Ninimusa 2008 jan. 28. - 16:35:12
(51/151)
nem tudja vki,h mi annak a számnak a címe,amire anne futkos?
Ninimusa 2008 jan. 28. - 16:11:45
(50/151)
sajna a jane austen adaptációk sajna gyakran...hát bénák...mint pl. az Emma...hát az katasztrófa volt...persze a B&B maga a tökély...de a mansfield park-ot is eléggé elbénázták..meg ezt is egy kicsit..a futás dolgot én sem értékeltem..annál inkább rupert p-jonest:) forgassák újra...de a kapitány maradjon õ:)
10/10
darcliz 2008 jan. 21. - 20:10:29 10/10 Előzmény hallatlan
(49/151)
Végre én is elolashattam!

***SPOILER***
Igy, olvasás után én is kicsit csalódtam, h azt a nagyon fontos jelenetet kiirták illetve nem irták bele a filmbe, mikor W kihallgatja Anne és Harville közötti eszemecserét a férfiak-nõk kitartásáról.
De jobban belegondolva ezt a hiányosságot a filmkészitõk nagyon jól orvosolták azzal a jelenettel, mikor Anne maga mondja meg W-nek, h nem megy hozzá Elliot-hoz. A pasi itt nagyon gyorsan kapcsol, h szabad az út.
Tulajdonképpen ezt úgy is "lefordithatjuk", h mig a könyvbéli jelenetnél véletlen szerencsén múlott, h megtudja Anne véleményét, értsd véletlen meghallotta mit-mirõl beszélnek, addig a filmben tulajdonképpen Anne maga közölte vele, h "Itt vagyok! Tiéd vagyok!"

Ilyen szemszögbõl szemlélve, természetesen a filmbéli jelenet a nyerõ, nekem, biztosan!

Nagyon jó a könyv, tömören és lényegretörõen ez a véleményem!!! :-)))
9/10
hallatlan 2008 jan. 12. - 09:46:07 9/10 Előzmény darcliz
(48/151)
Egyet értek veled, azonban a filmben (ebben) nem jött le ez a vonzalom úgy mint a könyvben ellenben a BB-vel, ahol a filmben megkaptam azt, amit itt a könyv nyújtott.

Mégis más; ha van rá 6 órád, hogy kibontakozzon az a vonzalom és más; ha 2-2,5 óra van erre.
Gondoljatok bele, hogy a cselekményt, a könyvet is órákig olvasod, holott hamarabb, már 50 oldal után egymásra találhatnának...kevesebb bonyodalommal stb. Én azt hiányoltam, hogy a bonyodalom, az egymásra-találás nem volt hû azáltal, hogy kihagytak részeket, lebutították...
Véleményem szerint ha egy film nem "teljesen" hû a könyvhöz, akkor az már egy másik könyv is lehetne akár...

A másik BB feldolgozás (2005ös) nekem is tetszett, mert kihozták belõle, amit 2,5 óra alatt ki lehet, azonban kissé átírták... ahogy ezt is-> lásd amikor beszélgetnek a vacsora közben a nõk és a férfiak kitartásáról. Emlékeim szerint a könyvben Frederick hallja, amit Anne mond és ez az ami erõt ad neki. Itt azonban Fred közben mással beszélget...)
10/10
darcliz 2008 jan. 11. - 22:41:31 10/10
(47/151)
Igen, igazad van! Egyik regényében sem érinti ennyire testközelbõl a szerelem érzését! A BB-ben sem volt ennyire szenvedélyes a szerelem Lizzie és Darcy között.
Mostmár értem miért mondják erre a regényére azt, h a legkiforrottabb és legjobban kidolgozott. És talán azért is sikerült ilyen szivetszoritóan megirnia ezt a regényét, mert a saját tapasztalatait is beleirta ...

Meg fogom szerezni!!!
10/10
hedi 2008 jan. 11. - 15:27:11 10/10
(46/151)
Egyet értek DRusza-val, szerintem is így jó a film ahogy van, és igen is szép az a lány, a többi ostoba lányt játszó szereplõ mellett. Naná, h. egy okos, érzelmes, tiszteletreméltó, kedves, talpraesett, stb. nõt választ magának a férfi. Nincs semmi baj azzal a szaladással, nekem eszembe sem jutott,h. ez ne lenne jó. Talán ebben a könyvében ragadja meg a legjobban Austen az egymás iránt érzett mély szerelem, kitartás és remény igazi értékét és értelmét két ember között, ahogyan õk ketten összeillenek, még a B&B Lizzy és Darcy kettõsénél is jobban. Mindenkinek ajánlom olvassa el...
10/10
livcsi78 2008 jan. 10. - 20:14:37 10/10
(45/151)
azt ajánlom, hogy aki teheti nézze meg eredetiben, angolul a filmet, szerintem nagyon jó élmény
DRusza 2008 jan. 10. - 17:04:34
(44/151)
A fanyalgók hozzászólásai igen magasra tennék a mércét, csak azt felejtik el, hogy ez egy filmadaptáció és nem köteles a regény minden pillanatát hûen tükrözni, mert az lehetelen. Ha nem tesszük ennyire magasra a lécet, akkor ez a film igenis jól sikerült, a végén a rohangálós jelenet egyáltalán nem idétlen, inkább megindító. (Nem divat bevallani, de nem is szégyellem, hogy engem könnyekig meghatott.) Férfi szemmel Sally Hawkins egyáltalán nem penészvirág (bár lehet hogy ez azért van, mert engem mindig is vonzottak a hasonló + szemüveges könyvmoly bölcsészlányok) másrészt aki ezzel érvel, az pont a regény fõ mondanivalóját nem fogta fel, azaz hogy a kapitány sok tucat szépség közül választhatna és neki mégis csak Anne kell... Szerintem jó film, az angol filmeket kedvelõknek kötelezõ csemege.
10/10
darcliz 2008 jan. 10. - 09:20:20 10/10
(43/151)
A könyvet még nem olvastam és eddig egyetlen filmfeldolgozását sem láttam ennek a regénynek - nekem tetszett a film. És fõleg azért, mert drámai hangulata volt, az ilyen filmeket pedig nagyon kedvelem.
A visszafolytott érzelmek, a ki nem mondott szavak, annyira szépen voltak ábrázolva ...

A következõ Mr. Darcy lépett elõ, csak Wentworth kapitány személyében!
10/10
hedi 2008 jan. 09. - 12:38:24 10/10
(42/151)
Sziasztok! Olvastam a filmrõl néhány rossz véleményt itt a fórumon. Van amelyikkel egyet értek, de csak részben. Én megrögzött Jane Austen rajongó vagyok, és minden megfilmesített könyvének örülök, bárcsak mindet mozivászora vinnék. Nekem teljesen mindegy, h. ki játsza, legyen szép vagy csúnyácska, (de ezt inkább úgy mondanám h. kevésbé szép színész), én cska örülök, h. így mégjobban beleélhetem magam a regénybe. Így voltam a Tartózkodó érzelem c. filmmel is. Úgy megörültem mikor láttam, h. leadják a tv-ben, pedig 2007-es feldolgozás. Azóta vagy 100-szor megnéztem és nekem minden tetszik benne. És igen is szép benne Anne, csak nincs elõnyösen megcsinálva a haja, és a ruhája. A kapitány persze tökéletes. Engem nem nagyon izgat,h. eltért a rendezõ az eredeti történettõl, néhány részletben. Egyáltalán nem baj, h. belesûrítette egy részbe az egész történetet, hiszen a Büszkeség és Balítéletbõl is csináltak egy részt és az is nagyszerû, tökéletes lett. Ha más is a feldolgozás kissé, így legalább másként is el tudjuk képzelni fantáziánkban a történetet, még ha Jane Austen nem is így írta meg. A lényeg, h. minél több filmet láthassunk a könyveibõl. Aki igazán szereti õt annak mindig fog teteszeni amit a regényeibõl csinálnak... Szóval csak szeressük minél jobban az ilyen filmeket, úgy ahogy vannak, a maguk tökéletességében!
10/10
SzClara 2008 jan. 08. - 15:51:30 10/10 Előzmény livcsi78
(41/151)
Nagyon köszönöm. (Akkor teszek még egy próbát az Alexandrában...:D)
10/10
livcsi78 2008 jan. 07. - 09:53:44 10/10
(40/151)
én a Libriben vettem meg, de láttam az Alexandrában is
10/10
SzClara 2008 jan. 06. - 19:51:42 10/10
(39/151)
Igen, azt tudom (a címét), köszönöm!
Jó, persze, igaz. De jobban örülnék, ha itthon lenne, a polcomon. Azért köszönöm a segítséget. :)
Mara60 2008 jan. 06. - 19:49:29
(38/151)
Én a helyedben könyvtárban, vagy antikváriumban próbálnám.
A könyv valódi címe: "Meggyõzõ érvek"
10/10
SzClara 2008 jan. 06. - 19:45:33 10/10
(37/151)
Szerintem nem volt rossz a film, bár én sajnos nem olvastam korábban a könyvet.
Nagyon szeretném elolvasni. Kerestem online könyvesboltban, és könyvesboltban is, de sajnos nem találtam. Többen írtátok, hogy nem rég olvastátok el. Kérlek benneteket, valaki mondja meg, hol vette meg a könyvet. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni ebben. Köszönöm szépen.

U.I.: Jah, R.P-J. tényleg jó képû pasi. De észre vettétek, hogy az egyik szeme kisebb, mint a másik? És az orr is ferde. De senki sem lehet tökéletes, õ pedig így jó, ahogy van. Ettõl ilyen aranyos. (A szexepil-je) :)
10/10
leviske 2008 jan. 04. - 16:48:40 10/10
(36/151)
az elõzõ hsz a Becoming Jane-re vonatkozott. :)
10/10
leviske 2008 jan. 04. - 16:36:08 10/10 Előzmény Mysticgirl
(35/151)
én is megnéztem, nekem is nagyon tetszett. az élete nem végzõdött happy end-del, mint a regényei, tényleg szomorú film.
10/10
leviske 2008 jan. 04. - 10:27:04 10/10
(34/151)
megyek beszerzem a könyvet. remélem azért téved majd erre olyan, aki felvette és szívesen megosztja velünk a filmet. :) ahogy láttam több ember lemaradt róla. :(
4/10
minervamcg 2008 jan. 03. - 22:14:08 4/10
(33/151)
Biztos, hogy ugyanazt a könyvet olvastuk?! És miféle megengedett keretek? Egy ilyen regény kapcsán szerintem nincs olyan, amit egy film ne tudna visszaadni, ha ügyesek a készítõk. (Lásd a 95-ös BésB-t!)Ha valahol esetleg gyengébb is a film mint a könyv, másutt beerõsítenek. Mint pl. a Klastrom titkában, ahol sokkal jobban van ábrázolva a hõsõn romantikus-kaland-ponyvaregény imádata mint akár az eredeti mûben.
Egyébként ha esetleg félreértést okoztam volna, nem Sally Hawkinssal, mint Anne megformálójával van gondom a filmben, hanem abban, ahogyan a rendezõ elvárja tõle, hogy alakítsa!!! Szerintem egyébként jó és megfelelõen szép színésznõ a szerepre, de a ruhák, smink, frizura teljesen elrontja, és fõleg a megkívánt viselkedés...
Mysticgirl 2008 jan. 03. - 20:31:45
(32/151)
A poén a dologban, hogy nem is tudtam, hogy adni fogják a tv-ben (így nem is láttam :[[ ), de pont aznap olvastam el a könyvet. Most nagyon érdekel a film...de a lesúlytó vélemények alapján nem merem megnézni xD