8/10
Grigorij 2010 jún. 04. - 14:12:52 8/10
(54/114)
Valóban ragyogó film, anno az elsõ megvásárolt DVD-m volt...
Akinek meg nem tetszik, az ne nézze, ilyen dolog az ízlés!
De hogy nem tetszik és ezért kioktatni mindenkit?
Jó magyaros szokás, gondolom a "filmesztéták" napi 6-8 mûvészfilmet néznek..?

A tartalomhoz: nincs semmiféle francia sanzon, az a nyivákolós dal, amitõl szétdurrannak a zöldfejûek, az a korai "jódlizós" amerikai õs-country.
AVentura 2010 jún. 02. - 17:02:16 Előzmény gerhajdu
(53/114)
A Függetlenség napját késõbb adták ki!Amúgy meg jó film szerintem!De hát kinek mi tetszik!
Hester 2009 nov. 26. - 19:05:17 Előzmény Mr.Kritika
(52/114)
hát a tim burton filmekben általában mindenki meghal!xD
amúgy nagyon szeretem burtont, kedvenc rendezõm. 1szerûen fenomenáális, a filmet am most fogom megnézni.:D
gerhajdu 2009 nov. 19. - 17:10:34
(51/114)
Ezt a filmet 1x sem tudtam eddig végignézni, tudom, hogy paródia akar lenni, de engem aztán nem szórakoztatott. A nõ fejû kutyáig bírtam. Lehet, hogy utána vannak jó poénok is.
Õszintén szólva, amiket parodizál, mint a Függetlenség napja, én eleve jót szoktam szórakozni, nem úgy mint ezen a béna próbálkozáson.
filmbarbár 2009 szept. 09. - 20:46:26
(50/114)
Szenzációs szórakozás. A látványról Tim Burton és csapata gondoskodik, a zenérõl maga Danny Elfman.
Imádom az ilyen szívderítõ, (fekete)humoros társadalom kritikát. http://angolmozi.5mp.eu/web.php?a=angolmozi&o=5ZfhLz9KGv
A megszámlálhatatlan emberi problémának halálos csöndben való rettenetesen komoly boncolgatását már unom. Az ilyen mozi jöhet bármikor akárhányszor.
10/10
Mr.Kritika 2009 júl. 15. - 10:37:23 10/10
(49/114)
Ez a film nekem nagyon tetszik.Az egyik kedvenc filmem.A legjobb az hogy
SPOILER
majdnem mindenki meghal
SPOILER VÉGE
ez vcalahogy különössé teszi
10/10
tombenko 2009 jún. 03. - 23:30:28 10/10 Előzmény norton15
(48/114)
Tulajdonképpen ez is egy kis társadalomkritika. A legnagyobb hatékonyságú fegyver a Földön: Az igénytelen, kommersz szemét.
hecsedli 2009 jún. 03. - 23:21:31
(47/114)
ma is belenéztem. rengeteg poén van benne, ami messzirõl nagyon gagyi, közelebbrõl azonban a mai eltorzult világról fest nagyon is valós képet. pl: 'ha már úgyis elpusztult a házak nagy része, jobb lenne ha inkább 'vigvam-okat állítanánk fel az összedõlt épületek felújítása helyett'.
miért is ne? ki tudja, talán több megbékélést hozna a világnak. ezt is ki lehetne egyszer próbálni :D
10/10
norton15 2009 máj. 23. - 23:01:49 10/10
(46/114)
Ez igaz. Engem csak elsõre irritált Bill Pullman az említett filmben, többedszerre inkább csak nevettem, és elképzeltem ezt hazai körülmények között.:)

Már a tábornokkal is fityiszt mutat a politikának, amikor az állandóan az atombombát akarja kilõni az idegenekre. De az egész filmben vannak fricskák erre.
offtopic
Vinogradov 2009 máj. 23. - 22:47:37
(45/114)
Zseniális videó, kösz a linket!
Vinogradov 2009 máj. 23. - 22:45:14
(44/114)
"Részben idióták szoktak lenni. Pl amikor hangzatos szövegeket vágnak le, amin a marslakó is elkönnyezte magát, hogy a Mars, és a Föld fogjon össze.:D"

Objektíve persze idióták, de a film alkotói szerint az elnök magatartása mindig a legjobb példát mutatja a nemzet számára.

Pont ez az, ami igazán irritáló pl. a Függetlenség napjában.



"Nekem az jött le, hogy totál brit. Rá kell nézni, hallgatni, hogyan beszél, és valamiért ez ugrik be.:) No meg az, hogy tényleg sületlenségeket beszélnek. Pl hogy biztosan nem agresszorok."

Na hát ez a kedvencem: "fejlett civilizáció, tehát nem lehetnek barbár agresszorok". Hát ez MEGALOL, ráadásul nagyon jól bemutat az amerikai politikának, hiszen nyilvánvaló, hogy ha õk lépnek fel agresszívan, az számukra nem jelent etikai problémát, de ha mások, õk azonnal barbárok és antidemokratikusak. (De ezt inkább hagyjuk, mert merész és veszélyes politikai áthallásokhoz vezet.)
10/10
norton15 2009 máj. 23. - 22:18:52 10/10
(43/114)
Részben idióták szoktak lenni. Pl amikor hangzatos szövegeket vágnak le, amin a marslakó is elkönnyezte magát, hogy a Mars, és a Föld fogjon össze.:D

Az benne a legjobb.:) Ving Rhames egyik legérdekesebb szerepe szerintem. Bár a kiskölykök is királyak, ahogy a videojátékból tanult ismereteikkel verik le a marslakókat, és mentik meg az elnököt.

Nekem az jött le, hogy totál brit. Rá kell nézni, hallgatni, hogyan beszél, és valamiért ez ugrik be.:) No meg az, hogy tényleg sületlenségeket beszélnek. Pl hogy biztosan nem agresszorok.

Vagy amikor felfedezik az ellenszert. Eszméletlen, hogy attól a beteg zenétõl behalnak.:D A pankrátor ki is kapcsolta a rádiót, hogy mi ez a sz*r.:D
10/10
tombenko 2009 máj. 23. - 21:57:15 10/10
(42/114)
http://www.youtube.com/watch?v=sP7iZGgG6ls
Itt egy kis ismétlõ anyag. :)
Vinogradov 2009 máj. 23. - 21:40:17
(41/114)
Köszönöm az értékes kiegészítést! :)

Hihetetlen: hét-nyolc éve egy csomót hallgattam õket, ma meg semmire nem emlékszem belõlük.
Még a figura nevére sem...
Vinogradov 2009 máj. 23. - 21:35:56
(40/114)
"az idióta elnök"

Már mint, hogy csak itt idióta az elnök nem? Mert, hogy általában az elnök az agybajnok, az igazi vezetõ õstípusa, aki kivezeti a népét a félelem völgyébõl.



"és a valaha volt pankrátor, aki kisemberként hazatalál a családjához"

És aki tök fölöslegesen egyedül száll szembe az marslakókkal. :)



"a nyilvánvaló tényekkel szembemenõ brit tudós"

Érdekes meglátás: nekem Pierce Brosnan karakterébõl inkább az jött le, ami a sci-fikbõl általában. A filmbéli tudósok gyakran össze-vissza magyaráznak mindenféle ökörségeket, amelyeket egy felsõs általános iskolás tudása tökéletesen meghalad (kivétel a Star Trek, néhol a Stargate sorozat, és az utolérhetetlen Battlestar Galactica).

Ez a karakter egyébként jellemzõen az ötvenes-hatvanas évek jellegzetes sci-fijeibõl lett átmentve: a pipa, a séró, a mindig makulátlan öltözködés és az, hogy képtelenség õket kilendíteni permanens nyugalmukból, az ilyen filmek tudósainak sajátja.


"Azon a részen röhögtem már visítva, ahogy elintézik a tábornokot... Zseniális.:D Pedig hányszor láttam már, és nem lehet megunni."

Egyetértek, az a rész tényleg zseniális. Bár nekem a személyes kedvencem, mikor semlegesítik az atomtöltetet, amikor megölik az elnököt és amikor marslakók fényképezkednek az égõ Tadzs Mahal elõtt. xD
10/10
tombenko 2009 máj. 23. - 21:24:09 10/10
(39/114)
Ed, the 'ead? Röviden Eddie. :)
10/10
norton15 2009 máj. 23. - 20:18:11 10/10
(38/114)
Vinogradovval vagyok: ez a nagybetûs PARÓDIA. Annyira el van találva, hogy az már nem igaz. Kifigurázza az amerikai pátoszt, olyan sablonfigurákkal, mint a katonab*zi báty, a hõssé váló öcs, az idióta elnök, az állandóan háborúra kész tábornok, szintén kissé buggyant nagymama, Tom Jones, és a valaha volt pankrátor, aki kisemberként hazatalál a családjához, és a nyilvánvaló tényekkel szembemenõ brit tudós. És mindez egy Tim Burton filmben.

Azon a részen röhögtem már visítva, ahogy elintézik a tábornokot... Zseniális.:D Pedig hányszor láttam már, és nem lehet megunni.
Petrapetrus 2009 máj. 23. - 20:12:35
(37/114)
Igazad van!
Vinogradov 2009 máj. 23. - 18:42:05
(36/114)
Egyébként tényleg hasonlítanak Ahmedre, de engem inkább az egyik Iron Maden-es figurára emlékeztetnek, csak most nem jut eszembe, hogy melyik az...
pozsizsuzsi 2009 máj. 23. - 18:33:28
(35/114)
Hiába tudom, ha Achmedet már ezerszer láttam, a marsereket meg elõször.