offtopic
wukovsky 2010 márc. 31. - 11:01:27 Előzmény Pergács
(46/186)
Számtalanszor elõfordult már a történelem során, még a legnagyobb hadvezérekkel is, hogy lebecsülték az ellenfelet.

Ami a japánokat illeti, Õk messzemenõen felsõbb rendûnek gondolták magukat, úgy a környezõ népekkel szemben, mint akár az európaiakkal. Azt gondolom kevesen tudják, de pl a kínaiakkal iszonyat rémtetteket és háborús bûnöket követtek el. Ahhoz képest a náci Németország állítólagos tettei szinte eltörpülnek.

http://www.mult-kor.hu/20090422_nem_szuno_vita_a_japan_haborus_mult_miatt

Mi azt gondoljuk a japánokról, hogy mosolygós kis vágott szemûek fényképezõ géppel a nyakukban, pedig egy iszonyat beteg társadalom, amely a végletekig szadista és perverz.
offtopic
wukovsky 2010 márc. 31. - 10:53:36
(45/186)
Spoiler

Talán azért, mert nézd meg az imdb-n, ami sokkal okosabb, mint ez a vacak port, hogy ki hány részt fog szerepelni, és ha jól láttam, Leckie hamarosan kiírodik, ahogyan A hõs katonánk Basilone is kiíródott, vagyis vissza küldték kampányolni :$

Akire még jut idõ, annak a karakterét sokkal több idõ alatt lehet, kell felépíteni, na meg karaktert csak arra lehet építeni, akinek van, G.P-re nem nagyon lehet a maga is forrest gump szintjével :$

Stella és Leckie kapcsolata nekem is nagyon tetszett, na meg az, ahogyan a pokol után próbálják újra a normális életet élni, habzsolva azt, hiszen nem tudhatják, mit hoz a holnap. Lehet, ma holnap újra bedobják õket a darálóba, ahol bizony bizony ott maradnak :$
hernyo05 2010 márc. 30. - 23:03:52
(44/186)
Szerintem is. Magasan felülmúlta az elõzõ két részt. A Leckie-t játszó színész most "érett be" a szerepére, ebben a részben. Nem mintha az elõzõ két részben rossz lett volna, de itt hozta a figurát a legjobban eddig. Értékelem, hogy végre megismerhettük a szereplõket. Stella és Leckie kapcsolata nagyon tetszett. Bár véleményem szerint Leckie karakterépítésére kicsit több hangsúlyt fektettek, mint a többiekére.
10/10
reggelicske 2010 márc. 30. - 18:33:22 10/10
(43/186)
Nagyon Jó kis sorozat :)
Bár a 3. részben nem volt semmi csak "érzelmek" izgalmas, de remélem ugyan olyan lesz a 4. mint a 2. vagy jobb :D
dzsuh 2010 márc. 30. - 16:18:03
(42/186)
fantasztikus sorozat!
valaki el tudja nekem küldeni a sorozat 3. részét privátban? nagyon megköszönném! :)
ibacs 2010 márc. 29. - 20:36:00
(41/186)
Csendes-óceán, Japcsik...Kiváncsi voltam, hogy Szpílberg , hogyan tesz eleget kötelességének. Na, a második részben már elhangzott a holokauszt szó.
10/10
blake11 2010 márc. 29. - 19:00:42 10/10
(40/186)
Hát ilyenek voltak a japánok,hõsök v. bolondok-mindenki döntse el saját maga.
De azt egyáltalán nem lehet rájuk mondani,hogy gyávák..
Az amcsik sem voltak szentek,a történelmet meg a gyõztesek írják(ez elég sablonos,de így van)
Pergács 2010 márc. 29. - 18:20:01 Előzmény skin72
(39/186)
Nekem is furcsa volt, hogy a japcsikat ennyire aprítják, hogy ennyire barom módra rohantak a tûzbe. Igen, furcsa volt, ezért utánanéztem a neten is, meg háborús (dokumentum) könyvekben is,mi is történt ott, Guadalcanalon. Félreértés ne essék, nem akarok tudálékos lenni, és nem akarok senkit kioktatani, de sajnos az amit a filmben bemutattak nagyon is hasonlít arra ami ott történt... A japánok erõnek erejével vissza akarták foglalni a nagyon könnyedén elvesztett (félig kész) repülõterüket, amit az amerikaiak Henderson Field-nek kereszteltek el. Három nagyobb támadást indítottak, az elsõt keleti irányból. Az ezer japán katona, FRONTÁLIS! támadása csúfos véget ért, valahogy úgy ahogy az elsõ részben is bemutatták. A védekezõk közvetlen tüzérségi tûzzel lõtték a rohamozó japánokat. Aki volt tüzér, vagy katona az tudja mit jelent a közvetlen tûz ágyúval vagy tarackkal. Rá kell csak keresni valódi, harctéri képekre, a fövenyen egymást érik a japán holttestek... Hasonló módon történt az összes többi támadás is, aminek egyik oka az volt, hogy a japánok végig abban a hiszemben voltak, hogy sokkal kevesebb amerikai katona védi a repülõteret. A második és harmadik próbálkozásnál például egy-egy csapattest megpróbálta déli irányból támadni az amcsikat, de ehhez át kellett törjék magukat a szinte járhatatlanul sûrû dzsungelen... Iszonyatos veszteségeket szenvedtek a rohamokban, 2500-3000 japán esett el az utolsó támadáskor, míg az amerikaiknak 80 katonája halt meg... A film persze nem mutatja az egész frontvonalat, csak egy szakasz harcát, de szerintem látszik a döbbenet a katonák arcán. Maguk sem akarják elhinni, hogy ennyi ember ennyire õrült módon rohanjon a tûzbe...
A sorozat, amennyire én tudom, be fogja mutatni a Tarawa-i és az Iwo Jima-i partraszállást is (volt több is), ahol viszont rengeteg amerikai tengerészgyalogos halt meg... Úgyhogy várjuk ki a végét a sorozatnak és csak utána mondjunk mindent eldöntõ ítéletet.
offtopic
wukovsky 2010 márc. 29. - 11:06:56
(38/186)
Nem, az elit alakulat egyáltalán nem az amcsi hõsöknek akart emléket állítani. Az elit alakulat egy dokumentum film jellegû alkotás, ami annak az egységnek a történetét meséli el, olyan pontosan, amilyen pontosan csak lehet. És nem csalnak abban, hogy a német katonák egy alul képzett béna bagázs volt, hanem egy kõkemény ellenfél.

Eddig ebben a sorozatban nem igazán mutatkozott meg, hogy mi is vezetett oda, hogy amerika nem merte megtámadni japánt ténylegesen, hanem inkább atomot dobott rá, az a veszélyes fanatizmus.

Na jó, volt egy alkalom, amikor a túlélõk között valaki egy kézi gránátot eldobott ezzel megölve magát, és még pár mocskos gringót.

De ahogyan az elit alakulat reálisan ábrázolta a német hadsereget, úgy eddig a japánokat itt csak lõni való zombiknak ábrázolják, eddig.

Ez a mi nagy bajunk, Te meg még kis pisis vagy, és ezt nem értheted.

Nem tudod felfogni még, hogy a hõst nem az magasztalja fel, hogy hány zombit lõtt le, mert az nem hõs, az csak mészáros.


A hõst az magasztalja fel, ha nagy, és erõs ellenséget tud legyõzni, hiszen minél nagyobb ellenfelet gyõzött le, annál nagyobb a felette aratott diadal.

Ha egy Ferrari legyorsul egy kis polskit, abban mi van, semmi, de ha egy hasonló kaliberû kocsit gyõzött le, akkor már megemeljük a kalapunkat :$
10/10
breeky13 2010 márc. 28. - 22:11:22 10/10
(37/186)
meg tudod mondani miben volt jobb...nem értem miért szidjátok...az Elit alakulat nem az amcsi hõsök emlékére akar emléket állítani...ezért torzítják egy kicsit a valóságot...hisz végül is hõsök voltak...akkor miért ne állíthatnák be õket tényleges hõsöknek...???te nem ugyan ezt csináltad volna...szerintem magamból kiindulva ezt csináltuk volna mind...
10/10
breeky13 2010 márc. 28. - 22:07:55 10/10 Előzmény skin72
(36/186)
a másik meg hogy az Elit alakulat gyenge utánzata...nem véletlen hogy utánzat mivel hogy az Elit alakulat csapata csinálta...hallgasd az HBO-t és akkor megtudod...szval ez gyenge szidalmazás volt...akkor az Elit alakulat az hogy lett sokkal jobb mikor ugyan az a stáb csinálta...???:O:O:O xD
10/10
breeky13 2010 márc. 28. - 22:05:54 10/10 Előzmény skin72
(35/186)
Hallod mit vársz...ezt a sorozatot az amerikai hõsökért készítették...
nehogy már a jappánok legyenek benne az I.stenek...nem tudom mit szidjátok...szerintem nagyon jóóó...ha egy kicsit elmélyedtek benne akkor szerintem mindenkinek tetszeni fog...és ha meg a lövöldözõs jeleneteket veszed röhejesnek az meg azért van mert az amcsi tengerészgyalogosok kemény harcát akarja bemutatni...
hErO 2010 márc. 28. - 18:22:46
(34/186)
A második rész tetszetõs volt, így tovább...
skin72 2010 márc. 28. - 00:11:45
(33/186)
Hát ez eddig csak gyenge utánzat az Elit alakulathoz képest.
A csatajelenetek a legröhejesebbek.A japánok elég fanatikusak voltak a 2.világháborúban de ezt még õk se csinálták,hogy az 50 méterre felállított géppuska állásoknak premier plánban mindenfajta támogatás nélkül nekimenjenek.Értem én hogy Amerika meg hú meg haj de illene az ellenség elõtt is annyi tisztelettel adózni hogy nem suicid birkáknak ábrázolják akiket halomra lõnek a hõs tengerészgyalogosok.
Ez eddig csak 5/10
offtopic
wukovsky 2010 márc. 26. - 21:04:32 Előzmény breeky13
(32/186)
Ott minden résznek volt egy vagy több fõszereplõje, valamint a karakterek valahogy jobban voltak össze válogatva, habár ezzel hülyeséget mondtam, mert minden színészt úgy választottak ki, hogy a lehetõ legjobban hasonlítson arra, akit játszik :$

Nézd meg, és megérted Te is, hogy ha csak az elsõ két részt hasonlítod össze, már ott is érezni fogod, hogy az elsõ két részben lepipálja :$


Amit viszont én végre nagyon szeretnék látni, az egy hasonló sorozat, csak végre német katonákkal, mondjuk a páncélos ászok, M Wittmann, Panzer Meyer, és a többiek :$
offtopic
wukovsky 2010 márc. 26. - 21:02:08
(31/186)
a 101. számú légi hadosztály 506. számú ezredének Easy századának történetét meséli egészen pontosan :)
10/10
breeky13 2010 márc. 25. - 20:00:33 10/10
(30/186)
és mibõl gondoljátok hogy jobb...vagyis miben jobb mint eddig a Pacific...???
10/10
breeky13 2010 márc. 24. - 22:25:15 10/10 Előzmény Necz Dániel
(29/186)
már kíváncsi vagyok milyen az az elit alakulat...valaki elmeséli mirõl szól...annyian mondják hogy jobb mint ez...
offtopic
wukovsky 2010 márc. 23. - 22:35:22
(28/186)
Csak egy hasonlat volt, hogy hõsök lám az életben is voltak, és nem a csak a játékban van olyan karakter, aki mindig ember felettit nyújtott, és önfeláldozó volt.

Spoiler E02

hiszen amikor az átforrosodott géppuskát pusztakézzel megfogta az önfeláldozás volt, valamint az egész éjszakás teljesítménye ember feletti, akár csak Tommy-é :$
10/10
blake11 2010 márc. 23. - 15:57:41 10/10
(27/186)
wukovsky
Basilon szvsz meg köze nincs a MOHPA Tommy-jához...