4/10
Bazooka Joe 2010 máj. 30. - 18:04:10 4/10
(146/186)
A sorozat nem, igazán nyerte el a tetszésem. A helyszíneket és a katonák felszerelését jól megcsinálták, de a szereplõk teljesítménye csapnivaló. Én úgy állapítottam meg, hogy kb. az 5. résztõl nézhetõ a sorozat. De az Az elit alakulathoz képest sokkal gyengébb, pedig jobbra számítottam Spielberg papától! :-/
catroot 2010 máj. 29. - 23:46:56 Előzmény Bob19
(145/186)
Bocs, hogy belevau, de az pl. az amcsiknál volt olyan, hogy japán katonák fejével díszítették a tankokat... Szóval, történnek sajnos kegyetlenkedések állandóan. Hiába, emberek vagyunk...:(
hamasz 2010 máj. 29. - 12:57:19
(144/186)
Boldogok a lelki szegények, mert ...
6/10
Bob19 2010 máj. 29. - 11:54:43 6/10
(143/186)
Az, hogy miért tört ki a háború, szerintem nem ide tartozik. Meg amúgy sem fogjuk már meg soha meg tudni, hogy mi igaz és mi nem, mi propagand és mi nem az. Az egyik könyv ezt írja, a másik meg azt. Attól, hogy még egy könyvben olvastad, hogy Dr. Sorge (sose hallottam) elõre jelezte, attól még lehet, hogy ez sem igaz. Sõt, lehet fel is készültek az amcsik a támadásra, de nem eléggé. Mindent meg lehet hamisítani...
6/10
Bob19 2010 máj. 29. - 11:31:30 6/10
(142/186)
Nem azt mondom, hogy nem történt meg, csak azt, hogy én az ennyire morbid jeleneteket kihagytam volna belõle. Így sajnos én nem tudtam együttérezni az amerikai katonákkal (a leírt kegyetlenségeik miatt). Pedig a filmnek pont az ellenkezõjét kellett volna kiváltania.
Na mindegy. Már csak azt remélem, hogy újra kiadják az Elit Alakulatot dvd-n, de most szinkronosan, és akkor lecsapok rá.:-)
hamasz 2010 máj. 29. - 10:57:24
(141/186)
A világ legfejlettebb hírszerzõ szervezetének, pedig sejtelme sem volt a közelgõ támadásról.
A szovjetek kéme Dr. Sorge is jelezte pedig.
6/10
Bob19 2010 máj. 29. - 10:11:27 6/10
(140/186)
Wikipedia::)

Japán 1940-ben elkerülhetetlennek tartotta az Egyesült Államok elleni háborút. Vezetõi úgy vélték, elegendõ nyersanyaga van felhalmozva Japánnak ahhoz, hogy folytassák a háborút Kínával, dél felé elfoglalják az európai országok gyarmatait, és közben megküzdjenek az USA-val is. Az elfoglalt területek pedig biztosítják a további háború anyagszükségleteit.

Az USA nem nézte jó szemmel Japán hódító politikáját, ezért zárolta az országban lévõ japán vagyont, és fokozatosan megszüntette a kereskedelmet Japánnal.
...--> a japánok megtámadták Pearl Harbor-t

A filmben szereplõ háború meg gondolom erre volt a válaszlépés.
hamasz 2010 máj. 28. - 21:47:15
(139/186)
magyarázat helyett
hamasz 2010 máj. 28. - 20:16:43
(138/186)
Akkor tedd fel a kérdést: kinek éri meg? Ki profitál a háborúkból? Nem John XXII Taylor GI-nak, aki haslövésben pusztult el valahol. Szerinted a hazájukat védték?
hamasz 2010 máj. 28. - 20:01:44
(137/186)
Hát magam is hasonlóan gondolom. Ezért nem tudok sírógörcsöt kapni az amerikai katonák háborús szenvedéseitõl. Otthon legfeljebb a kocsmában verték volna meg õket.
hamasz 2010 máj. 28. - 19:31:04
(136/186)
Ja? Nebraskában harcoltak a japánokkal? Akkor bocs, igazad van. Gyenge vagyok történelembõl.
hamasz 2010 máj. 28. - 17:31:15
(135/186)
Azon érdemes lenne elgondolkozni, hogy mi a büdös francot keresnek állandóan idegen földön az amerikaiak? Otthon a katonáknak talán kevesebb szenvedésben lenne részük. Csak azért kérdem, mert elesett az ezredik amerikai katona Afganisztánban. Már most sem egyszerû bejutni az államokba ( a repülõtéri tisztviselõ minden indoklás nélkül visszafordíthat, ha nem tetszik az arcberendezésed) Szigoríthatnák még jobban az ellenõrzést, de, ha hazatakarodnának mindenhonnan, akkor egy idõ után senki nem akarna az USA-ban robbantani.
6/10
Bob19 2010 máj. 25. - 14:10:06 6/10
(134/186)
Iwo Jima-t én is hiányoltam, de valószínûleg ezt is azért hagyták ki amiért Pearl Harbort is, ugyanis ezekrõl már készültek filmek (Pearl Harbor, Levelek Ivo Dzsimáról, A Dicsõség zászlaja). Legalább is Tom Hanks valahol ezt mondta:-) (lásd: Az Elit Alakulat-ban sincs benne a partraszállás).
Iwo Jima-ra visszatérve Clint Eastwood filmjében nem így ábrázolták! Pedig állítólag az is egy történelem hû alkotás. A Dicsõség zászlajában nem úgy volt, hogy szinte a sziget belsejéig be tudtak nyomulni az amerikaiak ellenségestûzbe keveredése nélkül? Ugyanis a japánok elbújtak a barlangrendszerükbe és megvárták míg közelebb érnek az amcsik. De lehet dokumentumfilmben láttam, de akkor is szerintem ez nem így volt, hogy már a parton géppuskázták õket.

A film egyébként nekem nem tetszett!! Egy biztos, hogy nem lesz a favoritom.
Nem tudom miért kellett pont a legutálatosabb embereket kiválasztani a fõszerepre?! (nem a színészekre gondolok)

***SPOILER***
Itt a gyomorfelforgató jelenetekre gondolok, mikor pl. az egyik legszimpatikusabbnak vélt szereplõ is, - nevén Eugene - a halott japán katona aranyfogát akarta kiszedni, eközben a másik fõszereplõ egy másik halott katona félig letört koponyájába dobálgatta a kavicsokat mintha ez lenne a legjobb dolog az idõ elütésére. Undorító egy jelenet volt az biztos!
Meg a másik, hogy egy amcsi sem szólt rá a többire, hogy te figyelj már ne kínozd, és ne öld meg a hadifoglyokat! Kivéve a 9. részben az egyik magasabb beosztású katona, mikor a genfi egyezményt említette (?rang?)(a nevét nem tudom). Na én õt tettem volna be a film középpontjába!
Vagyis eléggé unszimpatikusak voltak számomra az amcsik, sokszor vártam, hogy mikor hal már meg az egyik ilyen. Szomorú, de ez van. Erre meg Basilone-t ölik meg.:-(
Tudom, hogy nem volt egy leányálom a Csendes-óceáni hadszíntér és sokan megõrültek, de azért nem kellett volna pont a pszichopata embereket a középpontba állítani. Így mindenkinek jobban tetszett volna a film. Szerintem. Az Elit alakulatban legalább volt egy-két értelmes ember a században (Winters, Nixon, Lipton, Buck...stb).
Meg, figyeltétek a 9. részt, mikor az egyik katona megkérdezi, hogy mi miért nem temetjük el a halottainkat, a japánok meg igen? ("mert állatok vagytok" (gondoltam magamban)). Na ez egy értelmes kérdés volt!
A filmben lévõ "vadság" valószínûleg a katonák fiatalságának volt tudható. De amiket mûveltek az azért már durva volt. Azt kicsit furcsáltam is a végén, hogy valaki 17 évesen hunyt el.
Meg én még a szerelmi szálakat, meg ágyjeleneteket is megcsonkítottam volna egy kicsit. Számomra kicsit sok volt, hogy teljes részeken keresztül csak egy emberrõl szólt a film.
A film végén még Basilone temetését vártam, de hiába.:-(
***SPOILER VÉGE***
10/5 pont

Az biztos, hogy ez nem egy tipikus amcsi filmnek sikeredett.
Ez csak egy vélemény volt, nem kell rögtön lehülyézni. Köszi.
offtopic
hErO 2010 máj. 23. - 20:44:42 Előzmény johnny91
(133/186)
Ez a vasemberes kép pont passzol a témához.:D
10/10
johnny91 2010 máj. 19. - 19:23:26 10/10
(132/186)
hihetetlenül jó sorozat.ahhoz képest hogy a háborúról szól nekem a 10. rész a kedvencem,bár a hazatért katonák élete is hozzátartozik ehhez...
kedvenc részem a 10-bõl:
Eugene-t kérdezik hogy mit tanult meg a háborúban erre csak japcsit ölni,de azt kiválóan...
valami ilyesmi:)
xxxxx1 2010 máj. 19. - 14:06:41
(131/186)
Nagyszerûen leírtad azt amit magam is érzek e sorozattal kapcsolatban! Köszönöm, magam nevében is! Az együttérzés az összes szereplõvel, bennem, végig meg volt. Mint említettem, a sok-sok fizikai-szellemi megterhelés után, otthon, hazaérve lehetett a legnehezebb. Olyanokkal találkozva, akik akaratukon kívûl, annak okán, hogy "csak" otthon maradtak, fogggalmuk se volt, hogy mit éltek át a katonák. Visszazökkenni, beilleszkedni... a családtagok hozzájuk való viszonya...stb.!
Spoiler:
-megrendítõ volt az apát látni, a 10. részben, Eugene ajtaja elõtt állni, az ajtófélfának támaszkodva. Ez, szinte, mindent elmondott. Nem kellett húzni-vonni!
-mikor vadászni mentek....
És nem ezen katonákról szólt a történek, hanem az összes katonáról
Ez nem más film, ez "THE PACIFIC"!
10/10
sparrow007 2010 máj. 19. - 10:12:23 10/10 Előzmény tshoky
(130/186)
Azért kellet több szereplõ , mert egy fõszereplõ nem harcolhat egyszerre több helyen. A film dokumentalista és az eseményekre épül inkább. Spielberg azt nyilatkozta nem tettek a filmbe olyat amit ne mondtak volna el a háborút megjárt emberek. A csendes-óceáni front más volt mint az európai itt nem voltak nácik. Egyébként nem hasonlítanám az Elit alakultahoz mert az más szemszögbõl mutatta be a háborút.
10/10
Normandie 2010 máj. 19. - 00:43:46 10/10
(129/186)
Mikor hónapokkal ezelõtt értesültem róla, hogy az Elit Alakulat készítõi új, háborús sorozatot készítenek nagyon megörültem. Azonnal rákerestem a neten, és végignéztem az elõzeteseket, és már akkor tudtam, hogy nekem ezt látom kell. Mindig is érdekelt a második világháború, rengeteg könyvet, visszaemlékezést olvastam el különbözõ eseményekrõl, csatákról. Évekkel ezelõtt pedig Normandiába is elutaztam, hogy meglátogassam a partraszállás fõbb helyszíneit. Ebbõl következik, hogy igen sok háborús filmeket láttam a régi nagy klasszikusoktól napjainkig. A Pacific számomra azt hozta amit vártam tõle. Nem hasonlítom össze az Elit Alakulattal, úgyanis a nyugat-európai hadszíntér és a Csendes-óceánon zajló harcok nagyban eltértek egymástól. Más volt az ellenfél, mások voltak a természeti körülmények, és ebbõl következik, hogy más hatást gyakorolt a katonákra is. A csendes-óceáni harcokról összességében elmondható, hogy sokkal kegyetlenebbek voltak mint a nyugat-európai hadszíntéren zajló ütközetek. Természetesen az európában harcoló katonák is megtapasztalták a borzalmakat, mindegyik oldalon. Összességében elmondható, hogy a háborúban mindenki, kortól, oldaltól függetlenül megéli a poklok poklát.
A Pacific ennek bemutatására törekedett, és kivállóan sikerült is ezt átadnia. Ha nem úgy nézzük mint az Elit Alakulat vetélytársát, folytatását, akkor egy teljes mértékben élvezhetõ és üzenetet magában hordozó filmet láthatunk. Sokan panaszkodtak arra, hogy az egyes részek között nincs összefüggés, nem ugyanazoknak az embereknek a történetét láttuk 10 részen keresztül, és az iwo jima-i csatát milyen röviden ábrázolták. Ennek igen egyszerû oka van: a történet valós személyeket, és ezen személyek által átélt eseményeket mutatja be. Természetesen megtehették volna a készítõk, hogy csinálnak egy 10 részes sorozatot melyben ugyanaz a csapat harcolja végig a csendes-óceáni hadszíntér összes helyszínét, és mind a 10 részben csak a harcot látjuk, de nem ez volt a szándékuk. Létezõ emberek által átélt eseményeket akartak nekünk bemutatni, közel hozva hozzánk a katonák érzéseit, érzelmeit, személyiségük formálódását, és a háború rájuk, és környezetükre gyakorolt hatását. Úgy vélem mindezt kivállóan érzékeltették velünk a készítõk. Megalkottak egy 10 részes sorozatot melyben közelrõl láthatjuk mit éltek át azok, akik a második világháborúban a Csendes-óceánon harcoltak. Láthatjuk a borzalmakat, a harcok kegyetlenségét, és a szörnyû körülményeket ahol ezeknek az embereknek minden nap a túlélésért kellett küzdeniük. Ezt kiválló minõségben, látványosan és gyönyörû zenével aláfestve. Nekem személy szerint nagyon tetszett a sorozat. Át tudtam érezni azt, amit a katonák átéltek a harcok alatt, és tudtam értük izgulni, aggódni a részek nézése közben. Ezen kívül úgy gondolom, hogy a Pacific kiválló emléket állít a harcokban résztvevõ és ott elesett katonáknak is. Biztos vagyok benne, hogy amint megjelenik itthon DVD-n, meg fogom vásárolni, ugyanis a Pacific-nek is ott van a helye a polcomon az Elit Alakulat mellett, mint attól független, egy másik hadszínteret, és ott harcoló embereket bemutató történet. Semper Fi
xxxxx1 2010 máj. 18. - 23:20:15
(128/186)
Sziasztok!
Azt hiszem, szerintem, sokan azért "csalódtak" ebben a sorozatban, mert tényleg mást vártak tõle!
Nem nézték a filmet, hanem vártak vmire. (Ki erre, ki arra) Eme sorozatot egészben kell(ene) "nézni". Sajnos nem láttam teljes egészében a sorozatot, de amit láttam az tetszett. Nem azt néztem, hogy technikailag, "szakmailag" (én nem értek hozzá) miként készült a film, hanem filmet egyszerûen "csak" néztem, és több ponton megrendítõ volt, számomra. Nem azért mert szentimentális vagyok, hanem "belegondoltam", és (hülyén hangzik) együtt éreztem, talán, az összes katonával. (Nekik, talán, a legnehezebb a hazatérés lehetett!?) Hatott a filmsorozat rám, és talán pont ez a feladata egy filmnek, hogy hasson a nézõre!?
Én, ha tehetem, megnézem a sorozatot újból, és ezt tanácsolom másoknak is. ;)
Meggyfavesszo 2010 máj. 18. - 21:54:55
(127/186)
Az elsõ 3 részt láttam és ennyi elég is volt ebbõl a sorozatból. Nagyon nagy csalódás számomra.
Valószínûleg Én rontottam el, mert túl nagy elvárásaim voltak az Elit Alakulatot alapul véve.
Úgy gondoltam, hittem, végre egy újabb "Elit Alakulat" szintû háborús film(sorozat) jön.
Végre egy újabb szinte "tökéletes", hiteles, izgalmas, hihetõ, valóságos, stb... film.
Hatalmas csalódás a Pacific. ( Az elsõ 3 rész alapján)
Olyan összevissza, olyan semmilyen. Harcolnak, meg nem is, elmélkednek meg nem is.
Nem is akarok többet róla írni:)

Az Elit Alakulat nyomába se ér, sajnos......