styx___ 2008 febr. 08. - 22:06:13
(36/776)
Tenebra, egyetértek minden soroddal;

az 1984-es amerika /technokratista/ atmoszférája üt nálam is leginkább; idõben kábé ez lehetett náluk az "aranykor" vége; a 2003-as harmadik már mélyen más világ; az, ahová azóta sikerült lesüllyednünk;
davidboreanaz 2008 febr. 08. - 21:22:38
(35/776)
Na mek nézzni :) Hi!
davidboreanaz 2008 febr. 08. - 21:20:53
(34/776)
1991-es film biztos érdemes megnézzni? :|
Tenebra Mors 2008 febr. 08. - 21:20:19
(33/776)
A Terminator filmek kedvenceim közé tartoznak. Nálam azonban az "olcsó", de zseniális elsõ rész viszi a pálmát. Az igazi brutális akciófilm, végre Schwarzi megmutatta, hogy milyen gonoszként (s szerintem ezerszer jobb, mint a jó oldalon). Egyszerûen az ember rendesen parázik, mikor a két menekülõ ember felé közeledik a XX. századi fegyverekkel tényleg legyõzhetetlen gyilkológép. Nem ismer kegyelmet, nem érez szánalmat, nincs benne könyörület. Igazi cyborg, s a film nálam a széria legjobb tagja.

A 2. rész sajnos jóval light-osabb lett. Az elsõ sem a vérengzéssel lett elsõ nálam, sõt, állítom, a 2-ban több vér folyik. De itt nevetséges Arnold, szerintem, mint inkább félelmetes. Gondolom, ez is volt a cél. Ez egy pacifista film, az atombomba és az atomfegyverkezés ellen tüntet. Egy tükör az embernek, hogy egy gép bezzeg fel tudja fogni az emberi élet értékét, de mi, emberek nem... Bla-bla-bla, nagyon megható valakinek biztos, de én kissé kínosnak éreztem. Nekem nem tetszett, hogy a gyilkológépbõl babysister-t csináltak :S. Mert ok, hogy egy kisgyereket kell védeni, de akkor is megoldhatták volna jobban. Érzõdik a filmen, hogy szélesebb közönség felé kívánt nyitni, bevonva esetlegesen a gyerekeket is. Ezt saját magam tapasztaltam, mert a T2-t elõször 5 évesen láttam, a T1-et kb. 8 évesen, és a T1-nél "el kellett takarni a szememet" XD.
A folyékony fémmel meg inkább a fantasztikum irányába hajlottak el. Legalábbis számomra a T-101-es (vagy 800-as, ki, minek szereti hívni XD) sokkal hihetõbb volt még az elsõ részben. Igazm, az idõutazás maga egy fantasztikum (bár Einstein is valószínûnek tartotta), de mégis hihetõbb volt az egész koncepció, jóval alátámasztottabb volt az 1. részben az egész. De ilyen folyékony fémet XD. Hááát... nem tudom. Bár mentségére szóljon, hogy a Terminator 3 banális T-X-énél ez mérföldekkel realisztikusabb XD (s azt még az sem mentette meg, hogy Kristanna Loken-nek formás hátsója van XD).
Tehát nálam az elsõ az etalon. A 2. tele van poénnal, jókat reflektál az elsõ részre, és izgalmas akciófilm, mondanivalóval. De nekem az elsõ sokkal jobban tetszett, sokkal eredetibb az egész, és Arnoldra szerintem a brutális gyilkos szerepe sokkal jobban illik, mint a védelmezõ cyborg-é. Ja, meg az atomrobbanás-jelenet rohadt jól meg van csinálva.

Amúgy aki a rendezõi változatot meg akarja venni DVD-n (legalábbis én úgy láttam mostanában), az ódzkodjon XD. Legalábbis ha szinkronosan nézi. Booorrrzaaaalmaaasak az utószinkronizált részek. Persze megéri, mert jópofa jelenetek kerültek be, de aki nem ért angolul, és csak magyar szinkronnal tudná nézni, az inkább keressen egy produceri változatot.
davidboreanaz 2008 febr. 08. - 21:19:30
(32/776)
Már megy :)
virgil08 2008 febr. 08. - 19:20:52
(31/776)
A bemutatása óta az egyik legnagyobb kedvencem!!!
Az elsõ felkelti az érdeklõdésed, a másodiktól bekulázol, a harmadik után meg várod a negyediket!
Abba gondolt már bele valaki, hogy egyszer tényleg valós veszélyt fognak jelenteni a gépek... amik agyát csak fejlesztik, fejlesztik... aztán majdcsak elér minket az ÍTÉLETNAP!
Ja! a mûsormegjelenítésnél:
Terminátor 2 - Az ítélet napja
(Terminator 2: Judgement Day)
Helyesen pedig: JUDGMENT DAY !!!
Figyeljünk már oda!!!
( 1 e betûvel kevesebb, mert ez amerikásos)
Volt szerencsém körbejárni a kérdést, mielõtt magamra varrattam :)
"NO FATE BUT WHAT WE MAKE"
Artur73 2008 febr. 08. - 18:19:23
(30/776)
Csatlakozom az eddig elhangzottakhoz/leirtakhoz: a 3 kozul ez a legjobb. De miert 131 perc? A hivatalos info - forras www.imdb.com - szerint 137 perc az alap mozi verzio. Valoszinuleg a levagott credits (a film vege) nincs beleszamolva (vegul is vagjuk le amit csak lehet, hadd legyen tobb reklam ugye...).
Mellesleg van director's cut is sot meg special extended version. Latta valaki?
ren9 2008 febr. 08. - 18:06:24
(29/776)
Terminator 1, és 3 áll hozzám legklözelebb, mert
emberséges, és ettõl természetsebb, hitelesebb. A Terminator 2.filmet lerontja a gyerek John Connor alakítása
( Istenkém,,,milyen megható, amikor a végén srác a
Terminatorért.., " Te más vagy, milrt kell megsemmisíteni.. ...stb szindróma")
Dehát ez is kellett.
10/10
Agent Spender 2008 febr. 08. - 17:00:47 10/10
(28/776)
Egyszerûen csodálatos ez a film! Nagyon finnyás vagyok úgyhogy komolyan mondom, ez egy kva jó film!!! Ellentétben A szökevény kettõvel ami ezzel egy idõben megy...
Fúú az nagyon nem jó..
Dr. Richard Kimble történetét nem lehet überelni!
Nem kell mindenhez folytatás, csak azért mert sok a della hálivudban. Akkor inkább adják nekem, majd én elköltöm.
bubuci 2008 febr. 08. - 15:56:54
(27/776)
Sziasztok!
Úgy látom szinte mindenkinek a 2. rész tetszett a legjobban. Ezzel én is egyetértek. Az elsõ is nagy volt a maga idejében hiszen úttörõnek számított. A 3-ból szerintem sokkal jobb filmet lehetett volna csinálni, ha nem azt az elcs*szett fejû kis kölyköt teszik meg fõszereplõnek. Fogalmam sincs miért kellett egy ilyen nyálas figurát választani, tuti, hogy bunda volt a szereplõ válogatáson. A második részben szereplõ kis srác viszont telitalálat volt. Ja és a 2. terminátor tök állat volt és a csajszi a 3. részben legfeljebb mint nõ volt jó valójában inkább visszafejlõdött a modell.
10/10
vanessa 2008 febr. 08. - 14:55:11 10/10
(26/776)
IMÁDOM
10/10
vanessa 2008 febr. 08. - 14:54:43 10/10
(25/776)
Nekem is nagy kedvencem,gyerekként,sz*rrá néztem a videokazit!!:)Jaj,de szeretem!!10/10
És valóban,egy kivétel,hogy jobb mint az elsö!!!Bár azt is szeretem,de hát EZ
10/10
Wale 2008 febr. 08. - 14:07:21 10/10
(24/776)
Jajj.. de imádtam régen ezt a filmet.. a második a legjobb. Én elõször a kettõt láttam és csak évekkel késõbb láttam az elsõt. A három az nekem már nem tetszik.. fõleg a vége miatt.. remélem nem ilyen lesz a jövõnk.
10/10
Mcee 2008 febr. 08. - 13:51:38 10/10
(23/776)
Igazad van, de szerintem a 3. rész már nem volt túl jó... De a sorozat az nagyon tuti lett :D
goodboy 2008 febr. 08. - 13:19:11 Előzmény modano
(22/776)
Azon kevés filmek egyike amikor a folytatás sokkal jobb lett mint az elsõ rész.
modano 2008 febr. 05. - 21:09:41
(21/776)
Egyetértek a hozzászólókkal, Schwarzi talán legjobb filmje.
Tipikusan az a film amit egy évben ötször leadnak és megfogadom hogy mégegyszer nem nézem meg és mégis..Talán ezért is ilyen remek.
10/10
zee944 2008 jan. 05. - 14:13:20 10/10
(20/776)
Ez a film egy mestermû. Lehet, hogy ez ciki, de bevallom, én a moziban anno elérzékenyültem a végén. Annak ellenére, hogy sci-fi akciófilm, ráadásul direkt sikernek írták, szívvel-lélekkel készült, és ez érzõdik rajta.

Mai fejjel két snittet látok problémásnak technikai szempontból, ami kilóg a sorból, tehát akár el is lehetett volna kerülni õket: amikor a T1000-es belekapaszkodik a rendõrautóba, és az húzza maga után, ahogy kanyarodik; a másik, amikor Swarci leesik, lebukfencezik a tartálykocsiról.

A III. részt egy ízléstelen húzásnak tartom a zseniális második után.
Gedoo 2008 jan. 05. - 00:08:15
(19/776)
A három terminátorból ez a kortalan! Mindkettõt toronymagasan túlszárnyalja, és bár nem egy entellektüell film, de meghatározó! És ki ne szeretné a you could be mine címû számot? :)
6/10
zszoltan 2007 nov. 25. - 00:14:10 6/10
(18/776)
Na igen! Sarah mondatai ugyan nem maradtak meg bennem (sajnos), de a játszótér hátborzongató képe mindig bevillan, ahányszor csak meghallom a zenéjét. (Tekintve, hogy megvan, ez elég gyakran elõferdül.:) )
10/10
Ludvik Jahn 2007 nov. 24. - 23:59:44 10/10
(17/776)
Az akciófilmek királya, egyszerûen hihetetlen, hogy másfél évtizede csinálták!
A legjobb az, hogy még erkölcsi mondanivalót is sikerült belepréselni egy ilyen pörgõs moziba. Abszulút felejthetetlen a lángoló játszótér, Los Angeles pusztulása, valamint Sarah Connor gondolatai az emberiség beteg voltáról, melyek valahol tökéletes választ adnak arra, hogy miért megérdemeli meg az önmaga okozta pusztulást.