Perdikkas 2007 márc. 30. - 18:13:19
(224/404)
Írtatok már az m1-nek, hogy adják újra, lehetõleg az 1. szezontól? Kapott már vki választ tõlük? Én már nem írok nekik, mert a múltkor alaposan leb@sztam õket, úgyhogy, ha most írnék, azzal csak az ismétlés esélyeit rontanám.
Addig marad az a kb. 15 rész, amit felvettem, de ha újra adnák, az elejétõl, akkor biztos jóval több részt is felvennék.
Marvin02 2007 márc. 29. - 17:35:02 Előzmény yellow357
(223/404)
Húú a Madison mostanában ment a Romanticán vmi írtó gagyi szinkronnal.
SGA 2007 márc. 29. - 17:14:48 Előzmény yellow357
(222/404)
Én emlékszem rá, nagyjából.
Elég jó kis sori volt, a TV2-õn ment még vagy 6-8 évvel ezelõtt, nem?
Marvin02 2007 márc. 27. - 10:01:46
(221/404)
Megnéztem a kedvenc részemet. A fûnyírósat. :) Bírom Drazic dumáját: "Haverom okleveles fûnyírószerelõ." :D

Lee egyre kibírhatatlanabb, amit a szülinapi zsúrján mûvelt. Pff. Elõtte meg extázit adott Anitának, de ezt korábban már megbeszéltük. :)

Kár, h. csak az utolsó részeket vettem fel, ill. kár, h. letöröltem, a 4. évadot, volt köztük olyan is, amit még nem láttam. :(

Ajánlom az m1-nek, h. megismételje. :) Ha az 1. évaddal kezdené 1 év alatt végig is menne, és gyõzném kazival. :) Kár, h. ezt senki nem csinálta meg dvdripben. :(
Marvin02 2007 márc. 27. - 09:57:26
(220/404)
Megnéztem a kedvenc részemet. A fûnyírósat. :) Bírom Drazic dumáját: "Haverom okleveles fûnyírószerelõ." :D
Marvin02 2007 márc. 26. - 20:46:11
(219/404)
Wow, én meg azt hittem vmelyik elsõ 3 évados szereplõ. :D

Az mtv szerintem megfogja ismételni az m2-n (gondolom ugyanígy a . évadtól), a Szerelmek St. Tropezbant is már tucatszorra ismétlik. Egyébként azt bírom a Magyar Televízióban, h. tele vannak jobbnál jobb filmekkel, de inkább politikai témájú mûsorokat adnak, amire a kutya nem kíváncsi, ezeket meg betolják éjjelre. A tinisorozatokat is vagy délelõtt vagy hajnalban adják, és csodálkoznak, ha nem nézik.
Perdikkas 2007 márc. 26. - 19:52:20 Előzmény sandor1024
(218/404)
És sztem mindenkinek a kedvenc szereplõje a sorozatból. Drazic-rõl van szó, bár õszintén szólva, ha ezt a képet nem itt a fórumon látom, akkor valószínûleg meg nem mondom, hogy ez Callan Mulvey. Utánanéztem, a Thunderstruck címû filmbõl való a kép, azt a filmet még éppen sikerült befejeznie a balesete elõtt. Kíváncsi vagyok, most hogy nézhet ki, mert állítólag elég durva balesete volt, ráadásul pont újévkor, az arca eléggé összezúzódott, meg eleinte járni se tudott. A youtube-on a Home and away címû sorozatban ugyan megnéztem a bejátszásokat azokból a részekbõl, amikben szerepelt, de elsõ látásra nem látszott rajta a baleset nyoma, bár nagy képernyõn TV-ben lehet, hogy már feltûnne. Mindenestre úgy tûnik, azért sikerült rendesen felépülnie.
Perdikkas 2007 márc. 26. - 19:11:37
(217/404)
Hát igen, nekem is ugyanezt válaszolták. Sejtettem, csak nem akartam elõre pesszimistának tûnni, de ez már csak így szokott lenni, miért is adnák. Pedig megírtam nekik, hogy jól járnának nézettség szemponttjából, mert rengeteg rajongó szeretné látni az elsõ 3 szezont. m1-nek nem írok, mert hülyék, így felesleges. Azt hiszem várhatunk vagy 5-10 évet, legalább:-(
Marvin02 2007 márc. 26. - 13:06:25 Előzmény Perdikkas
(216/404)
Válaszoltak. :) 2 vetítésre vették meg a jogokat, és mind2x le is adták. :( Maradt az M1, de azt meg nem fogja érdekelni.
sandor1024 2007 márc. 24. - 19:14:11
(215/404)
Üdv fórum társak!Az én egyik kedvec szereplõm a sorozatból.Bár a kép nem ebbõl a filmbõl való...De szerintem felismeritek.Azaz mint rajongók,már biztosan láttátok a többi fotóval együtt...
Marvin02 2007 márc. 23. - 21:58:56
(214/404)
Én is küldtem. :)
yellow357 2007 márc. 23. - 21:54:45
(213/404)
arra a sorozatra emlékesztek hogy madison???
Omachel 2007 márc. 23. - 18:55:07
(212/404)

Fél lábbal még a tinikorban azt mondom, hogy mostanság kicsit hiányoznak az ilyen tinisorozatok. A sablonos és túlsminkelt csajok/pasik helyett itt igazi karakterek vannak, sõt, mindegyik nagyon jól fel van építve. Sztorijuk van, mindig történik velük valami és anélkül kerülnek közel hozzánk, hogy bármiben is többek lennének nálunk...

Kisiskolásként láttam elõször az elsõ pár évadot és valahogy már akkor is megfogott a hangulata, bár alig értettem belõle valamit... Most viszont, hogy végre újra meg tudtam nézni, már sokkal jobb véleménnyel vagyok róla: szerintem a legjobb tinisorozat, amit valaha készítettek. Hol van ettõl a sablonos Dawson, vagy a teljesen irreális OC.

Perdikkas 2007 márc. 23. - 14:02:56
(211/404)
Elküldtem a Duna Tv-nek egy e-mailt. Õk sokkal rendesebbek, mint az mtv, mert szoktak is válaszolni a nézõi levelekre. Most már csak azt remélem, hogy pozitív lesz a válasz.
rájen 2007 márc. 23. - 00:33:26
(210/404)
Azért így a vége felé egyre feltûnõbbek voltak a visszatérõ motívumok, pl. az énekesnõ, aki idõvel cseppet bedilizik (Nikki-Gem), a kétszemélyes tanár-diák sport (Charlie,Baley:golf-Marco,Carson:gyepteke, vagy mi:), stb, stb.
No meg kár, hogy ez az új gárda alig kapott több idõt, mint egy fél szezon, az érettségi (ami után Kurt, Ryan, Barnett és társaik elmentek) lehetett volna kicsit korábban, már csak azért is, mert fura belegondolni, hogy onnantól kezdve, hogy Scheppersék+Drazic elõször megjelentek egészen az említett (immár az új suliban letett) vizsgákig az egész egyetlen tanév :)
Ha valakinek kedve támad megnézni az utolsó részt, leszedheti innen: <a target="_blank" href="http://www.sharebigfile.com/file/118829/HBH210hun-avi.html" title="http://www.sharebigfile.com/file/118829/HBH210hun-avi.html">www.sharebigfile.com</a>
itt meg a 157.: <a target="_blank" href="http://www.sharebig.com/share.php?id=s14gikrlulknwuY38" title="http://www.sharebig.com/share.php?id=s14gikrlulknwuY38">www.sharebig.com</a>
cseppet nosztalgikusabb :)
SGA 2007 márc. 22. - 20:56:50
(209/404)
Végül is igen, tényleg fura; de azért mondjuk egy 17-18 éves meg egy 20-22 éves között még(/már=)) nincs akkora különbség mint egy 16 meg egy 26 éves között=)))

És tényleg az számít hogy ez a sorozat nem lett olyan mint a tipikus amerikai tini-gimi sorozatok nagy része!!!!!!
Marvin02 2007 márc. 22. - 16:42:05
(208/404)
A Duna tévénél kéne próbálkozni, õ tõle vette át az mtv.
Perdikkas 2007 márc. 22. - 15:49:51
(207/404)
Szóval 11.-edikesek voltak az elején, köszi. Akkor viszont elég lassan haladtak, ha a 4. szezon elején még mindig 11.-edikesek voltak. Az mindenesetre fura, hogy 1 év alatt, tehát mire végzõsök lettek, gyakorlatilag többször kicserélõdött az egész osztály, és úgy általában úgy 2 havonta csak úgy jöttek-mentek a diákok. Persze kétségtelen, hogy így volt az érdekesebb.

Remélem, megismétlik az elejétõl fogva a sorozatot, bár sztem, amíg ilyen Rudi-félék vannak az mtv-nél, addig nem valószínû, hogy erre egyhamar sor kerül. A nézõi leveleket meg le se sz@rják.
Perdikkas 2007 márc. 22. - 15:43:40
(206/404)
Valóban ez a jellemzõ a sorozatokban, filmekben, hogy szemmel láthatóan idõsebb vagy fiatalabb a színész, mint akit játszik. Gyakran van, hogy jóval fiatalabb, mint kellene, fõleg szülõ-gyerek viszonylatban. Vicces, amikor kb. 10 év korkülönbség van köztük, és akkor azt mondja, hogy "Anya, Apa". Sarah anyjánál viszont pont fordítva volt, 36 évesnek kellett volna lennie, és a színésznõ 50-es volt(legalábbis annyinak nézett ki), azért ez is elég feltûnõ volt.
Nekem fura volt azért, hogy a végzõsök közül is szemmel láthatóan többen már régen kinõttek a gimnazista korból. Kurt tûnt a legidõsebbnek, és most meg is néztem az imdb-n. 24 éves elmúlt, amikor 18 évest játszott. Rajta mondjuk nagyon látszott. De azért egy kicsit DRAZSICS-on is látszott, hogy jó 5 évvel már túlkoros. Persze ezzel nincs semmi baj, ezt nem azért írtam, mintha nagy probléma lenne, hiszen mindegyikük kiválóan játszott, csak egy kicsit fura, sõt vicces, amikor ilyen túlkoros végzõsök hülyülnek a képernyõn, becsengetésre be kell menni az osztályterembe, rájuk szólnak a tanárok, fegyelmezni kell õket meg ilyenek, szóval elég vicces látvány.(Errõl egy régi csehszlovák film jut az eszembe, ami nemrég ment az Európán, ahol 40-50-esek jártak esti középiskolába, az is állati jó volt:-) Persze ehhez az is hozzájárult, hogy a szerep szerint ráadásul úgy kell viselkedniük, mintha gyogyósok lennének vagy legalábbis 10 évesek. Drazsics és Dennis, a két mókamester nagyrészt úgy viselkedtek, mintha egy kisegítõ suliba járnának. Egyébként is a Hartley alapján egy magyar nézõ még hajlamos azt gondolni, hogy Ausztráliábna ilyen az oktatási rendszer és csupa ilyen gyogyós jár oda.

"...mert mondjuk elég nehéz lenne eljátszatni egy 15 évessel olyan dolgokat amiket még sohasem élt át."
Ha olyan valósághû storyt írnak, hogy egy 15 éves el tudjon játszani egy 15 éves szerepet, akkor simán. Anita pl. pont végzõs korú volt, mikor elkezdett a Gimiben játszani, és nagyon jól csinálta.
De hangsúlyozom, végül is mindegy, hogy idõsebbek voltak a kelleténél, attól még remekül játszottak, csak egy kicsit fura látvány volt.
micimaci1 2007 márc. 22. - 12:33:40
(205/404)
A legelsõ részekbe, ahol még Nick, Jodie, Con stb volt, harmadikast-vagyis 11.-est-játszottak.És így ment a történet, év végére vagy a következõ év elejére maradatak páran max 2 személy.-mármint fõszereplõ-de az év végére õk már kiléptek valamikor év közbe, és az újakkal ment tovább, majd õk is kiléptek és így tovább. ezért vannak mindig végzõsek.Plussz ott van olyan lehetõség igaziból is, hogyha rosszul sikerült az érettségi akkor lehet még egy évet járni-tehát nem csak az ismétel aki megbukott- és újból leérettségzni. Remélem értetted Perdikkas