3/10
Gargazsul 2010 ápr. 14. - 11:50:46 3/10
(66/186)
Amire akartam válaszolni azt nem írtam le. Pontosan mi a háborús film definíciója, sztem csak érzékeltetni lehet:

nem az az
Pearl Harbour Tora Tora
Piszkos 12 Sztálingrád
Halál 50 órája BoB
The Pacific Levelek Iwo Jimáról
stb...

stb. Ez persze a saját véleményem.
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 14. - 11:43:17 3/10
(65/186)
Valahogy a sorozatokkal az a baj, hogy nyúlik, mint a rétestészta. Háborús filmsorozatot készíteni valószínûleg ezért is nehéz. Hova tegyék a csatajeleneteket az adott részben. Elõre vagy a végére? Hogyan osszák el a "lelkizõs" részeket, stb. Ezért jobb egy egy estés háborús film. Minden csatának van elõzménye, jön a csata majd az "utózmány" :) következmény.

Sztem ebbõl a frontból nem lehet kihozni egy jó sorozatot. Az egyes csatákat inkább egyenként másfél vagy két órás filmekben kellene feldolgozni. Pearl Harbor, Midway, Iwo Jima, Salamon szigetek, Korall tengeri csaták, stb. Sztem ezzel a sorotzattal bevállalták a lehetetlent. Amúgy is készült már elég sok jó film errõl a frontról is:

- Tora Tora
- The red thin line (Az õrület határán)
- Levelek Iwo Jimáról

És vannak még további értékelhetõ filmek is. Nem a Pearl Harbour c. csöpögõ, szerelmi szállal õsszevisszafont filmre gondolok. Persze akinek erre van szüksége, hajrá...
speransky 2010 ápr. 13. - 00:28:45
(64/186)
Én még bízom benne hogy fordítanak valalmit a sorozat végére. Várjuk ki a végét és akkor mondjunk nagy-átfogó kritikákat!
Ha tényleg úgy van, hogy a nagy sordöntõ csaták még hátra vannak, akkor még a maradék 5 részbõl hátha lesz valami.

Amúgy ha már annyira BoB, akkor megjegyezném - amit már valaki elõttem is említett -, hogy abba is úgy a 6. Bastogne-i részektõl kezdett megfogni a dolog, hisz addig teljes Ryan-érzés volt.

Én végig nézem mindet és majd csak utána könyvelem el teljesen. És ha meglesz mind, majd elõveszem még vagy 2szer 3szor egyben végignézve és akkor adok rá áment. üdv.
5/10
kobax 2010 ápr. 12. - 23:42:39 5/10
(63/186)
Azért hasonlítom a B.o.B.-hez, mert a készítõgárda többé-kevésbé azonos.
Az jól sikerült, ez meg jóindulattal is max. egy közepes.
És az 5. rész ugyanezt erõsítette meg (elsõ fele értékelhetetlen, második fele már kezdett volna jó lenni, de - hipp-hopp - épp elfogyott a játékidõ).
Továbbra is 5 pont.
5/10
kobax 2010 ápr. 12. - 23:37:53 5/10
(62/186)
Mint írtam: dráma.
Dráma, amely a 2. vh. körülményei között játszódik.
hernyo05 2010 ápr. 12. - 21:12:59
(61/186)
megváltozott a véleményem. egyre kevésbé várom a további részeket. az 5. résznél járok és egyszerûen hiába próbálom magamat rávenni, nem tud lekötni. a színészek közül egyik se tudott maradandót felmutatni (korábban még azt hittem Leckie színésze beletanul a szerepébe, de nem érzem már ezt se). egyedül Eugene karakterénél mozdult meg bennem vmi, de a többi egyszerûen érdektelen, ahogy elõttem is írták, nem emlékezem a nevükre sem. az 1. résznél úgy voltam: na majd a 2. rész. 2 résznél úgy voltam: na majd a 3. rész..így tovább. még a 3. rész tetszett a legjobban, de azt hittem lesz nála jobb is. 5. rész. már nem nagyon érdekel mi lesz a 6.ban. a dialógusok is néha olyanok, mint egy leves, amibõl hiányzik a só. az epizódok vontatottak, nincs katarzis. látom, hogy mit akarnak hangsúlyozni, de nem érzem át. a zene jó, a kép is, de az írással, rendezéssel és a színészekkel szerintem vannak problémák. olyan nyögvenyelõs, erõltetett legtöbbször. hiába tom hanks, hiába spielberg ez egy gyenge sorozat.

A szinkron pedig egy külön borzalom. Ha lehet, felirattal.
5/10
kobax 2010 ápr. 12. - 19:18:35 5/10
(60/186)
Gargazsul: Szívembõl szóltál!
Ez a sorozat egyszerûen harmatgyenge!
Háborús kosztümbe bújtatott egyszerû dráma, de semmiképpen nem háborús film(sorozat).
A Band of brothers-szel köszönõviszonyban sincs.
Ahogy én látom:
1. rész - kis szódával elmegy (3-4pont/10),
2. rész - ez volt eddig a csúcspont (9/10),
3. rész - na az egy vicc! (1/10)
4. rész - ld. 1 rész.
A szereplõk szerintem is gyengék. A B.o.B.-nél már a 2 rész során tudtam nagyjából, hogy ki kicsoda. Ez meg az 5. résznél jár, de idõnként még most sincs gõzöm se, ki melyik szereplõ, és egyáltalán miért fontos (1-2 kivétellel). Azokkal valahogy azonosulni lehetett; együtt lehetett velük érzeni. Itt meg semmi.

Megértem én, hogy nem lehet 45 percen keresztül megállás nélkül csihi-puhit mutatni (mert akkor John Woo rendezte volna), és kell a lélekábrázolás is, de azt is lehet úgy csinálni, hogy közben az érdeklõdés is megmarad (ld. Levelek Iwo Jimáról) - és nem úgy mint ebben a sorozatban (vagy a "Flags of our fathers"-ben - ami annyira rossz volt, hogy a magyar címét azóta se jegyeztem meg), ahol baromira elferdült a hangsúly.

Annyira már én se várom az 5. részt, de azért adok még neki esélyt, hátha végre beindul a sztori, így a felénél...

Szerintem az összhatás eddig - jóindulattal: 5/10 p.
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 12. - 15:43:43 3/10
(59/186)
Bármennyire is szeretem a háborús filmeket (nagy rajongója vagyok), de ez a sorozat gyengére sikerült. Vki már korábban írta, hogy a színészek gyengék. Hát azok. Ha sorozatként nézzük, akkor a Bands of Brothers szintet sosem fogja megütni. Annál már az elsõ rész is izgalmasabb volt, mint ennél az elsõ négy. Egy részen át bemutatni, hogy hogyan is éltek Ausztráliában...

Legutóbb, ami számomra nagy durranás volt az a Levelek Iwo Jimáról Clint Eastwood-tól. Õ felrakta a mércét. Abból is csak a japán oldal. A másik az érdektelen volt számomra szintén.

Annyira már nem várom a részeket, mint ahogy a premiert vártam. Kíváncsi leszek, hogy mit hoznak ki a maradék részekbõl, de ez igen nyöszörögve indult el...
offtopic
wukovsky 2010 ápr. 07. - 13:12:42 Előzmény _Allen
(58/186)
Egyenlõre sok volt a töltelék rész, a 4-bõl csak egy igazi harcolos epizód ment le, a 3 az egy az egyben idõtöltés volt csak, habár ezt is fontos bemutatni, hogy hány hónapot töltöttek azzal, hogy próbáltak egy kicsit normálisan élni, mielõtt újra bedobták õket a pokol legmélyebb bugyraiba :$
offtopic
wukovsky 2010 ápr. 07. - 13:10:45
(57/186)
3-4 rész, és túl vagyunk rajta :$

Nem tudom milyen módon fogják ábrázolni, mit tesznek majd hangsúlyba, csak a szenvedést, vagy magát a küzdelmet, és a hõsiességet is, vagy inkább kihegyezik az értelmetlen öldöklésre, ami nem ér semmit, viszont mindkét oldalon hatalmas pusztítással és nyomorral jár :$
offtopic
wukovsky 2010 ápr. 07. - 13:09:06 Előzmény hErO
(56/186)
Spoiler

Így a negyedik rész táján már kezdem átérezni a dzsungelt, és azt, amit a fanatikus japánok képviselnek, plusz a kultúrális különbségeket. A negyedik rész táján már jönnek az elõjelei annak, hogy valójában milyen is volt a csendes óceáni hadszíntér, hogy sokszor nem is a japánok voltak az ellenség, hanem maga a környezet, a monszun, a sár, ....


Leckie karakterét már kezdem megkedvelni, Basilone karaktere még majd elválik, egyenlõre önfeláldozónak tûnt, habár egy kicsit balhésnak is. A kis göthös nyomorult még csak most kezd szerepelgetni, de már most érzem, hogy rühelni fogom mindazt, amit képvisel!!!
CsomiTheKing 2010 ápr. 06. - 21:49:45
(55/186)
Magyar szink. elõzetes 2. " A sors ellen nem tehetsz..."
http://www.youtube.com/watch?v=uR98OQnqnjc
10/10
angoltanar 2010 ápr. 05. - 21:47:09 10/10
(54/186)
Még adok idõt nekik, de igazatok van abban, hogy bibi van a karakterépítéssel. A Band of Brothers sorozatot kb 20-szor néztem végig. Ebben a sorozatban nem látom ezt a potenciált...egyelõre...talán a mai részben. Én is majdnem elfelejtettem, hogy ma lesz! Még 13 perc, és kezdõdik...
10/10
Sgt. Botyi 2010 ápr. 04. - 19:18:35 10/10
(53/186)
nem tudja valaki mi a fõcímzenéjének a címe? nekem nagyon tetszik...
Am sajnos nincs HBO-m de sztem nagyon jó film lehet!
5/10
_Allen 2010 ápr. 04. - 16:42:53 5/10
(52/186)
Igaza van billyclubnak. Valahogy nincs ÍZ a filmben. A Band of Brothers azért annyiban más volt, hogy már az elsõ epizódban találtam szimpatikus szereplõt. Türelemmel kivárom a sorozat végét, de valahogy nem érzem ki ebbõl azt, hogy annyira hatásos lenne, mint az elõdje.
5/10
billyclub 2010 ápr. 04. - 08:45:44 5/10
(51/186)
Eddig eleg gyengus. Igazi drama nuku..Viszont sokat lonek.
Remelem hogy meg tudnak fogni valami tenyleg egyedit ala Band Of Brothers... Valahogy a szereplok sem az igaziak, bar talan csak azert mert nem nottek meg hozzam, de leginkabb a nezoponttal van problemam. Valahogy nincs sulya a filmnek.
CsomiTheKing 2010 ápr. 03. - 13:56:41
(50/186)
HBO THe Pacific magyar trailer --> http://www.youtube.com/watch?v=QdQwUhEGREk
hErO 2010 ápr. 02. - 22:06:21
(49/186)
A harmadik rész is tetszett.

Amúgy nem kéne túlságosan hasonlítgatni az Elit alakulathoz, mert különbözõ hadszíntérrel, szembenálló felekkel, harcmodorral (stb...) van dolgunk. Emiatt a perspektívája is más lesz a két sorozatnak és természetesen a hangulata is.
CsomiTheKing 2010 ápr. 02. - 21:25:54 Előzmény reggelicske
(48/186)
The Pacific magyar szinkronos elõzetes --> http://www.youtube.com/watch?v=BKCv2MM_Ryg :D:D
rikkolo 2010 ápr. 02. - 17:18:04
(47/186)
Ez a sorozat egy lóf.sz. Pedig nagyon vártam, de igen gyengécskére sikeredett.