mi is legyek? 2010 márc. 02. - 10:47:09
(48/128)
Sziasztok!

Egyet értek völgylakóval! Ez nem egy Almodovar film. Pont annyit adott amennyit sejtetett. Egynek jó volt!
volgylako 2010 márc. 02. - 09:52:42
(47/128)
Sziasztok,

na én is megnéztem és azt kell mondjam, hogy csak félig értek egyet az alant olvasható negatív véleményekkel... a cím tényleg baromság, lehetett volna valami jobbat is kitalálni. Viszont ha figyelmen kívül hagyjuk azt a pár ciki poént meg az éneklõs betétet (hogy nem látta a rendezõ, hogy ez milyen gáz?), akkor nincs különösebb baj a filmmel, azt adja ami elvárható... és egy biztos: unalmasnak semmiképpen nem nevezhetõ! A lányok picit halványak, cserébe viszont szépek... nálam 6/10 a film, sok-sok unalmas, nézhetetlen filmet láttam már, ez nem az a kategória.
Brabra 2010 márc. 01. - 21:00:17
(46/128)
1. A filmnek köze sincs a címéhez, ezt a vetítést követõ közönségtalálkozón a színészek is bevallották. Egyszerûen nem sikerült jobban kitalálni (eredetileg éjszaka forgatták volna amúgy).

2. Ha egy 10-es skálán kellen értékelni a filmet, max. 3–4 pont, semmivel sem több. Nem lenne annyira rossz ám a történet, de a kivitelezés unalmas, stílustalan.

3. Csak az menjen el a moziba, akinek nagyon nincs más programja, a többiek várják meg, amíg valamelyik tv csatorna leadja vagy kölcsönadja valaki DVD-n.
4/10
Gabriella54 2010 febr. 28. - 23:50:02 4/10
(45/128)
De én igen, mert bementem erre az állatságra!
Komolyan mondom, egy nagy rakás szárított teveürülékbe több humor szorult, mint ebbe a 90 percbe!

A 9 és fél randinak legalább volt épkézláb sztorija!

Egyébként is: miért "Szinglik éjszakája" a címe, amikor a cselekmény döntõ része nappal játszódik? Még a várva várt esküvõ is inkább este volt, mint éjszaka :D
6/10
wonderbra 2010 febr. 28. - 19:08:35 6/10
(44/128)
A sok rossz kritika ellenére elmentem megnézni, és nem értek egyet azokkal, akik annyira lehúzzák. Nyilván nem ez a legjobb magyar film, de a legrosszabb sem. Szerintem jobb, mint a 9és fél randi volt, számomra abban sokkal több kínos jelenet volt, mint ebben.
Sas Tamás jobban tenné, ha elfelejtené az éneklõs zenei betéteteket a filmjeiben, mert az ultraciki részek a Szinglik éjszakájában számomra egyértelmûen a dalolósak. Egy musicalben elnézni az ember az ilyesmit, mert ott az a koncepció, de így random belepakolva egy "sima" romantikus vígjátékba, gáz.
Mindezzel együtt nem jöttem ki csalódottan a filmrõl. A színészek szerintem Gallusz Niki kivételével jók voltak. (Õ túlzottan játszott, nagyon meg akarta csinálni. Több rendezõi segítséggel lehet, hogy sikerült volna neki.) A sztori elmegy, a reklámokat pedig egyáltalán nem tartottam annyira tolakodónak, mint ahogy azt itt sokan írják. Összességében 6 a 10-bõl.
2/10
mernokur 2010 febr. 28. - 18:50:48 2/10
(43/128)
Kedves Retek Rebeka!
"Érdekes, nemrég, egy korábbi hozzászólásodban még tapsolva lelkesedtél a rendezõért. Ha neked a 9 és fél randi a legjobb magyar film, akkor nem értem, ezzel mi a bajod. Ugyanaz a kategória." - írod.
Nem, nem! Nem a rendezõért lelkesedtem "nemrég" (pontosan két évvel ezelõtt! :-) ), hanem az a film tetszett. Ez egyáltalán nem. A "9 és fél randi" messze nem a legjobb magyar film természetesen, de a maga kategóriájában, a témája feldolgozását tekintve telitalálat volt. A "Szinglik éjszakája" nem ugyanaz a kategória. Ez sekélyes, együgyü, tolakodó reklámokkal, nulla történettel, lapos színészi alakításokkal, dramaturgiai bakikkal. Szerintem. Sas Tamást nem ismerem, nem is minõsítem, nem is érdekel (bár korábbi filmjeire emlékezve választottam ki ezt megtekintésre, hátha ...), mert én filmet nézõ vagyok, aki szórakozni ül be a moziba a párjával. Most nem sikerült szórakoznunk.
Tisztelettel és üdvözlettel a többi véleményalkotó irányába.
6/10
Kkaramella 2010 febr. 28. - 16:27:53 6/10
(42/128)
Én sem értem, mire ez a nagy felzúdulás, mintha legalábbis Tarr Béla-i mélységeket várnának az emberek Sas Tamástól. Ez a film pont annyi, mint amennyit vállal, színvonalban, színészi játékban, a reklámok özönével és 'mondanivalóban' az SOS szerelemmel vagy a Kilenc és fél randival egyenlõ. A Presszó már régen volt.
hajno80 2010 febr. 28. - 14:50:14
(41/128)
Szerintem egész jó volt ahhoz képest, amiket itt irkáltok róla. De most tényleg, aki erre beült mit várt? Szerintem pont olyan, amilyenre az elõzetese alapján is számítani lehet, egyszernézõs szórakoztató hülyeség.
Smonika 2010 febr. 28. - 09:10:31
(40/128)
Még nem láttam a filmet, de ahogy elolvasgatom itt a kommenteket...hát nem is fogom. Max dvd-n majd egyszer, ha nagyon szenvedhetnékem lesz.
Pedig szeretem a magyar filmeket...

Csak azt nem értem, hogy miért mindig ugyanazokat a színészeket foglalkoztatják??? Ennyire kevesen vannak jók?Felkapnak néhány színészt, benyomják egy skatulyába, oszt had menjen minden filmben? Legalábbis a trailer alapján ugyanzokat az arcokat látom, mint a legutóbbi jónéhány moziban.
1/10
pipon63 2010 febr. 27. - 23:57:40 1/10
(39/128)
Emberek! Meneküljetek el a moziból, ha ezt a filmet adják!!
Dramaturgia nulla! A színészi munka szánalmas! Gallusz Niki ripacskodása idegesítõ. A reklámok köré épített harmatgyenge sztori. Sas Tamástól szeretném visszakérni a mozijegyünk árát.
1/10
Esztéta 2010 febr. 27. - 23:33:14 1/10
(38/128)
Kár volt a mozijegy áráért, ritka rossz.
A szinészi teljesítménytõl kezdve a forgatókönyvön át az egész Borzalmas!!!
8/10
Retek Rebeka 2010 febr. 27. - 21:51:48 8/10
(37/128)
Érdekes, nemrég, egy korábbi hozzászólásodban még tapsolva lelkesedtél a rendezõért. Ha neked a 9 és fél randi a legjobb magyar film, akkor nem értem, ezzel mi a bajod. Ugyanaz a kategória.
2/10
mernokur 2010 febr. 27. - 20:43:48 2/10
(36/128)
Férfitársak! Erre a filmre ne vigyétek el hölgy partnereiteket! (Én megtettem, mert kedvében akartam járni a feleségemnek, hogy együtt megnézünk egy "csajszis" vidám filmet.) Egyszerûen élvezhetetlen. Az elõttem negatívan szólók mindegyike igazat állít.
Hölgyeim! Se pénzt, se idõt ne pazaroljanak erre az "alkotás"-nak jóindulattal sem nevezhetõ valamire!
4/10
Gabriella54 2010 febr. 27. - 20:20:42 4/10
(35/128)
Csak azért nem egyes, mert a férfiak ezt a hülyeséget elviszik a vállukon! Tiszta szerencse, hogy Karácsonyi Zoltán, Hevér Gábor, Seress Zoltán, Scherer Péter (õk négyen kifogástalanok még ebben a baromságban is) és Kolovratnik Krisztián szerepelnek a filmben.
Tudnám, kitõl és hogyan kapott Sas Tamás pénzt, amikor ennél a forgatókönyvnél egy elsõéves dramaturg-hallgató is százszor jobbat ír!
Gallusz Nikit mindenféle szereplési lehetõségtõl el kéne tiltani, egyszerûen fáj, amit mûvel :(

***SPOILER***
Azt elfelejtették közölni, hogy a hölgyek közül ketten bizony testvérek!
***SPOILER VÉGE***
1/10
Csikasz73 2010 febr. 27. - 19:14:52 1/10
(34/128)
Botrányosan gyenge, legszívesebben felálltam volna.
Már a címnek sincs sok köze a filmhez, a forgatókönyvet pedig elsõ olvasás után ki kellett volna dobni. Nem nevezhetõ könnyû szórakozásnak sem, a reklámok átlátszóak és erõltetettek. Nem értem minek ilyen filmet csinálni,sajnálom a szinészeket, hogy egy ilyennel égetik magukat. A történet tele van logikai bunkfencekkel. Összességében egy reklámokkal teletûzdelt üzleti vállalkozás lenne, de remélem nem jön be, különben itt a vég!

Ez a film fájt!!
Strawberry 2010 febr. 27. - 11:25:26
(33/128)
Én tegnap néztem meg a barátnõimmel, és szerintem annyira nem volt rossz, könnyû esti, szórakoztató film, lehetett rajta röhögni :)
Karácsonyi Zoli nagyon aranyos volt benne, Kolovratnik Krisztián szerepelhetett volna többet is.
Jó kis kikapcsolódás volt.
Woolypig 2010 febr. 26. - 22:20:53 Előzmény ChaNel '09
(32/128)
Jahh, meg a Gesztesi sincs benne, attól is már arcigdegrángást kapok. Egyébként annyira nem volt rossz, az alapötlet szerintem kifejezetten jó, mondjuk Fos Tamást hanyagolni kéne már. Részemrõl egyszernézõs vagy csaj analógiára egypatronos. :)
lbj 2010 febr. 26. - 21:22:39 Előzmény Retek Rebeka
(31/128)
Rebi, Rebi, már bocs, de annyi zseniális, fantasztikus film van, köztük magyar is szép számmal, nem kéne ilyen, szerintem a nézõt megalázó produktummal rongálnod magad.... bár, ha ezt még "egész jónak is találod"...hm....
lbj 2010 febr. 26. - 21:19:30
(30/128)
Mondjuk én azt nem értem, hogy Sas Tamás miért kap akármilyen, állami- vagy szponzorpénzt, amit mûvel film címén, az egy katasztrófa és felháborító. Ugyanazt az erkölcstelenséget mûveli a magyar filmmel és a közönséggel, mint a lehúzós kereskedõ, aki abban bízik, hogy a szar termékét egyszer azért eladja sok embernek és akkor sem veszít, ha többet a büdös életben nem veszik a termékét.
Sas Tamás féle gagyi recept: szingli, mint hívószó, népszerû, mutatós színésznõk, kellõképpen ostoba és felszínes sztori, és mit érdekli õt, hogy csak tovább rongálja azt a fogalmat, hogy magyar film. Szóval bûn, amit csinál.
Grafitti 2010 febr. 26. - 18:09:51
(29/128)
Ekkora kozmopolita fostömeget, mint ez a film, ritkán lát az ember!!:((