5/10
Atis88 2014 dec. 04. - 21:21:45 5/10
(85/105)
Nagyon gagyi. Nem tudom minek kell ezt a tehetségtelen agyonplasztikázott Magan Foxot ennyire nyomatni. Színésznõnek egyértelmûen 0, de még az ügyeletes jó nõ szerepbõl is kezd kiesni a sok botoxal. A Poénok is elég erõltettettek ráadásul legtöbb megan fox "jónõségére" épül. Történet is olyan egyszerû mint egy faék tele hiányosságokkal. Pl zúzó miért csinálta ezt a nagy felhajtást?
Egyedül az akciójelenetek érnek valamit az egészben, azok legalább látványosak és pörgõsek, jól koreografáltak. Kár, hogy kevés van belõlük.

5/10. Egyszer végig lehet szenvedni.
7/10
_Freddy_ 2014 dec. 04. - 18:13:58 7/10
(84/105)
Nem vártam sokat a filmtõl, a történet elég egyszerû, a látvány nagyonszép és elég sok jól sikerült jelenet lett benne. Lehetett volna jobb a casting + a teknõsök kinézete, egyszer mindenki nézze meg aki gyerekkorában és talán még most is szerette-szereti a teknõcös rajzfilmsorozatokat stb.

Ez a film nálam 10/7
cszsolt86 2014 dec. 01. - 21:07:18
(83/105)
Háát .. Megan Fox elég ritkán zárja össze a száját. Gyakorlatilag végigcsücsõrítette az egész filmet. :-)

Amúgy 10/5. Elég gyenge kis film lett!
Meklód fia 2014 dec. 01. - 20:51:29
(82/105)
összegezve: ezt inkább csak moziban érdemes megnézni, és nem szabad hinni az elõzetesnek, mert szerintem abba csak demo grafikájú teknõsöket tettek bele, azért tûnt olyan bénának. Én is bedõltem neki.
Moziban ez akár egy 7-8 pontos film is lehet, otthon nézve csak 4-5 pont legfeljebb.
Meklód fia 2014 dec. 01. - 20:38:50
(81/105)
elismerem, hogy valami k***úl jól megcsinálták a verekedõs jeleneteket látványra. Mintha valami PS3 játék lett volna az egész, ilyet én még nem láttam filmben. Meg úgy az egész látványvilág jó volt. Talán a teknõsök lehettek volna élethûbbek.
+ pont, hogy nem erõltettek elcsépelt sablonos szerelmi szálat

A rossz szempontok viszont, hogy
- nem volt hangulata a filmnek.
- Szecska mester bénára sikeredett.
- Nem volt stáblista utáni jelenet, ami kapásból -2 pont
axis85 2014 dec. 01. - 16:17:19
(80/105)
Hát, ezt is megnéztem. Gyerek korom nagy kedvencei voltak, még kazettán is megvoltak a részek, úgyhogy kötelezõ volt megnézni, mit alkottak belõle. Kezdem azzal ami tetszett, pedig nem hittem volna az elõzetes alapján: maguk a teknõsök. Az elején zavart ez a design, de amikor megszoktam, megtetszett. Megkülönböztethetõek lettek, az arcvonásaik, az alkatuk, a magasságuk és még a fogaik is eltérnek, ami bejövõs. Viszont irtó keveset vannak képernyõn, vagy csak nekem tûnik úgy? Megan Fox ellenben…
Komolyan, miért foglalkoztatják ezt a nõt? Egy zsák krumpli lejátssza szegényt. Értem én, hogy szép, de pont nem érdekel (mivel nõ vagyok, még annyira sem). Bár nem állítom hogy csakis az õ hibája, hogy a karakterét fejbe csûrném egy péklapáttal.
A forgatókönyvíró és a rendezõ is elgondolkodhatott volna, hogy milyen szinten csinál sablon karaktert egy kvázi fõszereplõbõl.
SPOILER
Az egész apakomplexusos, meg nem értett riporter, akinek senki nem hisz, olyan újszerû hogy csak na. Mondjuk nem lepõdöm meg, mert amikor megpróbálja a fõnökének bebizonyítani a mutáns teknõsök létezését, rámutat egy ékszerteki képére, hogy így néznek ki, meg mutat egy gyerekkori videót, ahol a még nem mutáns tekikkel játszik, és várja, hogy majd most befut mint riporter. Bezzeg a fõ gonosz tanítványának (nagy meglepetés, kb. az elsõ TV-s szereplésénél levágtam, hogy gonosz a bácsi. Mert ez „sem” sablonos) fél óra múlva, mutat egy képet róluk. Én se léptetném elõ, õszintén megmondom.
A végén meg az a mondat: „Maga ölte meg az apámat”. Ja, hogy ez még csak most esett le?

Zúzónak is írhatott volna valaki egy motivációt, mert ez a „sok pénzem lesz” dolog nem valami hiteles. Mondjuk ez is csak a csatlósa indoka a méreg-ellenméreg dologra, Zúzó csak szimplán gonosz, és szívatja a jónépet, ami azért nagyon lehangoló. Vagy legalább is nem indokolják meg a tettei hátterét.
Szecska mester meg könyvbõl tanul meg harcmûvészeteket…ne már! Nem lehetett volna bármi mást kitalálni erre?
SPOILER VÉGE

Egyszóval irtó sablonos, semmi újat nem ad, de egyszer nézhetõ. A gyerekeknek (ha figyelmen kívül hagyjuk a szexuális felhangokat) szerintem tetszhet, nekem így felnõtt fejjel de ja vum volt, nem a jó értelemben.
fec76 2014 nov. 26. - 08:39:09 Előzmény buncow
(79/105)
"Szecska úgy néz ki mint valami rosszindulatú fatolvaj cigány"
:)))))))
buncow 2014 okt. 28. - 19:34:36
(78/105)
Néhány spoiler is lehet benne:

Rászántam magam, hogy megnézem... a poénok néhány helyen megmosolyogtattak, a többi katasztrófa... Transformers CGI zúzó, ráadásul egybõl mutatják a képét, semmi hatásvadászat, a fürgelábak olyanok mint a Mennyei királyság arabjai, csak automata fegyverekkel, érted, lõfegyverekkel, õsi japán nindzsák, tulajdonképpen minden CGI ebben a szutyok filmben, egy két hátteret és szereplõt leszámítva, Szecska úgy néz ki mint valami rosszindulatú fatolvaj cigány, ráadásul könyvbõl tanult meg Jiu Jitsu-zni érted, könyvbõl, olyan szinten, hogy lever bárkit, még transformers Zúzót is... Megyek megnézem az 1992-es filmet, hogy töröljem ezt a borzalmat az emlékeimbõl. A mai rendezõk, nem tudnak rendezni, leültetik az embereiket a számítógép elé és rájuk parancsolnak, hogy csináljatok valami kurva pörgõs, kurva csilivili CGI akciót oszt jónapot. Mikor tanulják már meg a mai rendezõk, hogy a CGI-vel csak óvatosan, különben egy nézhetetlen darab szar lesz a vége? Komolyan a sok évvel ezelõtt készült Casper is ezerszer hitelesebbre sikeredett, ott legalább a hátteret megépítették...
Keló Scofield 2014 szept. 14. - 21:38:22 Előzmény Guatrau
(77/105)
"Az elsõ 10 percben már tudtam, mi fog történni a filmben" Ez tetszett, jót nevettem:) 14 éven felülieknek nem ajánlott.
5/10
Sunboy 2014 szept. 14. - 21:27:11 5/10
(76/105)
Laaapooos !
Szavakat nem nagyon találok. A látvány is csak elégséges, de gondolom hála a magyar szinkronnak teljesen poénmentes lett a film. Amit nem értek, hogy tömve volt a mozi kis gyerekekkel, akik valószínû nem Megan Fox seggét akarták nézni (megjegyzem 3D-ben is állat lehet), de õket ki szolgálta ki tartalommal ? A hideg kóla és a kényelmes ülés miatt 5/10.
6/10
Guatrau 2014 szept. 04. - 21:37:51 6/10
(75/105)
Én alapvetõen szeretem a hasonló témájú mozikat, de ez valahogy még azoknál is kiszámíthatóbb volt. Az elsõ 10 percben már tudtam, mi fog történni a filmben. Egy esti kikapcsolódásnak elmegy, de nem fogom erõltetni a késõbbiekben.

6/10 a látvány miatt, és egy-két poénért, de ez a max.
Konicsiva 2014 szept. 03. - 20:54:14
(74/105)
Nos mi tegnap néztük meg a filmet egyik haverommal moziban.Mindkettõnknek tetszett.Nyílván nem vártuk el hogy megváltsa a világot ez a film és mély filozófiai vagy társadalmi problémákat boncolgasosn.Csupán egy izgalmas és látványos akciófilmre vágytunk és meg is kaptuk.
Az utolsó csata lenyûgözõ volt, a zúzó páncélját csodaszépre sikerült megcsinálniuk és a cgi-hoz képest a teknõsök is élethûek voltak.Megan Fox elment, ebben a filmben kevésbé idegesített mint általában.Szép nõ de nem tartom túlságosan tehetségesnek.
Kikapcsolódásnak tökéletes, itthon is megfogom nézni tetszett!!
Doc Holliday 2014 aug. 31. - 18:23:53
(73/105)
Bay ennek a filmnek a producere kedves Freddy, mint lejjebb írta is valaki. És ha ezt nézzük és a producer esetében ezt kell, akkor zseniális üzletember. Ez neki elég hidd el. A film alig volt több mint 120 millió dollár, és a bevétel már közel 300 millió. És természetesen ez még jóval többet fog neki hozni. Ez biznisz és minden más mellékes az õ szemszögébõl ilyenkor...
Meklód fia 2014 aug. 31. - 11:10:49
(72/105)
hát nem tudom, amiket én összeolvastam, ott nem dicsértek ebben semmit.
Ha a 90-es eredeti paródiájának szánták, akkor viszont tökéletes.
Meklód fia 2014 aug. 31. - 10:50:19
(71/105)
fölöslegesen próbálod mentegetni itt a filmet, mert azzal úgysem lehet vitatkozni, hogy a CGI brutál kaki lett, Megan Fox pedig a buta tyúk jellemén kívül ezúttal sem tett többet hozzá a filmhez.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 aug. 30. - 19:13:40 7/10
(70/105)
Vox kritika: http://www.vox.hu/newvox/?review=tini-nindzsa-teknocok

Bay még meddig akarja bizonygatni, hogy örökös próbálkozó és ratyi rendezõ? :D
cardas 2014 aug. 29. - 19:35:10
(69/105)
Ez a film gyerekeknek készült, akiknek nem tûnik fel a sok logikai baki és nem érzik kényelmetlün magukat egy ilyen kínos filmen, hanem csak nevetni akarnak pár butus beszólláson és látni pár hulkszerûen feldagadt beszélõ kétéltût. És hagyd már ezt a GoT szövegelést, mert esküszöm, hogy nem normális dolog ezt a filmet azzal védeni, hogy logikus és jól összerakott, míg a GoTot ugyanezért lehordani. Max egy teknõc fanatikus képes ilyenre, vagy egy sértõdött kisgyerek, mert eddig még a pozitív kritikák is kiemelik, hogy hülye a sztori és buta, és ha neked ez tetszik, vállald fel, de ne emeld fel egy olyan történethez, ahol politikai háborúk és dinasztiák közti viszályok folynak fantasyba burkolva történelmi utalásokkal...
És ezt nem azért írtam mert trónok harca fan vagyok hanem mert van egy viszonyítási képességem hogy mi hova tartozik és melyik sztorit nem kell melyikhez hasonlítani. Ezt a kettõt például nem kell.
greeen 2014 aug. 29. - 18:21:35
(68/105)
Tévedésben vagy papi. Ez a film egy agyrém. De elmondom konzervatívabb módon, hogy értsd. Rossz, nulla, gyenge, béna, ratyi stb. :) Hogy segítsek a mentális rehabilitációdban felõlem trónok izé fannak is gondolhatsz ez miatt haha...
Doc Holliday 2014 aug. 29. - 17:55:37
(67/105)
Azt ugye te se gondolod, hogy bárki komolyan tud venni ebben a fórumban, ha érthetetlen módon a Trónok Harcáról hadoválsz. Persze értem , vagy látom hogy valamilyen sérelmed lehet pár fórumozó felé (amit persze vadul tagadsz majd), akik olyanok lehetnek akik esélyesen nézik ill. követik azt a sorozatot, de könyörgöm , ezt ha ennyiszer beírod akkor teljesen értéktelenné válik az érdemi hozzászólásod is. Mintha nem is felnõtt ember lennél hanem csak egy kis durcás 13 éves :))) Tudom tudom a Trónok Harca...pfff
8/10
boom48 2014 aug. 29. - 16:13:37 8/10
(66/105)
Itt senki nem látja xarnak ezt a filmet. Csaka trónokharca-imádók trollkodnak itt azért, mert nekem az nem tetszik.