Téma: Sztálingrád

offtopic
cellasto 2015 márc. 08. - 13:26:13
(32/52)
otthon kussolnod kell és azt hiszed,itt tiéd lehet az utolsó szó? :D
hát tessék:
hányj még ide bármit,én nem fogok válaszolni és akkor megnyugszik a te kicsi lelked :))

Istenem,de alacsony az a kerítés...vagy nyitva maradt az ajtó :))
Hohenstaufen 2015 márc. 08. - 13:24:01
(31/52)
Pompás! Ahogy vártam! Egy kapitális elb*szás után (saját cenzúra) jön az önfelmentõ, a másikat hibáztató automatikus reflex. Persze észérvek nélkül. Önkritika - egy deka se. Minek? Fincsi. Így kerek a világ. Na pá. És még egyszer: xar filmnek tartom ezt a Sztálingrádot. Ezzel nem az orosz részvételt, még kevésbé a történetben rejlõ orosz szenvedést becsülöm le, jóllehet megtehetném (mert az oroszok 1945 után teljesen tönkretették a hazámat, a népemet, és ezért nem kaptunk elégtételt, de hát ez a vesztesek sorsa), pusztán a véleményemet közlöm, AMELYET EL KELL VISELNI EGY DEMOKRÁCIÁBAN.
offtopic
cellasto 2015 márc. 08. - 13:09:11
(30/52)
te tényleg keress fel egy pszichiátert...
Hohenstaufen 2015 márc. 08. - 13:07:50
(29/52)
Szeretném lezárni a témát, mert méltatlan a helyzet. Kénytelen vagyok roppant egyszerû lenni. Mit is írtál eredetileg? Idézem: "...annyit írtam,hogy azért,mert orosz,nem kell lehúzni..." HOL HÚZTAM LE CSAK AZÉRT A FILMET, MERT OROSZ? És megjegyzem még egyszer: német-orosz koprodukcióról beszélünk. Nem orosz mivoltában támadtam a német-orosz koprodukciós filmet, hanem kivitelezésében! És az én véleményem befogadói-nézõi vélemény, egy a sok közül. Vili?
cellasto 2015 márc. 08. - 13:00:14
(28/52)
mit kértem én számon,te szerencsétlen??
annyit írtam,hogy azért,mert orosz,nem kell lehúzni...
az ellenség a kapuknál nyáltengernél még az eredeti német sztálingrád is jobb,nem hogy ez..
menj el kezeléyre szerintem,mert egy ártatlan megjegyzésre elkezdtél itt mocskolódni meg személyeskedni.
Hohenstaufen 2015 márc. 08. - 12:53:25
(27/52)
Egyébként felhívom figyelmed, hogy ez egy orosz-német koprodukcióban készült filmrõl beszélgetünk. Ez is jelzésértékû. Csak az orosz szálat, az orosz érdekeket vagy hajlandó látni, körülbelül az orrod végéig. Elfogult, buta tök!
Hohenstaufen 2015 márc. 08. - 12:36:26
(26/52)
Egyetlen szót nem szóltam az orosz szálról, az orosz háttérrõl! A filmrõl, egy film fogadtatásáról szóltam, befogadói oldalról. Nem én, hanem te tehetsz róla, hogy paranoiás, kisebbrendûségi érzésben szenvedõ szerencsétlen érzelmi futóbolond vagy, aki kivetíti a hülyeségeit a külvilágra! ***moderálva***. Egyébként, ha már itt tartunk: a mások olaján, gépein, hadianyagán, diplomáciáján nyert gyõzelmet, berendezkedést, befolyási övezetet meg is kellett volna tartani! És itt lép be a történetbe a kulturális-mentális tényezõ. Finggal nem lehet tojást festeni. A szovjet birodalom összeomlott, mert nem állt mögötte valódi összetartó erõ. A Nyugat érdeke és szponzorálása elmúlt, maradt a nyers hús, a kozák kivagyokiság, a német mintára felfújt szláv pótcselekvõ álfelsõbbrendûség, a vodka, a politikai gyilkosságok, a kemény kéz befelé, kifelé a süket duma, meg a fél világ megfigyelése, beszervezése, befenyítése, meg a többi. De meg lehet nézni, hogy Ausztria hova jutott, hogy '55-ben kivonultak onnan az oroszok, és meg lehet nézni, mit kínlódnak a volt szovjet csatlósállamok ma is, és gondolom még jópár évtizedig! Úgy hogy te engem ne leckéztess történelembõl! 1849 után, 1944-1945 után, 1948 után, 1956 után, és 1989 után! Mindegyik orosz vonatkozású dátum felért egy nemzeti megsemmisítéssel, egy kényszerû tévúttal, amiért drágán megfizettünk! Mi maradt a szovjet birodalom uralmából, ami tartós is maradt?! Semmi! Legfeljebb egy-egy dzsámi, díszsíremlék, mint a törökök esetében. Nekem ugyanúgy nem jelent semmit érzelmileg Sztálingrád, ahogy neked nem jelent semmit Világos, Budapest, a teljes magyar történelmi állam és társadalom megsemmisítése, a forradalom (s vele a nyugati út) leverése, a rendszerváltás elbuktatása nagyhatalmi alapon. Volt nürnbergi per a kommunista diktatúráért? Nem! Te nem kérhetsz semmit számon tõlem!
offtopic
cellasto 2015 márc. 08. - 11:40:38
(25/52)
mert az ellenség a kapuknál nem nyálas? :D
egy ostoba szerelmi háromszögrõl szól és néha lõnek benne vagy kettõt :D
na az a film aztán nyál a javából
azért,mert orosz valami,még nem kell lehúzni...
Hohenstaufen 2015 márc. 08. - 11:16:45
(24/52)
Sajnos webulon véleményéhez vagyok kénytelen csatlakozni. Ebbõl nagy film lehetett volna, de sajnos elrontották. Meg sem közelíti az "Ellenség a kapuk elõtt" hangulatát, kivitelezését. Mesterkélt, erõltetett és nyálas. A fene egye meg, pedig látszik, hogy volt pénz, ötlet, színészek a filmhez, de nem sikerült összegyúrni az összetevõket egy igazán ütõs filmmé. Többek közt az aránytalanságok miatt sem. Többek közt a "gonosz németek"-klisé ma már fárasztóan unalmas túlzásba vitelével is. Ennyi energiából, amit a filmre áldoztak, lehetett volna egy látványos és izgalmas háborús sztorit csinálni (lásd A híd túl messze van), amelynek minden perce szinte a képernyõ elé szegez. Hát ennek a filmnek ez nem sikerült, ezt a filmet elcseszték. A rengeteg CGI, megtört dramaturgia, dinamika, a hamis pátosz, moralizálás, szóval - ez a film nem sikerült. A Volt egyszer egy vadnyugat-ban az elsõ perctõl vibrált a feszültség, az egy mestermû volt, pedig közel ötvenéves régi film. A híd túl messze van-ban ott van például a híd visszafoglalására indított SS-támadás megkomponálása: ahogy a német tiszt megjelenik, amilyen tartása van, ahogy felszáll a harcjármûvére és férfiasan, elszántan támadást vezényel, mutatva az irányt elõre, és ahogy a gépét találat éri, majd az egyik katonája nekiiramodik, hogy kihúzza az égõ jármûbõl, de lelövik - szóval ez valami fantasztikus, pompázatos volt! És becsületes, hiszen a legyõzött ellenfelet nem akarta sárba taposni, gonosz hülyének beállítani a rendezõ. Ehhez képest ezt a Sztálingrád-ot, még a régi, 1993-as Sztálingrád-film is felülmúlja. Kár.
8/10
doktormacko1 2015 jan. 31. - 22:05:28 8/10
(23/52)
8 / 10 Nekem tetszett. Ennek legalább volt némi valóság szaga.
Hutyibetyár 2015 jan. 06. - 23:49:58
(22/52)
Szerintem nagyon jó a film. Engem az eleje idegesített a keret sztori, de a többi jó volt. Sok önéletrajzi ihletésû könyvet olvastam orosz és német katonáktól. Persze, ki lett fényezve egy kicsit az orosz fél, de azért messze nem úgy, mint az amcsi filmekben az amcsik. Itt azért nem volt egyértelmûen az orosz a jó és a tökéletes. Akkor nem robbant volna fel az olajtartály sem pl.
És azért ne felejtsük el hogy mégsem a nácikok nyerték meg a háborút és pont sztálingrádnál fordult meg a hadiszerencse...
1/10
makovecz1972 2014 szept. 01. - 20:39:51 1/10
(21/52)
Mert állítottam olyat, hogy így történt? Ne fárasszuk már egymást, az ilyen marhaságokkal. Nincs itt mit nagyon értelmezni, itt csak a hollywoodi filmes baromságok negatív hatásiról van szó, vagyis, hogy a látvány a tartalom kárára megy, ma már bárki tud filmet csinálni, minimális tehetséggel, csak néhány jó informatikus kell, HA EGY TÖRTÉNELMI FILMET KÉSZÍT AZ EMBER NEM ÁRT VALAMI TÖRTÉNELMI HÛSÉG, nem kellenek bele az ilyen látványelemek, mert paródia lesz az egész.
Sz Peter 2014 szept. 01. - 20:28:56
(20/52)
Mert rosszul értelmezed. Az égõ katonák rohama nyilván nem így történt a valóságban, az csak a pánikban esett ellenség szeme elõtt jelent meg úgy ahogyan a film ábrázolja.
1/10
makovecz1972 2014 szept. 01. - 20:04:33 1/10
(19/52)
ez egy nagyon gyenge alkotás, nagyon gyenge színászi játékkal, alapvetõen a látványra helyezi a hangsúlyt, egy avatar vagy amerika kapitányban elmegy, de egy történelmi témájú filmben elég nevetséges, számomra nagyon hiteltelen ez a film, fõleg a égõ katonák rohama annál nagyobb baromságot régen láttam. 10/1
Sz Peter 2014 júl. 27. - 10:08:50 Előzmény trev
(18/52)
Te milyen filmet néztél?

"gonosz németek"? "kulturált oroszok"?

Mindkét oldalról mutatja be a harcokat de ilyen marhaságokat nem láttam benne.
5/10
Mydgard 2014 júl. 27. - 06:35:25 5/10
(17/52)
Udv!

Ez tipikusan az a film, ami nagyon gyorsan felejtheto. Tegnap este megneztem es semmi maradando nyomot nem hagyott. Nagy varakozassal tekintettem a megtekintesere, de valahogy nekem darabokra hullott legovarnak tunt, nincs normalis storyline, melysegeiben nem talaltam dramainak csak a felszinen futottak annak tuno torteneti szalak. Hatasaban meg se kozelitette a ket klasszikust az Ellenseg a kapuknal-t es a 93-as nemet Sztalingrad-ot. A langolo szovjet katonak rohama irracionalisnak tunik, talan a honvedok heroizmusat szandekozik kifejezni. Viszont a sztalingradi ostrom kozepen zsido ellenes pogromot vegrehajto Wehrmacht kifejezetten szurrealis es nevetseges baromsag. Nem tudom mi ertelme volt ilyen hulyeseget belerakni. Na meg azert a valos szovjet barbarizmus igen jol ki van retusalva a filmbol. Aki kedveli a II. vh.-s filmeket annak azert egyszer erdemes megneznie.
3/10
trev 2014 jún. 30. - 13:59:24 3/10
(16/52)
Ritka szar film. Csodálom, hogy német koprodukcióban készült. A gonosz, emberáldozatot bemutató, értelmetlenül gyilkolászó németek szemben a minden körülmények között hõsies, szenvedõ, de kínjukban humorizálni is képes, hangszerek közt meghaló kulturált oroszokkal szemben. Megagiccs. 3/10, de ez is csak a látványos megoldások miatt.
zos42 2014 jún. 25. - 21:11:07
(15/52)
Szerintem ebben a filmben nem kell a valóságot keresni, ezt én az amolyan mûvesz akció történelmi katymaz kategóriajába helyezném. Nekem az egész film kicsit emlékeztetett a 300-ra. Ott sem kell keresni a párhuzamot az igazi harc, és a filmben mutatott között. Szivesen megnézem majd valamikor megegyszer. 7/10
7/10
kisokka 2014 jún. 15. - 19:55:37 7/10
(14/52)
Nekem egy kicsit másképpen alakult a véleményem errõl a filmrõl, mint általában a hozzászólóknak, ugyanis én meg se akartam nézni. Arra gondoltam, hogy ez egy vérszar film, nem lehet más. Viszont nem az. Amikor kikerült a film, láttam a trailerét, na mondom akkor ez így tárgytalan. Most jutottam el oda, hogy megnézem, mivel egész nyugodt állapotban vagyok.

***SPOILER***

Aláírom, hogy voltak benne baromságok. Pár példa, amit megmosolyogtam:
Az égõ ruszki roham addig lett volna elfogadható, ha nem lõnek közben, egyszerûen lekaszálják õket és kész. De nem így történt és ez már sokaknak elvette a kedvét a filmtõl. Eleve elég ramatyul is lett megcsinálva. Mindegy, felejtsük el.
A mandineres lövés, hát az...Legalább valaki lopakodott volna oda ahhoz a tankhoz és nézze meg merre vannak a németek rakettái, de itt sem történt semmi ilyesmi(akkor is hülyeség lett volna, de egy kicsivel kisebb hülyeség, mint így). Jó, felejtsük el ezt is.
És, amit nem megmosolyogtam, hanem egyenesen bosszantott, ezek az akció közbeni belassítgatások. Egyszerûen iszonyat. Ja és persze nem csak akció közben, hanem kidobják az ablakon a harmadik hullát és még azt is lassítva. Repül a negyedik csomag papírlap, azokat is lassítva. Szóval ne már, elég egyszer is betolni ilyet, többször nem kell. Fõleg nem ugyanarról. Fõleg nem fél percenként(egyébiránt szerintem 15-20 percet lazán rövidült volna a film, ha max 2-3 slow motion van). Ezt viszont már nem felejtem el.

A lényeg, hogy sokakkal egyetértek a film hibáit illetõen, biztos van még olyan, amit kihagytam, de fogy a tinta.

ÉS! Ennek ellenére én azt mondom, hogy ez a film nem rossz.
Velem ellentétben, ti ott kúrtátok el a dolgot, hogy már az elsõ trailertõl kezdve vártátok. Tele volt a net, hogy ez a film akkora durranás lesz, hogy belerezeg mindenki.
De kérdem én. Melyik az a film, ami tele van látványelemmel és még mellé egy kerek, jól kidolgozott történettel? Legközelebb így tekintsetek egy trailerre és nem fogtok csalódni.
Viszont így én még többet is kaptam, mint amit vártam. Szerintem nem volt annyira durván elnyomva a drámaiság ebben a filmben. Csak ugyebár a végkimenetelt mindenki kitalálhatta.

A ruszki csaj és a német tiszt viszonya még egész jó lett volna, csak itt mindenki tudta mi lesz a vége. Még a ruszki csaj és a német tiszt is. Ezen van, aki fennakad, hogy a német tiszt az orosz nõvel? Nem tudom, azért meg lett magyarázva, hogy mi miért történik. Itt már pont arra célozgatnának sokan, hogy egy német katona ilyet, meg olyat soha nem tenne, holott a másik mondatban meg arról beszélnek, hogy nem kéne ennyire leegyszerûsíteni a nácikat, meg egy kaptafára rakni. Ez valahol némi ellentmondás, nemde?

Az öt ruszki és a ruszki csaj se lett volna rossz, csak itt azért van egy kis hiba. Miért nem hat ruszki? Értettem én, hogy azért öt, mert a hatodik az apa. Viszont azt hittem a papa túléli, szóval ez egy kicsit így furcsa. Az is érdekes volt, ahogy kialakult ez az egész kapcsolat közöttük. Innen valami erõsen hiányzott.

Aztán a színészekkel nekem semmi bajom nem volt, volt egy-két furcsaság, bár lehet majd egyszer megnézem eredeti nyelven is és akkor több mindent le tudok szûrni.

Szóval ennyi. Azt hittem egy überfos túlpropagandált ruszki túrót kapok, helyette egy közepes filmet(számomra), amiben helyet kaptak a német katonák is.
Ezért is kapott tõlem 7-est, mert sokkal rosszabbra számítottam. Bõven lehetett volna még mit dolgozni rajta, de most ennyire futotta.
Sz Peter 2014 jún. 14. - 20:55:14 Előzmény wheeler146
(13/52)
A film pont azt mutatja meg, hogy nem lehet sem az egyik, sem a másik oldalért "szurkolni"!
Akinek ez nem jön le, az inkább menjen és játsszon a CoD-val. :)