Téma: Sztálingrád

5/10
wheeler146 2014 jún. 12. - 20:46:43 5/10
(12/52)
Én is megnéztem. Háááát nekem olyan "tedd ki hagy hûljön" az egész.
Bizonyos akció jelenetek egészen jók, viszont nagyon egyoldalúak. A látvány egészen tetszetõs, néha már túlzás.
A nagy röptû gondolatok aminek át kellene jönnie, azok eléggé felemásan jöttek át. Az ember érzi, hogy na itt kéne lennie annak a pillanatnak, amikor átérzem a dolgokat, de valahogy a pillanatnyi katarzis a végsõ fázisban mindig elakad!
Az, hogy a ruszkik ilyen filmet összehoztak (ha nem is egyedül), az már önmagában dicséretes. Szerintem mégis túl nagyot akartak markolni, és sokkal kevesebbet sikerült, mint amit szerettek volna. Még az "Ellenség a kapuknál" is sokkal jobban átadja a háború borzalmait, izgalmait, és a résztvevõk érzelmeit.

Pl. érdekesség képpen megemlíteném, hogy az "Ellenség a kapuknál"-ben Zajcevnek szurkoltam. Ebben a Sztálingrádban valamiért a németeknek... Nem igazán tudom megmagyarázni miért...
offtopic
imrenyibalazs 2014 jún. 09. - 18:11:36 Előzmény Hohenstaufen
(11/52)
Spoiler lesz!

Annak a címe nem Ellenség a kapuknál? Amiben ilyen színészek játszottak, mint Jude Law, Joseph Fiennes, Rachel Weisz, Bob Hoskins (szerepben Hruscsov/Khrushchev), Ron Perlman és Ed Harris.
Igen, az a Jean-Jacques Annaud-film elég jó volt, ez a látványra alapozott és bemutatta a háború borzalmát, de a látvány és a trükkök voltak "túlsúlyban", - tényleg elnyomták a drámaiságot...

Erõs Spoiler!
Igen, az égõ katonák rohama nekem is érdekes volt, horror játékokban és filmekben van ilyen... - késõbb még írok, de most csak annyit, hogy ezt filmre meg lehet csinálni, mármint technikailag;... - de mint a Kickboxer, vagy a 99-es Mátrix, ez eléggé el van túlozva.
De mindenesetre látványos volt a film, azt meg kell hagyni.
jooasszony 2014 jún. 05. - 23:58:46
(10/52)
Nagyon COD-ra hajaz a látvány, a történet mintha nem is a sztálingrádi mészárszék majd 200 napját, hanem egy más történetet mesélne el. A szovjet csoport szinte idillikusan él együtt a lebombázott házban, a német és Mása kapcsolata meg blõdli a javából.

Thomas Kretschmann ismét telitalálat, külön érdekesség, hogy õ a második nagy "Sztálingrád" filmben játszik. Nekem az 1993 még mindig az egyik kedvencem, többször megnéztem, nekem ez a feldolgozás hozza leginkább azt a szörnyûséget, amit a dokumentumfilmek alapján el tudok képzelni.( Bár az Ellenség a kapuk ... is nagyon bejött, fõleg a mesterlövész vonal miatt.)
offtopic
sofi 72 2014 jún. 02. - 17:03:55
(9/52)
Ez tetszett! :DDD
stenmore- 2014 jún. 02. - 10:41:51
(8/52)
Ez a film is egyenes folytatása az egykori szovjet partizánfilmeknek.
6/10
mmili 2014 jún. 02. - 10:24:42 6/10
(7/52)
Egész jó film, ha elvonatkoztatunk Sztálingrádtól. Az effektek egész jók, de rengeteg a kamu a filmben, ergo nem történelemhû.
Spoiler:
Lángoló szovjet roham, aláhidazott Volga, mandínerbõl lõtt páncéltörõ, a német vezetõhöz vitt "fegyveres" fogoly... . Jó, ez egy orosz film, és próbál Oroszországról csupa jót, és hõsiességet festeni, de ne így. A film összezavarja az embereket, és sokakat félre is fog vezetni. Értem én, hogy a '93-as Sztálingrádot le kellett forgatni az õ szemszögükbõl, de ne így.
A magas értékelés valószínûleg a film címétõl való elvonatkoztatásnak köszönheti, az imbd-n 5.5-ön áll.
Lényeg a lényeg: Nem Sztálingrádról szól, a címével ellentétben, ez egy fiktív oroszok által elképzelt történetet dolgoz fel, és ha így nézed, akkor egész jó kis háborús filmet kapsz.
6/10
Atis88 2014 máj. 31. - 17:52:20 6/10
(6/52)
Hatalmas csalódás volt ez a film.
Frikando 2014 máj. 29. - 20:00:50
(5/52)
Teljesen hamis, torz képet mutat a frontról, a katonák mindennapjairól. Ahol két éve, mindennap meghalhatsz, ott tüzelsz mindenre ami mozog, lõtávolon belül, kívül egyaránt. És ha nincs elvesztve az életed, meredsz magad elé, és egy mozdulatot nem teszel másért, csak magaddal vagy elfoglalva. Lõtávolban felsorakozni, és civileket elégetni, úgy hogy közben a ellenség távcsövön csak nézi? Ugyanmár! Megvárni a házba benyomuló németeket, és egy szál késsel a géppisztolyosok ellen sikerrel felvenni a harcot? Ugyanmár! Mesterlövész puskával szemlélõdni német tiszteket, közben nem lõni, ugyanmár! Házak közé lezuhant repülõgépbõl fel nem robbant lõszereket kiszedni, jajistenem. És az a fogolyejtéses jelenet, meg a mandíneres ágyúlövés...
rockjano 2014 jan. 13. - 02:20:21
(4/52)
Borzasztó…szörnyû az egész.

Próbál felnõni a nagy látványos amerikai filmek közé és tényleg látványos is de tartalom az semmi.

Tényleg olyan mint egy 3D játék néha…látványos csatajelenetek és semmi tartalom…

A látvány teljesen megöli az egészet nincs dráma nincsenek érzelmek, rosszak a szinészek nincs forgatókönyv…semmi…

Az oroszok is tudnak pont olyan rossz filmet csinálni mint az amerikaiak…
Hohenstaufen 2013 dec. 31. - 10:55:32
(3/52)
Az elsõ tíz perc után kénytelen voltam abbahagyni a film nézését, részemrõl ennyi elég is volt ebbõl az übermesterkélt filmbõl. Elõször majdnem azt hittem, hogy egy számítógépes akciójáték végigjátszását vagy demóját nézem, utána jött a felrobbantott, majd még égõ állapotban is rohamozó szovjet gyalogság akciója, és ennél a jelenetnél (amelynek köze nincs a valósághoz) már olyan undor kapott el, hogy nekem ennyi elég is volt. A túlságosan mesterkélt mûvi látvány és túl erõltetett heroizálás már az elején megölte az egészet. Szabjunk már határt a fantáziálásnak, jó? Nálam ebben a témában az "Ellenség a kapuk elõtt" még mindig toronymagasan vezet. Nagyon fontosak az arányok, és ez a film tudta ezt az alapelvet.
8/10
Hellas 1903 2013 dec. 27. - 14:38:17 8/10
(2/52)
Tartalom : A történet egy orosz családon keresztül mutatja be a második világháború fordulópontját, a sztálingrádi csatát, a világtörténelem talán legvéresebb összecsapását, ahol mintegy másfél millió ember vesztette életét. A sztálingrádi ütközet volt a világtörténelem legnagyobb folyamatos csatája. A harc 199 napig tombolt egyhuzamban. A veszteségeket még megbecsülni is nehéz: A szovjetek vesztesége akkora volt, hogy a szovjet kormány egyszerûen megtagadta azok nyilvánosságra hozatalát. A tengelyhatalmak veszteségeit halottakban, sebesültekben és hadifoglyokban 850.000-re teszik a történészek. 400.000 német, 200.000 román, 130.000 olasz és 120.000 magyar katona halt, sebesült meg vagy esett fogságba. A hadifoglyok többsége el is pusztult az 1943-tól 1955-ig tartó rabság alatt. A fentieken túl, kb. 50.000, a tengelyhatalmakkal harcoló korábbi szovjet (pl. ukrán nacionalisták) önkéntes halt meg, akiket a szovjetek fogságba esés esetén azonnal kivégeztek. A németek szintén rendkívül kegyetlenül bántak szovjet hadifoglyaikkal, akik tömegesen haltak meg, kiszabadításuk után pedig szovjet hadbíróság várt rájuk (hiszen megszegték Sztálin parancsát, hogy a harcot a végsõkig folytatni kell). Levéltári kutatások szerint a szovjetek vesztesége 1.129.619 fõ volt (478.741 halott és hadifogoly, 650.878 sebesült), ez a szám azonban kissé nagyobb hadmûveleti területre vonatkozik. Csak a bombázások elsõ hetében kb. 40.000 civil pusztult el, a teljes civil veszteségekrõl becslésünk sincs.

Na sikerült megnézni végre , hát nem mondom , hogy rossz volt de a klasszikus német változatt sokkal jobb volt ez egy picit hálivúdasra sikerült de mindenféleképpen bekerül a 2 vh filmek közé a polcomra !
SpencerBarnes 2013 dec. 07. - 00:23:59
(1/52)
Nagyon várós!
Fõleg hogy IMAX 3D, és végre az oroszok is kivették a részüket a készítésbõl!