Téma: Terápia

SZOTYl 2014 szept. 29. - 22:27:07 Előzmény vjúská
(142/182)
október 27-én
vjúská 2014 aug. 27. - 11:05:47
(141/182)
Tudja valaki, hogy pontosan mikor indul az új évad?
10/10
Emese91 2014 jan. 05. - 15:37:32 10/10 Előzmény tothbeat
(140/182)
http://comment.blog.hu/2013/08/08/ujra_forog_a_terapia
Elvileg idén õsztõl! Alig várom!
10/10
offtopic
tothbeat 2013 okt. 17. - 10:54:48 10/10
(139/182)
Mikor jön a következõ évad??
dreamer1 2013 okt. 07. - 10:36:17
(138/182)
Eddig 24 részt láttam az elkészült 40-bõl.Érdekes sorozat.Aki feltétlen jó az Mácsai és Sztarenki Dóra.A páciensek közül talán az õ karaktere van a leginkább megírva vagy hihetõ.Marozsán Erika eleinte idegen volt nkem de egyre inkább tetszik.Nagy Ervin hozza a szokásosat valahogy mást is látnék tõle mert ezt ismerjük máshonnan már.A házaspár érdekes itt inkább a feleség dominál.Szamosi jó lehet mert baromira megutáltam.Csákányi Esztert nem érzem igazán eredetinek ebben a szerepben hogy hol a helye.Talán most félidõ után kirajzolódni látszik valami.
Cordelia 2013 aug. 19. - 12:05:15 Előzmény Morghulis
(137/182)
biztos a Szomorú Vasárnap miatt
Morghulis 2013 aug. 15. - 13:02:29
(136/182)
"Marozsán Erika produkciója volt. Az Oscar-díjra is jelölt színésznõ" Már nem azért, de õt soha nem jelölték Oscar-díjra, nem tudom honnan ered ez az infó.
Cordelia 2013 aug. 07. - 10:18:09 Előzmény balázs87
(135/182)
most ismétlik éppen :)
10/10
balázs87 2013 máj. 30. - 15:26:24 10/10
(134/182)
Mikor fogja ismételni a HBO??? Csak 2 részt láttam belõle:(
Cordelia 2013 márc. 18. - 07:55:02 Előzmény vjúská
(133/182)
ezt találtam:
Amit kevésbé emésztettünk meg, az Marozsán Erika produkciója volt. Az Oscar-díjra is jelölt színésznõ, akinek dalára a Szomorú vasárnap címû filmbõl mindig emlékezni fogunk, nehezen birkózott meg a szerepével. Talán köszönhetõ volt ez annak, hogy egy kórházban dolgozó nõrõl senki nem feltételezné, hogy szexuálisan ennyire frusztrált, túltöltött és karakterjegyeit nézve egysíkú legyen. A vulgárisnak szánt monológok, az igencsak kivágott ruhák és az erõs smink se tudta érdekesebbé tenni a szálat. Addig legalábbis, ameddig össze nem kapcsolódott Laura története a kedden érkezõ Mátééval, aki viszont tökéletesen képernyõre vitte a magyar gyógyszergyáros tragédiáját. A szerdai napon a zaklatott tornászlánnyal, Zsófival ismerkedtünk, Sztarenki Dórával hosszabb interjúban el is beszélgettünk a történtekrõl, hiszen az övé volt az egyik olyan karakter, aki legjobban megfogta a nézõket. Nem is csoda, impulzív játékot mutatott a fiatal színésznõ. Csütörtökön utána járhattunk, vajon tényleg igaz-e az a mondás, hogy párosban szép az élet, pénteken pedig arcul csapta a nézõket a Terápia, mert sehogy sem az. Párban, pártalanul, diplomával, vagy anélkül... mindenkinek megvannak a maga problémái. Dargay András is tanácsért esengett Ágnes (Csákányi Eszter) kanapéja elõtt. Ahogy pedig teltek-múltak a részek, egyre vadabb csavarok és ügyes trükkök szögezték a szimpátiára hajlamos nézõket a fotelbe. Gigor Attila és Enyedi Ildikó ugyanis kiváló kreatív fõnököknek bizonyultak.
9/10
csiri-biri 2013 márc. 14. - 13:29:23 9/10
(132/182)
Bevett szokás manapság, hogy egy filmet, sorozatot feldolgoznak, utángyártanak, átvesznek másik országokba. Lásd a mai magyar televíziós játékok, vetélkedõk szinte egy az egyben ugyanazok mint a nyugati nagytestvéreik. Ez teljesen normális. Kicsit utánaolvasol, megtudhatsz minden infot az adott mûsorról, nem hiszem, hogy szándékosan titkolva lenne, hogy a Terápia, egy izraeli sorozat alapján készült.
Az meg hogy tetszik e vagy sem szerintem teljesen lényegtelen ebbõl a szempontból. Én Terápia-fan lettem, attól kezdve, hogy az elsõ részbe belefogtam, és egy picit sem érdekel, hogy honnan indult a sorozat. Gratula annak, aki látta benne a fantáziát, hogy érdemes megcsinálni itthon is, és még inkább azoknak, akik megtalálták a megfelelõ szereplõket. Hiszen a színészi játék egytõl-egyik fantasztikus (spec. nekem Marozsán Erika is tetszett).
Remélem a többség így gondolkodnak errõl, és még sok ilyen színvonalas "koppintást" láthatunk a jövõben:)
Cordelia 2013 márc. 14. - 08:22:57 Előzmény vjúská
(131/182)
pont így vagyok vele én is. a szomorú vasárnapban nagyon tetszett, azt hittem ebben a sorozatban átütõ lesz, de annyira mû és hiteltelen, ahogy te is írod, hogy azokat a részeket szerettem a legkevésbé, ahol õ játszik. kár!
vjúská 2013 márc. 01. - 13:45:24
(130/182)
Alapvetõen egy nagyon jó adaptációnak tartom a sorozatot, az egyetlen dolog amivel nem tudok dûlõre jutni az Marozsán Erika alakítása. A szomorú vasárnapban nekem nagyon tetszett, alig vártam, hogy itt is felbukkanjon, de sajnos csalódást okozott. Kövezzetek meg, de szerintem a szerepéhez sem elég fiatal már (igen látom, hogy 5 év az eltérés, ez valamelyik színésznõnél számít van akinél nem, sajnos õ az elõbbi kategória)és egyébként is nagyon hiteltelen. Sajnálom, pedig anno tehetségesnek tûnt. :(
3/10
petergy 2013 febr. 06. - 18:20:11 3/10 Előzmény menorca
(129/182)
Teljesen egyetértek!
aluar 2013 jan. 21. - 21:30:02 Előzmény menorca
(128/182)
Biztos így van,de én nem szoktam ilyesmiket olvasgatni,és max.odáig jutok el,hogy megnézem magát a filmet.
Azt gondolom,hogy az ilyesmit a film feliratában,elején vagy a végén jól láthatóan fel kellene tüntetni.
Ezt tartanám korrektnek,részemrõl.
De köszönöm,hogy írtál,mostmár legalább tájékozódni fogok,mielõtt megnézek egy filmet...
menorca 2013 jan. 20. - 18:59:45 Előzmény aluar
(127/182)
Én rengeteg helyen, gyakorlatilag szinte mindenhol olvastam, hogy ez egy átvett sorozat, pl.
http://www.origo.hu/teve/20121024-kritika-az-hbo-terapia-cimu-sorozatarol-macsai-pal-csakanyi-eszter.html
http://www.life.hu/szorakozz/tvmozidvd/20121029-televizio-szorakozas-terapia-estenkent-macsai-rendel.html
http://www.trubadurmagazin.hu/film/onanalizis-macsai-pallal-terapia-kritika/4810

de szinte minden interjúban is kitérnek erre, és itt a hozzászólásokban is esett szó arról, hogy hasonlítgatjuk az eredetihez és a remake-ekhez (a "környéken" Romániában, Csehországban, Lengyelországban is leadták már).
aluar 2013 jan. 19. - 13:07:41
(126/182)
Én interneten néztem végig ezt a sorozatot,és nagyon tetszett,DE!
Nincs HBO-m és én bizony nem tudtam arról,hogy itt levetítették az In Treatment c.amerikai sorozatot,amely szinte szórul-szóra ugyanaz.Akik ismerik és nézték a Terápiát,azoknak ez nem új?Csak én vagyok ilyen tájékozatlan?
Most döbbenten nézem az In Treatment sorozatot,és max.annyi különbség van benne pl.Alex karakterében,amivel a
magyar helyzetnek megfelelõen lehet helyettesíteni egy amerikai pilótát,aki bombát dob le valahová,ahol gyerekek
pusztulnak el...De a sztori,a felépítés,a karakterek,még a nevek is,sõt szó szerinti dialógusok mind-mind
megegyeznek.
Amikor a Terápiát néztem,én nem láttam kiírva, hogy ezt a sztorit és forgatókönyvet már megírták és megcsinálták
amerikában ugyanígy...
Azért érzem magam becsapva,mert az én számomra teljesen úgy jött le,ez egy magyar sorozat,és nagyon-nagyon jó.
Vajon hányan nézték végig velem együtt ugyanebben a tudatban?!
Hogyha valaki tud errõl az egészrõl valami bõvebbet,kérem szépen,hogy tájékoztasson.Én vagyok-e ilyen hülye,vagy pedig a nézõk lettek becsapva.
Azt eddig is tudtam,hogy nagyon jó magyar színézek vannak,de azt elvártam volna,hogy szemmel láható helyen tüntessék fel,hogy ebben a filmsorozatban egyedül csaj az õ játékuk az,ami "magyar" és eredeeti,az összes többi,a forgatókönyv,a sztrori,úgy ahogy áll,mások munkája....
menorca 2013 jan. 10. - 10:20:55 Előzmény Bellavita
(125/182)
Sok fajta terápia van, nem feltétlen tart évekig, nagyon hatásos rövidterápiák léteznek (pl. kognitív- és viselkedésterápiák, fókuszterápiák). Ez az évekig tartó hosszas terápia sokszor inkább a klasszikus freudi alapokon nyugszik, nem tudom indokolt-e sok esetben, adja-e tényleg azt, amiért oda ment a páciens. Tartok tõle, sokszor némi függés alakul ki a terápiában, ez tartja benne a kezelt illetõt.
Nem tudom, tényleg boldogít-e az önreflexió, tudatosság, önmegismerés... régen én is ezt mondtam volna, ma meg inkább azt, hogy ugyan boldogíthat, de nem feltétlenül, sõt, olykor rosszabbul lesz ettõl. Sokkal boldogítóbb, ha az ember képes félretenni önmagát, belefeledkezik dolgokba, vagy egy másik emberbe, és egyszerûen csak él.
Szaracén 2013 jan. 06. - 22:57:39
(124/182)
A stáblistában még mindig fordítva szerepel a Zsófit és Petrát alakító színésznõk neve. Az elõbbit játssza Sztarenki Dóra, az utóbbit pedig Szamosi Zsófia.
lietta 2013 jan. 06. - 14:39:57 Előzmény Bellavita
(123/182)
Akadályok és gátak a párkapcsolatban. Január 10-én 18’- az Eötvös10-ben BÁCSKAI JULI Workshopja: Pszichológia elõadás, vita, beszélgetés, dedikálás

Január 20-án 20’ BÁCSKAI JULI PSZICHOSZÍNHÁZA /HANGULAT- és KAPCSOLATJAVÍTÓ VÁNDORSZÍNHÁZ /bemutatója: „Akadályok, gátak. Miért nem mûködik a kapcsolat?” Szamosi Zsófia és Lengyel Tamás fõszereplésével. Közbehegedül Bóna János. http://www.facebook.com/groups/pszichoszinhaz