Téma: Sztálingrád

6/10
ondok 2010 febr. 07. - 13:27:57 6/10
(82/242)
Egyetértek veled,az angolok majdnem biztosak voltak benne ,hogy végük van és kapitulálni kényszerülnek,Churchill is ,csakhát ahogy asakkozó is mattig játszik õ is így tett, és 19re lapot húzott,ami bejött.
A filmet nem láttam még,nem tudom ,hogy kijön e belõle ,hogy mint hadvezér mekkora barom volt a Führer?
Cseuz 2010 febr. 07. - 13:24:12
(81/242)
Mikor kezembe akadt nem tudtam mit nézzek csak elkezdtem.Meglepõdtem ,hogy egy olyan háborús filmet láttok végre amit a németek szemszögébõl nézzek nem pedig az amcsik meg zsidók meg navajo indiánok által. Persze most jöhetne valaki mondjuk Halál 50 órájával de az más.Nagyon jó a film 10/10 sokáig, mondhatnám máig bennem maradt a film fõleg a vége.A németeknél is volt bajtársiasság szenvedés fájdalom ezt mutatja be.Csak ajánlani tudom mindenkinek.
adamc 2010 febr. 07. - 13:20:24
(80/242)
Volt szerencsém beszélgetni néhány második világháborús angol veteránnal, és szinte mindegyik egyetértett abban, hogy a két borzalmas közül talán az oroszok voltak a szörnyûbbek (pedig az angolok legendásan utálják a németeket). Ez persze nem menti fel a németeket semmi alól. A mai napig nem értik, hogy Dunkerque után (és persze Dunkerque-nél is) miért nem rohanták le õket a nácik.
Az angolok megkönnyebbülését nagyon jól jellemzi Churchill elsõ mondata, amikor megtudta, hogy a németek megtámadták az oroszokat: "Thank God for that" - ebben szerintem minden benne van.

A filmrõl egyébként annyit, hogy szerintem többet ki lehetett volna hozni belõle, szerintem nem jön át sok abból, ami ott, akkor történt. Sokszor úgy éreztem, hogy ez bárhol megtörténhetett volna, miért az a film címe, hogy Sztálingrád. Amikor a német katona kaját cserél az orosszal, az meg egyenesen szánalmas.
Nekem óriási csalódás ez a film.
6/10
ondok 2010 febr. 07. - 12:51:15 6/10
(79/242)
"Németország abban a pillanatban amikor megtámadta Lengyelországot már elvesztette a háborút."
Hát ezt sokan nem így látták nagyon okos emberek sem.Pl Bethlen István is kétségbe vnta Kosáry Domokos jóslatát 43-ban ,hogy anémeteket össze fogják roppantani.Most tekintsünk el attól ,ha Hitler okosabb és nem üldözi el a zsidó fizikusait,és elsõnek csinálják meg az atombombát ,amire igen nagy esélyük volt,mert eleinte hatalmas lépéselõnyben voltak.Vagy ha sikerül õt meggyõzni Dönitznek,hogy a tengeralattjárókra nagyobb erõforrást tegyen a tankok helyett ,akkor pl Anglia kapitulál ,és akkor egyesével leszalámizva elöbb Szovjetúniót gyõzi le ,majd az egyedül maradt Amerikát.Mit gondolsz ,hogy miért volt úgy beszarva akezdetekkor az egész világ ,hogy gyorsan összefogott tûz és víz : abolsevizmus és a Nyugat?
Mert Hitler volt a legerõsebb ellenfél.
Ráadsásul nem tudfom ez kiderül e a filmbõl,de végzetes hiba volt SZtálingrád felé fordulni.Szóval alakulhatott volna másképp ,mert anémet katona minõség volt a Wehrmacht pedig avilág legerõsebb hadserege volt ,ezért is esett pánikba Sztálin 1941-ben.Rengeteg egyéb körülmény is kellett a németek vereségéhez ,hogy aztán a lassan érvényesülhessen avalóban meglévõ potenciális túlerõ.
silva47 2010 febr. 07. - 12:35:13
(78/242)
Ha igazán jó könyveket akartok olvasni, akkor keressétek a Sven Hassel könyveket! Ezek témábavágóak, eseménydúsak, megtörtént események az alapja, az iró maga résztvett a világháborúban és saját tapasztalatait, " élményeit "irja le.

Valós dolgokról ir, idõnként nagyon humoros, igazán letehetetlen könyvek. Már 13-at kiolvastam belõlük, kár, hogy nincs belõlük több, de bizom benne, hogy még lesz. Nagyon tudom ajánlani mindenkinek, aki igazán jó könyvet akar olvasni.

Olvasta már valaki? Kérem, hogy õ is mondja el a véleményét! Köszi! Üdv. Silva
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 febr. 07. - 12:00:02 10/10
(77/242)
Az én családomnak pedig a németekkel, úgyhogy mint minden a világon, ez is szubjektív.
10/10
Persepolis72 2010 febr. 07. - 11:07:52 10/10
(76/242)
Persze, de az embert mindig a saját megtörtént esetei határozzák meg leginkább. Nyilván számunkra ezek voltak a legfájóbbak, és határozták meg azt, hogy kitõl kell félni jobban, vagy kevésbé. Azt sem kétlem, hogy 43 elõtt a németek még nyugodtan lehettek "gavallérok", amikor még nekik állt a zászló, és hogy a távolról, kegyetlen körülmények között besorozott szovjet katonák miért voltak olyanok, amilyenek. Csakhogy róluk sehol sem hallottam azt, hogy miután gyõztek, megkímélték volna az embereket: nem csak a nemi erõszakokról van itt szó, hanem a rablásokról, fosztogatásokról, a fõbelövésekrõl. Nekik mindegy volt, hogy éppen hogy áll a háború. Jó jelzõ rájuk, hogy barbár ösztönlényként viselkedtek. Persze a nácikat sem akarom felmenteni, akik ideológiájuk következtében váltak precíz gyilkológépekké, de az én családom ilyennel nem találkozott. Remélem, érted, hogy mit szeretnék itt kiemelni.
Crazy Horse 2010 febr. 07. - 11:00:28
(75/242)
Értelek, csak azért írtam, hogy kicsit kiragadjalak a saját nézõpontodból (az eset megtörtént, az anya szeme láttára).
Folgore 2010 febr. 07. - 11:00:01 Előzmény Crazy Horse
(74/242)
Egyetértek.
A háború minden emberbõl állatot csinál, jöjjön bárhonnét az az ember, keletrõl vagy nyugatról. Ahogy mondják: a háborúban az igazság hal meg elsõként.
10/10
Persepolis72 2010 febr. 07. - 10:45:39 10/10
(73/242)
Sehol nem mondtam, hogy ezzel a maguk elõnyére fordítják a háborút, vagy akár megnyerik, de legalább az emberéleteket megkímélik. Csakhogy Hitler számára az emberélet is semmi volt, akár Paullusról, akár Rommelrõl elmondhatjuk, mindegyiknek megparancsolta, hogy az életük árán is, de tilos a visszavonulás. Mi értelme volt?
10/10
Persepolis72 2010 febr. 07. - 10:41:10 10/10
(72/242)
Pontosan arra értettem. A hadi kérdésekre.
10/10
Persepolis72 2010 febr. 07. - 10:39:29 10/10
(71/242)
Igen, ebben igazad van. Nem tudom, láttad-e a Kísérlet címû filmet, amiben pontosan ezt mutatják be.
http://hu.wikipedia.org/wiki/A_k%C3%ADs%C3%A9rlet_(film)
Az ember nagyon sokszor aljassá válik, ha olyan helyzetbe kerül. Ezt én sem vonom kétségbe...
10/10
Persepolis72 2010 febr. 07. - 10:33:57 10/10
(70/242)
Kíváncsi lennék rá, hogy ha téged vonszolt volna a hajadnál fogva végig az utcán, aztán rajtad ment volna végig 8 tök részeg szovjet katona 16 évesen, amikor még érintetlen voltál (adott esetben), és utána többet nem lehet gyereked, akkor is ezt mondanád? Nem azt mondtam, h ez azért jobb, mert német, az meg azért nem az, mert orosz, én csak vkinek a kommentjére írtam, h azért az oroszok sem voltak jobbak, hiába is nem ölték meg az embereket. Hidd el, ez sem jobb, sõt! Egy egész életet tettek tönkre, örökre. Az én családomnak ezekkel volt problémája, és ha nem haragszol, a véleményem továbbra is fenntartom!
10/10
Persepolis72 2010 febr. 07. - 10:26:46 10/10 Előzmény Crazy Horse
(69/242)
Én ezt nem is kétlem, ezért mondtam, vagy írtam, hogy biztos volt szemét, gyilkológép náci katona is, de az én családomnak nem velük voltak rossz tapasztalataik, hanem a szovjetekkel, akiktõl akkor és ott jobban tartott a falu, mint a németektõl. Az is majdnem biztos, hogy a háború különbözõ idõszakaiban mindegyik másképp viselkedett.
Brada 2010 febr. 07. - 10:18:42
(68/242)
Azért végre reagáltak az MTV-nél arra, hogy a kereskedelmi adókon mostanában hétvégén, fõ-mûsor idõben vagy C kategóriás filmek mennek, vagy ezerszer játszottak !
gabroca 2010 febr. 07. - 09:47:38
(67/242)
Érdemes megnézni annak, aki még nem látta. Viszont érdekes, hogy ugyanazon évben csinálta a Két Lotti filmjét is, a két téma elég messze áll egymástól...
10/10
toshiba321 2010 febr. 07. - 09:23:43 10/10 Előzmény Persepolis72
(66/242)
mert mi lett volna ha visszavonulnak? akkor is ugyanúgy elvesztik a háborút. A szövetségesek és a szovjetek többszörös túlerõben voltak nem csak az emberanyag hanem a haditechnika és a nyersanyagok terén is. Talán csak pár nappal tudták volna meghosszabbítani a háborút. Németország abban a pillanatban amikor megtámadta Lengyelországot már elvesztette a háborút.
netvaris 2010 febr. 07. - 09:22:28
(65/242)
Sziasztok! Olvasva a sok-sok hozzászólást egy valami hiányzott nekem. Lehet, sõt biztos, hogy Hitler nem volt katonai zseni, de annak, hogy a 6. hadseregnek megtiltotta a visszavonulást volt oka. Így tudtak idõt nyerni arra, hogy a Kaukázusban harcoló alakulatokat kimentsék onnan. Abban az esetben, ha Sztálingrádot átengedik a szovjeteknek, akkor õk kerültek volna harapófogóba, "katlanba", ahogy emlegetni szokták az ilyen helyzeteket. Gyakorlatilag beáldozták õket. Hogy megérte-e? Azoknak, akik ott harcoltak nem, ismerve a késõbbi eseményeket szintén nem, de akkor ezt még nem tudták.
John A. Kárki 2010 febr. 07. - 09:09:07
(64/242)
Valószínû, hogy Persepolis72 ezt a
" Az idióta, tehetségtelen Hitler miatt buktak el"
dolgot a hadi kérdésekre értette. Persze ha õ nincs mit elbukni, megjegyzem akkor járt volna mindenki jól...de mind1 , szóval az õ belekotyogása a tisztán hadi kérdésekbe döntõ hiba volt. Így szerintem ez a kijelentés 100%-ig helytálló.
Amúgy érdekes amit mondasz, és igaz is, de én inkább azt mondanám, hogy az õröké, azoké akik elkövették a háború alatt azokat aszörnyûségeket és rémtetteket amiket elkövettek. Valóban érdekes, de azért azt mondani, hogy "A holocaust-ban sem a zsidó nézõpont az izgalmas, hanem az õröké" kicsit erõs. Vagy nem is kicsit.
Egyébként a film egész jó volt, nekem annyira azért nem tetszett, de 10/8 megvan.
Badger 2010 febr. 07. - 01:35:42 Előzmény Persepolis72
(63/242)
"Az idióta, tehetségtelen Hitler miatt buktak el"

Mint ahogy az idióta és tehetségtelen Hitler miatt jutottak el odáig. Ha õ nincs elbukni sincs mit.:)

Az igazán érdekes kérdés azonban szerintem inkább erkölcsi jellegû. A hétköznapi ember akinek végig kell csinálnia ezt a borzalmat. Meddig tud ember maradni? Mikor bújik elõ a patkánylény belõlünk?
A holocaust-ban sem a zsidó nézõpont az izgalmas, hanem az õröké. Vagy legyen az orosz katona aki elhiszi hogy neki jár az hogy a megszállt területeken civilekkel erõszakoskodjon, raboljon stb. Hogyan magyarázták meg maguknak hogy igen ez így van rendjén? És ha már elég hülyeség eszébe jutott mindenkinek akkor képzeljük el hogy mi vagyunk az õr!

De hát nem történt semmi különös, csak az ember legnagyszerûbb (és egyben legocsmányabb) tulajdonságát használtuk már megint: azt hogy mindenhez képesek vagyunk alkalmazkodni. :)
Ugyanúgy 1943-ban Sztálingrádnál mint 2010-ben Haitin, vagy éppen Magyarországon.

Ja!
Volt egy nagyon okos hozzászólás. Utólag egyértelmûnek tûnik hogy mi lesz az események kimenetele. Persze, csak akkor, és ott, a korszereplõk nem olvashatták el a sztori végét a gimis TK-bõl.:)