó, a színészek nem hitelesen(átérezhetõen) adták vissza a szerepeket, jóformán csak felolvasták a szöveget- igenis jól játszottak a színészek, fantasztikusak voltak, azt hiszem ahogy tõlük megszokhattuk :)
8/10
mizuki 2009 okt. 26. - 08:36:57 8/10
(52/214)
Nagyon szép film.
Elgondolkodtató, felkavaró... nem is értem kamaszkoromban hogy hagytam ki a regényt...pedig általában ilyeneket olvastam.
Az nyilvánvaló volt, hogy a csaj ennyit fog változni, ami kellemesen meglepett, hogy a fickó is alakult... SPOILER de arra nem számítottam, hogy meghal!
Ez egy olyan alkotás ami megérinti az embert.
10/10
olik5 2009 szept. 19. - 23:12:52 10/10
(51/214)
Ez egy fantasztikus film. Hihetetlenül érzelem-gazdag, káprázatosan csodás képi világgal és hátborzongatóan szép zenével. A színészek fantasztikusat alakítanak benne, a karakterek rendkívül hitelesek, mind a fõ, mind a mellékszereplõk tekintetében.
Sok olyan filmért osztogatják az Oscar díjat, ami említésre se méltó. Ennek a filmnek rengeteg elismerést kellett volna kapnia. Az viszont bizonyos, hogy a közönség nagyra értékeli. 10/10
10/10
thomas_av 2009 aug. 12. - 20:33:21 10/10
(50/214)
"Butaság olyasmit keresni a másikban ami sosem volt meg"...
ezért kell az igazi énét felfedezni...
bocs az elõbb lemaradt...
10/10
thomas_av 2009 aug. 12. - 20:30:03 10/10
(49/214)
"Butaság olyasmit keresni a másikban ami sosem volt meg"
maga a zene és a környezet harmóniája adta meg legjobban a film drámáját.

10es...
offtopic
sipka 2009 jún. 29. - 10:52:09
(48/214)
Köszi XP
Alkotói munkásságomban azok voltak a legnehezebben megvalósítható elemek, hisz a szárnyak realisztikus megjelenítése, több órát, és számos biológiai szakirodalmat vett igénybe.
Igen, most ironikus voltam! :D
9/10
tündemamusz 2009 jún. 29. - 09:59:00 9/10 Előzmény sipka
(47/214)
Jók a moszkítók a rajzodon!!!!! :D
9/10
tündemamusz 2009 jún. 29. - 09:57:02 9/10
(46/214)
Megragadó a történet, és végtelenül igaz. Emberi.
Nagyon tetszett!!!
sipka 2009 jún. 24. - 19:44:33
(45/214)
Nem egy megszokott szerelmes film, s ez bizony dicséretre méltó. Nincs benne felfokozott nyálömleny (Ausztrália), nincs elsõ látásra viszonzott szerelem (Nem kellesz eléggé), és kihagyták belõle a felesleges bonyolultságokat (Egy gésa emlékiratai). Hiteles, és valódi románc alakul ki a jelenlévõ pár között, mellõzve mindenfajta rózsaszín világképet, amely vattacukorszerûen tapadna az emberi gondolatokra.
Gyönyörû, kolera sújtotta tájakon pásztázik a kamera, megmutatva a szépséget, és szörnyûséget egyaránt, ami kísértetiesen összeegyeztethetõ a házaspár érzelmi helyzetével, amely épp annyira taszítás, mint amennyire vonzás. Egy kalandra vágyó játékos nõszemély, és egy csendes, magába forduló férfi lassú közeledését láthatjuk egymás felé, aminek folyamatánál, a távolság csökkentésénél kialakul a tisztelet, a bizalom, s legvégül egy elsöprõ ragaszkodás, ami már-már szerelemmé kovácsolódik. Jó néha ilyet is látni :)
Az unalom szót meg el is felejthetjük ezen alkotás felemlítésekor, hisz két olyan színész játssza a fõszerepet, akik ripacskodás nélkül képesek megvalósítani egy eltérõ gondolkodásmódú emberpár bimbózó kapcsolatát. (Egyébként Edward Norton karaktere kísértetiesen emlékeztet Matthew szerepére "A semmi ágán"-ból. Csak itt Edward senkit sem vág gyomorszájon :)
Kedvelem ezt a filmet, mert kellemes élményt adott, egyetlen hibát figyelmen kívül hagyva.
SPOILER
Kitty immunrendszere igencsak a toppon lehet, ha még úgy sem kapja el a kolerát, hogy egész éjjel mellette fekszik! Ha én lettem volna a film reklámügyi szakembere, akkor simán piacra dobtam volna egy ingyenes Kitty tûzfalat, ezzel is reklámozva a jövõben bemutatott "Színes fátyol"-t :P
SPOILER VÉGE
Akik tehát hajlamosak a love sztorikra, azok semmiképpen sem hagyhatják ki ezt a lenyûgözõen szép kalandot, ami giccs mentesen hozza a kötelezõ érzelmi hatást :)

UI: Szabadidõmben rajzoltam egy képet a "paint" programmal. Lehet nem néz ki olyan jól, de még egyszer mondom: a paint programmal készítettem!
Ja, és a legfontosabb: csak azok kattintsanak rá, akik látták a filmet, mert SPOILER-t tartalmaz.
Köszönöm, hogy elolvastak. Társadalmi célú utóiratunkat látták XD
kgyuri0 2009 máj. 29. - 00:20:04
(44/214)
És még a házaspáron kívül TobyJones is kiváló.

Az Index kritikusa, bizonyos Barb viszont sztem hülye!
kgyuri0 2009 máj. 29. - 00:02:07
(43/214)
Föl nem foghatom, hogy tud ezen valaki ásítozni. Egy ötlet: legjobb ha az illetõc siklndozza magát.
A film remek, a történet remek, a színészi játék remek.
susmuruss 2009 ápr. 16. - 20:57:12
(42/214)
Nem volt tul erzelgos a vege, SPOILER szinte mar konyorogtem hogy valaki halljon meg a filmben(persze a tobbi kolerason kivul)SPOILER VEGE .En ennek a Naomi Wattsnak is adnek 9 pontot siman.Szerintem remek volt a filmben Nortonnal egyetemben(o neki 10 et adok). Akinek nem tetszett Kitty alakitasa, azok mindannyian szinkronnal nézték a filmet? csak mert eredetibe tenyleg remek volt, es szerintem egesz megszepult a tortenet vegere ahogy kezdett egyre szimpatikusabb lenni.
SPOILER Ha a jo Norton nem hallt volna meg SPOILER VEGE, akkor nem is tudtak volna befejezni a filmet ugy hogy az a kozonsegnek is tetszen.
Amugy a tortenet nem tul izgalmas, es a mondanivaloja is keves. De annak ellenere eleg sokat kene irni rola hogy jol meg tudja fogalmazni az ember.Nekem igy jott at.

A filmre siman adok 9 pontot
Cosette11 2009 febr. 17. - 16:40:38
(41/214)
Csak azért vettem meg a filmet,mert Edward Norton játszik benne aki abszolut a kedvenc színészem.Nem mondom,hogy nem jó film,de Norton játéka az,ami számomra emeli a színvonalat.Nem tudom,nekem Naomi Watts itt annyira nem jött be.Edward Nortonnak sem ez a legjobb filmje szerintem,bár Õ most is kiváló volt.De végülis örülök,hogy megvettem.
10/10
Jucis 2009 jan. 10. - 23:25:03 10/10
(40/214)
az én gondolataimat is megfogalmaztátok már többen is. két dolgot emelnék ki pluszban: naomi watts-ot nem tartom túlzottan kiemelkedõ színésznek, sõt továbbmegyek szép nõnek sem, de a szerepre valóban nagyszerû választás volt, beleillett. a másik: engem eléggé megrázott a betegek látványa. fõleg amikor

SPOILER

Walter is megbetegszik a végén. az elejétõl sejtettem h valamelyikõjük meg fog halni.
egyébként edward norton, aki az abszolút kedvencem, lassan kiérdemelne már egy oscart, hiszen annyi arca van, és mindig hiteles. a film szerintem is túl csendes, de talán ebben van a varázsa. gyönyörû és felejthetetlen számomra, keserédes. 10-es.
fejbólintó 2009 jan. 02. - 20:52:18
(39/214)
Ez kicsit spoiler-es lesz.

Ha valaki szereti az ilyen "elõször utálom, de aztán megszeretem, mert össze vagyok vele kényszerítve" típusú filmeket, akkor én a Király ágyasát ajánlom. Egy kicsit az jutott eszembe ugyanis a Színes fátyolról.

A film nem rossz, a helyszínek gyönyörûek, kerek sztori, a könyvhöz állítólag semmi köze. Az uncsitesóm szerint iszonyatosan érzéki film. Nekem a Király ágyasa érzékibb volt, igaz kb 15 éve láttam, lehet, most nem tetszene.
mimoza777 2009 jan. 01. - 16:00:14
(38/214)
Nekem is tetszett a film.
8/10
kenee 2008 dec. 27. - 15:16:29 8/10
(37/214)
én jobbra számítottam....szerintem nem nagy szám...nem rossz film, de nem hatott meg különösebben
bree-gee 2008 dec. 22. - 14:33:57
(36/214)
Végre megnéztem a filmet. Megmondom õszintén, mikor elõször akartam, elment a kedvem tõle, mert voltam olyan buta, hogy beleolvastam ebbe a topikba, és valaki kihagyott egy spoiler figyelmeztetést a film végével kapcsoltaban:////.De végre ráduráltam magam, és nem bántam meg!
Nagyon szép film, lenyûgözõ tájak, jó színészek, jó történet...mi kellene még?:)Érzékenyebbeknek talán egy csomag zsepi. :))))
myatom 2008 nov. 29. - 23:51:37
(35/214)
Remek lebilincselõ film, fantasztikus fényképezés, pompás színek és tájak.
Zseniális filmzene, Lang Lang nevû zongorista interpretációjában, ez eddigi egyetlen ázsiai származású zenész, akit kedvelek.
Jó sztori, finom kibontás, kiváló színészek, pazar rendezés.